Gönderen Konu: YERLİ TÜFEĞE TÖVBE.İTHAL RİZZİNİ&FABARM SÜPERPOZE LÜTFEN YARDIM!!!  (Okunma sayısı 12795 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer OKLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hasan bey, Rizzini markasını kesinlikle tavsiye ederim.
Türkiye ye giriş yaptığı ilk zaman alıp kullanmaya başladığım 12 ve 20 çap Rizzini süperpoze tüfeklerimden 20 çap ve 65 namlu Teutonic kabartma gravürlü modeliyle avlanmaya devam ediyorum.
1991 senesinden beri bir fiil avlanan ve av tüfeklerine merakımdan dolayı fazlaca tüfeği avda ve amatörce atışlarda denemiş ve  bir çok avcı ,atıcı ve silah meraklısı arkadaşım gibi biriktirme imkanımız olmadığından dolayı maalesef değiştirmiş birisi olarak ki bunlar, Beretta 390,391 serilerinin 12 ve 20 si ,Browning 525 , 425 serilerinin 12 ve 20 si 20 çap Merkel 200e, Remington 870  gibi kalitesini ve güvenilirliğini ispat etmiş olan tüfek markalarıdır.
Bu markalardan sonra ithal tüfekler içerisinde, kendi düşüncem ve tecrübem dahilinde kalitenin ve zerafetin uygun fiyatla buluştuğu noktanın Rizzini markası olduğuna karar vererek kullanmaya başladım.
Yurt dışında ki silah satış siteleri incelendiğinde Rizzini markasının muadili bir Beretta markasına 800 - 1.000 Euro veya Dolar seviyelerinde fark attığını görebilirsiniz. Bunda Browning ve Beretta markalarının Türkiye de ikinci el pazarında daha hızlı ve yüksek rakamlara satılmasının da çok önemi var muhakkak.
Merkel gibi Beretta gibi bir tüfekten neden vaz geçilir de Rizzini markası neden tercih edlir diye akıllara soru gelebilir. Az çok belirttim fakat izah etmekte fayda görüyorum. Ben keklik avcısıyım, belirttiğim gibi av silahına meraklıyım,örneğin Merkel çok kaliteli bir tüfek fakat 20 çap için bile ağır aynı zamanda en azından benim imkanlarım dahilinde  dağda keklik peşinde dolaştırılamayacak kadar pahalı bir tüfek. Beretta ve Browning modellerine gelince, yaygın olarak satılan ve  kendi içerisinde standart olan modelleri, marka imajından kaynaklı olarak Rizzini markasına göre Türkiye de çok daha pahalıya satılan ve fabrikasyon olduğunu çok hissettiren tüfekler.
Yukarıda bir arkadaşımızın belirttiği gibi '' ideal tüfek değil '' den kasıt nedir? onu neye göre söylemiş anlamadım ama ideal tüfek her avcıya ve atıcıya göre de farklılık gösterir diye düşünüyorum.
Tüm avcı ve atıcı arkadaşlara sevgi ve selamlarımla.
  • Benelli 828U Süperpoze 12 (66) MC
  • Benelli M4 Otomatik 12 (47) MC
  • Mossberg 500 Pompalı 20 (47) Slug
  • Haniç Lever Action 410/36 (61) Slug
  • Akus Estate Lux Çifte 20 (66) MC
1965 ANKARA

The following users thanked this post: Alpay ARICI

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
http://www.gunbroker.com/Top5/2016-06-GunBroker-Top-5-Guns.html

Haziran 2016 satış verileri ikinci elde 686 ilk 5te tüm dünyada bilinen satılan bir tüfek bu tüfeğin satışının çok olmasının bir sebebi var klasik kült ve sorunsuz bir tüfek ancak tabi başlangıç seviyesi ömer beye fiyat yüzünden bu noktada hak veriyorum beretta pahalı ama bunun sebepleri çok ve tutulan tüm markalarda bu böyle hatta fişekte de böyle

Liste yeni çıkan tüfeklerin trendini hesap ediyor 828u hemen ikinci sıraya yerleşmiş

Rizzini,fabarm,ceaser guerini eyvallah çok güzeller ama browning(winchester)--beretta(benelli) bu markalar ispat gerektirmiyor herşey ortada

http://www.cabelas.com/catalog/browse/over-under-side-by-side-shotguns/_/N-1114872/No-0/Ns-CATEGORY_SEQ_104802480?recordsPerPage=18

Cabelastaki beretta 686 ve cynergy satış fiyatına bakın????Türkiyede berettanın görece daha düşük olduğu aşikar

Emin olun biz ne kadar kafa yoruyorsak amerika avcıları da o kadar kafa yoruyorlar(amerikadaki talep dünyada bu piyasaya yön verdiği için)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2016, 12:51:50 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Mesut ERDEM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
iki gün önce sıfır aldığım akdaş 712- el süperpoze tüfeğimle deneme atışına gittim . sırf zevk için ve de evde bulunsun diye almıştım.
maşallah diyeyim , tepmesi duruşu boş fişekleri fırlatışı yüze gelişi vs ben çok sevdim. hepsinden önemlisi yakışıklı duruşu hoşuma gidiyor :)
 inşallah sorun çıkarmaz.
sık sık ava giden biri olsaydım fiyat bandım en az 9 bin tl olur poze olarak beretta , otomatik olarak da benelli cordoba alırdım .
1982 ELAZIĞ

Çevrimdışı Olgun TAHMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba arkadaşlar bende beratta 690 ve browning 525 arasında gelip gidiyorum sizin fikirlerinize ihtiyacım var sağlıcakla kalınız
1977 istanbul