Gönderen Konu: BELGELİ AVCILIK SON BULMALI  (Okunma sayısı 993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
BELGELİ AVCILIK SON BULMALI
« : 17 Ekim 2020, 20:07:18 »
. belgeli avcılık son bulmalı diyorum bunu söylemem de ki sebep bugün ördek sezonu açıldı hiç silah sesi duymamış insanlara alışkın olan birçok ördek bugün vuruldu bunlardan 6 tanesi de 4 aydır ekmekle beslediğim ördekler oldu. Zaten insanlardan kacmayan bu ördekleri vuran avcılara neden vurdunuz ekmek atsanız elinizle bile yakalanacak bir hayvana silah atmak avcılık değil dediğimde aldıgım cevap ben yıllık 500 lira para veriyorum 200 km yol gelmişim tabi vuracam cevabından sonra  böyle bir zihniyetin parcası olmaktan utanç duydum ve bugun benim için avçılık bitmiştir.belgeli avcılık cıkalı 10 yıl oldu ve av popülasyonu her geçen gün azalıyor herkes eski avlar yani belgeli avcılıktan önceki zamanı arar oldu. Dışardan gelen avcılar olmasaydı burada bu ördeklere kimse silah atmazdı . zarar gelecek olsaydı şimdiye kadar canlı olarakta yakalanırdı.
Düşündükce halen cok üzülüyorum . ömür boyuda unutabilecegimi sanmıyorum. 

resim yükle
                 ♥  ♥  ♥ Metin Şahin ♥  ♥  ♥
                   ♥  ♥  ♥ 1977 -  BOLU  ♥  ♥  ♥

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BELGELİ AVCILIK SON BULMALI
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2020, 10:28:28 »
Ördekleri ekmekle besleyip insana alışkın hale getirip vurulmasını kolaylaştırmak üstüne birde bu duruma tepki göstermek ilginç bir yaklaşım olmuş. Yaban hayvanlarını beslemenin bazı sakıncaları vardır. O yüzden bazı ülkelerde bu durum yasaklanmıştır. O hayvanlar insana alışınca avlanması da çok kolay oluyor malesef. Bunu düşünmeniz gerekirdi.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Mesut KARABEYİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2020, 10:28:41 »
İnsana alışkın ördek davranışlarından 100 metre öteden anlaşılır. Alışkın olmayanlar da ya gizlenir ya da hemen uçup giderler. İnsana alışık ördeklere fişek atılmaz. Bu açgözlülükten başka bir şey değil.
1993 İSTANBUL
(memleket KASTAMONU)

Savaşçı ve süvari hayatımız sayesinde adı yabancıları titreten bir millet olduk.

Çevrimdışı Mehmet Ali YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2022, 15:27:15 »
Yaban hayvanlarını yeme alıştırmak doğru degil. Zaten av bulmakta zorlanan Avcı bu evcil bu degil diye bir evin önu çiftliğin yakini filan olmadıkça tereddüt etmeden atar hele de acemi ve sportmence ucurarak avlanmayi sevmeyen, beceremeyen yada 1 mermi de 5 kus vurmayı seven tipte avciysa. Yazık hayvanlara yanlış güven asilamissiniz. Geçmiş olsun.
  • browning 525 süperpoze 12
  • beretta unico otomatik 12
  • marocchi goldensnipe III süperpoze Trap 12
  • remington 870 express Pompalı 12
  • Ispanyol astra Çifte 16
  • Kuruluş yıllarından huglu kooperatif el işlemeli çifte 12
1974-Ankara