Gönderen Konu: AKDAŞA BENDE HEVESLENDİM AMA ...  (Okunma sayısı 3037 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
AKDAŞA BENDE HEVESLENDİM AMA ...
« : 27 Şubat 2014, 21:28:09 »
Kıymetli avcı arkadaşlarım,
Forumu takip ederken dayanamadım ( o kadar övüldüki)bende bir Akdaş otomatik alayım dedim. Hemen fabrikayı aradım . İsmail Beyle görüştüm. özelliklerini dinledim.Sipariş vermek istedim.Direk Sipariş etmemden ziyade adana bayisinde tüfeklerinin olduğunu ve sipariş bile versem bayi aracılığıyla olmasını söyledi.Hatta Bayininin benden daha etkili olacağını söyledi.Fabrikasından zevkle tüfek sipriş etmek varken.Bugün yanıma avcı kardeşim avlak forum üyemiz Fatih Küçetide alarak bayiye gittim. Hiçbir tüfeğe bakmadan direk Akdaş tüfeklere yöneldim.Hatta orda oturan alışverişe gelen avcılarında ilgisini çekti. Onlarda incelemeye başladılar. Ben bu arada övüyorum tüfeği . Derken düz siyah modelini( gravürsüz olanı) istedim . Tüfeği incelerken kaşık yatağının iki yanında iç kısımda iki tane yay şeklinde karşılıklı çizik gördüm. Bu olmaması lazım dedim. Bayidekilerde inceledi evet hata bu dediler. Gravürlü modelle karşılaştırdılar. Onda yoktu.(Onunda kayış askı yeri yoktu). Hocam dur depoda bir tane daha var getirelim dediler. Öbür tüfeği açtılar aynı çizikler  ondada var.Yalnız bu çizikler dış etkene bağlı çizikler değil ya montaja bağlı yada mekanizma yapıyor. Yay şeklinde ve boyayı sıyırmış şekilde.Bayininde canı sıkıldı. Pazarlık aşamasından dönüldü. Benimde canım ayrı sıkıldı.Elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi oldum. Sonuç olarak Akdaş firmasının beni bayiye yönlendirmeyip direk sahip çıkması ve tüfeğimi göndermesi (Bayide kafamda karıştı nefis tüfekler gördüm) çok daha güzel olurdu.Ayrıca Tüfeğin Fabrika çıkış kontrollerinde daha dikkatli olunması gerektiği kanaatindeyim...
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

Çevrimdışı İsmail CANDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AKDAŞA BENDE HEVESLENDİM AMA ...
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2014, 22:20:55 »
Aytaç bey yazınızı okudum böyle bir olayı yaşamanız şahsen beni üzdü çünkü AKDAŞ SİLAH SAN. olarak Sadık ustam tanıdığım bu işe gönül vermiş erbaplığına ve zanaatkarlığına son derece güvendiğim ülkem avcı camiası için önemli ve değer olarak gördüğüm ustalardan ilk sıralarda gelir sipariş almama   konusunda bayiiler fabrikaların arasındaki gerek anlaşma ve gerekse bazı fabrikalar prensip gereği sipariş almayıp bayiiler üzerinden siparişi aldıkları doğru fakat bu diğer silah firmalarımızdanu a aynı mantık mevcut fakat tüfeklerdeki çizik konusunda ise olan çizikler konusunda,da bu şikayetinizi akdaş firmasına iletmeniz halinde gereken itinayı ve sorunu çözmek için  siz ve gelecekteki olabilecek böyle aksaklıkların yaşanmaması için gereken ilgi ve alakayı göstereceklerine şahsen ben eminim sonuçta müşterisiniz ve haklısınız paylaşımınız için tşk ederim

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2014, 22:37:29 »
Ben direk fabrikaya giderek sipariş vermiştim, istersem direk bana kargolayabileceklerini yada bölgemdeki bayiden alabileceğimi söylediler. Önce direk bana kargolamalarını istedim sonra farkettim ki bahsedilen bayi daha önceden de alışveriş yaptığım dükkanmış. Dükkana gidip hem biraz indirim aldım hem de tüfek gelince kılıf vs eşantiyon verir muhtemelen :) Bahsettiğiniz çizikler hakkında sn. Ömer Akdaş cevap verecektir muhakkak.
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2014, 22:40:22 »
İsmail Bey bayi arkadaş ben dükkandan çıkarken zaten firmayı arıyordu. Akdaş marka tüfeği almak istememdeki sebepte sadık akdaş ismiydi. Amacımda sadece yapıcı olmak.İyi akşamlar...
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2014, 22:41:34 Gönderen: M.Aytaç TOK »
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

Çevrimdışı İsmail CANDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2014, 22:50:47 »
Aytaç bey iyi niyetinizden şüphem yok bunun için şahsınıza paylaşımınızdan dolayı teşekürleri,mi sundum ki bu konuda en güzel cevabı Fatih arkadaşımızın dediği gibi Ömer AKDAŞ,IN vereceğine ve yardımcı olacağına eminim...

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2014, 09:29:03 »
Sayın M.Aytaç TOK,

Böylesine bir olay yaşamanız elbet hoş değil. Samimi paylaşımınız için teşekkür ederiz. Geribildirimler her zaman firmaya destek sağlayacaktır.
İsmail Bey ile görüştüm, kendisi tüfekleri geri istediğini söyledi. Sorun nedir, ne değildir fabrikada inceleme yapıldıktan sonra ortaya çıkacaktır.
Mekanizma kaynaklı bir aşınma olduğunu düşünmüyorum. Kaplama ile ilgili bir sorun olabilir. Merak ettim doğrusu.

Fabrikadan satışımız elbet mevcut, ancak tüfeği yerinde görmek ve yüz yüze görüşülebilen bir muhataba sahip olmak bir çok müşterinin istediği bir şeydir. Bir sorun yaşarsanız mesela, bayii sorunuzu fabrika ile görüşüp çözecektir.

Örnek vermek gerekirse; X marka otomobili ile sorun yaşayan kişi fabrikasına göndermez, satın aldığı ve servis sunan merkeze götürür. Y markalı çamaşır makinemiz arıza yapsa fabrikasıyla değilde satın aldığımız bayi ve onun yönlendirmesiyle teknik servis ile iletişime geçeriz vb...

İsmail Bey bu nedenle size bayiden satın almanızı tavsiye etmiş olabilir. Ama dediğim gibi, fabrikadan satın alabilirsiniz.

Selamlar
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2014, 10:41:14 Gönderen: Ömer AKDAŞ »

Çevrimdışı Fatih KÜÇET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2014, 09:38:22 »
merhaba;

Aytaç Abi ile beraber birer tüfek daha alalım derken tutturdu illa akdaş alalım tabi ben mesafeli yaklaşıyorum yerli tüfeklerden ciddi dili yanmış biri olarak :) neyse gidelim dedik bayiye ben kenarda inceliyorum tüfeği dengeli kolay omuzlanan bir tüfek görünüyor. tabi ben öyle dikkat etmiyorum Aytaç abi gibi boyasına falan. tüfek hoşuna gitti abimin almak isteyecek pazarlığıda ben yapacam :)) tam o sırada fişek sürme yeri kaşığın orasında karşılıklı iki çizik farketti ben fişek sürülürken olabileciğinden bahsettim ama dikkatli inceleyince bu kadar milimetrik çizik fişek sürerken olmaz muhtemelen kaşığın hareketi esnasında olan birşey asıl midemizi bulandıran durum ise aynı modelde 2 tüfektede olması fakat diğerlerinde olmaması onlardada söylendiği gibi askı aparatları yok. bu kadar övülen bir marka ve ustadan bu denli bir tüfek çıkması açıkçası beni çok şaşırttı. burda bu markanın reklamını Aytaç Hoca gibi yapan yoktu galiba artık oda biraz daha mesafeli durur diye düşünüyorum.
saygılarımla
Fatih KÜÇET
1982-Adana

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2014, 11:45:14 »
Sayin Ömer bey' e bu hizli ilgi ve alakasindan ötürü teşekkür ederim, gurur duyuyorum,

önyargiyi her zaman ölçülü ve empati yaparak ele almak lazim diye düşünüyorum
henuz bir akdaş ürünü sahibi olmasamda gönül vermiş birisi olarak,savunma gereği duyuyorum,
çünkü işletme sahibinin sorumlusunun tüketiciyle bu denli ilgilenmesi tevazu göstermesi,
Yogun iş hayatinin içine forumlara iştirak edip taniyip tanimadiği herkese makul cevaplar vermesi
Takdir edici buluyorum ve Aytaç beyede hakveriyorum bende olsam çekinirdim,
Ve akdaşi arayip sorgulama çözümleme yapardim,
Ürünlerde işçilik ve tesviye hatasi hadi olabilir ama kalite kontrolunde takilmasi gerekir!
Akdaş'a teşekkürler
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2014, 12:26:40 »
Ömer Bey,
öncelikle ilgilenmeniz ve anında konuya eğilmeniz benim akdaş konusunda yanılmadığımın en büyük göstergesidir.İlginize teşekkür ederim. Bayi konusunda şu anlattıklarınızdan sonra hak vermemek mümkün değil.Amcım zaten yapıcı olmaktı. Eğer yine ilgili bayiye adıma düz gravürsüz modelden gönderecek olursanız memnuniyetle bir akdaş sahibi olmak isterim.Konuyu ismail beylede görüşecem.saygılarımla...
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA