Gönderen Konu: MEMNUN KALDIĞINIZ TÜFEK USTALARI  (Okunma sayısı 59327 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: MEMNUN KALDIĞINIZ TÜFEK USTALARI
« Yanıtla #25 : 03 Mart 2013, 21:18:23 »
O0 
volkan abi bence eksikliklerde anlatılmalıki kimin usta oldugu ortaya çıksın (iftira olmadan) ıspatı olmak kaydı ile... saygı ile allah'a emanetolun
Hüseyin Bey dileyen eleştirisini de yazsın. Ama şayet olur da konu "öyleydi değildi" çekişmesine dönerse okunması da zevksizleşir.

Yaza sile yukarıdaki satır kaldı. Tamam. Ben bir şey demedim farzedelim. Hepinize değer veriyorum. Saygılarımla..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 04 Mart 2013, 22:08:59 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 14:45:21 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #27 : 04 Mart 2013, 23:39:36 »
Aleykümselam Hüseyin Bey. Alem adamsın :) Bence de en iyisi yaptırılan işi de yazmak. Ama sırf burada yazılana göre de kimse koşa koşa birine gitmez bence. Ön bilgidir. Hoşlukla sürerse inşallah epey faydalı bir konu olur bu. İleride de bazı ustalar daha da meşhur olabilir :) Hakkıysa hakkını alacaktır.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 20 Mart 2013, 19:13:32 »
Saygıdeğer Üyeler;
Ramazan AKNARÇAY Usta'da çifteme namlu yaptırıyorum. 15-20 gün içinde tüfek gelecek hem eski fotoğrafları hem de yeni fotoğrafları burada paylaşırım. Tüfek eski bir huğlu, alırken dikkat etmediğim bir çok sıkıntıdan dolayı ve yedek namlu için göndermiştim.
Telefonda konuştum, kendisi ile henüz tanışamadım. Gayet bilgili ve yapacağı işlemleri ayrıntısı ile anlatıyor. Tavsiyelerde bulunuyor. Şu ana kadar kafama takılan her şeyi sordum ve yardımcı oldu. Bence gayet olumlu bir süreç.
İnşallah sonuçları da burada paylaşırım.
Selamlar

Yukarıdaki mesajı atmamın üstünden 17 gün sonra Ramazan Aknarçay Ustamın yedek namlu yaptığı ve tamamı ile elden geçirdiği tüfeği sizle paylaşmak istiyorum..
Önce pek iyi çekimler olmasa da tüfeği sitemizden almıştım. Oradaki resimleri atayım. Bu çiftenin alırken pek iyi incelemediğim bazı büyük kusurları vardı. Namlu 63cm ye kısaltılmış, namlu içi karıncalı, yaylar tüm özelliğini kaybetmiş (Bu arada yazayım V yaylı bir tüfek), kubuzda darbe izleri mevcut olan bir tüfekti.

Şimdi de yeni namlu ve yapılan değişiklikler;

Ben çok beğendim. Amatör trapper ile attığım plakları vurmayı başardım :D
Kısmetse yarın poligonda skeet atacağım. Extended şoklar ile mobil şokları deneme fırsatı bulacağımı sanıyorum.
Ramazan Usta'nın her damla teri kesesine altın olsun,
Selamlar

Çevrimdışı Deniz YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • yalana itiraz yok herkeze RASTGELEE
« Yanıtla #29 : 20 Mart 2013, 22:08:03 »
ben gravür üzerine mehmet tatlıdan başkasını tanımam gerek dürüstlüğü olsun gerekse yaptığı iş  gerçekten büyük sanat ve çok kaliteli

Elektrik Teknikeri izmir/kiraz TEDAŞ 0554 732 32 33

Çevrimdışı Alper ALTUNCUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 01 Nisan 2013, 00:01:56 »
Şahsen ben Ramazan AKNARÇAY ustadan memnun kaldığımı söylemiştim ve Hüseyin beyin önerisi üzerine forun daki arkadaşlara yardımcı olmak için yaptırdığım tüfeğin birkaç foto sunu bulduldum eski bilgisayarımda ve paylaşıyorum(tüfeği satalı çok oldu)yerli bir tüfekti.

photo hosting

photo hosting

upload img

image hosting sites

Çevrimdışı Alper ALTUNCUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 01 Nisan 2013, 00:07:03 »
Tabiki şunuda belirteyim ki Mehmet TATLI ustamda gravürde bence TÜRKİYE'deki birkaç ustadan biridir.

Çevrimdışı İsmail ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AvCıLıK BiR YaŞaM TaRzıDıR
« Yanıtla #32 : 18 Nisan 2013, 22:05:13 »
Ata marka otomatik tüfeğime kendi omuz ve kol ölçülerime göre dipçik yaptırmak istiyorum. Bursa, İstanbul civarında tandığınız veya bildiğiniz iyi dipçik ustası varmı arkadaşlar ?? Yardımcı olursanız sevinirim..
  • Franchi First Class 61 cm
  • Akus Hunter Delux Superpoze 71 cm
  • Sarsılmaz Vurucu Süperpoze 71 cm
  • Belçika Çifte 65 cm
İsmail ÇELİK
BURSA

The following users thanked this post: Rüstem AYGEN

Çevrimdışı Muharrem AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • HER CANLI BİRGÜN ÖLÜMÜ TADACAKTIR....
    • muharem ayhan
« Yanıtla #33 : 05 Ekim 2013, 00:58:36 »
Tüfek tamir ustası derseniz özçekiç ticaret konya huğlu kasabası 05417957129 05327957129 sayısız iş yaptırdım tüm arkadaşlarım memnun kaldı sadece biraz geç geliyor o kadar granür ustası dersek mehmet tatlı ve rahmetli abisi nur içinde yatsın ve ergün çekiç namı diyar ustalar sadık akdaş mürsel tanık ve huğlu koparetinin adı saklı ustaları....
Muharrem AYHAN
1984-Çanakkale çan 05448176927
523447_279373882182995_1525570663_n

Çevrimdışı Bülent SALIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 05 Ekim 2013, 21:53:09 »
Ramazan AKNARÇAY ustamı 2008 yılından beri tanıyorum kendisine sarsılmaz pozeme işlemeli kundak takımı yaptırmıştım ilk daha sonra üzümlü zümrüt otomatik tüfeğim arızalanmıştı yaptı sağolsun kendisinden memnunum yaptığı işçilik kaliteli ve hesaplı paragöz birisi değil  arkadaşlara tavsiye ederim. selamlar rasgele
Bülent SALIK
0 Rh + 1969 MANİSA ikamet TEKİRDAĞ
Özkanlar fx 15 cesa süperpoze vursan 92 a

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #35 : 05 Ekim 2013, 23:27:50 »
Ramazan Aknarçay Tam anlamı ile tüfek ile uğraşmıyor gravür ustası diye biliyorum.Bu bilgiyi üzümlüde gezerken silah üreticisi bir arkadaş verdi.Başkalarına iş yaptırdığınnı sadece ustalık olarak gravür ustası olduğunu söylemişti.
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #36 : 05 Ekim 2013, 23:48:23 »
Ramazan Aknarçay Tam anlamı ile tüfek ile uğraşmıyor gravür ustası diye biliyorum.Bu bilgiyi üzümlüde gezerken silah üreticisi bir arkadaş verdi.Başkalarına iş yaptırdığınnı sadece ustalık olarak gravür ustası olduğunu söylemişti.
Polat  bey  selamlar .
Kendimi  bu  bölümde  tekrar  sizin  için  tanıtmam gerekmiyor  ama   arkadaşlar  aradılar  ısrarla  kıramadım, sonuçta  onlarında  (arızalarını  yapmışız ,yedek namlularını yapmışız ,dipçiklerini ölçülerinde yapmışız ,kaplamalarını yapmışız  vs vs ve  bunları kendi ismimiz altında  gereken on yıllık tecrübe ve üst düzey işçilikle yapmışızdır . Bunun dışında  artı olarak  baba mesleği  gravür ustalığımızda vardır .) yazdıklarınız  bu ısrarlı arkadaşlar  ve  acizane  kendim için yok  hükmünde olduğu için  böyle bir
  açıklama ihtiyaç oldu .Yanlış  bilgilendirilmişiniz  sanırım  birdahaki üzümlü  ziyaretinizde  ısrarla çayımız çorbamızın olduğunu  hatırlatmak isterim .
Polat  bey  hatırlatırımki   şöyle bir  atasözümüz  var  AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN  FAZLA LAFA BAKILMAZ .
Sağlıcakla kalın .
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2013, 23:54:31 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Metin UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 09 Ekim 2013, 01:49:41 »
RAMAZAN AKNARCAY Bence tanıdıgım ustaların en iyisi  işçiligi daha önemlisi kişiliği verdigi sözün arkasında duran bir degerli ustamız  kendisini şahsen görsem tanımam telofanla  kendisine bir üzümlü marka çiftemin bakımını yaptırdım cok cok memnun kaldım daha sonra baba yadıgarı 16 numara kırıkkalemin tam agır bakımını yaptı  kendisine  teşekür eder eline sağlık derim  cok mu cok harika olmuş eline saglık ustam    ÇANAKKALE  ŞEHİTLER DİYARINDAN COK COK SELAMLAR
1969 çanakkale

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 09 Ekim 2013, 08:12:33 »
Sevgili Ramazan usta çifsan çiftemin Emniyet tertibatını tamamen değiştirmek,namluda oluşan boşluğu aldırmak ve boyasını yapıtırmak istiyorum,yapım maliyeti uygun olduğunda göndermek ,stiyorum.Tamirat bedelinini bana bildirirseniz memnun olurum.
Şimdiden hayırlı işler diler selamlarımı sunarım.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 09 Ekim 2013, 08:42:50 »
Her türlü tüfeğinizi güvenle gönderebilirsiniz.Her türlü kefil olurum işçiliklerine...

HIFSI ARI ve OĞLU MEHMET ARI

Huğlu Kasabası Beyşehir KONYA
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 09 Ekim 2013, 13:02:09 »
BEN avrupa SİLAHLARIMI AYDIN,LI CEVDET TURHAN USTADAN başka kimseye elletmem. gerek mekanık aksam olsun gerek kundak yapımı olsun gerek SÜRME BOYA OLSUN. adam bu işin profosorü holand holand tutun kirikof boss kadar hepsini görmüş tamir etmiş kundak yapmış bir usta. beretta brownıng benelli vs bun ları saymama gerek yok sanırım. türkiyedeki bir cok trapcı ve kıymetli tüfeyi olan herkes tanır bılır.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #41 : 09 Ekim 2013, 13:08:27 »
bende ali agir abiden yana kullaniyorum oyumu tabi memet tatliyida unutmuyoruz ama ali abinin gerek yaptigi is gerek hemserim olusu ali abiyi secmeme agir basiyor kendim bi is yaptirmadim ama sezonun bitmesini bekledim onumuzdeki zamanlar yaptircam yaptiraan arkadaslarimcok memnun forumdan da takip ettigim kadariyla basarili isler yapmis.

ALİ AĞIR HUĞLU KONYA tel.05334587124  güvenilir bir usta
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Adem ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 24 Ekim 2013, 22:22:24 »
huğlu kasabasından mehmet tüfekçi ve oğlu yusuf tüfekçiye 103 d poze siparişi verdim..tüfek tam istediğim ağırlıkta olmuş tam 3.100 kg mükemmel bir dengesi var çok güler yüzlü insanlar sağolsunlar. aldıkları para helal-i hoş olsun, 103 d ile iki kez bıldırcına gittim ve hayran kaldım tüfeğe ve tavsan keklik avının acılmasını da sabırsızlıkla bekliyorum yeni tüfeğimle...
  • Huğlu 103 D
  • Huğlu 200 AC
1978 BURDUR

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #43 : 25 Ekim 2013, 00:19:01 »
Huğlu'dan slm arkadaşlar bizi öneren arkadaşlara öncelikle teşekkür ediyorum yakınlarını veya kendilerini memnun edebildiğimiz için ayrıca mutlu oluyoruz  camiadaki tüm dostlarımıza SAYGILAR sunuyorum yoğun çalışma tempomuz nedeniyle fazla paylaşımda bulunamıyor yorumlara katılamıyoruz bunun içinde affınıza sığınıyorum şahsıma ulaşmak isteyen tüm dostlar 05334587124 den ulaşabilirler  elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan emin olabilirsiniz 
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 08 Kasım 2013, 22:45:25 »
 Ali AĞIR ustaya 2 kez tüfek gönderdim, telefon konuşmasında bile olsa kendisi müşterinin ne istediğini bire bir anlıyan ve milimetre bile şaşmadan bire bir aynısını uyguluyan titiz işine özen gösteren bir ustamız. Her aradığımda telefonunu açıp tüfeğin durumu hakkında detaylı bilgi aldım ve sözverdiği zamanda tüfeği teslimeder. Asla para yada müşteri kapmak için 2 haftada biter diyipte iki ayda tüfek teslimetmez yada olmuyacak bir işe olur yaparız diyipte ortaya saçmasapan bir iş çıkartıp tüfeği göndermez. Ben Ali AĞIR ustanın işçiliğine ve dürüstlüğüne güveniyorum rahatlıkla tüfeklerinizi gönderebilirsiniz.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #45 : 15 Kasım 2013, 21:05:01 »
Teşekkürler Serkan bey başta siz olmak üzere bütün dostlarıma teşekkür ediyorum
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #46 : 16 Ocak 2014, 19:06:15 »
Bugün birkere daha anladım, kesinlikle Sadık Akdaş.

Diğer ustalarımız da mutlaka çok değerli onları gücendirmek kesinlikle aklımın ucundan geçmez ama Sadık bey tüfek konusunda istisnai bir değerimiz.Ben kesinlikle bilgisine yeteneğine ve bilhassa da özenine ve tüfek sevgisine güveniyorum.Benim için bir numara, tüfeklerinde problem yaşayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yalnız şunu da belirteyim,kendisinin oldukça tempolu çalışan ve çok beğenilen ürünler çıkaran bir fabrikası olduğundan genellikle yoğun oluyor ve tamir bakım için boş vaktini kollamak gerekiyor, bir de birinci sınıf bir hizmet verdiğinden ücretlendirmesi,- bana göre gayet normal ve makul, hatta yapılan işin kalitesine bakarak düşük bile bulduğum ama- piyasanın az üstünde gelebilir.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Ümit BAYRAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 09 Şubat 2014, 18:41:39 »
selam tüm tüfek ustalarına bir sorum olacak iyi bir tüfek benimki(104a) iyi mi bilmiyorum kaç fişekte namlu ısınır veya ısınmalı ,hemen ısınırsa mı iyi yoksa geç ısınırsa mı iyi dir tüfek benim sorunum tüfek le bir kutu fişekle atış yapıyorum tüfek gene de ısın mıyor 
1979 sinop\boyabat

Çevrimdışı Mustafa TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
Ali AĞIR Ustaya Teşekkür
« Yanıtla #48 : 26 Mart 2014, 11:14:41 »
Ali Ağır UstayaTeşekkür

Browning B-25 model tüfeğimin dipçiğini sol kundak olması, aynı zamanda bant görmem sebebiyle değiştirmeye karar verdim. Akabinde tüfeği Ali Ağır ustaya gönderdim. Bire bir ölçülerimi verme imkânım olmadıysa da ustamızın bizzat tecrübesi ve iyi bir iletişim sonucu mevcut kundağın ölçülerinden de yola çıkılarak bana en uygun kundak ölçülerine karar verdi. Bana da tecrübeye saygı duymak kaldı. Sonuçta 3 numara diye sipariş verdiğim kundaklar yaklaşık 4 numara olarak geri döndü. Ancak her şeyden önemlisi tam istediğim ölçülerde olması, dipciğin çok iyi kavraması ve üst seviye işçiliği ön plandaydı. Daha öncede bakım için Ali Bey’e başka bir tüfek göndermiş ve hakikaten sonuçtan çok memnun kalmıştım.

Özetle dürüstlüğü işçilikle birleştiren ve işçiliği de sanata dönüştüren Ali Ağır ustamıza çok teşekkür ederim.
Mustafa TEPE
1973-Rize

Çevrimdışı Mustafa TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
Ali Ağır UstayaTeşekkür
« Yanıtla #49 : 26 Mart 2014, 11:36:49 »
Browning B-25 model tüfeğimin dipçiğini sol kundak olması, aynı zamanda bant görmem sebebiyle değiştirmeye karar verdim. Akabinde tüfeği Ali Ağır ustaya gönderdim. Bire bir ölçülerimi verme imkânım olmadıysa da ustamızın bizzat tecrübesi ve iyi bir iletişim sonucu mevcut kundağın ölçülerinden de yola çıkılarak bana en uygun kundak ölçülerine karar verdi. Bana da tecrübeye saygı duymak kaldı. Sonuçta 3 numara diye sipariş verdiğim kundaklar yaklaşık 4 numara olarak geri döndü. Ancak her şeyden önemlisi tam istediğim ölçülerde olması, dipciğin çok iyi kavraması ve üst seviye işçiliği ön plandaydı. Daha öncede bakım için Ali Bey’e başka bir tüfek göndermiş ve hakikaten sonuçtan çok memnun kalmıştım.

Özetle dürüstlüğü işçilikle birleştiren ve işçiliği de sanata dönüştüren Ali Ağır ustamıza çok teşekkür ederim.

resim gönder

resim yükle
Mustafa TEPE
1973-Rize