Gönderen Konu: NEDEN DEUTSCH KURZHAAR BESLEMELİYİM ?  (Okunma sayısı 23526 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
NEDEN DEUTSCH KURZHAAR BESLEMELİYİM ?
« : 02 Mayıs 2012, 11:51:51 »
Merhaba Arkadaşlar,
Sitemizde sık sık, özellikle de yeni ava başlayan üyelerimizden bu soru geliyor.
Hangi ırkı beslemeliyim?
DK nin diğer ırklardan ne farkı var?
Siz neden bu ırkı besliyorsunuz?
Yeni başlayacaklara neler tavsiye edersiniz.....
DK yi seçmenizde neler rol oynadı gibi.......

Bu konunun aynısı diğer ırklarda da açılacaktır.....
Bu konu da sadece DK ile ilgili paylaşım olsun lütfen.
Başka ırklara sataşmak bize bir şey kazandırmayacaktır......

DK severlerin gözünden, bu ırkı tanımak isteyenlere söyleyebilecek sözü olan dostlar, Klavye başına  ;D
Keyifli paylaşımlar.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: NEDEN DEUTSCH KURZHAAR BESLEMELİYİM ?
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2012, 12:52:30 »
Kendi köpeğimdeki gözlem ve tecrübelerime göre, iyi kandan gelen iyi bir Kurzhaar;
Her türlü avı mükemmel yapar.
Karada ve Suda aportu süperdir.
İz takibi, çelgini mükemmeldir, dağda yaralı avım kalır mı diye aklına gelmez.
Avda ne çok hızlı, ne de yavaştır.
Diğer köpeklerle uyumludur.
Benim için en önemlisi itaati ve söz dinlemesi harikadır, avda avcıyla bütünleşir.
Ev halkıyla uyumludur.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2012, 15:02:39 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Enver TOPÇUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2012, 13:20:37 »
İLLEDE AV VURMAK İSTİYORSAM KURZAAR BESLERİM.
Enver TOPÇUOĞLU
1974 ADAPAZARI

Çevrimdışı İsmail ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%
    • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2012, 14:08:56 »
ramazan abi size teşekkür ederim
herkez bir konu açmaktaydı ve çok üzücü ve hayretler içinde cevaplar vardı ve ....bilgi kirliligine neden ...olmaktaydı
 şimdi işin uzmanları yazmasını dilerim  bu soruların cevaplarını

sözü olan dostlar, Klavye başına  ;D
Keyifli paylaşımlar.

[/quote

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2012, 16:43:52 »
Paylaşım için teşekkür ederim.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Reşat KOYAK

• resat32
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2012, 18:12:56 »
İNGİLİZ KÖPEKLERİNE NAZARAN DAHA GÜÇLÜ VE DAYANIKLIDIR.
SOĞUĞA VE SUYA DAHA DAYANIKLIDIR.
HEM HAVA HEM YER KOKULU OLMASIYLA KANAT KIRMA VE YARALI TAVŞANINIZ DAĞDA KALMAZ.
TEMEL İTAAT MÜMEMMELDİR(EĞİTİM VERİLİRSE)
APORT ZATEN SÖYLEMEYE GEREK YOK. HAVA SU KARA FARKETMEZ. ADAMI VURSANIZ YANLIŞLIKLA MAZALLAH ONUDA APORT EDER.
ÇOK İYİ BEKÇİDİR.
SAHİBİNE ÇOK BAĞLIDIR. KOLAY KOLAY BAŞKA KİŞİLERE PAS VERMEZ.
EN ÖNEMLİSİ ÇOK AKILLIDIR. BAKIŞINDAN BİLE ANLAR DESEM ABARTMIŞ OLURMUYUM BİLMEM:DD
HER TÜRLÜ AVI YAPAR KARA SU HAVA. BÜYÜK AVLAR.
Reşat KOYAK
1986 Atabey ISPARTA
0543 203 14 14

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2012, 20:30:07 »
Nasıl desem :-) her türlü avı yapabilecek azmakta fermalı ördek kaldırıp aport edicek,çelgin kuşu 10 dk. sonra bulup gelecek,üveyk avında vurulan üveykleri toplıyacak,bıldırcın avında ağzı pamuk :-) büyük avlarda,çelikten daha sert,e bide evde bekçi köpeği lazımsa d.k yada d.d vazgeçilmezdir.

adult image hosting
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2012, 12:05:17 »
Bende bir kurzhaarcı olarak cani gönülden bütün yazdıklarınıza katılıyorum aynılarını tekrar tekrar yazmama gerek yok, ama kafama takılan aynı zamanda iyidebir bekçi köpeğidir denmesi bu konu hakkında bigim yok eğer bilgilendirirseniz sevinirm yani bugüne kadar hep av yaptık köpeğimle bekçilik kısmına geçemedik:)Bide neden DK sorusuna gelince evlenirken düğün arabasının arka camında eşimle isimlerimizin baş harfleri vardı herkezin olduğu gibi ama bizimki DK'idi ondan kaldı bu DK hastalığı heralde tabi bu işin espirisi ama güzel bir rastlantı sanırım.Herkeze yeni sezonda RASGELEEEEEEEEEEEEEEEEE.(İLLADA KURZHAAR)
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Haşim AYVAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • her nefis birgün ölümü tadacaktır
« Yanıtla #8 : 05 Mayıs 2012, 20:43:20 »
arkadaşların yazdıklarına katılıyorum ilave olarak çok zeki hayvanlar olduklarını söylemek isterim iyi bir eğitim şart ama eğer iyi eğitimli bir kurzhaarınız  varsa av yapıyorum dersiniz başka söze gerek yok bence (çevik atik hızlı zeki güçlü koku deseniz o biçim dikene sok çalıya sok buz gibi suya sok daha ne olsun diyorum )
Haşim AYVAZ
1981 trabzon
05447283574
[email protected]

Çevrimdışı Sabri KARAOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2012, 16:20:46 »
Tecrübelerime göre, iyi kandan gelen iyi bir Kurzhaar;
Her türlü avı mükemmel yapar.
Aportu süperdir.
Avda ne çok hızlı, ne de yavaştır.
Benim için en önemlisi itaati ve söz dinlemesi harikadır, avda avcıyla bütünleşir.
Sabri KARAOĞLU
1968 İZMİR

Çevrimdışı Dinçer ULUBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 12 Mayıs 2012, 00:43:12 »
küçük yaştan beri avcılıkla içiçe olduğum halde köpekle avlanmaya 2000 yılında başladım,45günlük biryavruyu düzcede sarsılmaz fabrıkasındaçalışan bir arkadaş hediye etmişti.kurzhaar oduğunu soradan öğrendim.avdan bambaşka zevk almaya başladım.yavru 4.ayında muazzam bıldırcın avı yapmaya başladı keklikte devam etti.şuan 13 yaşındahalen faalavcı.ayrılık saatinin geldiğini seziyorum.o gün neyaparım bilemiyorum.poli den ayrılmak çok zor olacak.şikayetçiğim ayıbımı yüzüme vuruyor fermasındaki karavanaları diyer avcılara bağırarakduyuruyor.selamlar.
1950-Elazığ

Çevrimdışı Ahmet UZELLİ

• Müdavim Üyemiz
  • RASTGELE
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2012, 23:18:05 »
Kurzhaar beslemek diğer ırklara göre biraz daha  farklıdır  hareketli olduğu için  belirli genişlikte bir alana ihtiyaç duyar
arada bir araziye çıkartılıp enerjisini atmalıdır.

fazla rol yapmayı sevmez  bir kaç rolden sonra bırakır, zira  akıl seviyesi fazla,,

çocuklara karşı sakindir, fakat geceleri evde vs tehlikelere karşı duyarlıdır uyarıcıdır,,

sert davranıldığında  küsüp darılmaz,,  8)
hemd
patronun siz olduğunuzu hissettirmelisiniz aksi takdirde o sizi yönetebilir,,bunu hem severek hemde disiplinle sağlamalı,,

zaten avcılığı konusunda söylenecek bir eksi tarafı  yoktur çok yönlü bir av köpeğidir diğer ırklardan farkı budur denilebilir, havada uçan, karada yürüyen bir çok av hayvanına ferma verir  her türlü iklim şartlarına uyum sağlar bu arada iyide bir yüzücüdür..yeni alacaklarada tavsiyem erken ava sokmasınlar hem gelişim açısından hemde avda ileride daha verimli olması açısından.
Avda estetik fermaları vardır öncelikle kokuya ferma verir,, fakat eğer önüne çiftlik kuşları koyarsanız zamanla bu estetik fermalar bozulur burnunla değil gözleriyle arar ve yakalamaya çalışır, koysanız bile görmesini engelleyiniz.   

Omuz yüksekliği :

Erkek:  62 - 66 cm

Dişi:  58 - 63 cm
renkler genelikle fotolardaki gibidir,,

img upload
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012, 09:54:49 Gönderen: Ahmet UZELLİ »
Ahmet UZELLİ 
1968 BURDUR Bulunduğu il İZMİR 
http://www.deutsch-kurzhaar.de/

upload pics

Çevrimdışı Murat ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2012, 11:28:04 »
BENDE BİR DK  CI OLARAK TÜM DEDİKLERİNİZE KATILIYORUM  VE SİZİ CANİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDİORUM BENDE KÖPEĞİMDEN MEMNUNUM TAM VE KUSURSUZ..
Murat ÖZTÜRK
1987-Mardin

Çevrimdışı Murat ÇALDAĞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2012, 03:14:09 »
herşeyini bir kenara bırakın asaleti yeter bana bu bile yetiyor

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 07 Temmuz 2012, 09:51:14 »
tartışmasız kurzhaar
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Mehmet AKATAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • 1 BABA 1O EVLADA BAKAR 10 EVLAT 1 BABAYA BAKAMAZ
« Yanıtla #15 : 16 Temmuz 2012, 22:34:41 »
     O0   SEVGİLİ RAMAZAN ABİ BEN AVCILIK HAYATIMDA HER TÜRLÜ IRKI BESLEDİM AMA KURZHAAR IRKININ VERMİŞ OLDUĞU KEYİFİ HİÇ BİR IRKTA ALAMADIM  APORTU GÜZEL İTAATİ TAM HER IRKLA UYUMU MÜKEMMEL  DAHASI DİYECEK YOK PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER

O0    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE     O0
Mehmet AKATAY
1975 MARDİN
 0533 0375255

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 17 Temmuz 2012, 11:15:14 »
Neden KURZHAAR beslenmesi gerektiğini bugün bir kez daha anladım, nasıl yazmaya başlasam bilmiyorumki köpeğim 1 yaşına yeni girdi bilenler bilir gemide besliyorum, dün arkadaşlarla denize girelim dedik ve teker teker atlamaya başladık köpek oralı bile olmadı ama ben atladığımda daha sudan çıkmadan CESY suya atlamış  ilk kez yüzüyor ve acemiliğin vermiş olduğu korkuyla ön ayaklarını hızlı hızlı çırpıyor buda ters dönüp boğulmasına sebep oluyor şimdi soruyorum sizlere kim kimin için atlar yüzme bilmediği halde denize hemde yüksek bir yerden daha önce hiç girmediği halde, bugün ise su aportu yapalım dedik oda ilk kez ama mükemmel ötesi elimdeki odun parçasını birkaç kez yakına atıp getirdikten  sonra fırlatabildiğim kadar uzağa fırlattım hiç arakasına bile bakmadan gitti tam alacaktı yoruldu bende biraz korktum hani boğulur diye çağırdım ama gelmiyor zilli:) illada alacak ama alamadan geldi daha sevmeye bırakmadan bi silindi ve tekrar patur kütür suya atladı aldı ve getirdi banada hayatımın en büyük heyecanını yaşattı en kısa zamanda videolarını çekip paylaşıcam yeni sezonda herkeze rasgele.
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Murat ÇALDAĞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2012, 17:04:26 »
Neden KURZHAAR beslenmesi gerektiğini bugün bir kez daha anladım, nasıl yazmaya başlasam bilmiyorumki köpeğim 1 yaşına yeni girdi bilenler bilir gemide besliyorum, dün arkadaşlarla denize girelim dedik ve teker teker atlamaya başladık köpek oralı bile olmadı ama ben atladığımda daha sudan çıkmadan CESY suya atlamış  ilk kez yüzüyor ve acemiliğin vermiş olduğu korkuyla ön ayaklarını hızlı hızlı çırpıyor buda ters dönüp boğulmasına sebep oluyor şimdi soruyorum sizlere kim kimin için atlar yüzme bilmediği halde denize hemde yüksek bir yerden daha önce hiç girmediği halde, bugün ise su aportu yapalım dedik oda ilk kez ama mükemmel ötesi elimdeki odun parçasını birkaç kez yakına atıp getirdikten  sonra fırlatabildiğim kadar uzağa fırlattım hiç arakasına bile bakmadan gitti tam alacaktı yoruldu bende biraz korktum hani boğulur diye çağırdım ama gelmiyor zilli:) illada alacak ama alamadan geldi daha sevmeye bırakmadan bi silindi ve tekrar patur kütür suya atladı aldı ve getirdi banada hayatımın en büyük heyecanını yaşattı en kısa zamanda videolarını çekip paylaşıcam yeni sezonda herkeze rasgele.

kemal kardeşim korkma o bir dk daha bogulanını görmedim duymadım maşallah diyelimm dur daha neler yaşatacak o sana onaa ii bak

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2012, 14:44:41 »
kemal kardeşim korkma o bir dk daha bogulanını görmedim duymadım maşallah diyelimm dur daha neler yaşatacak o sana onaa ii bak

Sağol Murat abi inanırmısın kendimle ilgilenmiyorum onunla ilgilendiğim kadar evden bile erken çıkıyorum hani biraz daha bişeyler öğreteyim diye ister istemez buda sıkıntılara neden oluyor ama hastalık işte herşeyden ağır basıyor sezonu zor bekliyorum herkeze rasgele
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 19 Şubat 2013, 18:57:57 »
valla bende ilk defa kurzhaar besliyorum banada hediyee olarak geldi huyunu suyunu bilmesemde kopek sanki bana kendini tanitti resmen evimde besliyorum antrede yatiyor ve hic odaya ne girer ne cikar yattigi yerde kalir cok sadik cok cazgir disi olmasina bagliyorum ama cok yuzvermeyin derim cunku bu acigin farkina varirsa cok iyi degerlendiirir ama ilk zaman istemesemde bi iki kere abartmamak kaydiyla dovdum ama bi daha hic bi kotu aliskanligini tekrarlamadi avda 4 aylik olmasina ragmen cok guzel bi performans veriyor evde iyi bir dost avda cok iyi bi ekur kisacasi kurzhaar cokk cokkk ama cokkk akilli bi cins sahibinden baskasi acikcasi pek takmiyor itaat konusuna gelince cokk itaatkar bi cins bence beslenicek bi hayvan ben hayvan diyemiyorum cunku bi insan kadar akillii benim kanaatimce beslenicek bi yaratik butun dk besliyen arkadaslarin kopeklerine uzun omur bol avlar fermali aportlu boolllll bolllll bollll avlarrrr..
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Dinçer ULUBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 26 Şubat 2013, 22:54:04 »
13 yıllık sadık doostum bugün beni terkederek sonsuz avlaklara göçetti ayrılık çokzormuş buayrılığı hiçbir avcının yaşamasını ıstemem . selamlar.
1950-Elazığ

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 27 Şubat 2013, 20:00:09 »
13 yıllık sadık doostum bugün beni terkederek sonsuz avlaklara göçetti ayrılık çokzormuş buayrılığı hiçbir avcının yaşamasını ıstemem . selamlar.

Allah en kısa zamanda güzel bir av arkadaşı daha nasip eder inşallah üzücü bir durum
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı İsmail ALPTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2014, 09:20:20 »
kurzhaar köpeği başka bir ırkl asla karıştırmayın  aportu güzel itaatigüzel fazla açılma yok   3 tane yavru var elimde erkek 2 aylık almak isteyenler iletişime geçe bilirler 5336303544
1974-Antalya

Çevrimdışı Süleyman ŞENKIRAÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 21 Temmuz 2014, 13:54:26 »
Avda Yanında Kurzhaar gibi bir av dostun varsa gerisi teferruattır.......................bence.
Süleyman ŞENKIRAÇ  A Rh +
1972 Bornova İZMİR  Cep Tel :0532 7259009
Her avcı bir gün gelecek KURZHAAR'la avlanmak
isteyecektir.
http://s8.postimage.org/56oun64gl/450_foto.jpg

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 21 Temmuz 2014, 17:09:02 »
neden kurzhaar sorusuna bende bı yetıstırıcı olarak kısaca ozetleyım ıtaatkar .ınsan canlısı.ev halkına düşkün.korumacı.sahibine bağımlı.avda makına.sogukta suda 4*4 :) .kısacası kurzhaar tam bır av makınası bu arada eklemeyı unutmadan temız bı hayvan egıtılırse :)
kurzhaar candır gerısı teferruattır :)
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı