Gönderen Konu: İlk uçar avım ve güzel hatırlarım  (Okunma sayısı 503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
İlk uçar avım ve güzel hatırlarım
« : 31 Ocak 2021, 18:13:03 »
Yasak olan bu günde size ilk uçarı vurmayı başardığım avı anlatmak istiyorum genç bir avcı olsamda hikayenin 10 yıllık bir mazisi var ve sizdende güzel hikayeler duymak istiyorum
Lisenin ilk yılı arayıl tatili karnemde teşekkür getirdiğim için babam ikinci ruhsatlı tüfeği olan 16 kalibre Belçika çiftesine 15 adet fişek almam için para verdi, ogüne kadar o tüfeği hiç elime almamıştım daha önceleri 76 namlu bir pozemiz vardı sürekli onla ava gider ama birtürlü av vuramazdım. Biz Karadenizliyiz bizim en büyük avımız çulluktur işte o yarıyıl tatilimde yine babam ben ve babamın kuzeni Cenan abim avdayız elimde ilk defa kullandığım 16 çiftem var başladık gezmeye siyah bir solit pointerimiz var oda geziyor ben fındık bahçesinden ormana bir adım attım ve farr bir çulluk fırladı bilen bilir bizim buralar çok sıktır gözleyerek atış yapmak çok zordur refleks olarak kaldırdım tüfeği çektim tetiği birde baktım çulluk yerde kendime inanamıyorum ilk defa uçarda kuş vurdum sevinçten içim içime sığmıyor devam ediyoruz ava fındıklıktan ormana bir adım daha attım ayağımın yanından bir kuş arka yöne doğru fırladı bir fişek te ona oda düştü baktım vay be dedim iki oldu. Devam ediyoruz köpek bir kuş kaldırdı babam attı ama vurulmadı kuş belkise saçma aldı bilmiyorum gördüm konduğu yeri koştum yanına oda kalktı bir atışta ona oda çantada ogün bir kuş daha vuruldu Cenan abim tarafından, ve ben 3 adet çulluk vurdum. Tüfeği ilk elime alışım ve uçarı ilk vuruşum uzaman anladım ki tüfeğin insana uymasının nekadar önemli olduğunu ve 5 yıl önce yaşımı doldurur doldurmaz babamın bana aldığı sarsılmaz magic marka tüfeğimi aldığım gün çiftemle aynı ölçülere getirerek onunlada müthiş avlar yapmaya babam ben ve cenan abim le devam ediyoruz bugün  üniversite lisans  mezunuyum ne bir dal sigara ne bir yudum alkol ağzıma sürmedim herzaman merağım avcılıktı ve devam ettim değerli avcılara tavsiyem de çocuklarınızı sokaklardaki hertürlü pislikten korumanın en güzel yanı doğayla iç içe olup av tutkusunu yaşamak olduğunu rahatça genç bir kardeşiniz olarak söyleyebilirim herkese saygılar  ve avınız herzaman rastgelsin
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2021, 18:16:17 Gönderen: Cihat KESKİN »
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa