Gönderen Konu: YENİ TÜFEĞİM AKDAŞ ARMS 312 SE  (Okunma sayısı 17889 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Seçkin BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
YENİ TÜFEĞİM AKDAŞ ARMS 312 SE
« : 02 Nisan 2012, 18:34:25 »
Arkadaşlar,Akdaş Silah Sanayi-Sadık Aktaş bey'e Şubat ayı başında siparişini  vermiş olduğum tüfeğim geldi.
Tüfeğin en önemli özelliği 3.110 gr.olması.
Tüfek,çelik kasa-71 cm namlu boyu-76 mm fişek yatağı-ejektörlü-mobil şoklu-yağlı kundak-valment namlu.
Kundak düşüklüğü 37-57 mm.-Tetik düşme ağırlığı 2,5 kg.atış tüfeklerinin tetikleri gibi oldukça hassas)-71 cm namlu boyuna rağmen dengesi ideale çok yakın.Kubuz oldukça parlak krom kaplı.Namlu boyası çok iyi.Tüfeğin fiyatı standart üretimlerden çok az fazla. Tüfekle yaklaşık 25 adet fişek attım. Çift patlama ve ejektör sorunu yaşamadım. Sadık Aktaş Bey'e yaptığı çalışma ve alakası için teşekkür ediyorum.

Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YENİ TÜFEĞİM AKDAŞ ARMS 312 SE
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2012, 18:37:55 »
hayırlı olsun. kac gr fişekle denediz aca??????
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2012, 18:56:58 »
Çok güzel tüfek. Hayırlısı olsun, sağlık ve neşe içinde kullanmanızı dilerim.
Selamlar

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 02 Nisan 2012, 22:16:55 »
Selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Bülent GÖÇER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 02 Nisan 2012, 22:46:01 »
hayırlı olsun.rastgele.
Bülent GÖÇER
1968 AKÇAY
10390

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2012, 23:26:12 »
Selamlar
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2012, 23:58:15 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun, kazasız belasız bol avlar dilerim
 Bir konuya değinmeden gecemeyeceğim galiba  yanlış bilgi aldınız  2,5 kg tetik ağırlığı hassas değil standartlardadır, ayrıca tetik hassasiyeti tüfeğizin ağırlığı ile de  alakalı bir durum,   700gr'ma kadar düşürebiliyorlar büyük huğluda hatta bana yapılan skeet tüfeğinde 1,100 gr olucak.. 
Saygılar rastgele...
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2012, 01:28:33 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Nisan 2012, 00:02:51 »
Hayırlı olsun Seçkin bey,, güzel tüfekmiş gerçekten..Çelik kasa+ejektör+numaralı kundak > 3.110 gr... Ustasını tebrik etmek lazım
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2012, 00:03:17 »
 bu arada poligonda bir arkadaşımız akdaş trap tüfeği yaptırmış harika işcilik çıkarmışlar bilgilerinize yanlız biraz tuzluca :) 2800 tl civarı fiyatı gerçi sporting tüfekleri büyük huğluda özel isteyene 3000 tl diyorlar ama hakikaten özenle yapılıyor adana poligonunda büyük huğlu concuest çok fazla görünür oldu yeni yapılan trap akdaş tüfeğinden sonra sanırım bundan sonra akdaşında trap ve skeet atıcılarının elinde çokca  göreceğiz gibi geliyor bana....
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2012, 10:49:11 »
Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Amacım "bakın ne kadar güzel bir tüfeğim var" demek değildi bu konuyu açarak. 71 cm namlu boylu-ejektörlü-mobil şoklu- numaralı kundaklı-tetik hassasiyeti olan-dengeli ve en önemlisi çelik kasa bir tüfeğin 3.110 gr olarak üretilmesi idi.Bunun Huğlu'lu ustalar tarafından yapılabildiğini daha önce de duymuştum.Bu tüfek fabrikasyon bir üretimdir.Benim taleplerime göre bir kaç ayrıntısı değiştirilmiştir. İstenildiğinde yapıldığının bir göstergesidir.Sadık Bey yapmıştır ve çıtayı yukarılarda bir yere koymuştur.Bundan sonra yerli üreticilerimize düşen bu durumu bir alt standart haline getirmek ve çıtayı daha yukarılara taşımaktır.
  Ferhat Bey tetik hassasiyeti konusu benim de naçizane bildiğim bir konu.Gerektiğinde magnum fişekler atacak bir av tüfeği için 2.5 kg çok iyi bir değerdir.Daha düşük değerler,çift patlama,küçücük bir çalıya takıldığında dahi patlama veya bir düşme anında patlama gibi riskler içerdiği için av tüfekleri için gerekli değildir kanımca. Ülkemizde üretilen tek tetikli pek çok tüfeğin maalesef kendi ağırlığı ile bile tetikleri düşmemektedir.4 kg üzeri tetik hassasiyetli tüfekler sıkça görülebilir ülkemiz üretimlerinde.Ben bir avcıyım "on paralık tüfek,100 paralık köpek" felsefesine inanırım.Sadık Bey'in ürettiği bu tüfek iyi bir avcının eline yakışacak,ağırlığı ve dengesi yerinde,fiyatı makul seviyede kaliteli bir örnek.Yurdumuz avcıları da en iyiye layıklar tabiiki.Başta Sadık Aktaş Bey olmak üzere bütün yerli tüfek üreticilerimize teşekkür ediyorum.İktisatın temel kuralıdır.Talep olduğunda arz da arkasından gelir.İyiyi,güzeli,doğruyu arayan tüm dostlara selamlar... 
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı İrfan ÇİMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2012, 11:49:56 »
güzel tüfek güle güle kulanmak dileğimle..
İrfan ÇİMEN
1968 GİRESUN

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #11 : 03 Nisan 2012, 11:55:45 »
Maşallah
Güle güle kullanın,kazasız belasız bol avlar dilerim.Siz sevdiyseniz hayırlı olsun..
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 03 Nisan 2012, 12:12:32 »
çelik kasa ve full özellikle 3.110  gr ideal olmuş.... tüfekde çok güzel görünüyor kazasızbelasız kullanmak nasip olsun....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 03 Nisan 2012, 12:39:16 »
Babama bu modelin siyah kasa olan 320 se 20 cal modelini almıştık.Bende AKUS trap kullanmaya başladım.Bundan sonra yerli tüfekte Sadece AKUS-AKDAŞ kullanmayı düşünüyorum.Mke çifte leri kapsam dışında tutuyorum. :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 03 Nisan 2012, 21:53:08 »
12 numara için 3,1 kg ağırlık çelik kasa pozede özellikle ülkemizde daha yeni bir şey. Kuş (ördek, kaz hariç) avlarında gezdirmek için ideal ağırlık. Hele ben gibi köpeği olmadığı için hazır pozisyonunda gezen biri için şahane. O tüfekle 28-32 g arası fazla hızlı olmayan fişeklerle yorulmadan, zevkle av yapılır. Tetik çekme ağırlığı konusunda bendeki pozeye göre gene yumuşak. Denemek gerek ama tetiği çekerken nişan bozulmuyorsa iyidir bence. Hatta istenirse daha da yumuşatabileceklerine eminim. Hatta ve hatta, istenirse iki türlü çekme ağırlığı için hangi parçaları değiştirmişlerse onlar da ayrı set olarak saklanabilir. Bir yay bir de takılma dişleri revize gerekir herhalde. Belki sırf yay.

Yeni tüfek, yeni köpek, yeni malzeme heyecan demek. Bilhassa kalite olunca. Ayrıntılara özen gösteren ustalara saygılarımla.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 04 Nisan 2012, 12:22:44 »
Arkadaşlar tetik hassasiyeti benim talebim üzerine 2.5 kg.olarak firma tarafından yapılmıştır.Eminim ki isteğe göre çok daha hassas tetik yapabilecek alt yapıya sahipler.Çok sert ya da çok hassas tetiklerin kendilerine göre ayrı ayrı mahsurları olabilir.Benim tercihim budur.Selamlar...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
« Yanıtla #16 : 16 Mayıs 2012, 01:38:40 »
ARKADAŞLAR     BENDE    312AE    61-NAMLU    ALIMMUNYUM     ALIŞIMLI     2  - 600-GRAM    ÇOK HAFİF    - BİZZAT    KENDİSİNE
FABRİKASINDA    ZİYARET     ETTİM     VE  BENİMLE    İLGİLENDİ      FABRİKASINA --GEZDİRDİ     DÜZENLİ  BİR---ŞOW-RUMUNU  -GÖRDÜM
AVRUPA  ÜLKELERİNDEN   -ÜSTÜN    GÖRDÜM -VE -TEMİZ BİR   İŞYERİ VAR    ASLAN   YATAĞINDAN    BELLİOLUR   DERLER   UZUN LAFIN  KISASI
TÜFEĞİ  BENİM    ÇOK  HOŞUMA  GİTTİ     VE  -SİPARİŞİMİ  VERDİM -GELDİKTEN   SONRA   YİNE PAYLAŞIRIM   İNŞALLAHSAYGILAR
DENİZLİ  ACIPAYAMDAN.....
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı Tayfun AKGÖL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 21 Mayıs 2012, 13:11:26 »
AKDAŞ 412-L MODELİ

Resimlerine bu adresden bakabilirsiniz. Benimki daha yakışıklı duruyor sanki
Bana Korton kutuda göndermişlerdi size orjınal kutuda göndermişler bu bir ayrıcalık sizin için bak şimdi firmaya kızdım
Sizinkinde askı için aparat yok bence eksiklik taşırken zorlana bilirsiniz bilginize

http://www.avcilarmekani.com/frmt23245/yeni-superpoze

YOUTOBE VİDEO ADRES:
1-
2-
3-
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2012, 13:19:29 Gönderen: Tayfun AKGÖL »
Tayfun AKGÖL
1985 ANTALYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 22 Mayıs 2012, 11:01:14 »
Tayfun kardeşim,öncelikle yeni tüfeğini zevkle ve kazasız belasız kullanmanı dilerim.Tüfeğin çok yakışıklı olmuş ve işlemeleri dolayısıyla zaten bir üst model.
Gelelim eleştirilerine;öncelikle benim gibi 46 yaşına gelir ve çok sayıda tüfek yaptırırsan sana da ufak tefek torpil geçerler eminim.Askı kayışı aparatı konusuna gelince bu benim özellikle istediğim bir şeydi.Benim avcılık konusunda büyüğüm olan bir abim şöyle derdi."Çobanın tüfeği omzunda asılı olur,avcının ise elinde"Avlanma araçtan inip tüfeği kılıfından çıkarttığınız anda başlayan bir süreç.O noktadan itibaren her an bir avla karşılaşma imkanı sözkonusu.Omuzda asılı duran bir tüfeğin hedefe yöneltilmesi için geçen süre ve askı kayışından kaynaklanan kazaları gözönüne alarak ben özellikle istemedim.Bu benim fikrimdir.Karşı fikirlere de saygılıyım.Askı kayışının gerekli olduğu anlar da söz konusu olabilir.
Ben Sadık Bey'den son derece sade,hafif ve sorunsuz bir tüfek yapmasını rica ettim.Sağolsun O da yaptı. Teşekkür ediyorum. Tekrar tüfeğini güle güle kullan...
Seçkin M. BİLTEKİN
1966 Aliağa/İZMİR

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
« Yanıtla #19 : 14 Mayıs 2013, 08:40:47 »
Hayırlı olsun Seçkin abi kısmet olursa bende sizin tüfeğin aynısını sipariş verdim bu ay sonu kısmetse bitince teslim alırım :) Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler selamlar.
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 17 Mayıs 2013, 00:11:53 »
Hayırlı olsun çok güzel, çok zarif bir tüfek.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Aras YAYALAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 17 Mayıs 2013, 00:51:33 »
hayırlı uğurlu olsun
1980-Zonguldak

Çevrimdışı Ali AĞIR

• Free Üye
  • *
  • HUĞLUDA AV BAYİSİYİM+TÜFEK USTASIYIM
« Yanıtla #22 : 17 Mayıs 2013, 01:11:13 »
hayırlı olsun Seçkin bey Sadık bey teyzemin oğludur ürettiği tüfeklerden dostlarımıza yaptırdık hepside memnun oldular hatta akdaşta belli bir süre üretimde de çalıştım şu anda bayilik yapmaktayım isteyen dostlarımıza istediğiniz özellikte tüfek yaptırırız yardımcı oluruz.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2013, 09:08:29 Gönderen: Ali AĞIR »
ALİ AĞIR+ HUĞLU-KONYA + TÜFEK USTASI+AV BAYİİ+ 05334587124+ İNSANLARIN GÜVENİNİ KAYBETMEKTENSE PARA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM---- BOSCH

Çevrimdışı Burak GAZANHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 17 Mayıs 2013, 18:17:43 »
gercekten cok guzel gorunuyor kazasız belasız hayırlı avlar dılerım
Burak GAZANHAN
1979 İZMİR

Çevrimdışı Yasin OKŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 10 Haziran 2013, 15:45:21 »
Seckin Abi, oncelikle hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız avlarda kullanman dılegıyle.Ben kımden aldıgım mevzubahıs degıl av bayııne akus un s.p sıparıs ettım tabıkı  1 ay kadar bekledım tek tetık enjektor sellektor altın tetık 71 cm ve sonrasında bana gelen tufek akdas 312se modelı ıdı sasırdım, ve ben bu tufegı sıparıs etmedım dedım o ara tufegıde elıme aldım yuzledım ınanılmaz yuzume geldı tufegı tuttugumda sankı agır degıl ve tarttırdım hemen NET 3100 gr celık kasa  saskınlık ıcerısınde kabul edıyorum dedım ve tufek ıstedıgım tufek olmamasına ragmen kabul ettım Kımın yaptıgını bılmıyorum ama tanısmak ta ısterdım ellerıne saglık yaklasık 2 paket fısek attım ne enjektorunde ne sellektorunde  hıcbir sorun cıkmadı, arkadaslarım yerlı tufegı satamazsın dedıler bende boyle bır tufek satılmaz dedım bır baretta A300 outlander bırde akdas 312 se ile tufek işine son vermıs bulunuyorum. sizinde aldıgınızı gorunce ovgulerı de okuyunca bıraz kendımı sanslı hıssettım vardır bundada bır hayır dedım. Kazasız belasız avlar dilegiyle hoscakalın...
13 Agust 1981
Adana