Gönderen Konu: HUĞLU ÇİFTE KIRMA SÜPER POZE TAMİR SERVİSİ HAKKINDA  (Okunma sayısı 8217 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Talat YILMAZ 46

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
iyi geceler sayın forum üyeleri gece gece uyku tutmadı tüfeğim deki sorun yüzünden uyuyamadım  bir tüfek yüzünden uyunmaz mı diyebilirsiniz gerçekten durum bu  siz ustalardan yardım istiyorum.
 2019 yılında  Mehmet Yayla ustaya huğlu pusula av bayisine  202B modeli  71 namlu 1/3 fix şok  yanyana çifte kırma tüfeği siparişi verdim yaklaşık 3 ay sonra Nisan ayında tüfeğim elime ulaştı  tüfeği ilk incelememde  sol namlu fişek yatağının 10 cm ilerisinde namlu dış yüzeyinde şişlik vardı ve namlu bazı bölgelerinde boya kalkması vardı tüfeğimi hemen fabrikaya gönderdim.
Tamir servisi yetkilisi Mustafa  bey şişlikten dolayı namlu değişimi olacak dedi  bende tamam en kısa sürede yapılsın dedim yaklaşık 40 gün sonra tüfeğim tamirden geldi   37 metreden grupman dağılımı testi yaptım dağılımlar çok güzeldi  fakat atış sonrası tüfeğimi temizlediğimde  sol namlu içinde yaklaşık 5 cm kadar krom kopması mevcuttu  sadece 32 gram 7 no fişek attım  tüfeği 2.defa  fabrikaya gönderdim  servisteki Mustafa bey  namluda krom kopması olmuş kromlayıp göndereceğiz dedi bende olur dedim 1 ay sonra tüfeğim av sezonuna anca yetişti  namlu içi krom lanmış sıkıntı yok gibiydi.
Av sezonunda yaptığım avlarda kuşların bir çoğu ya yaralı düşüyor yada yaralı gitmesi üzerine sezon sonu 37 metreden dağılım testi yaptım tüfek sağ üst atıyordu  kromlanmaya gitmeden böyle bir sorun yoktu  .
Tüfeği 3.kez fabrikaya gönderdim  Mustafa bey beni aradı namlu bandında sorun olduğunu bandı söküp tekrar kaynataçağız  dedi 2 ay sonra tüfeğim geldi tekrar 37 metreden dağılım testi yaptım sağ atma sorununu çözmüşler lakin üst atma halen vardı ve grupman dağılım yüzdeleri çok düşmüştü aynı fişek ilen deniyordum  artık bu namlu canımı çok sıkıyordu  bunlan ava gidmek içimden gelmedi sorunlar bitmiyordu bu yüzden ücretli yeni 76 cm  1/3 fix şoklu yeni namlu yaptırmak istedim hemde 71 namluyada tekrar baksınlar diye tüfeği  4.kez fabrikaya yolladım servisten Mustafa bey beni aradı yeni  ücretli 76 namlu yapılacak, 71 namluyada baktık oda  değişim olacak dedi bende tamam dedim  4 ay sonra tüfeğim geldi av sezonunun yarısı geçmişti tüfek elime geçer geçmez 76 namlu ilen ava çıktım lakin büyük bir hayal kırıklığı tüfeği açıp fişekleri koyduğunda namlu açma mandalı kapanmıyordu  fişek yatağında sıkıntı vardı o gün av bile yapamadım   tefeğimi bir sonraki gün  76 namlusu ilen 5.kez fabrikaya gönderdim 1 ay sonra av sezonu bitince geldi işlerimden dolayı deneyemedim   bu av sezonunda özellikle 76 namlu ilen ava gittim   kuşlar ya yaralı düşüyor yada yaralı gidiyordu geçen  37 metreden dağılım testi yaptım 76 namlu  yaklaşık 40 cm üst atıyor,  71 namlu merkezi atıyor sol 1 fix  şok normal , sağ 3 fix şok 4 şoktan daha fazla dağıtıyor   3 yıldan beri bu tüfek yüzünden doğru dürüst av yapamadım 71 namlu işe yaramaz dedim 76 namlu yaptırdım değişen bir şey yok  başkada tüfeğim yok  bu zamanda yeni tüfek almakta zor böyle bir sıkıntının mağduriyetin içindeyim  huğluya hiç yakışmıyor  hiç denemiyorlarmı anlamadım gitti   ne yapmalıyım ustalar  tüketici hakemine baş vursam nasıl olur sonuç olumlu çıkarmı çıkarsa ücret ödemesi ne kadar olur   tüfeği   6.kez göndersem aynı sorundan 4. defa  komple değişim  yeni bir tüfek yaparlarmı yapmaları doğru değilmi   gerekirse Naci Tanık başkanlada görüşeceğim siz ustalardan yardım istiyorum.

« Son Düzenleme: 16 Ocak 2022, 19:32:04 Gönderen: Talat YILMAZ 46 »
  • Huğlu 202B 12 cal 71&76 1-3 fix
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: HUĞLU ÇİFTE KIRMA SÜPER POZE TAMİR SERVİSİ HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 15 Ocak 2022, 02:56:41 »
Huğlunun ana dağıtımcısı zaten Kahramanmaraşta Atef av.Ben olsam o tüfeği değiştirmelerini isterdim.Bu siteye yazdıklarını ekran görüntüsü yapıp Atef av ve Naci Tanık bey e gönder.Sonuç alamazsan tüketici hakem heyeti ve şikayetim var.com a başvur
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

The following users thanked this post: Talat YILMAZ 46

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #2 : 15 Ocak 2022, 08:17:05 »
Atef av bu konuda ilgilenir mi bilmiyorum tüfeği huğlu pusula av bayisinden aldım yinede onlarada müracaat edeyim. Yani bukadar sorundan sonra tüketicinin değişim talep etme hakkı olması gerek  3 av sezonu boyunca  bir verim alamadım üstüne servise gönder bekle  yine gönder yine bekle  Arap saçına döndü.
Naci bey bildiğim kadarıyla genç ve dinamik yenilikçi geniş düşünen biri  onunla görüşeceğim  çözüme kavuşturur  inşallah  son çare tüketici hakemine başvurmak  bu tüfek hariç evde  abim ve babamın 3 eski 1 yeni olup huğlu tüfeği var eski tüfekleri den çok memnunlar onlara istinaden bende huğlu aldım  lakin 3 yıl boyunca beni yolda bıraktı
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2022, 11:45:24 »
Büyük ihtimal ile tüfek değişse bile yeni gelen tüfekte de aynı sorunlar devam edecektir. Maalesef çifte tüfeklerde alt-üst, sağ-sol atma sorunu ülkemizde büyük sorun. Eski üretim tüfekler bence daha itinalı imal edilmiş.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

The following users thanked this post: Talat YILMAZ 46, Hüseyin İŞCEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #4 : 15 Ocak 2022, 13:25:21 »
Osman bey doğrudur  babamın 96 yapımı 16 ga huğlu 104A modeli var yıllardır o tüfeklen av yaptım son zamanlarda fişek sıkıntısı ve manevi değerinden fazla götürmez oldum yine abimin 2008 yapımı 104A modeli var on dada sıkıntı yok . Bir diğer abim 2018 yılında 200A modeli özel yapım tüfeği var  o tüfekte 40 cm alt atıyor 3 defa tamiri gitti değişen bir şey yok  affedersiniz eşeklik bende  bu sorunu bile bile  bende sipariş verdim  sıkıntı bu tüfekler özel yapım standartlardan biraz daha özenilmesi gerek  elimizdeki eski tüfeklere güvenerek aldım bu tüfeği sonuç ortada  bakalım huğlu nasıl bir çizecek merakla bekliyorum
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

The following users thanked this post: Osman ALP

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2022, 14:37:33 »
Yıl 2052 aradan otuz sene geçmiş .İnsanlık Mars gezegenine üs kurmuş zaman yolculuğu planlamaları yapmakta .Kıtalar arası uçak yolculukları artık yapılmıyor .Stratosfer katmanına kadar yükselip hızlı düşüşler ile kıtalalar arası yolculuk 1-2 saatlere inmiş.Geneli olarak fabrikalarda nerdeyse tüm endüstriyel ürünler el değmeden robotlar ile üretiliyor.İnsanlık çoğu hastalığı gen haritasından çıkardığı için şimdilerde bilinen birçok hastalık unutulmuş.Bu yıllarda halen avcılığı sürdürebilen yurdum avcısı yerli bir marka tüfek ile Ava gidiyor geleneksel tarzda bir çifte önüne çıkan ilk Ava atış yapıyor..o da ne ?
Av yaralı düşüyor her tarafı kan içinde ..Hemen Konya’dan tüfeği yapan ustayı arıyor.Usta diyor ki tüfeği bana gönder bi bakalım .Tüfek deneniyor ve 30 cm üst atıyor ve dağılımı kötü .Hemen namlu değiştiriliyor.Karşı ödemeli avcıya gönderiliyor.Avcı dedesinin bir zamanlar keklik avladığı 2022 Li yıllarda ki meraya. Gidiyor Şansına artık iyice azalmasına rağmen karşısına bir keklik çıkıyor .Atıyor ama  tüyden başka bir şey ele geçiremiyor.Bir deneme daha yapıyor ,,yook tüfek bu sefer sağ atıyor .Fabrikayı arıyor ustaya soruyor .Usta diyor ki senin dipçik ayarın uymuyordur….😐
Aradan beş sene geçiyor insanlık Samanyolu galaksisinde yaşama uygun bir gezegen buluyor.Yıl 2057 bizim Avcı hala dedesinden dinlemiş olduğu o keklik avını yapamamış bir durumda sadece hayal kuruyor…..

yerli tüfek sanayimiz bu şekilde devam ederse anlattığım bu mizahi hikaye elbet  gerçek olacak.

Selamlar saygılar
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2022, 18:16:42 »
Yıl 2057 bizim Avcı hala dedesinden dinlemiş olduğu o keklik avını yapamamış bir durumda sadece hayal kuruyor…..

yerli tüfek sanayimiz bu şekilde devam ederse anlattığım bu mizahi hikaye elbet  gerçek olacak.

Selamlar saygılar

Doğan abi  anlattığın mizahi hikaye yıl 2057  değil bizzat 2019- 2022  birebir benim başımdan geçen gerçek olaylar abartı değil çok güzel tarif etmişsiniz elinize sağlık   .  Forumda gördüğüm bir kaç çok fazla değil bir elin parmaklarını geçmez firma var  müşteri odaklı  onlarda değişmeler inşallah hani ticarette herkesi memnun edemezsiniz  etmek zorunda değiller  lakin benim durumum memnuniyetle bir alakası yok  tüfek tam merkezli vurur lakin ben vuramam tam derim bu tüfeği kim kullanırsa kullansın aynı sonucu verecek  2 defa 71 namlusu değişti üstüne birde ben ücretli 76 namlu yaptırdım sonuç aynı  tüfeğin  üst sağ sol atma problemi için gönderiyom    tüfek geldiğinde sorun giderilmiş lakin grupman dağılımı buzuluyor   orasını yapıyorlar bu sefer başka bir arıza çıkıyor   hani tüfeği satayım desem bu şekilde satmak hiç ama hiç doğru olmaz  ava gideyim dersem sonuç belli  fabrikaya gitse oda belli  bir tüfek alayım desem fiyatlar almış başını gitmiş  bir çemberin dışına çıkamıyok.
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2022, 21:13:28 »
Doğan beye katılmamak elde değil. Ama biz avcılar da  maalesef bu forumdakileri hariç tutarak söylüyorum çok bilinçli değiliz. Kimse tüfeğinin sağ sol atıp atmadığını denemiyor. Yeni tüfek alanlara örneğin POI testi yap bak bakalım hemen işletme diyorum ruhsata. Üstüne bir de kötü oluyorsun. Neymiş tüfek sağ sol atmazmış, açı ayar puluyla halledilirmiş vs. Bendeki armsan 40 gün fabrikada kaldı. Sol atıyor. 40. Günde usta bozuntusu ile kavga dövüş tüfeği yollattık. Hiçbir şey yapmamış. Açı ayar pulu takmış. Geldiği gün söktüm açı ayar pulunu. Sol atıcılar için olan pulu takmış beni benden daha iyi biliyor sanki. Test ettim bariz sol atmaya devam ediyor. Göndermedim tekrardan. Gerek yok iyice sinir bozmaya. Slug namlusunu kullanacam. Umudu kestim. Özetle bir halt olmaz yerli sanayiden çünkü biz avcılar tüfek alırken seçici değiliz. Şekle şemale bakarak tüfek alınmaz. Ben o hatayı yaptım şimdi tüfek elimde kaldı.
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

The following users thanked this post: Talat YILMAZ 46, Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2022, 23:28:32 »
  Özetle bir halt olmaz yerli sanayiden çünkü biz avcılar tüfek alırken seçici değiliz. Şekle şemale bakarak tüfek alınmaz. Ben o hatayı yaptım şimdi tüfek elimde kaldı.

Mehmet bey çok haklısın   endüstrileşme nin artması el emeğinin azalması  daha fazla üretim politikası gibi bir çok neden buralara geldi  yabancı Avrupa markalarda da  aynı politika  var  onlarda da sorun çıkıyor çıkmıyor değil lakin bizim yerli firmalara göre oranlar çok düşük  tamam anladık endüstriyel oldun  her şeyi makinalar yapıyor   bari şu tüfekleri kullanıcıya ulaşmadan bir test eden yok mu  illa kullanıcı mı test edecek   kullanıcı tüfeği aldı lakin 2 yıl hiç kullanmadı  2 yıl sonra ava gidiyor eve boş dönüyor  test ediyor  tüfek alt atıyor  fabrikaya  servise gönderiyor   servis kundak ölçüleri uymuyor diyor  kundak değişiyor bu sefer  sol atıyor  otomatik te açı ayar puluylan yaptın  ya kırma tüfeklerde ne yapacak .  Kullanıcı sıfır aldığında  ruhsata işletmeden  denese bile  av bayi fatura kestik  diyor  topu kullanıcıya atıyor  faturayı iptal etmek çok zor bir şey değil lakin  kendisi uğraşmak istemiyor  yine olan kullanıcıya oluyor.
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

The following users thanked this post: Mehmet Alper YAZAR

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 16 Ocak 2022, 00:00:52 »
Talat bey açı ayar pulu sol atan tüfeğe çare olmaz. En azından ben böyle biliyorum. Tüfeğin yüze gelimini kolaylaştırmak için açı ayar pulu. Onlar müşteriyi kandırma taktiği. Armsandan ümidi kesince yeni tüfek için bayiye dedim ki test edicem. Başta kabul etmedi. Fatura iptali falan olmaz dedi. Almıyorum deyip çıkınca emniyeti aradı. Emniyet olur deyince bu son aldığım Özkanları denetmeye müsade etti. Defalarca tembihledi beni deneyerek aldığını kimseye deme diye. Sonra ağzından baklayı çıkardı. Ben de biliyorum benim dükkanımdaki tüfeklerin yarısı merkezli atmıyor ama her bayide durum aynı biz napalım tüfek satamayız öbür türlü diyor.
Hadi aldık denemeden arızalı çıktı. Sizde de aynı durum var bende de. Huğlu yılların firması. O tüfeğin sorunu halletmesi gerekirdi. Armsan dediğiniz firma da çoğu kişi tarafından iyi bilinen firma. Ama malının arkasında da durmuyorlar. Yoksa herkes hata yapar bişey dediğim yok. Siz yine iyi sabretmişsiniz. Ben 2. kez bile yollamam. Sizin tüfeğinizin şimdiye kadar çoktan yenisi ile değişmesi gerekirdi normal bir ülkede yaşıyor olsaydık.
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

The following users thanked this post: Talat YILMAZ 46, Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #10 : 16 Ocak 2022, 00:19:31 »
Fabrikaya ilen av bayisi anlaşmalı gibi biri denemiyor diğeri denettirmiyor  sattıktan sonra  gönder fabrikaya hallederler deyip işin içinden çıkıyor  fatura nasıl da iptal olmazmış  üzerine iptal yazıp muhasebeci ye veriyorsun bitti bukadar basit kimi kandırıyorlar olan kullanıcıya   . Huğlu tercih etmem eski tüfeklerini kullandım  ve memnun kalmadım ve halen kullanılıyor  birde 100 yıllık marka  deyip aldık  . Gerçekten bu konuda çok sabırlı davrandım  lakin  yeni 76 namluda da sıkıntı çıkınca artık sesim  çıksın dedim  burdan  hiç bir kimseyi bir yöne yönlendirmek istemiyom  lakin ustalardan hem yardım istedim  yeni tüfek alacak arkadaşlarda kesinlikle denemeli diyorum
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2022, 00:22:20 Gönderen: Talat YILMAZ 46 »
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Taşkın MUTLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Ocak 2022, 16:37:38 »
iyi geceler sayın forum üyeleri gece gece uyku tutmadı tüfeğim deki sorun yüzünden uyuyamadım  bir tüfek yüzünden uyunmaz mı diyebilirsiniz gerçekten durum bu  siz ustalardan yardım istiyorum.
 2019 yılında  Mehmet Yayla ustaya huğlu pusula av bayisine  202B modeli  71 namlu 1/3 fix şok  yanyana çifte kırma tüfeği siparişi verdim yaklaşık 3 ay sonra Nisan ayında tüfeğim elime ulaştı  tüfeği ilk incelememde  sol namlu fişek yatağının 10 cm ilerisinde namlu dış yüzeyinde şişlik vardı ve namlu bazı bölgelerinde boya kalkması vardı tüfeğimi hemen fabrikaya gönderdim.
Tamir servisi yetkilisi Mustafa  bey şişlikten dolayı namlu değişimi olacak dedi  bende tamam en kısa sürede yapılsın dedim yaklaşık 40 gün sonra tüfeğim tamirden geldi   37 metreden grupman dağılımı testi yaptım dağılımlar çok güzeldi  fakat atış sonrası tüfeğimi temizlediğimde  sol namlu içinde yaklaşık 5 cm kadar krom kopması mevcuttu  sadece 32 gram 7 no fişek attım  tüfeği 2.defa  fabrikaya gönderdim  servisteki Mustafa bey  namluda krom kopması olmuş kromlayıp göndereceğiz dedi bende olur dedim 1 ay sonra tüfeğim av sezonuna anca yetişti  namlu içi krom lanmış sıkıntı yok gibiydi.
Av sezonunda yaptığım avlarda kuşların bir çoğu ya yaralı düşüyor yada yaralı gitmesi üzerine sezon sonu 37 metreden dağılım testi yaptım tüfek sağ üst atıyordu  kromlanmaya gitmeden böyle bir sorun yoktu  .
Tüfeği 3.kez fabrikaya gönderdim  Mustafa bey beni aradı namlu bandında sorun olduğunu bandı söküp tekrar kaynataçağız  dedi 2 ay sonra tüfeğim geldi tekrar 37 metreden dağılım testi yaptım sağ atma sorununu çözmüşler lakin üst atma halen vardı ve grupman dağılım yüzdeleri çok düşmüştü aynı fişek ilen deniyordum  artık bu namlu canımı çok sıkıyordu  bunlan ava gidmek içimden gelmedi sorunlar bitmiyordu bu yüzden ücretli yeni 76 cm  1/3 fix şoklu yeni namlu yaptırmak istedim hemde 71 namluyada tekrar baksınlar diye tüfeği  4.kez fabrikaya yolladım servisten Mustafa bey beni aradı yeni  ücretli 76 namlu yapılacak, 71 namluyada baktık oda  değişim olacak dedi bende tamam dedim  4 ay sonra tüfeğim geldi av sezonunun yarısı geçmişti tüfek elime geçer geçmez 76 namlu ilen ava çıktım lakin büyük bir hayal kırıklığı tüfeği açıp fişekleri koyduğunda namlu açma mandalı kapanmıyordu  fişek yatağında sıkıntı vardı o gün av bile yapamadım   tefeğimi bir sonraki gün  76 namlusu ilen 5.kez fabrikaya gönderdim 1 ay sonra av sezonu bitince geldi işlerimden dolayı deneyemedim   bu av sezonunda özellikle 76 namlu ilen ava gittim   kuşlar ya yaralı düşüyor yada yaralı gidiyordu geçen  37 metreden dağılım testi yaptım 76 namlu  yaklaşık 40 cm üst atıyor,  71 namlu merkezi atıyor sol 1 fix  şok normal , sağ 3 fix şok 4 şoktan daha fazla dağıtıyor   3 yıldan beri bu tüfek yüzünden doğru dürüst av yapamadım 71 namlu işe yaramaz dedim 76 namlu yaptırdım değişen bir şey yok  başkada tüfeğim yok  bu zamanda yeni tüfek almakta zor böyle bir sıkıntının mağduriyetin içindeyim  huğluya hiç yakışmıyor  hiç denemiyorlarmı anlamadım gitti   ne yapmalıyım ustalar  tüketici hakemine baş vursam nasıl olur sonuç olumlu çıkarmı çıkarsa ücret ödemesi ne kadar olur   tüfeği   6.kez göndersem aynı sorundan 4. defa  komple değişim  yeni bir tüfek yaparlarmı yapmaları doğru değilmi   gerekirse Naci Tanık başkanlada görüşeceğim siz ustalardan yardım istiyorum.

Ekip aynı mehmet yayla ve mustafa bey :) Kuzenim adanadan konyaya gitti,  babasından kalan 76 namlu çifteye ölçüsüne göre kundak yaptırmak için, birde 103 fe sıfır sipariş verdi, tüfekler aylar sonra geldi, ölçüler yanlış yapılmış :) poze bariz alt atıyor, geri gitti,
poze garanti kapsamında değişti, çiftenin kundak yılan hikayesine döndü mehmet yayla bey başka yerde yaptırmış sanırım, mustafa bey kundak parası tekrar istiyor derken 18 ay çifte gelmedi :) pozede birinci fişek sıkılınca tüfek emniyeti kapatıyor ikinciyi sıkamıyorsun vs. vs. 3 yıl geçti, olay mahkemeye taşınıyordu ki mustafa bey halletti bir şekilde tüfekler geçen ay geldi.
Eskiden kalan ismini bitirmek için de elinden geleni yapıyor.

Yerlide Kral markasınında eskiden kalan kötü bi izlenimi var, ben krala yedek namlu için tüfek gönderdim, 6. gün tüfeğim elimdeydi, kargoda kundağım kırılmış saolsun hulisi bey diye bi arkadaşla görüştüm onuda yapıp yolladı, servis hızı müşteriye yaklaşım çok iyi, en azından muhatabın var karşında, huğlunun da adı var işte
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #12 : 17 Ocak 2022, 23:27:24 »
Taşkın bey  hikayeler hikayedeki şahıslar aynı  aslında hikaye demiyelim gerçekler  , bundan 6-7 yıl öncesinde huğlu benim nazarımda çok değerli bir yerli markaydı  lakin benim ve abimin
 tüfeklerimizdeki  çıkan sorunlar   servise defalarca gitmesine rağmen bir türlü çözülmemesi  çok farklı bir noktaya getirdi   anlamadığım  bir tüfeği sorunsuz üretmek bukadar zormu   veya çıkan sorunu çözmek , çözmek istemiyorlar mı ?  Müşteri memnuniyeti kalmamış gibi   başkan Naci bey şuan Amerika daymış  sadece  sonkez onunla görüşeceğim olumsuz olursa  ya kaldırıp atacağım bir tarafa  yada tüketici hakemine başvuracağım.
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2022, 17:32:20 »
Doğan beye katılmamak elde değil. Ama biz avcılar da  maalesef bu forumdakileri hariç tutarak söylüyorum çok bilinçli değiliz. Kimse tüfeğinin sağ sol atıp atmadığını denemiyor. Yeni tüfek alanlara örneğin POI testi yap bak bakalım hemen işletme diyorum ruhsata. Üstüne bir de kötü oluyorsun. Neymiş tüfek sağ sol atmazmış, açı ayar puluyla halledilirmiş vs. Bendeki armsan 40 gün fabrikada kaldı. Sol atıyor. 40. Günde usta bozuntusu ile kavga dövüş tüfeği yollattık. Hiçbir şey yapmamış. Açı ayar pulu takmış. Geldiği gün söktüm açı ayar pulunu. Sol atıcılar için olan pulu takmış beni benden daha iyi biliyor sanki. Test ettim bariz sol atmaya devam ediyor. Göndermedim tekrardan. Gerek yok iyice sinir bozmaya. Slug namlusunu kullanacam. Umudu kestim. Özetle bir halt olmaz yerli sanayiden çünkü biz avcılar tüfek alırken seçici değiliz. Şekle şemale bakarak tüfek alınmaz. Ben o hatayı yaptım şimdi tüfek elimde kaldı.

çok büyük hata yapmışsınız garanti kapsamındaysa tüfeği tek seferde iade kararı aldırabilirdiniz hatta fazla vakit geçmediyse hala böyle bir imkanınız var bir ürünün serviste kalma süresi 20 iş gününü geçemez geçerse tüketici ürün iadesi ve parasını geri alma hakkına sahip olur...
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2022, 17:33:55 Gönderen: Abdullah GÜLTEPE »
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2022, 14:02:25 »
çok büyük hata yapmışsınız garanti kapsamındaysa tüfeği tek seferde iade kararı aldırabilirdiniz hatta fazla vakit geçmediyse hala böyle bir imkanınız var bir ürünün serviste kalma süresi 20 iş gününü geçemez geçerse tüketici ürün iadesi ve parasını geri alma hakkına sahip olur...
Abdullah bey merhaba  ben durumun bu aşamaya geleceğini hiç tahmin edemedim.  servis kayıtlarına bakabilirler  her göndermem 20 iş gününü  geçmiştir ben yine sesimi çıkarmadım çünkü huğlunun benim yanımda yeri ayrıydı   her defasında olumlu baktım. Garantisi geçen yıl bitti  lakin yeni namluya bir yıl oldu   garantisi bitmesine rağmen huğlunun malının arkasında durmasını bekliyorum.
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2022, 15:58:21 »
geçmiş olsun talat bey umarım sorun çözülür.
yalnız biz tüketicilere de eleştirim olacak bu konularda,ne zaman düzeliriz biliyormusunuz ;
servisi '' malının arkasında duruyor '' diye markaya artı puan vermediğimiz zaman... bu kriter şöyle olmalı ; x markası çok iyi,tüfekleri sorunsuz çalışıyor ve sağlam diye söyleyebildiğimiz zaman... servisi zaten arkasında durmalı bu bir artı değil,yasal zorunluluk!
arz,tüketime ve tüketiciye göre şekillenir...
bu bilinç düzeyine ulaşmadan,daha çok hayal kırıklıkları sinir stres yaşarız.
benim umudum yok,markalara çok kızmıyorum çünkü alıcı alıyor hertürlü mal bu...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2022, 18:36:16 »

.. servisi zaten arkasında durmalı bu bir artı değil,yasal zorunluluk!
arz,tüketime ve tüketiciye göre şekillenir...
bu bilinç düzeyine ulaşmadan,daha çok hayal kırıklıkları sinir stres yaşarız.
benim umudum yok,markalara çok kızmıyorum çünkü alıcı alıyor hertürlü mal bu...
iyi dilekleriniz den dolayı teşekkür ederim  . 
Bu tüfekle ilgili çok fazla sorun yaşasamda bugüne kadar hiç bir yerde konusunu açmadım  kimseden yardım istemedim   tüketici olarak hatam var  haklarım nedir nasıl bir yol izlenir hiç araştırmadım çünkü bu konuda firmaya güvendim  tüfeğin ikinci namlusunda da sıkıntı çıkınca artık bir ustalara danışayım nasıl olur diye  birazda hatamız burdan geliyor  ve şunuda söyleyeyim buna benzer sıkıntı çıkıpta  tüfeği bir kenara atan hiç uğraşmayan bir çok insan var .
Evet her marka ürettiği ürünün arkasında elbette durmalı söylediğiniz gibi yasal zorunluluktur  lakin elektronik satışı yapan biri  olduğum için buna benzer konular başıma geldi    bazı firmalar var  ürününü tamire gönderiyorum   hatası olan parçayı değiştirdiği gibi her parçaları testten geçiriyor ürün kullanıcıya hatasız bir şekilde gidiyor ,   bazı firmalarda var  telefonun ekran hatası için gönderiyom  adamlar tutmuş bana şarj yeri sıkıntılı yok sıvı teması olmuş yok bu olmuş kullanıcı hatası var deyip işin içinden çıkıyor   müşteriye bunu nasıl tarif edebilirsin ve alakası olmayan bir konu müşteri ilen  servis arasında kalmayı hiç sevmiyorum bir daha o markanın malını satmıyorum takı iyi bir firmaya servis hakkını verene kadar   iyi bir firma diyebilmek için sizinde dediğiniz gibi malının arkasında durmalı ve en kısa sürede müşteri mağduriyetini gidermeli  şunuda söyleyeyim bir telefon markası servisi var isim vermeyeyim   servise gönderdiğim bir çok cihazı yenisi ile değiştiriyor kullanıcılar bu durumdan çok memnun kalıyorlar  ve her bir cihazda tüfek ücretlerinden daha yüksek .
Bugün beni fabrikadan aramışlar  şuan gördüm telefonun  kapalı idi  yarın tekrar ararlar görüşmeden sonra nasıl bir sonuç çıkacak göreceğiz.
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #17 : 24 Ocak 2022, 22:44:47 »
Merhaba arkadaşlar bugün beni servisten tekrar aradılar  Mustafa bey ilen görüştük  forumda konuyu Ömer bey görmüş sağolsun Mustafa beye iletmiş  kardeşimizin sıkıntısını hemen giderin demiş  . Mustafa Beylen biraz konuştuk  kendisi  bir ürün 4 defa aynı sorundan servise gelirse   ürünün değişimi  veya ücret iadesi yapılır dedi   tüfek aynı sorundan üç defe servise gitti  konuyu tüfeği servise göndermeden  forumda paylaştım  aynı sorundan 4 defa servise giderse değişeceğini bilmiyordum burada usta abilerden yardım istedim  her neyse  Mustafa bey  ürün değişimi veya ücret ödemesi yapacağız dedi beni huğluya davet etti  gelin misafirimiz olun  dipçik ölçünüze bakalım dedi ilgisinden dolayı teşekkür ederim  benim için sevindirici bir dönüş oldu   inşaallah sonuç benim için olumlu sonuçlanır    yine ilgilerinden dolayı teşekkür ederim   ülkemizde bir çok firmanın geri dönüş yapmadığını biliyoruz  huğludan bu davranış beni memnun etti.
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 26 Ocak 2022, 09:07:16 »
Merhaba arkadaşlar bugün beni servisten tekrar aradılar  Mustafa bey ilen görüştük  forumda konuyu Ömer bey görmüş sağolsun Mustafa beye iletmiş  kardeşimizin sıkıntısını hemen giderin demiş  . Mustafa Beylen biraz konuştuk  kendisi  bir ürün 4 defa aynı sorundan servise gelirse   ürünün değişimi  veya ücret iadesi yapılır dedi   tüfek aynı sorundan üç defe servise gitti  konuyu tüfeği servise göndermeden  forumda paylaştım  aynı sorundan 4 defa servise giderse değişeceğini bilmiyordum burada usta abilerden yardım istedim  her neyse  Mustafa bey  ürün değişimi veya ücret ödemesi yapacağız dedi beni huğluya davet etti  gelin misafirimiz olun  dipçik ölçünüze bakalım dedi ilgisinden dolayı teşekkür ederim  benim için sevindirici bir dönüş oldu   inşaallah sonuç benim için olumlu sonuçlanır    yine ilgilerinden dolayı teşekkür ederim   ülkemizde bir çok firmanın geri dönüş yapmadığını biliyoruz  huğludan bu davranış beni memnun etti.

Sevindim bu kadar yazmamızın bir karşılığının olması ayrıca sevindirici.Yerli ürün bir nevi bizim ürünümüzdür.Biz bu üründen mutlu olamadıktan sonra bizim ülkemiz de tüfek üretiyor diyememek Türk avcısı için acı verici olur.İnşallah her daim kendini geliştiren ve bize yabancı tüfekleri kullanmayı hiç düşündürmeyen tüfeklerimiz olur.

Selamlar
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Gazanfer BAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 26 Ocak 2022, 21:03:50 »
Soruna çözüm bulunmasına sevindim zamanında bende yaşadım huğlu poze ile gerçekten çok can sıkıcı durum foruma arızalı tüfekler bölümü açılsın fabrika sorumlusu arkadaşların takibi daha kolay olur :)
Gazanfer BAŞ
1988 ANKARA

The following users thanked this post: Talat YILMAZ 46, Kaan ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #20 : 27 Ocak 2022, 00:58:46 »
Sevindim bu kadar yazmamızın bir karşılığının olması ayrıca sevindirici.Yerli ürün bir nevi bizim ürünümüzdür.Biz bu üründen mutlu olamadıktan sonra bizim ülkemiz de tüfek üretiyor diyememek Türk avcısı için acı verici olur.İnşallah her daim kendini geliştiren ve bize yabancı tüfekleri kullanmayı hiç düşündürmeyen tüfeklerimiz olur.

Selamlar
Temennimiz o yönde  doğan bey   gelişmeler olumlu
Aslında biz avcı olarak  çok fazla birşey istemiyok  ufak tefek arıza yapmasın  yaparsada  en kısa sürede çözüme kavuşması bunu gerçekleştirmek zor olmasa gerek
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #21 : 27 Ocak 2022, 01:13:35 »
Soruna çözüm bulunmasına sevindim zamanında bende yaşadım huğlu poze ile gerçekten çok can sıkıcı durum foruma arızalı tüfekler bölümü açılsın fabrika sorumlusu arkadaşların takibi daha kolay olur :)
Konu benim açımdan çok fazla can sıkıcı oldu yaklaşık 12-14 yıldır 96 yapımı  16 cal huğlu poze kullandım  tüfeğim biraz yıprandı  benden önce hor kullanmışlar  tüfeği bir kenara kaldırıp bu çifteyi aldım   lakin 2 av sezonu heba oldu

Satış bölümünden Ömer Sarı bey sağolsun yardımcı oluyor bu gibi iyi niyetli  yetkili kişilerin olması müşteri memnuniyeti açısından çok önemli  her iki tarafta iletişim anlaşılır oluyor.

Bütün firmaların sorumlu kişilerin foruma gelip takip etmesi  çok güzel olur   bu konuda bir iki firma şuan sürekli takip ediyor  bu da onların müşteri odaklı olduğunu bariz gösteriyor
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2022, 01:14:42 Gönderen: Talat YILMAZ 46 »
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

• AvlakForum Üye
  • *
  • çifte hastası
« Yanıtla #22 : 18 Şubat 2022, 18:27:16 »
Merhaba arkadaşlar  3 hafta önce gönderdiğim tüfeğimin değişim kararı verildi   1 haftadır hangi modeli alayım özellikleri şöyle olsun böyle olsun  bugün anca karar verebildim  pazartesi günü tekrar görüşeceğim eski tüfeği ruhsattan düşüreceğim  inşaallah yeni tüfeğim sıkıntısız istediğim gibi olur  bu konuda Ömer Sarı bey çok yardımcı oldu şahsım adına teşekkür ederim, Tamir bölümünden Mustafa bey her aramama güzel karşıladı dinledi yardımcı olmaya çalışıyor sağolsun  sıkıntısız bir tüfek sahibi olurum inşallah  tüfek elime ulaştığında  artıları eksileri inceleyip paylaşacağım.
Talat YILMAZ 
 K.maraş   1991

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 19 Şubat 2022, 01:00:00 »
Talat bey bizde merakla bekliyoruz sonuçları
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

Çevrimdışı Kaan ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 19 Şubat 2022, 11:34:21 »
İnşallah bu sefer hayalinizdekine kavuşursunuz malesef huğlu gibi bir firmaya bu tarz haberler hiç yakışmıyor illaki üretm hatasıdır gözden kaçar olabilir ama 4-5 kez fabrikaya tekrar tekrar gönderilen tüfek için gercekten iyi sabretmişsiniz.değişim konusuna gelince bunu siz dile getirmeden onların teklif etmesi gerekirdi yazık gercekten.Gectiğimiz yıllarda çifteyi çok seven bir arkadaşımdada sürekli çift patlatma sorunu oldu tüfek değişti gelen tüfekte yine aynı sorun şimdi kaldırdı evde duruyor öylece.Yazık gercekten sonrada diyorlarki neden yabancıya o kadar para veriyorsunuz
  • Beretta 426
  • Beretta S687 L
  • Ata neo gold 3
  • Robust 222 16 cal.
1986-Mersin