Gönderen Konu: İstanbulda bir av günü  (Okunma sayısı 1295 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhsin YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İstanbulda bir av günü
« : 25 Kasım 2018, 20:33:34 »
Değerli avcı dostlar Bugün arnavutköy devlet avlağına ördek ve karatavuk avı için sabah 6:30 da yola cıktım. Meraya vardığımda saat 7:00 gibi hava henüz aydınlanmamış fakat göl kenarında akşamdan kamp kuran balıkçıların yaktıkları ateş ortamı mum ışığı edasıyla aydınlatmaya başlamıştı. Şamlar gölünün sularını( 20 yıldır giderim) bu kadar çekilmiş olarak hiç görmemiştim.önceki yıllarda sular altında olan yapıların bügün üzerlerinde gezerken içimden buraların nice yayınlara, sazanlara, turnalara, kızılkanatlara, tatlı su levreklerine ve  çapak balıklarına ev sahipliği yaptığını düşündükçe kendimi bir an onlarla birlikte köşe kapmaca oyunu içinde bulmuş gibi hem sevinç hemde hüznü bir arada yaşadım. Hava aydınlanmaya, göl üzerinde kuşların kanat sesleri duyulmaya başlanmışken yanımda bulunan ördek düdüğüyle çok düdük öttürmeme rağman her hangi bir ördeğe ait ne bir ses ne bir iz göremedim. Günün ilerleyen saatlerinde dürbünle gölü izlerken göl üzerinden yaklaşık 20 adet flamingo sürüsü süzülerek göl üzerinden kayaşehir istikametine doğu kanat çırparak uzaklaştılar. Bunun haricinde göl ve çevresinde sakarmeke, karabatak ve martı haricinde dürbünle karşı kıyıda ördek olduğuğunu tahin ettiğim 4-5 ördek cinsinden başka herhangi bir ördek türü göremedim. Daha sonra önceki yıllarda karatavuk ve culluk vurduğum küçük bir vadi bölgesinde bir tur attım yeterince karatavuk olduğuğunu gördükten sonra tekrar göl kenarına geri döndüm balıkçı dostlarla muhabbet ettim. Birkaç balık dışında balık alanı görmedim. Sonra göl kenarından çatalcaya doğru giderken göl kenarında ağ kurup saka avlayan 3-4 kişilik bir grup doğa koruma ve milli parklar ekiplerince yakalandılar. hızlıca yanlarına doğru giderken ekipler ağları topluyorlardı. Yakalanmış kuş olup olmadığını bilmiyorum fakat ekiplerin bu tarz denetimleri arttırmalarından memnuniyet duyuyorum.

Günün özeti bol oksijen ve muhteşem doğa( yanlızca bir fişek attım o da tüfeği bu yıl ilk kez kullanmaktan dolayı ) Tüm avcı dostlara saygılar sunar sağlıklı ve yasal bol avlar dilerim.

Muhsin YILMAZ
  • Armsan Phenoma Aura DW2
1974 Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Gökhan TOKCAK, Doğan ATEŞ