Gönderen Konu: Ferrari Gibi Tüfek Yaptılar.....  (Okunma sayısı 39683 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ferrari Gibi Tüfek Yaptılar.....
« Yanıtla #25 : 14 Aralık 2016, 18:08:27 »
Dün ideal Avı arayarak bilgi almak istedim.trust tüfeğin sorumlusuna numaranızı vereyim o sizi arayacak dedi.Neyse sorumlu kişi remzi bey aradı.ilk sorum namlu kalitesi ve namlu iç çapıyla ilgiliydi.Verdiği cevap tam olarak bilmiyorum şeklindeydi ilginç.neyse dedim peki fiyatı nedir 3000 Tl demesin mi,avrupaya verilen paraya acıyacaksınız bu tüfek sayesinde dedi.dünyada patern testleri 90 cm kağıda yapılır biz bu tüfekle 70 santim e yapıyoruz ve grupman hiçbir yerlide olmayan şekilde falan filan.Hiç bişey bilmiyorum gibi dinledim ama kafamda tüfek çoktan bitmişti zaten
ömer ustam   keşke telefondaki arkadaş   avrupaya verilen paraya acıyacaksınız dediğinde ... sizde bi avrupa parasına yakın para istiyonuz bu fiyatlarda franchi var diyeydiniz ve maxusun kopyası tüfek yaptığını söyleseydiniz
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Adem KARACAN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 14 Aralık 2016, 18:46:31 »
O fiyat doğruysa biraz zor alıcı bulabilir. :D Ve bildiğim kadarıyla kopya ferrari yok.

Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 14 Aralık 2016, 19:27:41 »
Remzi bey az önce tekrar aradı yarın memleketim olan Afşin e gelecekmiş.tüfeği orda inceler fotoğraflarım.dilek ve şikayetlerinizi iletecem
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: Yasin TORAN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 14 Aralık 2016, 19:47:55 »
Remzi bey az önce tekrar aradı yarın memleketim olan Afşin e gelecekmiş.tüfeği orda inceler fotoğraflarım.dilek ve şikayetlerinizi iletecem
ustam yanınıza bir adet maxus alın da öyle gidin  ;D ;D ve nasıl özgün tüfek yaptıklarını söyleyin  ;D ;D özellikle 2000 bandını aşarsa kimse maceraya atılmaz bunuda söyleyin
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Hakan ATASOY, Selim UYGUN

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 14 Aralık 2016, 19:50:46 »
ustam yanınıza bir adet maxus alın da öyle gidin  ;D ;D ve nasıl özgün tüfek yaptıklarını söyleyin  ;D ;D özellikle 2000 bandını aşarsa kimse maceraya atılmaz bunuda söyleyin

:D
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Hasan VAROL, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 15 Aralık 2016, 18:57:14 »
Dediğim gibi bugün trust marka maxus kopyası tüfeği inceledim.Öncelikle şunu söylemek istiyorum maxus la yanyana getir en ufak bir fiziksel farklılık göremezsiniz.namlu boyası krom boya.pek hoşuma gitmedi.namlu iç çapının 18,6 olduğunu söyledi yetkili kişi. 3 çentik şokunun kabaca ölçümü giriş 18,9 çıkış 18,7 yada 18,6 gibi.kumpas yoktu cetvelle ölçüm.fiyatı 3000 tl.şimdiye kadar 18 tane sattıklarını söyledi.resimlerini çektim ama yükleyemedim.yükleyebilecek arkadaşlar varsa watsaptan resimleri atabilirim.
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: Ersin ŞİMŞEK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 15 Aralık 2016, 19:26:48 »
Tam bir komedi filmi gibi. üşenmesem  Brownıng  firmasına atıcam şu linki maxus modelini çıkaran arge mühendisleri utanır vallahi :) :) :)
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 15 Aralık 2016, 21:25:09 »
Şu an yaban tvde tanıtımı yapılıyor.

The following users thanked this post: Burak BAYGENÇ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah KÜÇÜK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 15 Aralık 2016, 21:49:03 »
Aynen bende izledim yabanda simdi tanıtan kişi el kundaginin ucundaki sistemi anlatırken patenti bize ait dedi yanlış duymadiysam eğer nasıl oluyor bu??
  • armsan phenoma carbon
  • huglu 401a
  • çifsan s.poze
1988 - TOKAT

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #34 : 15 Aralık 2016, 21:53:28 »
Dediğim gibi bugün trust marka maxus kopyası tüfeği inceledim.Öncelikle şunu söylemek istiyorum maxus la yanyana getir en ufak bir fiziksel farklılık göremezsiniz.namlu boyası krom boya.pek hoşuma gitmedi.namlu iç çapının 18,6 olduğunu söyledi yetkili kişi. 3 çentik şokunun kabaca ölçümü giriş 18,9 çıkış 18,7 yada 18,6 gibi.kumpas yoktu cetvelle ölçüm.fiyatı 3000 tl.şimdiye kadar 18 tane sattıklarını söyledi.resimlerini çektim ama yükleyemedim.yükleyebilecek arkadaşlar varsa watsaptan resimleri atabilirim.
Mail atabiliyorsanız ben yüklerim
[email protected]
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 15 Aralık 2016, 21:58:51 »
Cüneyt ve Fatih beye detaylı resim attım, arkadaşlardan biri paylaşacaktır,kendilerine teşekkür ediyorum
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Cüneyt ESMER, Selim UYGUN

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #36 : 15 Aralık 2016, 22:26:17 »
2 dakka sonra kontrol edin. Siteye upload ediyorum :D Özenle sıraladım hepsini :) Hık demiş Browning' in burnundan düşmüş...  ;D
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #37 : 15 Aralık 2016, 22:30:56 »
Detaylı resimler aşağıdadır.
Arkadaşlar resimlerin üzerine tıklayınca resimler büyüyor. Yön tuşları ile sağa sola yukarı aşağı şeklinde yakından görebilirsiniz

« Son Düzenleme: 15 Aralık 2016, 22:37:14 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 15 Aralık 2016, 22:48:16 »
yıllarca beretta s55 56 ları kopyalayıp üzümlü avsan vb gibi italyan tipi tüfekleri kopyalayıp huğlu gibi belçika alman tüfeklerin kopyaları mke düzce vb çifteler gibi...benelliyi kopyalayan kinetikler berettayı kopyalayan vb yi kopyalayan yerli sanayimiz sonunda maxusu da kopyaladı..bunda küçümsenecek yada hayret edecek bir şey yok...beğenmediğimiz ruslar bile kendine özgü silahlar yapıyorlar.. silah üreticilerinden beklediğim tek şey paranın hakkını veren işler yapmaları en azından haketmeleri gerekiyor..özgün bir tasarım beklemek hayalcilik olur.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Selim UYGUN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #39 : 15 Aralık 2016, 23:10:40 »
Hık demiş burnundan düşmüş  :D keşke kalitede bukadar benzese.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 15 Aralık 2016, 23:19:04 »
yıllarca beretta s55 56 ları kopyalayıp üzümlü avsan vb gibi italyan tipi tüfekleri kopyalayıp huğlu gibi belçika alman tüfeklerin kopyaları mke düzce vb çifteler gibi...benelliyi kopyalayan kinetikler berettayı kopyalayan vb yi kopyalayan yerli sanayimiz sonunda maxusu da kopyaladı..bunda küçümsenecek yada hayret edecek bir şey yok...beğenmediğimiz ruslar bile kendine özgü silahlar yapıyorlar.. silah üreticilerinden beklediğim tek şey paranın hakkını veren işler yapmaları en azından haketmeleri gerekiyor..özgün bir tasarım beklemek hayalcilik olur.
polat abi yerli firmalarımızın bazı silah devlerinin çok tutulan tüfek üzerindeki sistemleri kendi yapacakları tüfeklere entegre etmeleri güzel olabilir yani hızlı dolum özelliği el kundagını somun olmadan kolayca söküp takma vb ama fiziksel olarak en azından el kundaği değiştirilebilir veya kasa şekli değiştirilebilir veya kundak içindeki sistemi farklı görsellik katarak sunulabilir  düşüncesindeyim ... şimdilık sadece görsel durumuna yorum yapabiliyoruz belki de güzel bir tüfek olmuş olabilir zamanla kullanan olursa yorumları okuruz .. tabi birde tüfeğin bedeli yerli sanayisindeki otomatiklere göre yaklaşık 2 katı fiyatta
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 16 Aralık 2016, 04:25:07 »
Maxus kullanicilari yaşadi bu arada parça sıkıntısı yok artik daha ne istiyorsunuz 😁 hatta belki bizimki daha çok av yapar bellimi olur. 😊
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2016, 04:26:30 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Ersin ŞİMŞEK, Emrah TUNCA, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #42 : 16 Aralık 2016, 10:30:29 »
Tebrik etmemek elde değil.  :)
Browning Maxus'un birebir kopyasını herkes yapamaz.  :)
Browning firmasının telif hakkı alması gerekiyor.  :)
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

The following users thanked this post: Özgür UZUNOĞLU, Selim UYGUN

Çevrimdışı Remzi SIYER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 16 Aralık 2016, 15:47:57 »
Ömer bey merhabalar...
Ürünün teknik özellikleri ile ilgili size Elbistandaki bayiimizde 15/12/2016 tarihinde daha net bilgiler sunduğumuzu düşünmekteyim. O günkü tepkinizden sonra tüfeği görünce fikirlerinizin değiştiğini düşünmekteyim. Saygılarımla...
 Remzi SIYER
cep no 0535 105 2774
1979 Adana

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 16 Aralık 2016, 16:02:16 »
Ömer bey merhabalar...
Ürünün teknik özellikleri ile ilgili size Elbistandaki bayiimizde 15/12/2016 tarihinde daha net bilgiler sunduğumuzu düşünmekteyim. O günkü tepkinizden sonra tüfeği görünce fikirlerinizin değiştiğini düşünmekteyim. Saygılarımla...
 Remzi SIYER
cep no 0535 105 2774
remzi abi hoşgeldin hayırlı olsun tüfeğiniz inş iyi olur fakat görüntü olarak burdaki çoğu ustalarımızın ve benimde gördüğüm birebir browning maxus olması , maxus da bulunan özellikleri yerli firmamizda görmek güzel ... ama beklentimiz fiziksel görünümünün değişik olması yönünde idi yanlış anlamanızı istemiyom abim eleştirdiğimiz yönü şu anlık sadece görselliği zira performansı hakkında bişey diyemeyiz ... ve ayrıca ürün fiyatının 3000 tl olması ve yerli firmalar içindeki kaliteli firmalarımızın otomatiklerinden yaklaşık 1000-1500 tl arası yüksek fiyatta olması düşündürücü ... hani görsellik olarak cezbeden avcılarımız deneyelim diye alacak olsalar fiyat çok yüksek bu paraya franchi var en azından italyan benelli devi  bu konudaki eleştirilerimizi dikkate alırsanız seviniriz tekrar hayırlı olsun ....
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
1989 mersin (mut)
İstanbul

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 16 Aralık 2016, 16:53:34 »
Remzi bey mrb.Tüfeğiniz hakkında olumsuz bir yorumda bulunduğumu düşünmüyorum.Tüfeği incelerken sizinde iddia ettiğiniz gibi 70 cm çapında daireye 36 metrede saçmaları toplaması avantaj değil,yakın kalkan avlarda dezavantaj olduğunu belirtmiştim.bu dispersante yada keçe tapayla nispeten hallolur ama herşeyin bir standartı var.albatros otomatik de aynı iddia ile çıktı ama bu özellik avcı nezdinde değerli değil.Penetrasyon ve patern dünya standartlarında olmalı,arıza yapmamalı ve servis hizmeti iyi olmalı bisilahın.Tabi rakiplerinizle fiyat olarak uçurum olmamalı. Söylediklerimizi yapıcı eleştiri olarak değerlendirilmesini diliyorum
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER, Ersin ŞİMŞEK

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #46 : 16 Aralık 2016, 22:35:48 »
Ömer bey merhabalar...
 Remzi SIYER
cep no 0535 105 2774
   Remzi bey merhaba;
   Öncelikle tüfeğin özellikleri ile ilgili hiçbir kötü yorum olmadığı konu içindeki bütün iletilerde belli olmaktadır. Dikkat ederseniz iletisi olan çoğu arkadaşımızın ortak düşüncesi bu tüfeğin Browning kopyası olmasıdır. Bu sistemde bir ürünün Türkiye' de üretildiğini görmek tabiki de bizi memnun ve mutlu eder. Fakat, keşke kasa modeli browning ile aynı olmasaydı. Sonuç olarak 18 aylık Ar-Ge ' si olduğu söylenen bir tüfeğin İTHAL bir ürün kopyası olduğu görülünce maalesef biraz alay konusu oluyor.
    Fiyat konusunda da yerli tüfeklere göre gerçekten el yakıyor. El kundağının tasarımı, mekanizma - piston sistemleri ' ne bakınca haliyle yerli tüfeklerle fiyatın aynı olmasını bekleyemeyiz.  Bu parçaların tamamının diğer markalardan ayrı bir işçilik ile üretildiğini hepimiz tahmin edebiliyoruz. Ancak orta halli bir İthal tüfek fiyatıyla aynı fiyata sahip olan bir ürün.
    Ömer bey resimleri yükleyemediği için bana göndermiştir. Bende, başta kendim olmak üzere forumda bu tüfeğin modelini ve diğer özelliklerini merak eden arkadaşların bu tüfeği daha detaylı incelemesi için siteye upload ettim. Yanlış anlaşılma olmaması dileğiyle...
    Bu arada tüfekle ilgili teknik detayları, namlu ve şok değerlerini, patent hakkıyla ilgili bilgileri paylaşma imkanınız var mı?

• Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Ersin ŞİMŞEK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #47 : 16 Aralık 2016, 23:01:32 »
Ömer bey merhabalar...
 Remzi SIYER
cep no 0535 105 2774
Remzi bey aramıza hoş geldiniz.
Sizden ürününüzle ilgili daha ayrıntılı ve kapsamlı paylaşım bekliyoruz,selamlar.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 17 Aralık 2016, 08:28:17 »
Aynen grupman testi ile ilgili video cekerseniz daha güzel olur.
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #49 : 17 Aralık 2016, 12:51:43 »
"Dünyada pattern testleri 90cm'e yapılıyor, biz bu tüfeği 70cm hedefe atıyoruz" nedir ya?

Eğer konuyu ve gerçekleri bilmeden böyle saçma sapan bir ifadeleri olduysa , lütfen bir zahmet gidip "işi" öğrensinler.

Eğer konuyu bildikleri halde böyle konuşuyorlarsa, ayıp diye bir şey var deyip daha fazla uzatmayacağım.

Böyle, bu şekilde marka olamazsınız. Bizim, temel bilgilerden dahi yoksun veya fason üretim vs yapacak üreticiye değil, uluslararası markette "para eden" markalara, markalaşabilecek ürünleri üretecek üreticilere ihtiyacımız var.

Yolunuz yol değil! Net...
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul