Gönderen Konu: Üzümlü koopten SN. RAMAZAN AKNARÇAYIN dikkatine;  (Okunma sayısı 5952 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• AvlakForum Üye
  • *
1994-1995 yılında ankara çankırı caddesinde bulunan 66-B nolu KUZUCULAR AV BAYİİN den satın almış olduğum, 12 çapta 76 namlu boyunda tek tetik enjektörlü,sellektörlü, el kundak işlemeli ve dipçik yanaklıklı üzümlü marka tüfeğimden diğer üzümlü marka tüfeklerimden olduğu gibi çok memnunum. Tüfeğimin orjinalliği konusunda bilgi verirseniz memnun olurum.

image hosting sites
online photo sharing
photo storage
photo upload
free image hosting
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
Ynt: Üzümlü koopten SN. RAMAZAN AKNARÇAYIN dikkatine;
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2012, 19:13:03 »
:) Sevgili Levent hiç kimsenin seni kandıracağını sanmıyorum. Kimine göre alt tarafı üzümlü av tüfek i dense bile senin benim gibi yerli sanayi silahlarına ne derecede önem verdiğini iyi bilirim. Yalnız sana bir ÖZÜR BORCUM var.  2 yıl evvel kaz avı için tüfeğinin dibçik kısmından kendi kol ölçüme göre 2,5 cm kısalttırmıştım. O kısalttırma esnasında dipçiğini en alt kısmında biraz boyası silinmişti tüfeğinin.  Bu yüzden senden özür dilerim. Ama bunun telafisi için üzümlü ye  tüfeğini göndereceğim. Sözüm söz. Umarım bu yazdıklarım için bana kızmamışsındır.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2012, 21:41:26 »

Levent  bey öncelikle teşekkür ederim böyle bir değerlendirmeyi ben yada başkası farketmez ehline bıraktığınız için .
Gayet hoş bir üzümlü kooperatifi pozeye sahip olduğunuzun farkındasınızdır eminim .
Tüfeğiniz imalat aşamasında kullandığımız terimle ful valmenttir . Yani namlu arası ve üst bant kullanılmamıştır .
Tek tetik ejektörlü modellere has elkundağı ceylan burunlu formdadır ,ejektörlü olduğunu siz yazmışınız ama yazmamış olsaydınızda  bu elkundak  ceylan burun formundan anlayabilirdik .
Tüfeğin dipçiği orjin yanaklı yanak çevresi ektra traşlı, boğaz kısmı yani kabze kısmı konforlu ve net  kavrama için yatay ve zarif bir  yapıdadır .

Dipçik ve el kundağı işlemeleri el işçiliği olup av tüfeği için  fazla abartmadan olması gerektiği kadardır .Dipçik verniği ,vernik rengi orjin halidir.
Dipçikte tetik çekme uzunluğu uyumu için Yıldız ablanında  dediği gibi biraz kısaltılmış o kadar .

Tüfeğin kubuz kısmı işlemesi asit indirme dediğimiz orjin kooperatif envanterinde bulunan çizimlerdendir.Kubuz beyaz kromu doğal parlamayan metal rengi ile orjin kromudur .

Namlu dış kromunu için resimden yorum yapmak yanlış olur fakat lak koruma kaplamalı gibi gözüküyor ele alındığındada durum böyleyse orjin hali diyebilirizki lak kaplama dış siyah kromu koruduğu için kolay kolay dış krom bozulmuyor.

Genel olarak tüfeğiniz Üzümlü av tüfekleri kooperatifinin imalatından çıkmış haliyle %100 orjinaldir.Gönül rahatlığıyla  kazasız belasız güle güle kullanmanız dileklerimle
Sağlıcakla kalın .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2012, 21:49:21 »
?
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2012, 22:00:08 Gönderen: Halil KARADENİZ »
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #4 : 12 Ekim 2012, 21:53:36 »
   Levent bey unutmadan tüfeğiniz şok yapısı yine bizim kendi aramızda kullandığımız dille RAYBA ŞOK tur .Bu şok sistemini türkiyede kullanan hatta  gerek bilgi birikim gerek teknik gerekse ticari kaygılar sebebiyle kullanmaya cesaret edebilen ilk ve tek imalatçıda Üzümlü Av Tüfekleri Kooperatifidir.
Bazı ticaret zihniyetlilerin söylediği gibi alt tarafı üzümlü koop asla değildir.

Burdan sormak ne kadar doğru bilemiyorum ama yanlış olduysada kusura bakmayın ,söylemeden geçemeyeceğim.Tüfeğinizi olurya bir sebebten satmayı düşünürseniz rakam hiç sorun değil  haberdar ederseniz memnun olurum .

Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2012, 22:37:33 »
güzel bir tüfeğiniz var ,iyi günlerde kazasız bol avlar vurmanızı dilerim,

bende 95 yılından beri kooparatifin hünkar modelini kullanıyorum ,17 yıldır elimden berattadan vursana kadar bir çok tüfeğim oldu ,ama vazgeçemediğim oğullarıma baba yadigarı bırakabileceğim tüfek sanırım bu tüfek ,,bilen bilir kooparatifin tüfeklerini kıymetini bilene,,,,
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı T.Levent SÜKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2012, 23:34:28 »
Sayın, RAMAZAN AKNARÇAY  geniş kapsamlı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Nazife hanım, benim silahım senin silahındır. Kalın bir dipçik yastığı taktırırsam herhalde 2,5 cm lik  kısaltman  atış yapmama engel olmaz. Kısaltma esnasında ki boya silinmesi de av sezonu bittikten sonra  üzümlü ye  gönderdiğim takdirde giderilir. Sayın, Ramazan HAK bey yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum ve teşekkür ederim. 1990 yılından bu yana KUZUCULAR AV BAYİİ kanalı ile HUĞLU kooparatifinin ve daha çok ağırlıklı olarak ÜZÜMLÜ kooparatifinin binlerce  çeşitli model tüfeğinin arkadaşlarım tarafından alınmasını sağladım. Bunlardan birkaçının dışında hiç bir av tüfeğinde problem yaşanmadı. Yaşananlarda o dönemde fabrikaya gönderildi ve sorun çözüldü.  Ve bu tüfekleri satın alan görüştüğüm arkadaşlarımın çoğu sizin ve benim gibi memnunlar.
Ankaralı avcı  Levent Sükan

photo storage
Yıl 1996 köpeklerim prens ve prenses