Gönderen Konu: EEE HANGİSİ O ZAMAN?  (Okunma sayısı 1113 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadir MIZRAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
EEE HANGİSİ O ZAMAN?
« : 23 Ocak 2022, 20:03:25 »
İlk av tüfeğimi bi hevesle şarjörlü aldım (Typhoon F12) 3 kıl kullandım 1.500 civarı atış yaptım,hevesimi aldıkan sonra ikinci tüfek olarak adam akıllı bir tüfek alayım,domuz avına gideyim diyerekten,yerli üretim 12ga slug namlulu kinetik sistem bir tüfek arayışına girdim,(Ata Neo-Huğlu Renova-İmpala plus-Retay masai mara-vesayre) Hem avlakforum dan hem facebook'tan hem youtube den hem de birkaç ayrı platforum'dan daha kullanıcı yorumlarını okumaya başladım,abartmıyorum 500 den fazla kullanıcı yorumu okumuşumdur.(sağdan soldan duyduklarını söyleyenler değil,bizzat kullanıcı yorumu) İnanın bu yorumlar yerli üretim tüfeklerden soğuttu beni.Kullanıcıların %80 civarı memnun değil tüfeklerinden.Yahu herkesin memnun kaldığı bir tane mi marka olmaz? bizim 150 den fazla silah fabrikamız var bu ülkede,bir tanesi bile memnun edemiyor mu bu insanları? yoksa bizim insanımız mı her şeyden şikayet eden,hiçbir şeyi beyenmeyen bir halk?
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2022, 22:23:25 Gönderen: Kadir MIZRAK »
  • Typhoon f12
  • Retay masai mara
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ Mersin

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: EEE HANGİSİ O ZAMAN?
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2022, 04:50:38 »
Kadir bey aslına bakarsanız ülkemizde güzel tüfekler üretiliyor, tabi seri üretimde belli bir hata payı elbette olacaktır buna kimsenin itirazı yok bunun bir kısmı kalite kontrol de müsteriye gitmeden tesbit edilir bir kısmıda tesbit edilemez müsteriye satılır  iş buradan sonra başlıyor, bazen çok iyi marka diyerek hatta bazı yerli markalardan iki tüfek alınacak paraya gidip başım ağrımasın diye bilindik iyi bir tüfek alınıyor bir hatası sıkıntısı çıktığında fabrika gerekeni yapmıyor yada ufak tefek pansuman tamirler yapılıp gönderiliyor sıkıntı devam ediyor, misal olarak namlu sağ sol veya üst alt atma sebebiyle gönderiyorsun fabrika tamiri yapıldı deyip geri gönderiyor geldiğinde kontrol ediyorsun değişen bir şey yok yada bir bakıyorsun başka bir yerden hata veriyor, namlu değişmesi gerekiyorsa değişim yapılması yada herhangi bir parça hatta tüfeğin kendisi değişmesi gerekiyorsa komple değişim yapılması gerekli bu konuda eksiklik var yerli firmalarda ama bu demek değil ki her tüfeğin sorunu giderilmeyecek yada her alınan tüfek sorunlu çıkacak diye de birşey yok ama sorun Çıkıpta fabrika sorunu çözemezse müşteride ister istemez hayal kırıklığına uğruyor veryansın ediyor    insan şuan 5 6 bin TL olan tüfeği alıp sorunu çözülemedimi haliyle üzülür hatta 3 4 defa servise gidip geldi mi bile insanın hevesi kaçıyor, yinede arızalı olmayan tüfekler sorunlu olanlardan hayli fazla ve bu tüfekler uzun müddet sorunsuz avlar yaptırıyor her avcının beklentisi aynı değil,  bir diğer hususta ruhsata işetmeden deneme imkanı varsa denemek gerekiyor ülkemizdeki prosedür yüzünden bir kere tüfeği ruhsata işlettinmi onunla nikahlanmış oluyorsunuz sorunluysa fabrikada çözemediyse atsan atılmaz satsan satılmaz olarak boşa yer kaplıyor,

Yinede çok fazla kafanızı yormayın canınızı sıkmayın kendinize uygun görsel Olarak ve çalışma sistemi olarak size uygun bir marka ve model belirleyin alın çokta karamsar olmayın, hatta elimizde çalışmasından memnun kaldığınız bir tüfeğinizde varmış sorun çıkarsa da fabrikasına gönderir yaptırırsınız ben daha önce bir tüfekte sorun yaşadım ve ozaman tek tüfeğimdi onun sıkıntısını sezon boyunca çektim ve imkanım oldugumda bir tüfek daha aldım şuan aldığım bir tüfek sorunlu olsada çok canım sıkılmaz fabrikaya yaptırana kadar gönderirim yapılamazsa  fabrikadan ücretini talep ederim, çünkü yedekte av edeceğim birkaç tane daha tüfeğim oldugu için benim av yapmama engel olmaz imkanı olan herkese bunu tavsiye ederim çalışmasını isabetini beğendiniz bir tüfeği yedekleyin herhangi bir sebepten onu satmak  isteseniz bile en az onun kadar performansı sizi tatmin edecek bir tüfek almadan onu envanterden çıkarmayın,
     Ben kinetik tüfek hiç almadım bir türlü de kinetik tüfeğe güvenemedim kinetik tüfekle av yapan bir çok avcı var ama düşük icra yayı kuvvetine sahip olması kurma kolunun bir yere takılmasıyla bir miktar geri gelip tekrar kilidin kilitlenmemesi gibi bir handikap yaşama tüfeği yüzleyip tetiği çektiğinizde patlamama ihtimali gazlılara göre daha yüksek, bazı gazlı modellerde de bu tip sıkıntı var mekanizmayı geriden hızlı bırakmazsanız patlatmayan gazlı modeller var ve ben kendi bu tüfekleri almamaya özen  gösteriyorum çünkü benim alışık olduğum bir sistem değil ben mutlaka bir gün o tip bir tüfekte patlamama sıkıntısı yaşarım, arkadaşlarımdan 3-4 yıldır o tarz mekanizmaya sahip tüfekleri kullananlar var sorun da yaşamadılar sizinde kullanım alışkanlığınıza göre tercih yapmanız gerekir.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2022, 06:35:02 Gönderen: Abdullah GÜLTEPE »
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

The following users thanked this post: Kadir MIZRAK, Aydın MERİÇ

Çevrimdışı Galip GÜNGÖR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: EEE HANGİSİ O ZAMAN?
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2022, 11:14:31 »
Senelerdir elimde tüfek dağ taş yalnız gezerim. Bir keresinde sık ormanda bir ayıyla denk geldik, kükrediğinde yaşadığım ölüm korkusunu tarif edemem. O saldırmadı ben de ateş etmedim. Hoş saldırsaydı belki tüfeği kaldıramayacaktım bile öylesine korktum. Öyle bir durumda kimse tüfeğinin arıza yapmasını istemez. Bu ve benzer sebeplerle sahip olduğumuz silahın kusursuz çalışan, kendisini ıspatlamış bir marka model olmasına özen gösteriyoruz. Bu bağlamda baktığımızda da güvenilirlik açısından kendini yüzde yüz kanıtlamış bir model göremiyor çoğu insan yerlilerde.

Bir de benim yerli silah sanayinde en beğenmediğim husus fazla çeşit olması. Her markanın bir sürü çeşidi var. Sadece yivsiz için söylemiyorum tabancada da durum böyle. Elli tane dandik silah üretip milleti kobay yerine koyana kadar adamakıllı bir model üzerinde çalışılsa daha evla olur diye düşünüyorum.

Yerli silah sanayii iç piyasası da umursamıyor ayrıca. Adamların ihracatta tıkırları yerinde. Senle benle niye uğraşsın, uğraşmıyor da zaten. Yukardaki arkadaşımızın bahsettiği gibi silahlar doğru düzgün kontrol edilmeden satılıyor. Kalite standartı, kontrol standartı yok. Arıza yaptığında servise gelen silahı detaylı irdeleme yok. Yüzeysel bakım yalandsn üç dört fişek atıp geri yolluyorlar. Siz zaten aynı ve giderilmeyen arızadan mütevellit dört besş defa tüfeği yolladıktan sonra bıkıyorsunuz, ya satıyorsunuz ya kaldırıyorsunuz dolaba.
  • Cz557 Syntethic .308 win
  • Glock 19 Gen4, Canik Tp9 Sf Elite
  • Smith Wesson Mod 66-3 357 magnum revolver
  • Simson Sühl 16 ga çifte, Benelli M3 tactical
  • Beretta 686 Silver Pigeon Poze, Beretta Al391 Urika yarı otm.
  • Beretta 1301 comp y. otm / Benelli Supernova pompalı
1989 Ankara

The following users thanked this post: Kadir MIZRAK