Gönderen Konu: TEMİZ MAMA HAKKINDA...  (Okunma sayısı 108802 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: TEMİZ MAMA HAKKINDA...
« Yanıtla #175 : 19 Temmuz 2014, 15:33:41 »
Şimdi gördüm de inceledim en son bonacibo yu 2-3 ay önce kullanmıştım ve gayet iştahla yiyordu..
Yalnız geçen hafta getirttiğim bonacibo mamayı verdiğimde sabaha kadar bitiriyor ama eskisi gibi iştahla yemiyor..Eskiden 5 dk da tek bir tane bırakmazdı..Fiyat artınca kalitenin artması gerekirken bu olanlar ilginç gerçekten..
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #176 : 01 Ağustos 2014, 01:06:51 »
Kpegim hastalandı bu mama sayesisinde.eskiden tavsiye ediyordum ama artık aman uzak durun diyorum başka bizi demiorum
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #177 : 01 Ağustos 2014, 02:15:54 »
Ben bu gün yavru köpek için kuzu etli olanından aldım inşallah yüksek enerjiliyi yediği gibi yer
 Temmuz Agustos sıcak olur yüksek enerjili tüy falan döker dediler ama tam tersi köpeğin maşşallahı var
https://www.temizmama.com/bonacibo_taze_kuzu_etli_yavru_kopek_mamasi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Hüseyin ÇÖLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #178 : 16 Eylül 2014, 17:14:00 »
merhaba TEMİZ MAMA gercekden bu işi hakkı ile yaptığını düşünuyorum mamada kural köpeğin yediği miktardan daha azını dışkı olarak sindirip çıkarmasıdır.temız mama bu formulü guzel bulmus kesınlıkle deneyı derım ..
1982-Avanos/Nevşehir

Çevrimdışı M.Ali ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #179 : 25 Eylül 2014, 08:08:29 »
Bende uzun süredir Bona cibo kullanıyordum fakat bu son aldığım da köpeğin derisinde yaralar çıkmaya başladı,Temizmama galiba nirvanaya erdi artık sefasını sürüyor paranın.

Başka söze gerek yok....
Mehmet Ali ERDEM
1975 MENDERES / İZMİR

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #180 : 01 Ekim 2014, 14:24:42 »
fiyat TOP ENERGY e yaklaştı sanırım artık değişim vakti :D

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #181 : 01 Ekim 2014, 18:00:24 »
fiyat TOP ENERGY e yaklaştı sanırım artık değişim vakti :D
Bilal bey top energy nasil bi mama daha once kullandiniz mi memlun kaldiniz mi?
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #182 : 02 Ekim 2014, 14:54:20 »
Ben TOP ENERGY kullanıyorum çok da memnunum. Köpeklerim severek yiyor, dışkı da az oluyor, tüy yapıları da gayet iyi
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

Çevrimdışı Ergün AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #183 : 15 Ekim 2014, 14:31:20 »
bende köpegıme 1 yasına gelene kadar temız mama nın bonosıbo mamasıyla baktım vede yanında konserve sıparış verdım kopegım cok guzel gelıştı vede göğus yaptı tavsıye ederimm
1983 kırklareli

Çevrimdışı Onur ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #184 : 27 Kasım 2014, 23:49:42 »
Arkadaslar benimde 2 tane kurzhaar kopegim var biri 8 aylık diğeri 18 aylık , daha önce süper premium diye bildiğimiz fiyatları bir hayli yüksek olan mama lardan kullanıyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile bonicimo denedim sonuç mükemmel. Özelliklede kopeklerim in beslenmesi ile ilgili sorunumda firmanın veteriner hekimi Yağmur hanim var çok ilgili ve devamında takibini dahi yapıyor,yaklaşık 2 aydır bu mamayı kullaniyorum.sonuc gerçekten mükemmel, hemde bana göre üçte bir fiyatına. Burdan sadece aklında soru işareti olan arkadaşlar için yazdım ben ne fabrikanın ortaklarından ne de pet shop sahibi değilim. Sadece bu fiyata bu hizmet ve bu kalite dikkatimi çekti, paylaşmak istedim.
1983 İZMİR

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #185 : 30 Kasım 2014, 21:52:47 »
Arkadaslar benimde 2 tane kurzhaar kopegim var biri 8 aylık diğeri 18 aylık , daha önce süper premium diye bildiğimiz fiyatları bir hayli yüksek olan mama lardan kullanıyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile bonicimo denedim sonuç mükemmel. Özelliklede kopeklerim in beslenmesi ile ilgili sorunumda firmanın veteriner hekimi Yağmur hanim var çok ilgili ve devamında takibini dahi yapıyor,yaklaşık 2 aydır bu mamayı kullaniyorum.sonuc gerçekten mükemmel, hemde bana göre üçte bir fiyatına. Burdan sadece aklında soru işareti olan arkadaşlar için yazdım ben ne fabrikanın ortaklarından ne de pet shop sahibi değilim. Sadece bu fiyata bu hizmet ve bu kalite dikkatimi çekti, paylaşmak istedim.
o eminim o yuzden sadece 2 msjiniz var forumda :-)  msji yazip cik missiz gibime geldi :-)
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimiçi Tonguç YUMRUK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #186 : 30 Kasım 2014, 22:30:48 »
Geçen yıl yavru Rottweilerımız eve geldiğinde ilk başta 2-3 mama denedik. Son olarak Bonacibo'nun içeriğinin premium mamalar kadar iyi olduğunu düşündüğümüz ve yerli malı olduğu için yaklaşık 7-8 ay boyunca Bonacibo kullandık. Özellikle kuzu etlisine geçince gelişme olarak memnunduk.

Gözlerde sürekli çapaklanma ve arada cilt problemleri yaşadık ama köpeğimizin bağışıklığının zayıf olabileceğini düşündük. Derken bir kaç ay önce tüy dökmesi rahatsız edici seviyeye ulaşınca, Hills'i tekrar denemeye karar verdik. Bebekliğinde de bir süre Hills vermiş ve tüylerinin çok parlak olduğunu görmüştük.

Sonuçta yaklaşık 3 aydır Hills kullanıyoruz (markayı reklam değil bilgi için yazıyorum) ve neredeyse 10da 1e düşen (ki normal) tüy dökmenin yanında, daha önce mamadan olduğunu düşünmediğimiz gözlerindeki sürekli çapaklanma gibi problemler tamamen geçti. Bu sebeple üzülerek bir daha Bonacibo kullanmayı düşünmüyorum ve özellikle hassas cins köpek besleyen arkadaşlarıma tavsiye etmiyorum.
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2014, 22:40:48 Gönderen: Tonguç YUMRUK »

Çevrimdışı İrfan GÜNAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #187 : 30 Kasım 2014, 23:13:09 »
beş para etmez kullandığım en kötü mama......
İrfan GÜNAL
1977-Çanakkale

Çevrimdışı Mehmet KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #188 : 01 Aralık 2014, 00:47:01 »
merhaba TEMİZ MAMA gercekden bu işi hakkı ile yaptığını düşünuyorum.
Mehmet KARATAŞ
1971 KOCAELİ-EREĞLİ

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #189 : 01 Aralık 2014, 02:00:45 »
Kpegim hastalandı bu mama sayesisinde.eskiden tavsiye ediyordum ama artık aman uzak durun diyorum başka bizi demiorum
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı A.Erdal DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #190 : 04 Aralık 2014, 21:14:43 »
bende bonocibo kullanıyorum ve fiyatına göre iyi mama olduğunu düşünüyorum bu paralara tavsiye edebileceğiniz marka varsa onu kullanalım
1977 BURSA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #191 : 04 Aralık 2014, 21:15:56 »
irfan bey siz hangi mamayı kullanıyorsunuz
1977 BURSA

Çevrimdışı İrfan GÜNAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #192 : 04 Aralık 2014, 21:58:38 »
Erdal bey proplan kullandım -chappi-pedigree kullandım temiz mamanın mamalarını kullandım 5-6 senedir chappi ve pedigree marka kullanıyorum şimdi diyeceksiniz bunlar market maması doğrudur ama ben çok memnunum yavrularda dahil bu mamalarla 10-11 köpek baktım büyüttüm hiç bir kötü yanını görmedim,temizmamanın yavru için kuzu etli olanını kullandım köpeklerimde  tüğ kalmadı  bütün vücudu kıpkırmızı ve yara olmaya başladı ayriyetten aşırı zayıflama oldu,dışkıda çok ağır koku oluyordu kesinlikle kullandığım en kötü mama.saygılar
İrfan GÜNAL
1977-Çanakkale

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #193 : 13 Aralık 2014, 14:22:01 »
teşekkürler bu mamaları marketlerden  mi temin ediyorsun
1977 BURSA

Çevrimdışı Mehmet SALAHUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #194 : 13 Aralık 2014, 16:39:48 »
bende kullandım harika mama şimdi siteden yeni kucho kuzu etlisini aldım onuda güzel yiyo
m.salahur
1982 milas

Çevrimdışı Ali CENGİZ 07

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #195 : 17 Aralık 2014, 13:35:35 »
BENDE temiz mama kullanıyordum ama köpeğimin vücüdunda kızarıklıklar cıkmaya basladı kestım kesınlıkle suanda tavsıye etmıyorum bır cok arkdasımızın kopeklerı hastalandı bu sekılde

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #196 : 17 Aralık 2014, 18:14:04 »
Takip
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #197 : 19 Aralık 2014, 08:24:41 »
Temizmamaya attığım mail;
Daha önce size mesaj atmıştım avlak.comda artık olumlu mesajlar gelmesi halinde mamanızı satın alacağımı , ben mama almayalı 5-6 oldu ama hala bir ilerleme yok ben yine size bu şikayetleri ileteyim çünkü bir yıl boyunca memlundum ama sonra köpekte aşırı tüğ dökmeye başladı temiz mamayı bırakınca düzeldi ki sadece benim köpeğimde değil, link aşağıda belki incelersiniz. http://avlakforum.com/forum/kopek-malzemleri-petshoop-bakim-yem-vb/temiz-mama-hakkinda/msg1245370/?topicseen#msg1245370

Gelen yanıt;

Yağmur Sarılı <[email protected]>

17 Ara (2 gün önce)

Alıcı: bana

Gökhan Bey merhabalar ,

Doğada yaşan köpekler için tüy döküm dönemi 6 ayda bir yani ilk ve son baharda görülmektedir. Ancak günümüz yaşamında evde yaşayan köpekler için ısı ve ışık mevsimsel olarak belli aylarda değil her gün gerçekleşir. Çünkü köpeğiniz için ısı farkı gezinmeye çıkardığınızdaki dış ısı ile ev ısısı arasında gün içinde oluşur. Aynı şekilde aydınlatmanın süresine göre de değişiklik gösterir. Bu yüzden evde yaşayan köpeklerde tüy değiştirme ve tüy dökülmesi mevsimsel olmaktan daha ziyade tüm yıla yayılmış bir periyot da ve düzende seyreder. Bu nedenle maalesef ki tüy dökülme problemi hiç bitmeyen durumdur. Bu durumda yapılması gereken Omega3 ve Omega6 yağ asitleri bakımından donanımlı mamalar ile besleme yapılması ve düzenli köpeğinizin taranmasıdır.

Üretimi yapılan tüm mamalarımız dünya çapında kabul görmüş AAFCO ve Fediaf standartları doğrultusunda formüle edilmekte ve en üst sınıf hammaddeler kullanılarak hassasiyetle hazırlanan rasyonlarla üretilmektedir. Biz insanlarda olduğu gibi tüm köpeklerin fizyolojik yapı farklılığından dolayı her mamaya aynı yanıt beklenemez beklemekte doğru olmayacaktır. Paylaşmış olduğunuz avlakforum.com formlarında da görüldüğü gibi köpeklerinde performans artışı görenler de varken kimileri de köpeğine mama formülsayonu uygun gelmediği için iyi yanıt alamadığından bahsetmektedir. Bildiriminiz için teşekkür ederiz.

Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Erhan YAVAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #198 : 08 Şubat 2015, 12:40:16 »
2 ay önce aldığım yavru pointerim de son 1 haftadır aşırı tüy dökülmesi meydana geliyordu. sürekli olarak aynı mama ile besliyoduk. tedavi için İtü Veteriner kliniğine götürdüm. Gabiotan ve Evicap vitamin verdi.
mamadan olabileceğini daha profesyonel mama kullanmaya geçmemiz yönünde uyardı.1 hafta sonra kontrol için götüreceğim. şuan itibariyle temizmamadan vazgeçmiş bulunmaktayım.
İstanbul-1977

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #199 : 15 Haziran 2015, 16:49:20 »
mamalar düzeldi mi yeni kullanan arkadaşlar var mı tüğ dökümü vsvs şikayet nasıl acaba?
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Selim UYGUN