Gönderen Konu: akdaş ak 212 yarı otomatik nasıl  (Okunma sayısı 6214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet TEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
akdaş ak 212 yarı otomatik nasıl
« : 19 Aralık 2013, 23:44:35 »
herkese merhabalar.. aranıza yeni katılıyorum. tüfek almayı düşünüyorum kinetik sistem akdaş ak 212 mi yoksa sarsılmaz sp 303 yada huğlunun süperpozesinimi almalıyım? Genelde domuz,tavşan,bıldırcın ve çulluk gibi kuş avlarına gitmek için otomatik almayı düşünüyorum. sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum... 

Çevrimdışı Özgür DÜDEN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: akdaş ak 212 yarı otomatik nasıl
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2013, 00:06:29 »
Avcı dostum.Sadık usta yı tercih edersen asla yanılmassın diyebilirim.2 hafta önce akdaş silah sanayiinden pazarlamacı arkadaşlar tura çıktıklarında talebim üzerine ıspartaya geldiklerinde aradılar.Hem süper pozelerini hemde AK 212 otomatik lerini inceleme şansım oldu.Gerçekten kalitesi işçiliği ve albenisiyle harika tüfek yapmış sadık usta.AKDAŞ 412 L modeli 66 namlu mobil şoklu bir pozesini aldım ve avda ilk denemem de Cedit JK6 34 gr 6 numara fişeği ile inanılmaz bir performans ve keyif aldım.Ve bugüne kadar yerlide Yıldız/genç huğlu/huğlu/sarsılmaz/ata yabancıda Franci/benelli olmak üzere birçok silah kullandım.Ama bu silahtan aldığım keyfi belki size mübala gelir ama hiçbirinden alamadım.Otomatiğinide 24 gr ile atış denemesi yaptık ve sorunsuz çalışıyor.Ve AK 212 tasarım ve çalışma sistemiyle muazzam bir otomatik.İlk fırsatta huğludaki fabrikasında sadık ustamı ziyaret edip birde AK 212 almayı planlıyorum.Size tavsiyem 10 üzerinden 10 numara bir tüfek.Asla pişman olmayacağınız evladiyelik bir tüfek.Hayırlı bol avlar...
Özgür DÜDEN
1980 ISPARTA

Çevrimdışı Mehmet TEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2013, 13:21:07 »
pazarlamacı arkadaşlar geçen hafta denizliyede uğradılar ismail bey sağolsun arayıp tüfekleri inceleme fırsatı bulmama yardımcı oldu. ben otomatiğe bakarken süperpozede hoşuma gitti. avcı arkadaşlara soruyorum bu tüfekler alınırmı diye onlar bu fiyata değmeyeceğini söylüyorlar.birde bu tanıtım yaptıkları bayilerin tüfek satmaya niyeti yok galiba 3 aydan fazla taksit yapamayacağını söylüyor bana net cevap vermiyor.. Diğer bayide bu tüfeğe o fiyat verilmaz diyor. Fabrikası kredi kartına taksit yapsa almayı düşünüyorum.

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2013, 13:44:33 »
Yeni bir oluşum yeni bir model zaman herşeyin ilacıdır kullanıldıkça artıları eksileri ortaya çıkacaktır çok yaygın olarak kullanılmadığı ve avcıların tecrübe etmediği belli.Kinetik sistem her zaman gaz operasyonlu tüfeklere göre biraz fazla risk taşır size uygun bir poze ile dilediğiniz avları yapabilirsiniz kanımca
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı İlhan BULUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2013, 14:11:43 »
Bu gün bir otomatik alsam kesinlikle kinetik alırım. Ama Mehmet beyin dediği gibi. Riskleri var. Şu an poze kullanıyorum. Hemde ejektörsüz. Ejektör sorunu yaşamak dahi istemiyorum.

Ben şu anda diğer taraftan Stoeger M3000 modelini takip ediyorum. Yurtdışında da yeni sayılır. Sanırım bir yılı biraz geçti. O silahta AK-212 gibi kinetik sistem ile çalışıyor. Bilgi edinme olayı Stoeger de daha rahat. Yurt dışı sitelerde bolca yorum ve video var. Kullanıcısı fazla olmadığındanmı yoksa alanlar yorum yazmadığındanmı bilmiyorum. AK-212 benim için hala soru işaretleri ile dolu. Diğer taraftan Sadık Akdaş gibi bir üstadın elinden çokmış. Bu hiç ihmal edilmemeli. Senin için hayırlısı ne ise o olsun .
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Mehmet TEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2013, 14:15:45 »
Yeni bir oluşum yeni bir model zaman herşeyin ilacıdır kullanıldıkça artıları eksileri ortaya çıkacaktır çok yaygın olarak kullanılmadığı ve avcıların tecrübe etmediği belli.Kinetik sistem her zaman gaz operasyonlu tüfeklere göre biraz fazla risk taşır size uygun bir poze ile dilediğiniz avları yapabilirsiniz kanımca

MEHMET BEY POZE DE TAVSİYENİZ NE OLUR (MARKA MODEL)? FİYAT OLARAK 1500-1600 TL CİVARINDA TEK TETİK EJEKTÖRLÜ AZDA OLSA GRAVÜRLÜ Bİ POZE DÜŞÜNÜYORUM. BİRDE DOMUZ AVLARINDA OTOMATİK DAHA UYGUN OLMAZMI

Çevrimdışı Mehmet TEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2013, 14:19:28 »
DEĞERLİ YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.. STOEGERİ Bİ ARA BAKTIM SONRASINDA AKDAŞA YÖNELDİM STOEGER VURSANIN YENİ MODELLERİ GALİBA M2000 MODELİDE İYİ GÖRÜNÜYORDU.