Gönderen Konu: REFLÜ ŞİKAYETİ  (Okunma sayısı 3684 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih BEKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
REFLÜ ŞİKAYETİ
« : 17 Aralık 2014, 23:39:22 »
Avcı arkadaşlar ava gittik gezdik yorulduk.Av bitti.Karnımız acıktı.Başladık afiyetle yemeğe.Zaten sabah erken de kalkmıştık.Sıra geldi uykuya.Yediklerimiz ve asitleri yemek borusuna kaçmaya başladı.Bu durum her hafta olduğunu düşünürsek reflü denen hastalığa davetiye çıkarmış oluyoruz Mide yanması,kızması, yiyeceklerin ağıza gelmesi belirgin şikayetler.Siz avcı dostlar ne düşünür,nasıl korunur ne yer içerler ??
Fatih BEKTAŞ
1976 Karahallı UŞAK

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: REFLÜ ŞİKAYETİ
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2014, 00:28:20 »
Fatih bey bende de reflü şikayeti var bu illetin şifası sık sık ve az yemek,genelde eğik durumda yani yatarken veya kazma kürek çalışırken ya da yerden birşey toplarken görülüyor ve işin püf noktası mideyi boş bırakmamak,mide asidi ne zaman midede parçalayacak bir şey bulamaz ve üstünlüğü ele geçirirse başlıyor maalesef.Reflü çok yaygın bir hastalık ancak herkes farkına varamayabiliyor.
Şuna da değinmek istiyorum,ekşi veya acılı yiyecekler sabah aç karnına yenilince reflüyü tetikliyor.
Forumda doktor üye varsa daha teknik bilgiler vereceğini umuyorum.Rastgele.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2014, 00:51:10 »
bi kere ava çıkmadan yanınızda muhakkak agrı kesici (ketese) mide yanmasi için renie yada gaviscon mide gaz krampları için metospazmal yada trancobuscas.kanamalı yaralanmalar ıcın oksıjenlı su tendurdıyot ve tampon malzemelerı bunlar aracınızda bulunmalı.ben bunlar olmadan ava çıkmıyor we emın olun çok zewklı bır aw gununuzu berbatlıktan kurtaran onlemler bunlar.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Kadri KASAPOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2014, 01:16:28 »
ava cıkmadan önce veye yanma başladımı aç karın olmasıyla LANSOR atın 1 tane hiç birşeyiniz kalmaz ayrıca alkollede dokunmaz biz çareyi LANSOR da bulduk :) saygılar

Kadri KASAPOĞLU  05374961110
1985 ANTALYA / ALANYA

Çevrimdışı Fatih BEKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2014, 11:39:01 »
Çay, kızartma çikilota simit vs.. dokunuyor.Miğde koruyucular lansor gibi etkili ancak tedavi etmiyor.Tedavi herhalde sürekli yediğimiz içtiğimize dikkat ederek yaşamak.Ayrıca dışardan yapılan kapakçık sıkılaştırma işlemi var.Ne kadar önerilen ve doğru bir uygulama bilmiyorum.Sağlıkla..
Fatih BEKTAŞ
1976 Karahallı UŞAK

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2014, 11:44:32 »
Çay, kızartma çikilota simit vs.. dokunuyor.Miğde koruyucular lansor gibi etkili ancak tedavi etmiyor.Tedavi herhalde sürekli yediğimiz içtiğimize dikkat ederek yaşamak.Ayrıca dışardan yapılan kapakçık sıkılaştırma işlemi var.Ne kadar önerilen ve doğru bir uygulama bilmiyorum.Sağlıkla..
Evet bence en önemlisi sıkıntı çıkaracak yiyeceklerden kaçınmak,ben çok ilaç kullandım pek fayda etmedi ,tıbbi müdahale gerekmez inşallah.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 11:58:52 Gönderen: Kadir TANYILDIZI »
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2014, 11:46:41 »
Ben bu rahatsızlığı en az beş yıldır çekiyorum denemediğim hap kalmadı en son APROZOL da buldum.
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
MEMLEKET BURDUR- İKAMET ANTALYA
0-534-421-15-15

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2014, 11:49:00 »
Hem kara avında hem de özellikle zıpkın avlarımda oldukça şikayet ettiğim bir konudur mide yanması. Lansoru keşfettikten sonra böyle bir derdim kalmadı. He zaman hem dalış hem de kara avı çantamda mutlaka bulunur.
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Serkan ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • köpek DRAHTHAAR mera BOZKIR
« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2014, 13:45:59 »
Abiler aşağıdaki gösterilen diyaframdan günlük mefes egzersizi ile mide ve organlara fazlasıyla oksijen gitmesi ve organların daha iyi çalışmasını sağlamak mümkünmüş, denedim gastrit ve reflüye müthiş iyi geldi , arkadaşınkini ne denediyse olmamış 3 günde mide yanması olmadan yemek yiyenilmiş, 2 haftada bitirmiş , 3 senedirde en ufak bir şey yokmuş , nefes değilmi sadece deneyin , yazıda diyaframdan nefesin nasıl alınacağını anlatan video falan var ve bunu amerikalı bir kadın bulmuş, ilk 10 nefeste bol oksijenden baş dönebiliyor .. Günde 3 kez 100 defa yapılacak, mide rahatsızlığı olanlar yatarak.Mutlaka deneyin ve aşağıdaki yazıyı okuyun.bunu yaptığımda ilk defa mide şişmesi ve yanması olmadan uyudum,
http://tavsiyenipaylas.com/Tavsiyeler/13/refluden-nasil-kurtuldum
Serkan ÖZDEMİR
1985 KIRŞEHİR -Manheim(Almanya)

Çevrimdışı Köksal YOLLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2014, 14:29:27 »
LANSOR 15 MG.

Sabah ava giderken aç karnına 1 tane için.. ben bu şikayetten çok müzdariptim. 1 yıldır mide ağrısı asit v.s nedir bilmem..

Lansoru fazla kullanmayın. Haftada 1 tane kâfi gelecektir.

Özelliği mide koruyucudur.

Dikkat edilecek mevzuu.. LANSOR'un görevi mide koruyucu asit oluşumunu önlemektir. (Proton Pompası İnhibitörü )

Yani mide yanmaya başladıktan sonra içmenizin pek faydası olmaz yine fayda sağlar ama maximum faydayı önceden özellikle aç karnına (yemeklerden yarım saat 1 saat önce içmeniz yeterlidir)  içerseniz göreceksiniz.

2 Çeşiti var 15 mg ve 30 mg.

15 mg lik rahatlıkla işinizi görecektir. Eğer yeterli gelmezse 30 mg lik alırsınız.

Paket Fiyatı : 15 tl.

Paket içerisinde : 30 Adet var

Saygılar :)

Köksal 1984 ANKARA
A rh (-)

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2014, 15:25:11 »
ben çörek otu yemenizi öneririm birde yeşil zeytin çekirdeğini yutmak bunlar mide rahatsızlığıma hep iyi gelmiştir
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2014, 15:44:02 »
Her yemek yedikten sonra maden sodası içmek iyi gelir.
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Köksal YOLLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Aralık 2014, 17:16:58 »
Her yemek yedikten sonra maden sodası içmek iyi gelir.

Muzaffer bey, buna katılmıyorum, maden sodasıda asitli ve mide asidini daha da artırır.

Buradaki şikayet, hazımsızlık değil. Mide asitinin artması ve yanma.. Maden suyu buna iyi gelmek yerine aksine daha da artıracaktır. :D

Köksal 1984 ANKARA
A rh (-)

Çevrimdışı Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2014, 19:54:32 »
Ben on sene çektim. mideme bir acı ,ekşi,turşu gitse ferişan oluyordum.Her yemekten sonra maden sodası içerek rahat ettim.Birde yatarken bir elma yemek rahat ettirir.Ege Üni.versitesi gastroloji bölümünde Mehmet adlı bir doçent denk geldi,Bana Kalsit (antibiyotik),Famodin,prosek verdi;kullandım.Şuan taş yesem hazmederim.Ben iyi sonuç aldım.Denemesi bedava.Açil şifalar.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2014, 19:55:54 Gönderen: Muzaffer KUZU »
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036