Gönderen Konu: yivsiz av tüfeği satınalma belgesi son mevzuat  (Okunma sayısı 909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
yivsiz av tüfeği satınalma belgesi son mevzuat
« : 03 Aralık 2021, 19:14:18 »
merhaba sevgili dostlar tüfek ruhsatnameleri kart sistemine geçtikten sonra yivsiz av tüfeği satın alma belgesi nasıl  çıkarılıyor. hazırlanan belgeler ve süreç hakkında bilgi verecek olan varsa çok memnun olurum. birde e devletten başvuru gibi kolaylıklar yokmudur. yeni yakında satın alma belgesi çıkaran oldumu.ben şuan başka ildeyim burda çok hoşuma giden bir tüfek oldu memlekete onuda alıp gitmek istiyorum.sonrasında kargo stresi falan yaşamak istemiyorum. bilgilendiren olursa çok sevinirim.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: yivsiz av tüfeği satınalma belgesi son mevzuat
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2021, 19:30:22 »
merhaba sevgili dostlar tüfek ruhsatnameleri kart sistemine geçtikten sonra yivsiz av tüfeği satın alma belgesi nasıl  çıkarılıyor. hazırlanan belgeler ve süreç hakkında bilgi verecek olan varsa çok memnun olurum. birde e devletten başvuru gibi kolaylıklar yokmudur. yeni yakında satın alma belgesi çıkaran oldumu.ben şuan başka ildeyim burda çok hoşuma giden bir tüfek oldu memlekete onuda alıp gitmek istiyorum.sonrasında kargo stresi falan yaşamak istemiyorum. bilgilendiren olursa çok sevinirim.

Merhaba
Jandarma bölgesinde iseniz JASBİS üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz ..Emniyet bölgesinde iseniz Bağlı bulunduğunuz emniyetten başvuru yapabilirsiniz..

Öncelikle kart sistemine geçiş yaptıysanız her tüfek ekletmek istediğiniz de 60 lira kart bedelini yatırmanız gerekiyor çünkü sürekli kart değiştiriyorlar..Evrak olarak yazılı dilekçe ,vergi borcu yoktur kağıdı işinizi görür..Ortalama satın alma süresi 15-30 gün arası değişiyor silah masasındaki memurun insiyatine kalmış ::)

E devlet üzerinden Emniyet başvurusu

https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-silah-ruhsati-on-basvurusu?basvuru=Bilgileri

Jandarma üzerinden

https://www.jandarma.gov.tr/jasbis-jandarma-silah-bilgi-sistemi
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2021, 19:36:47 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2021, 19:33:15 »
Merhaba FAtih bey jandarma bölgesi için güncel hafta içi tüfek deviri için gitmiştim

Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2021, 21:14:11 »
.

samet  kardeşim polis bölgesin deyim ama senin verdiğin başvuru linkinde ''yivsiz tüfek satın alma belgesi başvurusu'' diye bir şeçenek yok
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2021, 21:18:55 Gönderen: Fatih S.M.YAPAR »
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2021, 22:28:06 »
.

samet  kardeşim polis bölgesin deyim ama senin verdiğin başvuru linkinde ''yivsiz tüfek satın alma belgesi başvurusu'' diye bir şeçenek yok

Polis bölgesinde oturuyorsanız sistem eskisi gibi devam ediyor evrakları hazırlayıp götürüp başvuru yapıyorsunuz, emniyet daha internet sistemine geçmedi 15 20 gün önce bir arkadaş ruhsat yeniledi bizde internette araştırdık bulamadık emniyeti aradık evrakları hazırlayıp getirin dediler osekilde yaptık sadece işlemler bittikten sonra ruhsat adrese geliyor...
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Deniz HANÖZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2021, 23:22:58 »
Yakında 2. tüfek için ruhsat yeniledim (Emniyet)
Önceden E-Devletten randevu alıyorsunuz

Dilekçe
Ruhsat fotokopisi
Kimlik fotokopisi
1-2 Biometrik resim (benden 1 aldılar zaten fotoğrafı tarıyorlar)
Vergi borcu yoktur
Önceden Ziraat bankasına yatırılan kart ücreti dekontu (60tl bankadan elden yatıyor)

Benim tarihim dolmadığından Sağlık raporu istenmedi Fakat yeni başvuru veya süresi doldu ise büyük ihtimal Sağlık Raporu da isterler.

Bu belgelerle gidip başvuruda buluyorsunuz. Satın alma Onaylandığında birkaç gün sonra sisteme düşüyor. İstediğiniz av bayisinden TC kimlik numaranızı verip silahı alıyorsunuz. Av bayii fatura ve belgeyi dolduruyor. Bunlar + silah ve eski ruhsat ile emniyete gidiyorsunuz. (Size geçici ruhsat veriyorlar). Bundan sonra Ptt ile ruhsat evinize geliyor.
Ama yine de ilk önce emniyetten araştırın belki yerden yere ufak tefek farklılıklar vardır.
Eski ruhsatı ilk aşamada alıyorlar sanırım benden silahı getirince bırakırsın dediler. O zaman geçici ruhsat düzenlendi.

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2021, 23:26:52 Gönderen: Deniz HANÖZ »
  • Armsan Phenoma Carbo 71/61
  • Fabarm SAT 8 Tactical