Gönderen Konu: Köpeksiz tavşan avı  (Okunma sayısı 1425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Köpeksiz tavşan avı
« : 30 Aralık 2018, 23:17:03 »

Normalde hem kovucu köpeğine hemde kuş köpeğine sahibim üniversite okuduğumdan dolayı evden uzağım bu haftada Isparta avlaklarında iki gün köpeksiz gezi avı ile avlandık ilk gün tavşan yakın kalktı tek atışta nasip oldu fakat sonra kayalıkların içinden çıkan tavşana 4 fişek attım tüyleri döküldüğü halde tavşan gitti diğer gördüklerim iseuzak kalktı atış pozisyonu vermedi ve şunu anladım ki köpek olmadan meraya adım bile atılmaz hiç alışık olmadığım gibi çokta zevkli gelmedi heran tüfek elinde hazır beklemek sağsola sürekli bakmak hiç tat vermedi bi kopayın kovduğu o müzik sesi veya bir pointerin kuyruk titreten fermesını asla birşeye değişilmeyeceğini anladım köpekli avın heycanının daha yüksek olduğunu ve yaralı giden avın hertürlü çantaya gireceği ki avın yaralı gitmesi beni çok üzen bi olay sırf bunun için bile köpek olmazsa olmaz benim için oyüzden eskilerin dediği gibi 1 paralık tüfek 5 paralık köpek sözüne bikez daha inandım tüm avcılara saygılarla
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Köpeksiz tavşan avı
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2018, 23:27:36 »
.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2022, 01:18:46 Gönderen: Bilal AYDIN »
1988-Denizli

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2018, 05:55:26 »
Maşallah rastgele

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

The following users thanked this post: Cihat KESKİN

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2018, 09:14:50 »
Maşallah Cihat kardeşim avın bereketli olsun.Isparta meraları zordur kayalık çoktur avcı baskısı çok oluyor o taraflara ama nasibini bulmuşsun.Yıllardır köpeksiz giderim bende köpeği olan arkadaşlarla da pek gidesim gelmez insanın bi tarafı eksik kalıyor sonuçta köpeğe verilen bi emek var ortada.Bende 2 sezondur bir köpek düşünüyorum ama daha nasip olmadı hayırlısı bakalım.Ama köpeksiz avlanmakta ayrı bir tecrübe katıyor insana oda yadsınamaz bir gerçek lakin köpekle avlanmanında tadı başka.Tebrikler rast gele
Teşekkür ederim Bilal bey size önerim tavşan avı için bir kopay edinin bütün dertlerden kurtulun yavru yetiştirirsenin burakarda çabuk öğrenir tavşan bize göre çok fazla burda bizim oralarda gezerek bir tavşan belki görürsünüz burda 5 tavşan görmek işten değil rastgelsin
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa