Gönderen Konu: YERLİ TÜFEĞE TÖVBE.İTHAL RİZZİNİ&FABARM SÜPERPOZE LÜTFEN YARDIM!!!  (Okunma sayısı 12906 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan EKİM

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Merhaba avcı dostlar aranızda yeniyim..
   Yeni tüfek almak üzereyim ve yardımcı olmanızı istiyorum. ilk tüfeğim ata cy yarı otomatikti ve sorun çıkardı sattım.2 ay önce sıfır akus hunter delux superpoze aldım onda da yeni olmasına rağmen ejektör,namlu paslanma vb sorunlar çıktı. Bu sorunlardan dolayı yerli tüfeğe tövbe ettim.
   şimdi yeni tüfek üzereyim ve KESİNLİKLE yerli değil İTHAL superpoze alıcam. öncelikle ithal superpoze kullanan kardeşlerim varsa öneriye açığım. Aklımda olan marka ise RİZZİNİ.
   Rizzini kullanan varsa yardımcı olabilir mi?
   limitim: 8.000TL    teşekkür ederim
  • Akus Hunter delux 71 superpoze
1985 - Manisa

The following users thanked this post: Emrah TUNCA, Selim UYGUN

Çevrimdışı Ömer TUNA

• *
  • Ne Mutlu Türküm Diyene
Yerli üreticiler için bir kayıp daha. Hayırlısı olsun.
1978
İstanbul

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Levent KARSLIOĞLU

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• *
bence ikinci elini de düşünün derim bütçeniz beretta browning veya winchester almaya müsait bence 686 silver pigeon olabilir 2.alternatif de browning 525 derim.Her zaman piyasası olan tüfekler yarın bir gün satacağınız zaman da kolay satarsınız.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

The following users thanked this post: Hasan EKİM

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• *
Biraz daha bütçe ayırın. Böyle bir canavara sahip olun.  :)
http://www.benelliusa.com/828u-shotgun

• Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

The following users thanked this post: Hakan ATASOY

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Beretta veya browning derim.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Hasan EKİM

• *
Yerli üreticiler bu kafayla her zaman kaybeder..çevremde de çok şikayet eden yerli tüfeklerden.
Gökay kardeş ikinci el istemiyorum,686 silver pigeon kullanma şansın olduysa deneyimlerini söyleyebilir misin.
beretta düşünüyorum ama bütçeyi artırmak lazım :) piyasası olması sebebiyle de beratta almak daha mantıklı.
1985 - Manisa

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hasan bey, sitede geçen görmüştüm browning 725 lıght vardı satılıklarda, ben hunter serisini kullanmıştım kesinlikle tavsiye ederim.
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

• *
Yerli üreticiler bu kafayla her zaman kaybeder..çevremde de çok şikayet eden yerli tüfeklerden.
Gökay kardeş ikinci el istemiyorum,686 silver pigeon kullanma şansın olduysa deneyimlerini söyleyebilir misin.
beretta düşünüyorum ama bütçeyi artırmak lazım :) piyasası olması sebebiyle de beratta almak daha mantıklı.

yok kastettiğim sıfır almanız tabi eğer olaki satarsanız ikinci elini düşünün manasında söyledim.Bugün beretta veya browning ikinci elde çok rahat gidiyor ama rizziniyi herkes bilmiyor. Yakın arkadaşımda var sade biraz rizziniye göre ama çok sağlam güvenilir duruyor hiç de sıkıntı çıkarmadı. Pozede Browning hep daha önde bilinir ama ben incelediğim 525lerde bunu göremedim eski b25 browninglerde işçilik çok daha iyiydi sanki ama tabi browning hala bir çok markaya göre iyi. Beretta her konuda en iyi tüfeği üretme iddiasında atış tüfeklerinin aldığı birincilikler yeter zaten ve sadece dt11 veya 690 serisi değil 686 sp I de bu konunda muazzam iş çıkarıyor tabi ben forumlarda youtube'daki az çok da tecrübelerime dayanarak söylüyorum.Kullananlar daha iyi yorum yapacaktır. Ama ben bugün poze alsam beretta ve browningden başka marka düşünmem gerisi kundak ölçüsü ve zevk.

-Beretta 686 Silver pigeon I
-Beretta sv10 perennia
-Browning 525 Hunter & Game I
-Rizzini Artemis Light

Bunları düşünebilirsiniz topçuoğlu av bayiinde hepsi var arayıp bilgi de alabilirsiniz.Adımı söyleyin yardımcı olurlar. Rizzini alacaksanız da artemis lightı alın bence ben aşık oldum o tüfeğe bayiinin elinde de var.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2016, 16:05:04 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Özhan ARIKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hasan bey,  kesinlikle Rizzini ben kullanıyorum oldukça memnunum geçenlerde sitede satışta olan artemis modeli vardı duruyormu bilmiyorum ben tavsiye ederim ...

1965-İstanbul

• *
Yerli konusunda da şunu söylemek lazım 3 tane yerli tüfeğim oldu hiçbirinde sıkıntısız av yapamadım.Şans işi diyorlar ya şans 1000de 1 hataya denir 100 tüfekten 50'sı sıkıntılı olunca şans değil kalite olur bunun adı. Neyse yeni bir tartışma başlatmak istemem çok tartışıldı çünkü  ;D
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

The following users thanked this post: Emrah TUNCA, Hasan EKİM

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Beretta veya browning derim.
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimdışı Mert ÇELİK 34

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
o paranın yarısı kadar 4000 tl lik yerli tüfek denedinmi
çiftsan mesela
1980 - İstanbul

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• *
Bence denemesin. Yerli mali yurdun malı herkez. Çalıp çırpmayan yerli mali varsa onu kullanmalı.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba ben yerli  kullanıyorum.
iç sıkıntı yaşamadım.
Tavsiye ederim.
Selamlar.

• huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Hasan EKİM

• *
gökay bey fikirleriniz için sağolun size katılıyorum, 686 silver pigeon araştırmaya başladım. browning 725 baya gel beni al diyor ama bütçe o kadar çıkar mı bilemiyorum. rizzini fiyat olarak uygun ama bu tüfekte sanki hafif 3kg aşağısını açıkcası istemem.

özhan bey kullanmış olduğunuz rizzini de sıkıntı hiç yaşadınız mı. fişek seçme durumu var mı nasıl fişekler kullanıyorsunuz avına göre?  sizdeki hangi model?

mert bey yerli tüfek alma konusunda büyük yemin ettim. ne satın alırım ne elime alır bakarım. o derece  :)

fikirleriniz ve samimiyetiniz için teşekkürler
1985 - Manisa

Çevrimiçi Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Rahmetli Birol Bey'in bir lafı vardı: Yerli malı yurdun malı herkes kazıklanmalı. :D
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2016, 02:32:44 Gönderen: Hakan ATASOY »
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Emrah TUNCA, Selim UYGUN

Çevrimdışı Zafer ÖZHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yerli tüfeğe bu kadar acımasız olmayın rica ederim.
Öncelikte ben Tolga ve babamın hesabından yazıyorum.  Dedem babama verdiği Saint Ettienne çiftesinden sonra bir Üzümlü Koop. 71 Namlu 4 ve 2 şoklu jet armalı yanaklı kundaklı çiftesini kullanarak gerçek avcılığa başladım. Sonra sitemiz üyelerinden Yunus Emre Tok kardeşimizin 2001 yapımı Huglu çift tetik çiftesini aldım.
Yanımda çok avcı arkadaşım ithal tüfeği ile değiştirmek istedi. Uzatmayayim; sadece bu sezon keklige 9 Fişek atmak nasip oldu.  Biri yaralı olduğu ve köpeğim olmadığı için bulamadığım keklik dışında 6 keklik aldım. Hepsini de kendi dolularim ile...
66namlu Huglu 104 A ile ördek avı da yapıyorum.
Hatsan 51 namlu pompalı ile de tek kurşun atışı hatasız.
Çifteme ne verseler vermem.
Yapan ustalarimizin her damla teri altın olsun.
RAST GELE
  • Saint Ettienne Bergeron 65 mm 70 cm
1949 İZMİR

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
rizzini almayın guzel ama ideal bir poze değil.

illede poze diyorsanız berettanın hemen her modelı sızı tatmın eder.

otomatıkte ise baikal bile size yerlının yasattıgı hayal kırıklıgını yasatmaz.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
       CAESAR GUERINI FIGURA.fiyatı 7000 seviyesin de.harıka bir tüfek.
Kullanmadım ama üst seviye işcilik var...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Fatih ÖZKAN

• *
  • KIRK GÜN TABAN ETİ, BİR GÜN AV ETİ
Maalesef yerli firmalarımızın çoğu fiyattan birşeyler kırpmak için yapılabilecek çok kolay ve basit şeylerden kaçıyorlar... Kimisinde paslanma sorunu, kimisinde mekanizma sorunu, kimisi kutu içeriğinden eksilterek vs... Ama kendileri kaybediyorlar farkında değiller...
  • STOEGER M3000 PEREGRINE
  • GLOCK 19 GEN 4
  • YAVUZ 16 COMPACT M.C.
1986 FATSA A RH+ ŞUANDA:ARDAHAN

The following users thanked this post: Alper KAYAR, Hasan EKİM

Çevrimdışı Taner MEMET

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ŞU ata dan bir memnun olanını duymadım ama adamların pazarlamarı 10 numara reklam desen öyle geçen hafta bir abim ata sayesinde beretta sahibi oldu insallah sizinde gönlünüze göre olur süper poze olarak kesinlikle beretta hem sorunsuz hemde yarın daha iyi bişey alayım dediğinizde inanılmaz pazarı var..
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benim tercihim pozede  browning ve beretta olurdu,hiç macera aramazdım,özellikle 725 ve 690 serileri bence çok başarılı.
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

Çevrimdışı Hasan EKİM

• *
Fatih ÖZKAN- Taner MEMET dediklerinize aynen katılıyorum. Yerli malı tüfekler de bu denli sorun yaratması insanı ithal tüfeklere mecbur itiyor.Özellikle Akus büyük övgüler sonucu almıştım fakat o da büyük hayalkırıklığı yaşattı. En sonunda Yerliye TÖVBE dedim  :)
Zafer bey CAESAR GUERINI işçilik güzel fakat kullanıcı yorumu olsa daha sağlıklı olurdu, bir de pazarı nasıldır bilemiyorum çok fazla kullanan yok gibi bir de. yarın daha iyi birşey almak istediğimde elden çıkarmak sorun olabilir.
Süreyya bey şuan sadece BROWNİNG ve BERETTA bakıyorum. dediğiniz gibi bu iki marka  ideal süperpoze olarak duruyor .
Yarı otomatik fiyatları daha makul ama ille de superpoze diyenlerdenim.
1985 - Manisa

The following users thanked this post: Emrah TUNCA

Çevrimdışı Mehmet USTATÜRK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Hasan Bey Akusla  problemlerle ilgili hiç kontağa geçtiniz mi acaba? Yarınlara miras sloganıyla yola çıkan firmanın size geri dönüşü nasıl oldu merak ediyorum.
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

Çevrimdışı Hasan EKİM

• *
Mehmet bey Akus ile iletişime geçtim,2 aylık sıfır tüfekte böyle problemler oldu diy anlattım. gayet iyi konuştular şaşırdıklarını söylediler.hemen tüfeği göndermemi istediler. üretim yılına bakalım belki de bayi de dururken bekleme anında oluşan bi durumdur dediler. tüfeği yarın göndericem bakalım durum ne olacak..
1985 - Manisa