Gönderen Konu: HAFTASONU POSTASI (16-17 Aralık)  (Okunma sayısı 4667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
HAFTASONU POSTASI (16-17 Aralık)
« : 17 Aralık 2017, 13:10:14 »
Kuşlar fazla rahat, yüksek ve dağınık. Buna rağmen 2 günlük avda az çok nasiplendik. Olana şükretmek lazım. Av keyifli olsun yeterki, sayı herzaman ikinci planda kalsın.
Dün benim elim boştu, gençler mesafeleri zorlayıp iyi iş çıkardılar..
Bu sabah kuş yine yüksekti ama uygun pozisyonlar denk geldi ben de değerlendirdim.

Kağıt üzerindeki denemelerde ortaya çıkan %88 lik yoğun grupmanın, sahada olumlu şekilde ava yansıması sevindirici..
34 gr 5 numara sterling ve Tepe Mod şok, 76 namlu ile iyi iş çıkardı. Ben sadece önlemeyi ayarladım gerisi onların marifeti :)
Ama her şeyden önce "nasip" tabiki..
Herkese rast gele..

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2018, 12:52:16 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: HAFTASONU POSTASI (16-17 Aralık)
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2017, 13:37:04 »
Tebrikler Emrah.
Bir tane bile av kıymetlidir.
Devamını dilerim.
Rast gele...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 17 Aralık 2017, 14:03:17 »
Maşallah Sn.Akdeniz,
2 gündür lodos fırtınası ormanları çatırdatıyor ,kar yağmadan ufukta tatlı avlar görünmüyor.
Bu yoklukta iyi av.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #3 : 17 Aralık 2017, 15:17:53 »
Maşallah Emrah bey bereketli olsun, lodos geçen haftaki kadar kuvvetli olmasa da tahtalı nisbeten biraz daha alçak geziyor, daim olsun inşallah.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2017, 17:12:13 »
Tebrikler Emrah.
Bir tane bile av kıymetlidir.
Devamını dilerim.
Rast gele...
Kesinlikle öyle. Avın boyutuna sayısına bakmadan kıymetini bilmek lazım.
Teşekkürler rast gele.

Maşallah Sn.Akdeniz,
2 gündür lodos fırtınası ormanları çatırdatıyor ,kar yağmadan ufukta tatlı avlar görünmüyor.
Bu yoklukta iyi av.
Bugün samsunda yaz havası vardı. Gün ortası 22 dereceydi. Haftaiçi soğuma var. Yılbaşından önce buralarda kar görmek zor. Siz gördünüz yine de görürsünüz :)
Bugün biraz keşif turu yaptım, tahtalı bizim buralarda sabah geçiti yapıyor ama yemlendiği bölge farklı. Oraları tespit ettim. Hava soğursa mühre kurup bir de öyle deneyesim var, inşallah işe yarar. Hava soğusa bile kar düşmeden bu kuş alçalmayacak belli oldu.
Bazen gerçekten sıradışı mesafelere tüfek atmak zorunda kalıyorum, ya tutarsa tesellisi ile :)
Teşekkürler, rast gele.

Maşallah Emrah bey bereketli olsun, lodos geçen haftaki kadar kuvvetli olmasa da tahtalı nisbeten biraz daha alçak geziyor, daim olsun inşallah.
Mustafa bey, bizim iklimde lodostan hayır yok. Ne ördekte ne çullukta ne de başka avlarda.. Denizden esmesi lazım  ^-^
Teşekkürler rast gele.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 17 Aralık 2017, 17:47:12 »
Usta bereketli olsun  geçen yıl orda  durum daha iyiydi galiba   kar vardı sanırım o yüzden olabilir      amaç illa  da vurmak olmadıgı için    sayı bir olmuş üç olmuş önemli deil  tek   bol av olsun   gerekirse şartları zorlar içinden  nasibini alırsın  sen 😊  RASGELE
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Enes Malik TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Aralık 2017, 18:32:20 »
Abi bunların kafaları niye yerinde yav... :) Güzel av olmuş.Allah daim etsin. :D
  • Armsan Phenoma Carbo 76 cm
  • Huğlu Koop. 103FE 71 cm

1997
Tekirdağ/Van

Çevrimdışı Murat ÖZBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Aralık 2017, 19:46:36 »
Maşallah rastgele Emrah bey daim olsun ben dün sabah bir dolaşayım dedim hepi topu 8 tane kuş gördüm hiç tüfek atmadan geri döndüm o 8 tanede çok uzak geçti nasipse kısmet ama havalar soğumadan tat vermeyecek belli
Murat ÖZBAŞ
1988 TERME

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2017, 20:19:34 »
Bereketli olsun usta maalesef heryerde havalar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor galiba tahtalı lar geçit yaptığı yeri değiştiriyor gelende acı biberli fişek istiyor ama bizim buraların havasındada tatlı biber iyi gidiyor  :) Velhasıl sizin için güzel geçmiş bugün daim olsun rastgelsin
1988-Denizli

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2017, 20:31:38 »
Usta bereketli olsun  geçen yıl orda  durum daha iyiydi galiba   kar vardı sanırım o yüzden olabilir      amaç illa  da vurmak olmadıgı için    sayı bir olmuş üç olmuş önemli deil  tek   bol av olsun   gerekirse şartları zorlar içinden  nasibini alırsın  sen 😊  RASGELE
Aynen öyle ustam eyvallah sağolasın. Rast gele.

Abi bunların kafaları niye yerinde yav... :) Güzel av olmuş.Allah daim etsin. :D
Enes 60-70 metrelere tüfek atıyorum kafa kopmayı bırak kanat kırsa ona şükür :) Amin sağolasın. Rast gele.

Maşallah rastgele Emrah bey daim olsun ben dün sabah bir dolaşayım dedim hepi topu 8 tane kuş gördüm hiç tüfek atmadan geri döndüm o 8 tanede çok uzak geçti nasipse kısmet ama havalar soğumadan tat vermeyecek belli
@Murat ÖZBAŞ Sana tarif ettiğim yerde geçen sene güzel av yaptın bu sene de yapacaksın biraz daha sabret. Havalar az soğusun. O kavakların arkasındaki tarlalarda yaylıma çıkar kuşlar. Kar yağdığı zaman ben de çoğunluk o bölgede av yapıyorum. Bakma şimdi yüksek atıcaz diye macera peşindeyiz.
Ayrıca dün sabah fişek atmadım dedin ama kargalar seni bana şikayet etti haberin olsun :)
Rast gele.

Bereketli olsun usta maalesef heryerde havalar mevsim normallerinin üzerinde seyrediyor galiba tahtalı lar geçit yaptığı yeri değiştiriyor gelende acı biberli fişek istiyor ama bizim buraların havasındada tatlı biber iyi gidiyor  :) Velhasıl sizin için güzel geçmiş bugün daim olsun rastgelsin
Bilal ustam namluya ne bulsak sürüyorum pul biber isot Allah ne verdiyse :) Biz işin muhabbetindeyiz vurmasam da hiç önemli değil. Dün sabah elim boştu mesela ama keyifler yerindeydi. Hayırlısı olsun yeterki.
Tahtalı için şuan kendimi kasmıyorum. Daha 2 ay av var kış yeni başlıyor. Yeterki nasip olsun çantalar boş kalmaz inşallah  ^-^ Teşekkürler rast gele..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Murat ÖZBAŞ, Bilal AYDIN, Enes Malik TEPE

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2017, 20:48:10 »
bunlar bana pışt pışt mı yapıyor :)... Maşallah hacım
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2017, 21:35:15 »
bunlar bana pışt pışt mı yapıyor :)... Maşallah hacım
@Şevki MİRZA Bu av dağ tepe keklik kovalamaya benzemez öyle oturduğun yerden tahtalı vurmak kolay iş değil sen vuramazsın bunları  ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #12 : 17 Aralık 2017, 21:44:25 »
valla hak verdım doğru söledin @Emrah AKDENİZ  :afro: :afro: :afro: :afro:
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Murat ÖZBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2017, 19:59:30 »
Aynen öyle ustam eyvallah sağolasın. Rast gele.
Enes 60-70 metrelere tüfek atıyorum kafa kopmayı bırak kanat kırsa ona şükür :) Amin sağolasın. Rast gele.
@Murat ÖZBAŞ Sana tarif ettiğim yerde geçen sene güzel av yaptın bu sene de yapacaksın biraz daha sabret. Havalar az soğusun. O kavakların arkasındaki tarlalarda yaylıma çıkar kuşlar. Kar yağdığı zaman ben de çoğunluk o bölgede av yapıyorum. Bakma şimdi yüksek atıcaz diye macera peşindeyiz.
Ayrıca dün sabah fişek atmadım dedin ama kargalar seni bana şikayet etti haberin olsun :)
Rast gele.
Bilal ustam namluya ne bulsak sürüyorum pul biber isot Allah ne verdiyse :) Biz işin muhabbetindeyiz vurmasam da hiç önemli değil. Dün sabah elim boştu mesela ama keyifler yerindeydi. Hayırlısı olsun yeterki.
Tahtalı için şuan kendimi kasmıyorum. Daha 2 ay av var kış yeni başlıyor. Yeterki nasip olsun çantalar boş kalmaz inşallah  ^-^ Teşekkürler rast gele..
eyvallah kardeşim senin sayende güzel av yaptık geçen sene nasip inşallah bu senede yaparız benim yan tarafımda duran vatandaş attı habire kavaklığın arka tarafında
Murat ÖZBAŞ
1988 TERME

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2017, 10:01:33 »
 emrah bey kardeşim biz burada ne tahtalı gördük ne tahtasız geçen sene bitene nasip olduydu hepisi o,.. :)

hem gençler mesafeleri zorladı diyiveriyon o ne yawww,.. sende şevki kardeşim gibimi yapıyon nazar deymesin diye :)

al o zaman sana kırkbinkere maşallah kardeşim yeğenlerle yan yana dur aranda 3-5 yaş var gibi resimlerde maşallah hepiniz çakı gibisiniz,..

rabbim ağıztadında geçen nice güzel av günlerini nasip etsin sizlere herşey gönlünüzce olsun.

saygı sevgi ve selamlarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #15 : 19 Aralık 2017, 10:56:12 »
emrah bey kardeşim biz burada ne tahtalı gördük ne tahtasız geçen sene bitene nasip olduydu hepisi o,.. :)

hem gençler mesafeleri zorladı diyiveriyon o ne yawww,.. sende şevki kardeşim gibimi yapıyon nazar deymesin diye :)

al o zaman sana kırkbinkere maşallah kardeşim yeğenlerle yan yana dur aranda 3-5 yaş var gibi resimlerde maşallah hepiniz çakı gibisiniz,..

rabbim ağıztadında geçen nice güzel av günlerini nasip etsin sizlere herşey gönlünüzce olsun.

saygı sevgi ve selamlarımla.
Allah razı olsun teşekkür ederim. "Gençler" dememdeki sebep biraz latife olsun diye. Gerçeklik payı da var tabiki benden 7-8 yaş küçükler  ^-^
Bazı samimi ortamlarda benden yaşça büyüklere de diyorum bunu, onların anlayışına güvenerek.
İnsanın yeterki gönlü ve ruhu genç olsun.. Kimlikte yazan tarihin önemi yok.
Rast gele..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 19 Aralık 2017, 13:59:13 »
Allah razı olsun teşekkür ederim. "Gençler" dememdeki sebep biraz latife olsun diye. Gerçeklik payı da var tabiki benden 7-8 yaş küçükler  ^-^
Bazı samimi ortamlarda benden yaşça büyüklere de diyorum bunu, onların anlayışına güvenerek.
İnsanın yeterki gönlü ve ruhu genç olsun.. Kimlikte yazan tarihin önemi yok.
Rast gele..

mütevazilik ve incelik senin ruhunda var emrah bey kardeşim seni bilen biliyor,..

işinde avında rastgelsin.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 19 Aralık 2017, 16:42:15 »
Maşallah çok güzel görüntüler, artık Yüksek mevkilerde ağaçlarda, dağlarda yiyecek birşey kalmamıştır.  Bundan sonra tarlalarda geçiş yapan bol kuş görülür inşallah. Haftasonu iş çıkmazsa bizde ordayız inşallah.  Allah'a emanet ol. Rastgele.
1984 ORDU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #18 : 19 Aralık 2017, 21:59:27 »
Maşallah çok güzel görüntüler, artık Yüksek mevkilerde ağaçlarda, dağlarda yiyecek birşey kalmamıştır.  Bundan sonra tarlalarda geçiş yapan bol kuş görülür inşallah. Haftasonu iş çıkmazsa bizde ordayız inşallah.  Allah'a emanet ol. Rastgele.
Tahtalı alayı üstümüzden geçti yüksek diye atmadım. Elemanlar bizden daha arkadalar onların üzerine varınca 3 kişi tüfek attı 15 civarı atış saydım. Adamlar sanki ipinden kurtulmuş azgın boğa gibiler.. Düzgün av yapsalar sıkıntı yok o kuş sürekli olur.
Nasibiniz açık olsun inşallah iyi kuş rast gelir.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 20 Aralık 2017, 09:02:54 »
Tahtalı alayı üstümüzden geçti yüksek diye atmadım. Elemanlar bizden daha arkadalar onların üzerine varınca 3 kişi tüfek attı 15 civarı atış saydım. Adamlar sanki ipinden kurtulmuş azgın boğa gibiler.. Düzgün av yapsalar sıkıntı yok o kuş sürekli olur.
Nasibiniz açık olsun inşallah iyi kuş rast gelir.
Çok haklısın, bizim geldiğimiz mıntıkada da takozsuz avlanan bir grup var.  Mesafe 100 metreden fazla, kuşu görmesi yeterli onun için, hem vuramıyorlar. hemde kuşları bezdiriyorlar.
İyi dileklerin için çok sağol, sana da rastgelsin gönlüne göre olsun inşallah. Allah'a emanet ol.
1984 ORDU