Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 194517 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Sayın Ali Bey özellikle bu arkadaşımızın yorumuna bir cevap bekliyoruz. Nedense retay dan ses gelmiyor bu ars. Nedendir bilmiyorux. Merakla bekliyoruz.

Tüfeğinizi bugün bayiide inceleme fırsatı buldum döner başlığın kulakları kep içinde kilitlendikten sonra sağa sola yukarı aşağı sarhoş şekilde boşta duruyor bunun iki handikabı var ağır çekimde fotoğrafını aldığım da görülen mekanizmanın  çok zıplaması ve geriye kilidi açmasıdır bu pozisyonda tetik düşerse tüfek patlamaz horoz mekanizma ile yürür ve şarjör beslemesinden fişek kaşığa düşer , test atışlarınızda kaç fişek kullandınız bilmiyorum lakin dönerin kepin içinde sarhoş durması iğneyi saat iki yönünde yukarı asılır buda zamanla zaten merkeze vurmayan iğnenin kapsulün dışına çıkmasına kadar gider çünkü kullandıkca kep içinde aşınmalar olucak mekanizma sağa asılıcaktır. Dönerin her halde kilitli kalması için yaptığınız bu iyileştirmenin doğurduğu iki sonucu bu şekilde gözlemledim sizlerle paylaşmak istedim. Avlak forum'da Pointer bölümünde uzun yıllar modarötörlük yaptım, sayfanın yenilenmesi üzerine tekrar üye oldum tüm avcı kardeşlerime selamlar sevgiler.

Teşekkür ederiz Selim Bey,

Döner baş bolt parşasının arkasında olan torsion yayı döner başı her an kilitli tutma yönünde tutuyor ve geri veya ileri gitme gibi bir durum ile karşılaşmasını önlüyor. Bu esnada patlatma yapmama gibi bir durum ile karşılaşmaz sistem. Bahsettiğiniz durum sandart inertia sistemlerde evet olabilir haklısınız ama INERTIA PLUS sisteminde yay her durumda kilitleme için baskı yapıp kilitlenmesini sağlıyor sistemin amacı da bu.

İncelerken vaktiniz olduğu zaman sadece döner başı çıkarıp kepin içerisine yerleştirip ve manuel lle kilitleyip boşluğuna bakabilirseniz oradaki bahsettiğiniz boşluğun olmadığını göreceksinizdir.

Yinede ilgili departmanımıza bu güzel bilgilendirmenizi paylaşacağım

Teşekkürler
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

The following users thanked this post: İsmet AKSU

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
İğnenin kenarı bu kadar vurması hayra alamet değil. İnşaallah kronik bir sorun değildir. Yukarıda bazı dostların belirttiği gibi ilerleyen bir durumsa bir zaman sonra patlatmamaya da başlayabilir. Bu konuda ciddi bir açıklama yapmak zorunda bence firma. Bu kadar reklam yaptıktan sonra kenara çekilmek olmaz.

Saygılar.

İbrahim Bey,

Kronik bir durum değil ve ilerleme yapacak bir + mekanizma toleransı yok. Aşınmadan bahsetti selim bey kep yuvasında, buralardaki sertlik 56-58C olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

Bu güne kadar yapılan testlerde ve devam eden atışlarda 40 bin atışı geçti ve herhangi bir kronik arızaya rastlanmadı.

Metallerde aşınma durumu ise belirli koşulların oluşmasından sonra başlar bildiğim kadarıyla.

Ürünümüz 5 yıl garantili, mekanizma yedek parça garantisi 15 yıl ve firma olarak 7/24 hizmet veriyoruz. Bu yüzden gönül rahatlığı ile kullanabilir ve istediğiniz testlerinizi yapabilirsiniz.

Teşekkür ederiz
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Ali Beyin akıbetini bilen var mı başına bir şey mi geldi acaba? Cevapsız bırakmazdı buraları.  ???

Hakan Bey,

Ramazan dolayısı ile bazı programlarımız oldu bu yüzden sizlere cevap veremedik özür dileriz.

Yarın firmamızın geleneksel 7. iftar yemeğimiz var firmamızda, gelmek isteyen ve musaitolan bütün kullanıcılarımızı bekleriz.

Tekrardan özür dileriz
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Hakan ATASOY

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Hoşgeldiniz Ali Bey
Ortalarda göremeyince merak ettik.Şu tüfeği (MM2)bir an önce çıkarın da  bizde A 400 sevdasından kurtulalım .Tahmini bir süre olarak ne söyleyebilirsiniz ??

Saygılarımla

Doğan Bey,

Şuan herhangi bir zaman vermek yanlış olur. Tasarım ve arge işlemlerinden sonra test aşamasında bilgi paylaşabiliriz.

A400 sevdasından MM ile kurtulabilirsiniz bence boşuna beklemeyin. Çevrenizde MM sahibi olan varsa alın kullanın sonra kararınız değişecektir
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Sali günü Konya'ya bir sağlik sebebiyle gittik, gitmişken Retay'ın fabrikasini ziyaret edeyim dedim.

Biraz emr-i vaki oldu ama. Sağolsunlar kapıdan çevirmediler. Orhan beyi oruç oruç biraz yorduk ama sağolsun masai mara hakkinda bilgilendirdi.

Masai maralarin bütün modellerini gördüm işcilik parcalar hepsi cok güzel ithal ürünlerden farki yok ki zaten kundak ve dipcikler yurtdışında işleniyormuş. Bunlar içinde gerekli makinaların alindığıni artik kendilerinin yapacağını belirtti Orhan bey.

Üretim yapilan makine parkurunuda gördük balkondan arge odasi icin tadiat devam ediyor onun haricinde gayet intizamli temiz bir ortamdi.

Yeni model Gordion u da sordum tamamlanmamiş ve üzerinde çalişmalarin devam ediyormuş. Retay a ve Orhan beye misafirperverliğinden dolayi çok teşekkür ederim.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar
« Yanıtla #605 : 07 Haziran 2018, 22:59:31 »
Ali Bey hoşgeldiniz,

Biz de sağlığınız için endişelenmeye başlamıştık. Allah afiyetten ayırmasın.

Gordion modelimiz hayırlı olsun. İsminin beni çok etkilemediğini söyleyebilirim ancak önemli bir etiket olsa da fonksiyon ve kaliteye nazaran ismin günümüz rekabetinde o kadar da aranan bir özellik olmadığını görüyorum, en azından şimdilik. Hatta diğer firmaları böyle bir yaklaşımla değerlendirmezken size isimden dolayı aşırı yüklenmek de haksızlık oluyor kanaatindeyim. Ayrıca anadolumuzun kültür zenginliklerinden olması, bizlere sormanız, görüşlerimize değer vermeniz de bir yaklaşım tarzıdır. Bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Ayrıca Tuncay Bey gibi ben de isim babalarını merak etmekteyim. Ben bayağı bir isim üretmeye çalışmıştım ancak doğru ilhamı alamamışım zannedersem. Nasip...

Hep beraber Gordion’un özelliklerini ve testlerini beklemekteyiz.
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2018, 23:06:48 Gönderen: Mustafa GÖNEN »
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Tamer YİĞİT

• Müdavim Üyemiz
  • ''AVCI AVINI ALIR''
Retay fabrikasını bizzat görenlerdenim. Gerçekten çok güzel bir tesis kurmuşlar. Misafirperverlikleride bir o kadar güzeldi. Ürünleri gördükten sonra arkadaşımada bir tane MM aldık (fabrikadan değil bayiden).
Tamer YİĞİT /1968 Eğirdir/ Arh+/Benelli Ethos /Beretta S56 /Armsan A612
 İkamet ANTALYA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Teşekkür ederiz.

Ziyaret etmek isteyenleri musaitlik durumunda memnuniyetle ağırlamak isteriz ve istedikleri alanda bilgi paylaşabiliriz ürün hakkında.

Herkesi bekleriz firmamıza.

RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali Bey slug namlu modelleriniz de olacak demiştiniz onlarla ilgili detayları ve fotoğrafları da paylaşırsanız seviniriz.
1978 ANKARA

Mehmet YILDIZ

• Ziyaretçi
Ali bey merhaba

Slug modelin fotoğraflarını göndermeniz mümkün müdür ?

Teşekkürler

Çevrimdışı İsmet AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU

Dipçik ölçüleri tam uyuyor 
 Ali Bey slug namlu lazım bayilerde şu an için yok
 Slug namluyu nasıl tedarik edebiliriz.
  • Retay MM
1977 - Bursa

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Teşekkürler,

Slug namlu modelimizi fuarda gösterdik ziyaretçilerimize ve sadece gez modelini beğenmediler ve değiştirmemizi talep ettiler.
Bizlerde şuan başka bir gez modeli ile üretim planlamaları yapıyoruz.

Tatil sonu sanırım sizlerle bütün detay ve resimleri paylaşabiliriz. Sanırım geç olmaz sizin için
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bekliyoruz Ali Bey
1978 ANKARA

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hala bekliyoruz Ali Bey.
1978 ANKARA

Çevrimdışı İsmet AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
biraz acemi işi oldu  :)

• Retay MM
1977 - Bursa

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ali Bey hala göremedik slug namluları.
1978 ANKARA

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hayırlı olsun  güzel tüfek av da denemesi kalmis
1977 inegöl

Çevrimdışı İsmet AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
Saol teşekkür ederim şu an için silahta bi sıkıntı yok Elhamdülillah.
  • Retay MM
1977 - Bursa

Çevrimdışı Selçuk POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
Hayırlı olsun Allah güzel avlar nasip etsin..kulağımızın biri gözümüzün biri devamlı herkesin birbirine sorduğu acaba nasıl tüfek diye merak ettiği masai mara da ..MM kullanıcıların dan ricam inşaAllah sezonda av tecrübelerini paylaşmaları ..100 tüfeğim olsa 101 olmasın dememm. ;) ;) :D
  • Huğlu 1985 çifte
  • Avkar G.A.O otomatik gazlı
  • Özkanlar fx017
  • Setter
1985-Sakarya

Çevrimdışı İsmet AKSU

• AvlakForum Üye
  • *
Hayırlı olsun Allah güzel avlar nasip etsin..kulağımızın biri gözümüzün biri devamlı herkesin birbirine sorduğu acaba nasıl tüfek diye merak ettiği masai mara da ..MM kullanıcıların dan ricam inşaAllah sezonda av tecrübelerini paylaşmaları ..100 tüfeğim olsa 101 olmasın dememm. ;) ;) :D

Aynen böyle bunun yanında bende bir çifte ya da poze düşünmüyor değilim aslında ama mm nin   gerek atış gerekse temizlik konusunda gayet konforlu olduğunu düşünüyorum
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2018, 20:17:43 Gönderen: İsmet AKSU »
  • Retay MM
1977 - Bursa

The following users thanked this post: Selçuk POLAT

Çevrimdışı Akın ÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
NEDEN RETAY İÇİN AYRI BİR FİRMA-MARKA SAYFASI YOK DİĞER MARKALAR İÇİN VAR?
  • Retay Masai Mara
1988 TARSUS

ayhannemutlu

• Ziyaretçi
Değerli forum üyeleri merhaba,

Kısa süredir de olsa ilgi ile takip ettiğim ve ürünlerinden birisine sahip olmak istediğim Retay firmasının görevlilerinden Nagehan Hanım' a ve İstanbul bayilerinden İlhan Bey'e; tamamen müşteri memnuniyetine odaklı ve özverili yönlendirmelerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Özellikle dipçik ve kundak cevizinin kalitesi hususundaki hassasiyetimi ve gravür merakımı, bana ciddi bir ek bedel ödetmeden, bir iki saat içinde süratle ve tam içime sinen bir şekilde çözmeleri sonucunda ben de istediğim MASAI MARA av tüfeğine sahip olabildim. Umuyor ve diliyorum ki kısa süre içerisinde sizlere tüfeğin performansı hususunda  iyi haberler iletebilirim.

Saygılarımla.     

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
bu tüfeğin netteki videolarını izledim merak uyandırdı av bayine gidip bide canlı görüyüm dedim tüfekteki kalite hissi mükemmel  gerçekten adamlar güzel yapmış hele döner başlığın kapanmama problemini çözmüş olmaları çok güzel .sadece bir ayrıntı bence sıkıntı oluşturur tetik grubunun sökülmesini sağlayan düğme emniyetin hemen yanında  benim gibi emniyet kapalı gezen avcılar için problem olabilir. kışın eldiven giyincede problem. o düğmenin başka bir yere alınması lazım yahut emniyet düğmesi alanının büyütülmesi lazım. bir şeyde bu tüfeğin atış testini internette bulamadım birisi çıkıp şunun testini yapsın firma yapmıyor bari alanlar yapsın grupmanı nasıl  tek kurşun performansı nasıl bir görelim bunlar çok önemli. örneğin yeni çıkan tüfeklerden birinin tek kurşun performansını bir atıcı arkadaşımız deniyor video olarak bizde seyrediyoruz 50 metrede 50 cm sol alt vuruyor adam 25 metreye geliyo bu sefer 25 cm sol alt vuruyor bu tüfek bitti benim için almam.....abi birisi bu tüfeğin acilen video testini hazırlasın lütfen...... almak istiyorum ama video testini izledikten sonra
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

Çevrimdışı Selim AYDOS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar
« Yanıtla #623 : 07 Ağustos 2018, 01:06:28 »
Ali Bey slug namlu herhalde çıkmayacak. Merakla bekliyoruz.
1978 ANKARA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar
« Yanıtla #624 : 07 Ağustos 2018, 10:58:17 »
Alışveriş yaptığım av bayii, massai mara için video çekimi yaptı..
Video düzenlemesini de benden rica etmişti. Montajını ben hazırladım.
Çekim yapılırken de yanlarındaydım. Çekim sonrası yakından inceleme ve deneme şansım da oldu.. Gerçekten özenilmiş bir tüfek.. Şahsen çok beğendim..

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10156277639048382&id=774818381
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Halis UZEL