Gönderen Konu: Yeni yılda yeni bir tüfek AK 212 W  (Okunma sayısı 3970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz ÇIĞIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yeni yılda yeni bir tüfek AK 212 W
« : 02 Şubat 2014, 21:25:14 »

Akdaş silah fabrikasına ziyaret etme fırsatını buldum. Bence mutlaka uğramalısınız.

Sadık Usta ve Selim Abi ile güzel sohbetler kahveler içildi çok sıcak kanlı , misafirperver ve yurdumun insanı kokusunu aldım.
Fabrikayı bütün atolyeyi gezdim işlerinin ne kadar zor olduğunu ve ne kadar profesyonel olduklarınıda gördüm.

Ve sonunda mutlu son tabiki 3 saatlik yol sonunda ilk otomatik av tüfeğim gözlerimin önünde toplandı teslim edildi  ,
 eh artık gerisi bize kalmış :)) her şey bir yana güzel insanlar kazandım

• AKDAS 212W
  • YILDIZ 20 CAL ELEGANT
  • BERATTA 12 CAL
  • EPAGNEUL BRETON
1977-AYDIN

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
Ynt: Yeni yılda yeni bir tüfek AK 212 W
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2014, 22:45:31 »
Çok güzel bir tüfeği Türkiyenin en iyi ustalarının birinden almışsınız ben de yeni 312se poze aldım.Güle Güle iyi günlerde kullanın.Sizin aracılığınızla ben de bir kez daha Akdaş ailesine çok teşekkür ediyorum

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Şubat 2014, 00:18:58 »
Hayırlı olsun..Sadık usta ölçü almayı 5 dakikada hallediyormuş.Bana göre büyük usta..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 03 Şubat 2014, 00:39:13 »
hayırlı olsun güle güle kullanın..bol avlar dilerim..

Çok güzel bir tüfeği Türkiyenin en iyi ustalarının birinden almışsınız ben de yeni 312se poze aldım.Güle Güle iyi günlerde kullanın.Sizin aracılığınızla ben de bir kez daha Akdaş ailesine çok teşekkür ediyorum

Gökay Bey Hayırlı olsun silahınız..Sadık ustanın 312se'si adından fazlasıyla söz ettirir oldu..silahın yüze gelimi nasıl..kaç namlu..mobil şokmu sabit şokmu silah..avda yıkımı nasıl..ne tür fişeklerden hoşlanıyor..bana kışın güzel av yapan kuşu kanatmayacak yaralı bırakmayacak , hafif gramaj ve küçük saçmanın yanı sıra ağır gramaj ve iri saçmayıda seven keklik,tavşan ve çullukta uzun süre kullanabileceğim sağlam bir poze lazım..

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2014, 08:08:39 »
Teşekkür ederim.Öncelikle tüfeğin dengesi muazzam arpacık çok kolay gözlenip hedefe oturtulabiliyor.Tam ölçmedim ama tüfek zannedersem 3200-3300 gr ağırlığa sahip.İşçiliği üst düzey kalitede.71 namlu 5 adet mobil şok mevcut.Genelde 2-3 numara yani Yarım şok ve üç çeyrek şok kullanıyorum.Yeni aldığım için henüz avda deneyemedim fakat fişek seçeceğini ve sorun çıkaracağını sanmıyorum 76mm magnum fişek yatağına sahip ve bu tüfekler 1500 bar basınçla test ediliyorlar.Bir de bence uygun fişeği tüfekten çok avcı belirler benim favorim her zaman RC 'dir özellikle kışın 32 gr ideal.Bunun yanı sıra ufak bir hikaye de anlatayım bunu şu yüzden anlatıyorum.Forumda sanki Akdaş organize şekilde methediliyormuş imasını yapan arkadaşlarımız oluyor.Benim Akdaş ile müşterisi olmak dışında hiçbir ilişkim yok.Sizin gibi bir arkadaşım da geçenlerde poze arıyordu. İstanbulda Beyazıtta  Av bayilerinin olduğu mercan yokuşu vardır.Tüfek almak için oraya gittik ve birçok markaya tüfeğe baktık(Huğlu,Akkar,Ata,Yıldız,Torun vs.) Ancak Akus ve Akdaş hiçbir bayide bulamadık.Ancak siparişle getirebileceklerini söylediler.Daha sonra karaköy tarafına geçtik.Orada da Meydan Av ve Komando av bayileri var.Buradaki av bayilerinin mercan yokuşundaki bayilerden farkı şu mercandakiler bir Renault showroom'u gibiydi çok satıyor biliniyor.....Komando av ise bir Mercedes Bayii gibi.Abarttığımı düşünenler gidebilir.Muazzam bir dükkan profesyonel personel.Komando avda ilginç olan şu onlarca ithal tüfek var.Beretta,Franchi,Winchester,Browning vs.Biz yerli aradığımızı söyledik ve mağaza sorumlusu bizde iki marka var dedi.AKUS ve AKDAŞ.Orada ne kadar doğru bir tercih yaptığımı anladım.Bunu diğer markaları küçümsediğim için falan söylemiyorum.Ama kıyas yaparken dikkat etmek gerekir.Akus ve Akdaş piyasanın üstünde kalitede tüfekler üretiyor gibi.Zaten fiyatlardan da bariz belli AKDAŞ ve Akus'un ejektörlü en ucuz tüfeği 1650 TL.Fazla bilinmemesinin sebebi ise satışının %95 gibi bir kısmının ihracat olmasından.Bence bu söylediklerim aklınızın bir ucunda dursun.Ama en doğru tercih tüfek ele alınıp omuzlandıktan sonra verilendir.Umarım içinize sinen bir tüfek alırsınız.Saygılar.

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2014, 14:25:39 »
Dün Avda da kullandım ördek tek fişek cansız aldım.Atış yaparken çok rahat hissettiriyor şoklar da görevini çok iyi yapıyor

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2014, 15:30:44 »
Hayırlı uğurlu olsun ALLAH kaza bela vermesin. ak 212 artık kendini iyice ıspatlamaya başladı mağlum pek fazla göremediğim fişek seçmesi avına göre kullanılan fişekler bir kişide buldum yazılan fişekleri onuda burada forumda ben sordum  umarım bizimle paylaşırsınız fişek seçimlerini ve sonuçlarını. bende kesin kafaya taktım ak 212 yi alıcam sezonda bitiyo ondan kararsız kaldım
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Oğuz ÇIĞIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2014, 17:08:05 »
Arkadaşlar tüfeği elinizde hissetmek bir bütün olmak gerekiyor bunlarda zamanla olacak şeyler , ben de avda kullanınca bilgilendirme yapacağım tabi ki.
  • AKDAS 212W
  • YILDIZ 20 CAL ELEGANT
  • BERATTA 12 CAL
  • EPAGNEUL BRETON
1977-AYDIN