Gönderen Konu: KRAL SİLAH SANAYİNE TEŞEKKÜRLER.  (Okunma sayısı 6414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
KRAL SİLAH SANAYİNE TEŞEKKÜRLER.
« : 08 Ocak 2011, 16:04:18 »
daha önce bir kral pompalı kullandım ve tüfekte namlu üzeri şerit olmadığı için kullanımından memnun olmadığımı şeritli pompalı seçneğinide eklemelerini ayrıca el kundağının kasa üzerine doğru uzamasını boyu kısa olan bir kişinin tutmasının ve pompa hareketinin gerçekleştirmesinin zor olduğunu bir mail atarak kendilerine bildirdim ve gördüm ki müşteri dileklerini dikkkate alarak yeni şeritli pompalı modelini piyasaya sürmüşler bir müşteri ve avcı olarak daha önce kullanımında memnun kaldığım tüfeğin isteğim şekliyle üretilmiş olması beni fazlasıyla mutlu etti.

bunun için Kral silah sanayine bir avcı ve kullanıcı olarak teşşekkür ediyorum işlerinde başrılar diliyorum.

bunlarda yeni modelin resimleri.

« Son Düzenleme: 08 Ocak 2011, 16:05:40 Gönderen: Abdullah GÜLTEPE »
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: KRAL SİLAH SANAYİNE TEŞEKKÜRLER.
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2011, 20:44:36 »
Abdullah Bey kardeşim, demek iyi bir fikirmiş :) Ben de avuç kadar el kundaklarını sevemedim. Winc. 1300 Defender modeli de bu sebepten sevmem. O da bana dargın zaten :)

Ben av için pompalı modellerde Maverick veya Rem 870 modelindeki gibi el kundaklarını yakıştırıyorum. Bir süre önce Lazer Av'ı ziyaret etmiştim. Misafirperver insanlardı. Gerçi genelde o kasaba öyledir. İçim dışım çay olmuştu :) Allah ziyade etsin. Lazer'in bir pompalısı aynı Rem 870 gibiydi ama sadece broşürde gördüm. Yapması biraz daha zor mu demişlerdi, öyle bir şeydi. Piyasada da rastlamadım.

Bazı pompalı kulananlardan duyduğum bir şey vardı. Sizin deneyiminizi soracağım. Kolu yavaş çekince boşun veya dolunun namludan çıkınca tırnaktan kurtulup, kaşığın üzerine düştüğünü söylemişlerdi. Sizin başınıza geldi mi? Selamlar
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2011, 20:46:14 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2011, 21:08:26 »
evet bu olay benimde başıma geldi  kolu yavaş yavaş çekerseniz bu olay başınızı gelmemesi için tüfeği yan çevirmeniz gerek aksi tahdirde fişek aşağıya düşüyor ve alttan salınan fişek tarafından sıkıştırılıyor. bunun olmaması için tüfek çift tırnak olması lazım mossbergdeki gibi. ama hızlı davrandığınıldığında hiç sorun çıkarmamıştı hatta alltan fişe saldırmadan ağzındaki fişeği değiştirmeyi bile başarmıştım bunu remingtonda denedim olanaksız çünkü alttaki fişeği daha erken salıyo birde kral pompalıda fişe bastığım yerden tekrar fişekleri boşaltıyordum remington bunada izin vermeyecek şekilde üretilmiş. pompalılarda bir sıkıntı daha oluyor oda mekanizma kilidini açan mandal baya büyük ve namlu yukarıda sağ omza asıldığında bazen takılıp kilidi açabilir sağ tarafa alınıp biraz daha küçültülse daha iyi olur bence.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2011, 00:02:55 »
Teşekkür ederim. Evet bendeki pompalı da çift tırnaklı. Dilediğim kadar yavaş çekebilirim. Hatta yarıdan fazla çekip tekrar yatağa sokabilirim. Zevkli iş :D

Pompalıda aslında boş fişeği atacağı sırada diğerini de kaşığa vemesi doğru gibi geliyor. Remington'da alttan boşaltma işi zaten olmaz herhalde. Eğer kaşık bendeki 11-87 gibiyse, şarjörden gelen fişeğin arkası yaslanır. Tövbe çıkmaz. Doğrusu yataktaki tek fişeği değiştirme işi Remingtonlar'da yaş iş. Başka da böyle tüfekler var elbet.

Kral pompalı mıydı hatırlamıyorum, birinde fişek salma düğmesi harbi abartılı büyücekti. Herhalde kolay basılsın demişlerdir ama elbiseye, şuraya buraya takılacağını düşünmemişlerdir. Avcılar dile getirirse düzeltirler. Hatta tırnağı da ikileyebilirler ;)

dur yeri gelmişken ben de bir sıkıntımı yazayım. Mesela Ata, Huğlu gibi otomatiklerde otomatik fişek durdurucu var. Daha açık olak gerekirse, düğmeye basınca şarjörden fişek salıyor. Yukarıdaki mevzu. Bu düğme Beretta 300 serilerinde, Benelli'de falan da var ama Benelli gibi yumuşak icra yayı olanlar hariç, bu fişek durdurucular kullanışlı değil pek. Anlatması zor, yaşayan bilir :) Yataktaki fişeği değiştirmek için hem tüfeği tutup, hem kurma kolunu geride zaptetmek, hem de o arada yatağa başka fişek koymak maharet istiyor. Benim sorunum gazlı olup, böyle düğmeleri  olan tüfeklerle. Çünkü icra yayı gazlılarda bazen epey sert oluyor. Böyle tüfeklerde Franchi First Class, Black Magic tüfeklerdeki gibi kapak takımının geride takılı beklemesi daha iyi. Ne var ki, bu tipte de sorun var. Her fişek basışta kapama düğmesine basmak zorunluluğu var. Ayrıca da Franchi'deki düğme ters tarafta ve de düğmeye elini takabiliyorsun. Anlatması zor ama böyle tüfekleri kullananlar demek istediğimi anlamıştır. Bunu da araya sıkıştırdım gitti  ;D
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2011, 00:16:05 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2011, 15:54:14 »
volkan abi sizin pompalınız ne marka çift tırnak demişsiniz yerlide bir sarsılmazın var çift tırnak olan pompalısı.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2011, 19:49:54 »
Maverick var bende. Tek parça namlu, mobil şoklu.

İlk kullandığım sıralar çok saç baş yoldurmuştu. Pompalıyacam diye çeyrek, yarım hareket ettiriyordum. Boş fişek çıkıyor, geri sokuyordum :) Pompalamayı unutuyordum... Sonra birkaç sefer şarjör dolusu ateş ettim. Epey faydası oldu bunun. Kısa sürede geçit yapan kuşlara seri iki atış yapmaya başladım. Zaten otomatik de olsa nişan alarak anca o kadar atabilirdim. Ama tekrar etmezsem alışkanlık azalıyor. Bu tip tüfeklerde tutukluk çok zor. Biraz yavaş ama sonraki atış yüksek garanti. Domuz, çok soğuklarda ördek için falan çifte kadar iyi ve artı 1 fişek.
1968

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2011, 22:34:01 »
evet maverikte çok güzel mosberg ile sistemi aynı ama maverikin eminiyetinin tetik korkuluğu önünde olması benim alışık olmadığım için tuhaf geliyor çünkü ben tetik korkulu önündeki emliyeti işaret parmağıyla açıyorum ve atış bittikten sonrada hiç farkına varmadan başparmağımla kapatıyorum daha pratik oluyor.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212