Gönderen Konu: Trabzonun meşhur ZERDEVA köpeği  (Okunma sayısı 152721 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet YILMAZ 61

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Trabzonun meşhur ZERDAVA köpeği
« Yanıtla #125 : 31 Ekim 2010, 15:23:19 »
SEVGİLİ DOSTLAR DAHA ÖNCEKİKOBAY ZERDAVA EŞLEŞDİRMESİ YANLIŞ ANLAŞILDI SANIRIM.BANA SİDEMDE BULUNULDU,BENEŞLEŞMEYİ CİFTLEŞTİME ANLAMINDA DEĞİL KOBAYA ARKATAŞLIK ANLAMINDA YAZDIMDI,YOKSA CİFTLEŞTİRİP IRKI BOZMAM MÜMKÜNDEİL.ÇÜNKÜ BUNUNDA DENEMESİNİ ÖNÇEKİ YILLARDA YAPMIŞTIM, SONUCU İYİ BİLİYORUM,CIKANYAVRULARÇOK DELİ YADA SALAK OLUYOLAR.BANA SİDEMDE BULUNAN ARKADAŞ BENİ İYİ ANLAYAMAMIŞ.BU YANLIŞ ANLAŞILMAKTAN DOLAYI ÜZKÜNÜM.YENİ SEZONDA HERKESE BOL AVLAR. RAST GELE.
Mehmet YILMAZ
1966-Trabzon

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #126 : 31 Ekim 2010, 15:32:45 »
BU RESİMDEKİ ZERDAVA BİRAZ İNSANCI OLURLAR.YANİ YABANCI İNSANI HİÇ AF ETMEZLER.BU CİNSLERİ BEN DÖRT GÖZ OLARAK ADLANDIRIRIM.BUNLAR ÇOK HIRCIN VE SİNİRLİ OLURLAR. BİRAZ KIAKIN OLTUKLARINDA SAHİBLERİNİ BİLE DANIMAZLAR.BUDA ONLARIN YETİŞTİRİLME TARZLARIYLA İLKİLİTİR.KÜÇÜKLÜKLERİNDEN İTİBAREN İNSANLARLA İÇ İÇE OLMALILAR.YOKSA ZOR ZABDEDİLİRLER.
Mehmet YILMAZ
1966-Trabzon

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #127 : 15 Aralık 2010, 14:58:08 »
arkadaşlar herkesin bu sideye olan ilkisine teşekür. yalnız koyulan resimler zerdavayı tanımayan arkataşlarda farklı izlenim bırakıyor.onun için gercek zerdava resimleri koyulursa tanımayan arkadaşlara daha iyi danıma fırsadı danıyacağımızı zannediyorumsaykılar,herkese rast gele diyorum.
Mehmet YILMAZ
1966-Trabzon

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #128 : 15 Aralık 2010, 15:01:00 »
şu an benim köyünde yavrulu büyüklü 8 10 tane vr.ben resim cekip atamıyorum. yartımcı olan olursa resimleri cekip atabilirim.
Mehmet YILMAZ
1966-Trabzon

Çevrimdışı Zafer ATASOY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
    • C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\329CANON\IMG_2885.JPG
« Yanıtla #129 : 24 Aralık 2010, 19:53:11 »
senn köyün nersi mehmet bey
Zafer ATASOY
TRABZON 1983

Çevrimdışı Kamuran ESİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #130 : 30 Aralık 2010, 15:13:12 »
köpek istiyorummm bendeeee
Kamuran ESİN
1976 patnos

Çevrimdışı Serdar ERGÜN

• Müdavim Üyemiz
  • Bir Umuttur Yaşamak...
« Yanıtla #131 : 06 Nisan 2011, 18:34:48 »
zerdavayı ilk internetle tanıştırdığımda çok anlam verememişlerdi fakat şimdi saolsun ilgilenen büyüklerim küçüklerim bu ırkı diriltmek için gayret gösteriyorlar hepsine çabaları için tşk ediyorum,bunun yanında rant sağlamak için bu işi kovalayanlar olduğunuda görüyorum elbette olacaktır da,fakat burada ırkın standartlarını belirleyemediğimiz ve adını kağıt üzereinde koyamadığımız için araya melez ırklar girme olasılığı yüksektir,ırk standartlarını tespit etmeye çalışan birkaç kişi bana ulaşmıştı fakat çalışmaları yarım kalmış olabilir daha sonra zaten haber alamadım,benim kendi adımada eksiğim fazla çünkü işlerimizden dolayı bu ırkın güzel örneklerini internetle tam anlamıyla tanıştıramadım,saolsun büyüklerimiz küçüklerimiz  konuda gayet güzel zerdavaların resimleri paylaşmışlar fakat bunun yanı sıra fazlasıylada kırma köpeklerin resimleri paylaşılmış bu kafa karıştırır...
Mehmet dayı sen neredesin yerin yurdun nereyse bize bilgi ver eldeki imkanlar dahilinde gelip seni ziyaret edelim köpeklerini görüntüleyelim,ben cinsin en iyi örneklerinden yavrulara yazıldım şuanda beklemekteyim,zaman içerisinde imkansızlık yüzünden elimdeki köpekleri dağıtmak zorunda kaldım şimdi tekrardan bu ırkı besliyeceğim belli bir zaman sonrada bunu sitemizde paylaşacağım,trabzona özgü farklı bir ırk daha var ayrıca en az zerdava kadar eski ve soyu tamamen yok olmak üzere bu işe gönül vermiş bir kaç hane halen beslemekteler fakat av köpeği olmadığı için sitede yayınlamıyorum,merak eden arkadaşlara resimlerini gönderirim
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2016, 15:53:56 Gönderen: Serdar ERGÜN »
Serdar ERGÜN
1980 TRABZON

Çevrimdışı Tolga AKYOL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #132 : 15 Ekim 2011, 23:35:14 »
MErhabalar. eger iyi bakilacak bir zerdeva disi yavru vermek isterseniz 2 aylik mama da bizden olsun alabilirim. Yanliz disi alabilirim. selamlar.

Tolga AKYOL
1974 DENİZLİ

Çevrimdışı Ahmet YÖNDEM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #133 : 01 Kasım 2012, 23:52:18 »
ilginç bir bilgi . inşallah ırk standartları güzel bir şekilde belirlenir ve ırk geliştirilir.

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,160897.0.html
Ahmet YÖNDEM 0505 733 2636 1978 DÜZCE
İyi bilin ki , kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.  (Rad 28)

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #134 : 02 Kasım 2012, 00:10:24 »
Aşağıdaki de bir abimizin safkan erkek zerdavası. Ben eğitmeye çalışırken pek başarılı olamadım, bildiğin psikopat.

Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Trabzonun meşhur ZERDEVA köpeği
« Yanıtla #135 : 23 Şubat 2016, 19:22:46 »
Bazieri.ge diye bir gürcü sitesinde de gördüm bu hayvancağızı.

http://www.bazieri.ge/forum/79-525-3
1978-İZNİK