Gönderen Konu: Vezirköprü Balık Avı  (Okunma sayısı 2006 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Vezirköprü Balık Avı
« : 04 Temmuz 2013, 12:11:16 »
Vallaha ne yalan söyleyeyim işin özü şu işin içine doğa girince her şey güzel oluyor neden mi....? Ordu'dan kalktık dostlarımızın daveti üzerine geçtik Vezirköprüye, balık tutacakmışız.Tüm hazırlıkları yaptık her şey tamam.Sabahın erken saatinde Vezirköprü'de Hasan amca ve Soner kardeşimiz bizi karşıladı.Çaylarımızı yudumladık hasretimizi giderdik.Geçtik balık tutacağımız göl kenarına muhteşem manzara çam ormanının içinde harika bir baraj gölü ben bu işten anlamam ustalar var.Benim işim kara avcılığı vakti zamanında bir teknem vardı amatör ruhla binerdim kıçtan takma bir motor basardım denizin ortasına tutardım balığımı..Hem balık avcılığı hem kara avcılığı ağır geldi..Bende sattım tekneyi.İşte mesele şu benim bu balık avına pek iştahım yok....Neyse tutmasını bilmiyorsak yemesini biliriz.Zaten amacım belli güzel bir günü avcı dostlarımla geçireyim de ...Gerisi teferruat maksat eğlenelim..Bu avlak bir çok balık avcısı tarafından tercih ediliyor olmalı ki Tokat plakalı bir kaç araba ve içinde balık avcıları,bir gurup Sakaryalı tekneleri ile  kimisi çadırını kurmuş biz hafta sonuna kadar buradayız diyor .Kısacası samimi ve güzel bir ortam.bizim uşaklar çıkarttılar takımları attılar göle haydi Bismillah ...Gel gör ki tık yok,şu yemi takıyorlar yok..Şöyle atıyorlar yok..Geçiyorum diğer balıkçıların yanına onlarda aynı dertten muzdarip balık vurmuyor diyorlar..Avcılık her zaman rasgele işi ancak nasip olmadımı olmuyor işte..Tek bir balık tutamasa da bizi uşaklar sorun yok ..Muhteşem manzara dolaptan çıkartılmış muhteşem sazan usta balıkcı Soner'in elininden pişince her şey on numara oluyor..Biz balık tutmasak  işin keyifli kısmını yapmayı başardık..

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2013, 12:14:44 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Erdinç ŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • VATAN MİLLET SAKARYA
Ynt: Vezirköprü Balık Avı
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2013, 15:17:15 »
NEŞENİZ VE AVINI DAİM OLSUN ÇAYINIZDA AFİYET OLSUN ABİLER,
AMA NEDENSE HİÇ BALIK RESMİ GÖREMEDİM BEN :) HAYIRLISI BÖYLEYMİŞ BÖLYE OLMUŞ AYNI ŞEKİLDE ARKADAŞLARDA ANKARA GİDİP BALIK GÖREMEDEN GERİYE DÖNMÜŞLERDİ
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2013, 15:18:58 Gönderen: Erdinç ŞEN »
erdinç - 1977
0 545 340 00 08

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2013, 18:18:15 »
Reis Vezirköprü balık avı demişsin balıklar nerede balıkları bilmem ama muhabbet şahane
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2013, 18:42:39 »
Muhabbetiniz  bol olsun Serhat hocam..Şansınıza balık çalışmamış ama süper balığı vardır oranın..
Haftaya kısmetse bende gidiyorum o tarafa... ;)
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN