Gönderen Konu: Avcının ilk imtihanı  (Okunma sayısı 886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avcının ilk imtihanı
« : 16 Eylül 2018, 20:39:22 »
Herkese merhabalar,
Yıllar sonra hobiye döneyim dedim.Av tüfeği için araştır v.s derken satın alma belgesi için sağlık raporu olayında tıkandım kaldım.9-18 mesaisi olan biriyim raporu sadece devlet hastanesinden almam gerekiyormuş zaman olmadığından ve izin imkanım olmadığından gideyim özel hastaneden ekstra ücret verip alayım dedim onunda kabul edilmediğini öğrendim.İyiki emniyet müdürlüğünü aramışım.Ha bu arada devlet hastanesinden yapılan muhayene başına 50 tl ödüyormuşuz buda 150-200 tl ediyor.
Diyelimki sabah 6 dan akşama kadar Ankara devlet hastanesindeki işkenceden sonra raporu hallettik belgeyi aldık akabinde tüfeğimizi aldık ruhsat işlemlerine başladık(burası zorunlu ve mantık alıyor) ve hallettik diyelim.
Sırada avcılık belgesi var onun içinde avcılar derneğine üye ol sonra kursa git daha sonra belgeleri tamamlayıp başvurunu yap maliyetini hiç hesaba katmıyorum.Benim gibi zaman sorunu olan biri için gerçekten çok zor.Ne yapsam bilemedim.
Bahsettiklerim kendi araştırmalarım sonucu ulaştığım bilgiler ve yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sağlık raporu ve kurs için Ankarada olan hobidaşların yardımcı olmasını rica ederim nerden nasıl fazla zaman harcamadan işlemlerimi halledebilirim.Maddi açıdan düşününcede gerçekten parça parça oldukça yüklü bir ücret olsada ilk sorun zaman kısıtlığı.Silah firmaları zam yapmadan tüfeğimi satın almak istiyorum.
Sevgi ve saygılarımla.
  • Yıldız elegante A3 çifte 71 cm,61 cm
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Avcının ilk imtihanı
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2018, 21:22:48 »
Fazla uzamadan en kısa zamanda bu süreci atlatırsınız inşaallah. Fakat şunu sormadan edemeyeceğim madem zaman probleminiz var nasıl av yapacaksınız ?
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2018, 21:53:10 »
Teşekkür ederim Muhammet bey,
Sadece Hafta sonları ava gitme imkanım olacak.
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2018, 23:05:51 »
Garip bir şey  ??? Ben aile hekiminden aldığım belgeyle ruhsatı çıkarmıştım. Geçende 2. Tüfek için satın alma belgesini yine aile hekiminden aldığım belge ile çıkarttım. Hemde hiç para ödemedim.
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2018, 23:19:39 »
Öyle, ben de aile hekiminden aldığım raporla halletmiştim işlerimi. Hatta ilk başta bir bayan aile hekimim vardı kadın rapor vermek istemedi epey yokuşa sürdü ara sıra kulaklarını çınlatırım onun, sonrasında aile hekimini değiştirdim bu hekim sadece tüfeği ne yapacaksın dedi ben de derdimi anlattım sağolsun uzatmadan raporu verdi.
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Fahrettin SARIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2018, 23:29:49 »
normalde aile hekimleri veriyor raporu,
fakat gecen gün bi doktorun yazisini okudum (alparslan sen, bircogu youtube den tanir).
ohal yüzünden bazi doktorlar "sagliklidir" raporunu vermeye cesaret edemediginden, hastaneye sevk ediyor...
tanidiginiz bir hekim var ise, bi ona danisin derim.
  • Hatsan Xtreme 61-71
  • Hatsan 125 Sniper 5,5mm Vortex
  • Sapan 6mm ile 12mm arasi...
  • 2Dişi 1Erkek Cane Corso
1983 Izmir-Menderes / Almanya-Berlin arasi bisey...
AB RH+

Çevrimdışı Engin FERAH

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2018, 07:50:51 »
Ben il emliyete emin olmak için telefon açtım.bayan bir memur sadece tam teşekküllü devlet hastanesinden alacağınız raporu kabul ediyoruz diye bilgi verdi.İnternet sitesinde raporda fiziki ve psikolojik muayeneleri belirtmesi gerekiyor diye bir ibare bulunuyor.
  • Yıldız Spz 71 cm
1983 BEŞKAZA-ANKARA

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2018, 08:32:35 »
Kursu dert etmene gerek yok genelde mesai saati dışında yapılıyor
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir