Gönderen Konu: Reddot Ayar Bozma  (Okunma sayısı 2610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa DOĞANAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Reddot Ayar Bozma
« : 29 Haziran 2020, 13:56:58 »
Arkadaşlar bende Sightmark 1x23 crs wolwerine model reddot var. Atış yaparken kırmızı nokta kayıyor herhalde. Atıştan önce Plastik gez arpacığa göre ayarladığım reddot ayar bozuyor. Acaba plastik gezde mi sıkıntı var diye deneyeyim dedim. Pense ile reddota vurmaya başladım ve nokta yine kaydı. Sebebi nedir nasıl düzeltebilirim ? . Bazı arkadaşlar pikatin rayın tam 22mm değil ondandır dedi. Siz neler tavsiye edersiniz ?
  • Br 99s
2000-Ankara

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Reddot Ayar Bozma
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2020, 13:56:52 »
merhaba..bir kaç model -çeşit optik kullandım.. tüfekteki rayın  tam  22 mm olmaması ya da optik montaj ayağının tam sizin rayınızı tutmamasının,kırmızı noktanızın kaymasıyla alakası yok! eğer  sıfırladığınız kırmızı nokta atıştan sonra bozuluyorsa bu optikte sorun olduğunu gösterir (ki sightmark larda sorun çıktığına çok şahit oldum,biraz şans  işi..aldığınız yerle görüşün derim)..bu arada optiğiniz tüfeğinize çok sıkı-sağlam monte olmuyorsa bu ayrı bir sorundur mutlaka bunu çözün..peş peşe ya da tek  atışlarda tutarsızlık yapmasından   birden fırlayıp gitmesine kadar çok şey olabilir sonucu...montaj vidasına loctite'nin vida sabitleyicisini sürüp sıkmak gibi basit şekillerde çözebilirsiniz belki ..
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

The following users thanked this post: Mustafa DOĞANAY

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2020, 18:24:51 »
Bugünkü fiyatı 1800 TL olan bir ürünün bu arızayı yapmaması gerekli. Bu ürün 12 ga tüfeklerin geri tepmesine dayanacak şekilde imal edilmişlerdir. Nereden ve ne zaman aldığınızı bilmiyorum ama bu red dot ömür boyu garantilidir. Aldığınız yer ile görüşmenizi tavsiye ederim.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2020, 19:29:50 »
Av bayiime gidip reddotu diğer tüfeklerde deneyeyim birde bakalım aynı sorun olacak mı teşekkürler.
  • Br 99s
2000-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2020, 19:32:04 »
Bugünkü fiyatı 1800 TL olan bir ürünün bu arızayı yapmaması gerekli. Bu ürün 12 ga tüfeklerin geri tepmesine dayanacak şekilde imal edilmişlerdir. Nereden ve ne zaman aldığınızı bilmiyorum ama bu red dot ömür boyu garantilidir. Aldığınız yer ile görüşmenizi tavsiye ederim.
hocam gönderdim reddotta sıkıntı yok diyorlar lazer sıfırlayıcıyla test etmişler.
  • Br 99s
2000-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2020, 19:32:58 »
merhaba..bir kaç model -çeşit optik kullandım.. tüfekteki rayın  tam  22 mm olmaması ya da optik montaj ayağının tam sizin rayınızı tutmamasının,kırmızı noktanızın kaymasıyla alakası yok! eğer  sıfırladığınız kırmızı nokta atıştan sonra bozuluyorsa bu optikte sorun olduğunu gösterir (ki sightmark larda sorun çıktığına çok şahit oldum,biraz şans  işi..aldığınız yerle görüşün derim)..bu arada optiğiniz tüfeğinize çok sıkı-sağlam monte olmuyorsa bu ayrı bir sorundur mutlaka bunu çözün..peş peşe ya da tek  atışlarda tutarsızlık yapmasından   birden fırlayıp gitmesine kadar çok şey olabilir sonucu...montaj vidasına loctite'nin vida sabitleyicisini sürüp sıkmak gibi basit şekillerde çözebilirsiniz belki ..
  gönderdim aldığım yere  lazer sıfırlayıcıyla test etmişler sıkıntı yok diyorlar.
  • Br 99s
2000-Ankara

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2020, 14:34:56 »
dalga geçiyorlar sanırım.laserle test edilmez ki??! yani atış yapmadan neyi test etmişler..bence ısrarcı olun ve ürünü değiştirtin
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2020, 17:54:22 »
dalga geçiyorlar sanırım.laserle test edilmez ki??! yani atış yapmadan neyi test etmişler..bence ısrarcı olun ve ürünü değiştirtin
ısrar ettim ürünü değiştirdiler şuan kargoda da yine aynısı gelecek diyorlar hata yok diyorlar ben anlamadım bu işi
  • Br 99s
2000-Ankara

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2020, 18:41:29 »
ısrar ettim ürünü değiştirdiler şuan kargoda da yine aynısı gelecek diyorlar hata yok diyorlar ben anlamadım bu işi

Aynı model yeni bir red dot göndereceklerse problem yok. Gelecek olan optiği tüfeğine çok sağlam bir şekilde monte et. Oynamadığından-sallanmadığından emin ol, ondan sonra atışlara geç.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 18 Temmuz 2020, 15:25:56 »
  yeni ürün geldi tertemiz.hiç açılmamış ancak yine aynı şeyi yapıyor bence sıkıntı tüfeğin raylarında
  • Br 99s
2000-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 13 Kasım 2020, 00:08:45 »
Arkadaşlar sorunu cözdüm. Sorun fişekte ve benim tüfeğin rayındaymış. Pikatin ray biraz küçük olduğundan her atışta milimetrik kayma yapıyordu. Bu sorunu reddotumun rayı tutan yerine bir miktar bisiklet iç lastiği koyup sıkarak hallettim ve işe yaradı reddot artık oynamıyor. İkinci sorunu ise kendim tek kurşun doldurarak hallettim. MECA RİFLED SLUG benim tüfekte kendi istediği yeri vuruyordu. Kendi dolularım yan yana girdi hedefe.Bu sorunu yaşayıp benim gibi paranoyak olan arkadaşlarà inşallah faydası dokunur bu yazdıklarım
  • Br 99s
2000-Ankara

Çevrimdışı Kadir MIZRAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 13 Kasım 2020, 20:46:35 »

Kardeşim fotoğrafını koydum.oto yedek parçacı dan Rondelalı pul al,eğer reddotun iki adet sabitleme somunu varsa ikisi için de kullan,bu pul sanayi sektörü olmak üzere birçok alanda kullanılır,amacı titreşim altında çalışan parçaların somununun gevşemesini önlemektir,reddotun da her atış anında oluşan sarsıntıdan etkilenmesini engeller,benim tüfeğim de şarjörlü,bu pulu kullanınca sorun ortadan kaltı...
  • Typhoon f12
  • Retay masai mara
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ Mersin

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2020, 16:10:13 »

Kardeşim fotoğrafını koydum.oto yedek parçacı dan Rondelalı pul al,eğer reddotun iki adet sabitleme somunu varsa ikisi için de kullan,bu pul sanayi sektörü olmak üzere birçok alanda kullanılır,amacı titreşim altında çalışan parçaların somununun gevşemesini önlemektir,reddotun da her atış anında oluşan sarsıntıdan etkilenmesini engeller,benim tüfeğim de şarjörlü,bu pulu kullanınca sorun ortadan kaltı...
sightMark wolwrtine 1x23 crs de zaten bu parça var.
  • Br 99s
2000-Ankara