Gönderen Konu: Renova grupman sıkıntısı  (Okunma sayısı 6179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Renova grupman sıkıntısı
« : 23 Ocak 2019, 14:45:27 »
Dün deneyip begenmedigim grupman atışlarına bu gün devam ettim. Daha önce hep 3 şokla denemiştim ve rc s4 tüfege en uygun fişeklerden birisiydi. Bugün yine s4 ve 1-2-4-5 şoklarla denedim. Açıkcası yine memnun olmadım. 4 ve 5 şok ise bana göre berbat. Mehmet yayla ustayla irtibata geçtim ama ona görede bazıları idare eder bazıları süper miş. Benim renova yı almamdaki sebep tüfegin toplu atıp düzgün dagılım yapması ile tutulmasıydı. Ama ben daha buna vakıf olamadım ne yazıkki. Açık ca söyleyebilirimki 66 namlu ata neo tüfegim bendeki renovadan daha düzgün grupman yapıyor. Tüfegi daha ava götürmeden sorunlar başladı ne yazıkki.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1982 manisa

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Renova grupman sıkıntısı
« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2019, 14:51:29 »
kesinlikle sıkıntı var 
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2019, 15:16:14 »
kesinlikle sıkıntı var
Bencede özgür usta

1982 manisa

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2019, 15:41:56 »
Evet sıkıntılı bir grupman vermiş bu kadar detaylı bir deneme yapamadım ben bu olayı görünce hemen yapmam lazım dediğiniz gibi gördüğümüz grupmanlara göre aldık renovaları ..
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 23 Ocak 2019, 16:05:49 »
Öncelikle hayırlı olsun.Sabit atışta bu şekildeyse ani atışlarda av kaçırtabilir bu grupmanlar ilginç bir durum olmuş
1988-Denizli

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Ocak 2019, 16:35:41 »
Renovanın şokları güncellenince  klasik yerli bir üretim tüfeğe dönüşüverdi kısaca özeti bu...bence siz tüfeğinizle fiochi 34 Gr 6no 3 şok kullanın dünkü grupman çok iyiydi kısaca bp z2 m tapa kullanan bütün fişekler sizin tüfeğinizde çok güzel grupman verecek gibi duruyor. Zaten RC S4 tapasındanmıdır barutundanmıdır nedir hiç bir zaman hiç bir tüfeğimle randıman alamadım övüldüğü gibi bir fişek değil bence şahsi görüşüm.
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2019, 17:00:23 »
Renovanın şokları güncellenince  klasik yerli bir üretim tüfeğe dönüşüverdi kısaca özeti bu...bence siz tüfeğinizle fiochi 34 Gr 6no 3 şok kullanın dünkü grupman çok iyiydi kısaca bp z2 m tapa kullanan bütün fişekler sizin tüfeğinizde çok güzel grupman verecek gibi duruyor. Zaten RC S4 tapasındanmıdır barutundanmıdır nedir hiç bir zaman hiç bir tüfeğimle randıman alamadım övüldüğü gibi bir fişek değil bence şahsi görüşüm.

Ne zaman güncellenmişti Renova şokları?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2019, 18:27:54 »
Evet sıkıntılı bir grupman vermiş bu kadar detaylı bir deneme yapamadım ben bu olayı görünce hemen yapmam lazım dediğiniz gibi gördüğümüz grupmanlara göre aldık renovaları ..
Bende öyle almıştım ama öyle olmadı usta

1982 manisa

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 23 Ocak 2019, 18:28:51 »
Öncelikle hayırlı olsun.Sabit atışta bu şekildeyse ani atışlarda av kaçırtabilir bu grupmanlar ilginç bir durum olmuş
Teşekkürler bilal bey. Aynen öyle

1982 manisa

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Ocak 2019, 18:31:35 »
Belki öyle olabilir kamil bey. 34 fiocchi den sonra en iyi sonucu 32 fiocchi ile birlikde rc s4 vermişti bende onunla denedim.

1982 manisa

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 23 Ocak 2019, 18:32:36 »
Ne zaman güncellenmişti Renova şokları?
2018 de tüfegin namlu iç çapı ve şok ölçüleri degişti.

1982 manisa

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 23 Ocak 2019, 18:34:29 »
Bugün fabrikayla iletişim sonunda tüfegi servise gönderdim

1982 manisa

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 23 Ocak 2019, 18:54:08 »

Hayırlısı olsun servis bir çözüm bulur artık. İç çapında  daraltılma mı olmuştu genişletildi mi?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2019, 18:54:44 »
Bugün fabrikayla iletişim sonunda tüfegi servise gönderdim

inşallah sorununuz çözülür ağız tadıyla av yaparsınız
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2019, 13:08:10 »

Namlu iç çapı değişmedi. 2017 de üretilen 100 tüfeğin Şokları 1 çentik dardı
Şuan ki şoklar olması gerektiği gibi
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 21 Eylül 2019, 15:10:14 »
Namlu iç çapı değişmedi. 2017 de üretilen 100 tüfeğin Şokları 1 çentik dardı
Şuan ki şoklar olması gerektiği gibi
Şevki usta 2017 lerde 18.65 diye biliyoruz namlu iç çapını. Şokları da dediginiz gibi dar olması lazım.  Lakin bizim tüfekler yani 2018 ve sonrası çok fişek seçiyor

1982 manisa

The following users thanked this post: Şevki MİRZA

Çevrimdışı Tuğran KELEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 23 Eylül 2019, 00:29:49 »
Renovayı geçen sene aldım 2018 üretim rc32 gb rotweiller sterling mirage mesco remington bps ve bp nin 5 6 numara 32-34 gr fişeklerini kullandım gb hariç her fişekte güzel sonuç verdi yüzdüğümde kekliklerde en az 3 4 saçma vardı bence sizin tüfeğinizde bi sıkıntı var bıldırcında 28 gr jetin 9 numarası yaralı bıraktığı olurken sterling 28 g 10 numara bir tane yaralı düşürmedi bununda bilgisini veriyim sarsılmaz magicin 25 30 metreden aynı fişekle yıkamadığı tavşanı çok rahat 40 metreden mirage 32 ye 5no ile aldım ben avın hakkını veren tüfek emeği geçen herkesten allah razı olsun avrupa tüfeklerden fazlası var eksiği yok
  • Huğlu renova
1993 - Konya

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #17 : 23 Eylül 2019, 09:56:06 »
Şevki usta 2017 lerde 18.65 diye biliyoruz namlu iç çapını. Şokları da dediginiz gibi dar olması lazım.  Lakin bizim tüfekler yani 2018 ve sonrası çok fişek seçiyor

18.7  18.8 namlu iç çapları bütün renovaların.
Dediğim gibi ilk seride şok ölçüleri dardı.
Diğer dediğiniz olaysa şehir efsanesi.
2017 yılında renovamı aldım.
Sonra ciddi bir şekilde düşünce gövde deforme oldu. Hem ezildi hemde büyük derin bir çizik oluştu.
Tekrar gönderdim fabrikaya çizik kapansın ve tekrar kromlansın diye.
Lakin sağlık olmayacağını söylediler.
Yeni kasa ( yani sizin demenize göre 2018 kasası ) takalım dediler.
Tamam dedikten sonra ,ricamı kırmadılar bronzo çevirdiler.
Gelen tüfekle giden tüfek arasında hiç bir fark yoktu.
Hatta gelen tüfek daha rahat çalışıyor gibi geldi bana mekanizması

• Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 23 Eylül 2019, 12:25:29 »
Renovayı geçen sene aldım 2018 üretim rc32 gb rotweiller sterling mirage mesco remington bps ve bp nin 5 6 numara 32-34 gr fişeklerini kullandım gb hariç her fişekte güzel sonuç verdi yüzdüğümde kekliklerde en az 3 4 saçma vardı bence sizin tüfeğinizde bi sıkıntı var bıldırcında 28 gr jetin 9 numarası yaralı bıraktığı olurken sterling 28 g 10 numara bir tane yaralı düşürmedi bununda bilgisini veriyim sarsılmaz magicin 25 30 metreden aynı fişekle yıkamadığı tavşanı çok rahat 40 metreden mirage 32 ye 5no ile aldım ben avın hakkını veren tüfek emeği geçen herkesten allah razı olsun avrupa tüfeklerden fazlası var eksiği yok
Tugran bey ben en az 20 farklı fişek denemişimdir 2 adet uyum saglayan  bulabildim. Tüfek fabrikaya da gitti geldi farkeden bişey yok.

1982 manisa

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 23 Eylül 2019, 12:34:00 »
18.7  18.8 namlu iç çapları bütün renovaların.
Dediğim gibi ilk seride şok ölçüleri dardı.
Diğer dediğiniz olaysa şehir efsanesi.
2017 yılında renovamı aldım.
Sonra ciddi bir şekilde düşünce gövde deforme oldu. Hem ezildi hemde büyük derin bir çizik oluştu.
Tekrar gönderdim fabrikaya çizik kapansın ve tekrar kromlansın diye.
Lakin sağlık olmayacağını söylediler.
Yeni kasa ( yani sizin demenize göre 2018 kasası ) takalım dediler.
Tamam dedikten sonra ,ricamı kırmadılar bronzo çevirdiler.
Gelen tüfekle giden tüfek arasında hiç bir fark yoktu.
Hatta gelen tüfek daha rahat çalışıyor gibi geldi bana mekanizması
Şevki bey dediginiz gibi olabilir belki tam olarak bilmiyorum. Daha önce gurupman denemelerini buradan ve facebok daki avcı guruplarından paylaşmıştım. Bana özelden de benim ile aynı sıkıntıdan muzdarip olan çok avcı arkadaş ulaştı. Tüfek işi birazda şans işi derler ya hani birazda öyle galiba. Deneyerek fişegi ni buldum. Artık çok fazlada dert etmiyorum açıkcası.

1982 manisa

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #20 : 24 Eylül 2019, 00:20:50 »
Amacım marka veya model savunmak değil, fakat ortada bir yanlış anlaşılma var ve bunu düzeltmek lazım diye düşünüyorum..

Renova ilk çıktığında bu tüfeği alanlardan biriyim.
Bu tüfek ilk üretildiğinde şok ölçüleri 18,75 lik namluya uygun değildi. Huğlu, 18,4 namlulara göre üretilmiş olan şok alışkanlığını Renova üzerinde devam ettirdi.
Yani 1 şok 17,50 den başlıyor, 5 şok da 18,45 ile bitiyordu.

Sonra, gerek kendi ar-ge çalışmaları, gerek avlak forumda ve çeşitli platformlarda bu konuda yazılıp çizilenler ve ayrıca bizim tavsiyelerimiz de dikkate alınarak şok ölçülerinde düzeltmeye gidildi.
Bu düzeltme şok tüpünün genel yapısına da yansıyacağı için şok yuvasının genişliği ve paso dişlerin yapısı da değişecekti.
Bu sebepten, herkesin "2018 ve sonrası seriler" diye tabir ettiği yeni bir namlu ve şok üretimine geçildi.
Namlu iç çapı ve teknik yapısı yine aynı. Sadece şok yuvaları ve ölçüleri yeni idi..

Avrupa üreticileri tarafından kabul edilen 1 şok ölçüsü olan .030 inch daralma, yani kabaca 0,85 mm daralma ölçüsünden başlayarak ölçüler ayarlanmış oldu.
Yeni namluların şokları 17,9 veya 18,00 ölçüden başlayıp 5 şok olarak 18,80 lere ulaşıyor. Yani kabaca namlu iç çapına göre olması gereken değerlere alındı.

Çoğu kişinin yanıldığı nokta şurası.
"2017 serilerde 3 şok bile toplu atıyordu, şimdiki namlular toplu atmıyor" şeklinde bir yanılgı oluştu.
Eski 3 şok 18,00 mm ölçüsündeydi. Yani neredeyse full şok gibiydi.
Şimdi ise 1 şok 18,00 mm ölçüsünde. Asıl doğru olan da bu zaten.
Yani 2018 ve sonrası üretilen namlu veya şokların bir dezavantajı yok, aksine daha avantajlı.
Bütün şokları amacına uygun şekilde kullanabiliyorsunuz.

Tüfeğime bakım yaptırdıktan sonra 71 namluyu 2018 üretim ile değiştirmiştim.
Yani elimdeki 71 namlu, birçoğunun beğenmediği yeni serilerden. Ben gayet memnunum.
Yeni namlular için extended şok bile ürettiler. Ölçüsü .030 inch olan uzatma full şok var, 71 namluya onu takınca grupman yoğunluğu anlamında oldukça ciddi sonuçlara ulaşabiliyor. Yani mesele toplu atmaksa, eski halinden eksiği yok fazlası var.

Ben grupman ve av performansı olarak namluların hepsinden memnunum.
Şayet mesele toplu atmaksa, renova modelinde benim namlulardan daha iyisini de gördüm, daha düşüğünü de gördüm.
Namlu şans işidir. Alırken, ruhsata işletmeden önce deneyip bakmak lazım.
Tüfek içine sinerse av yaparsın. İçine sinmezse dünyanın en iyi namlusu veya markası da olsa tat vermez..
Umarım anlatmak istediklerimi düzgünce ifade edebilmişimdir..
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2019, 00:24:01 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Ömer ŞAHİN 07

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 24 Eylül 2019, 07:47:37 »
Bir de grupman atışlarını 76x76 bir kağıda yaparsanız daha çok şey söylenebilir. Bu hedef kağıtları pek fazla fikir vermiyor.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Franchi black magic
  • Torun s.poze
  • Üzümlü kooperatif çifte 16cal.
  • DD. Zeyna
1995 - Antalya

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 25 Eylül 2019, 20:44:40 »
Amacım marka veya model savunmak değil, fakat ortada bir yanlış anlaşılma var ve bunu düzeltmek lazım diye düşünüyorum..

Renova ilk çıktığında bu tüfeği alanlardan biriyim.
Bu tüfek ilk üretildiğinde şok ölçüleri 18,75 lik namluya uygun değildi. Huğlu, 18,4 namlulara göre üretilmiş olan şok alışkanlığını Renova üzerinde devam ettirdi.
Yani 1 şok 17,50 den başlıyor, 5 şok da 18,45 ile bitiyordu.

Sonra, gerek kendi ar-ge çalışmaları, gerek avlak forumda ve çeşitli platformlarda bu konuda yazılıp çizilenler ve ayrıca bizim tavsiyelerimiz de dikkate alınarak şok ölçülerinde düzeltmeye gidildi.
Bu düzeltme şok tüpünün genel yapısına da yansıyacağı için şok yuvasının genişliği ve paso dişlerin yapısı da değişecekti.
Bu sebepten, herkesin "2018 ve sonrası seriler" diye tabir ettiği yeni bir namlu ve şok üretimine geçildi.
Namlu iç çapı ve teknik yapısı yine aynı. Sadece şok yuvaları ve ölçüleri yeni idi..

Avrupa üreticileri tarafından kabul edilen 1 şok ölçüsü olan .030 inch daralma, yani kabaca 0,85 mm daralma ölçüsünden başlayarak ölçüler ayarlanmış oldu.
Yeni namluların şokları 17,9 veya 18,00 ölçüden başlayıp 5 şok olarak 18,80 lere ulaşıyor. Yani kabaca namlu iç çapına göre olması gereken değerlere alındı.

Çoğu kişinin yanıldığı nokta şurası.
"2017 serilerde 3 şok bile toplu atıyordu, şimdiki namlular toplu atmıyor" şeklinde bir yanılgı oluştu.
Eski 3 şok 18,00 mm ölçüsündeydi. Yani neredeyse full şok gibiydi.
Şimdi ise 1 şok 18,00 mm ölçüsünde. Asıl doğru olan da bu zaten.
Yani 2018 ve sonrası üretilen namlu veya şokların bir dezavantajı yok, aksine daha avantajlı.
Bütün şokları amacına uygun şekilde kullanabiliyorsunuz.

Tüfeğime bakım yaptırdıktan sonra 71 namluyu 2018 üretim ile değiştirmiştim.
Yani elimdeki 71 namlu, birçoğunun beğenmediği yeni serilerden. Ben gayet memnunum.
Yeni namlular için extended şok bile ürettiler. Ölçüsü .030 inch olan uzatma full şok var, 71 namluya onu takınca grupman yoğunluğu anlamında oldukça ciddi sonuçlara ulaşabiliyor. Yani mesele toplu atmaksa, eski halinden eksiği yok fazlası var.

Ben grupman ve av performansı olarak namluların hepsinden memnunum.
Şayet mesele toplu atmaksa, renova modelinde benim namlulardan daha iyisini de gördüm, daha düşüğünü de gördüm.
Namlu şans işidir. Alırken, ruhsata işletmeden önce deneyip bakmak lazım.
Tüfek içine sinerse av yaparsın. İçine sinmezse dünyanın en iyi namlusu veya markası da olsa tat vermez..
Umarım anlatmak istediklerimi düzgünce ifade edebilmişimdir..
Emrah usta siz daha fazla olayın içinde oldugunuz için konuyu bizlere göre daha iyi biliyorsunuz. Dedikleriniz dogru. Lakin renova ilk çıktıgında tutulmasının , diger rakiplerinin arasından birden zirveye oturmasının sebebi fişek seçmemesi ve düzgün grupman yapmasıydı. Bir çok kişi tüfegi bu sebeb ten aldı. Ama tüfek sonraki serilerde birtakım modifikayondan geçince diger rakiplerinden pek bi farkı kalmadı. Yani fişek seçmeyen tüfek söylemleri bitmiş oldu. Bizde deneye deneye tüfege uyumlu fişegi bulmuş olduk. Kalın saglıcakla.

1982 manisa

Çevrimdışı H.Kerem KOÇAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 25 Eylül 2019, 20:46:47 »
Bir de grupman atışlarını 76x76 bir kağıda yaparsanız daha çok şey söylenebilir. Bu hedef kağıtları pek fazla fikir vermiyor.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ömer bey haklısınız. Ama inanın işten fırsat olmuyor. Birde köyde oturunca o boyutta kagıt bulmak sıkıntı.

1982 manisa

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #24 : 25 Eylül 2019, 22:05:20 »
Lakin renova ilk çıktıgında tutulmasının , diger rakiplerinin arasından birden zirveye oturmasının sebebi fişek seçmemesi ve düzgün grupman yapmasıydı. Bir çok kişi tüfegi bu sebeb ten aldı. Ama tüfek sonraki serilerde birtakım modifikayondan geçince diger rakiplerinden pek bi farkı kalmadı. Yani fişek seçmeyen tüfek söylemleri bitmiş oldu.

Alıntı yaptığım kısma katılmıyorum. Fişek seçmeyen tüfek olmaz.
Ben bu tüfekle ilgili grupman paylaşırken "istiktrarlı" sonuç verdiğini yazmıştım daha önce.
Namlu özelliğinden olsa gerek veya bana iyi bir namlu denk gelmiştir, diğer denediğim tüfeklere göre nispeten daha az fişek seçiyor bu doğru.
Ama hiç fişek seçmeyen özel bir durumu yok. Ben 2017 serilerde de vasat namlular gördüm, birkaç örnek rastladı.
Elimde 2018 namlusu var, 24 gram da atsam 34-40 gr fişekler de atsam yine istikrarlı sonuç veriyor.
Bu tip şeyler biraz şehir efsanesi bana göre.

Renovanın asıl tutulma sebebi, mevcut huğlu kullanıcıları ve/veya sevenleri için yepyeni bir vizyonla çıktı piyasaya.
Yeni dizayn, dinamik yapı, en önemlisi hafiflik, yeni bir namlu teknolojisi bunların hepsi etkendi. Ama fişek seçmiyor diye 2017 ler tutuldu derseniz bu yanlış bir yaklaşım olur.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2019, 22:06:26 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Bilal AYDIN