Gönderen Konu: YABAN TV Haberi !!! Alman Avcılar Yetkilileri Uyardı !!!  (Okunma sayısı 7427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Yaban TV ye Almanya daki avcı eylemlerine gösterdikleri ilgi ve heyecan için teşekkür ve tebrik ederiz :)
Almanlar çok mutlu olmuştur.

Türkiye de Avcıların sorunu yok, eylemi yok, her şey güzel, hava güzel, sucuk güzel :( AVCILARIMIZ YABAN TV miz GÜZEL :(

Tıklayın  haberin tamamını okuyun ;
http://www.yabantv.com/haber/19233-alman-avcilar-yetkilileri-uyardi

Avcılık Federasyonu Başkanı "Bu küçük bir gösteri, yetkilileri bu 15 bin avcılı bir demet avcıyla uyarıyoruz''dedi.

Alman Avcılar Yetkilileri Uyardı
Almanya'nın Düseldorf kentinde 15 bin Alman avcı bir araya gelerek yetkilileri uyardı.

Almanya'nın Düseldorf kentinde 15 bin Alman avcı bir araya gelerek yetkilileri uyardı.
Büyük bir dayanışma örneği gösteren Alman avcılara, Alman vatandaşlarından da destek geldi.
Binlerce avcı kent parkında turuncu kıyafetleri ile bir araya gelerek bir gövde gösterisi yaptı.
Avcıların protestosuna Alman çevrecileri, bilim insanları ve avlak sahipleri de katıldı.
Şikâyetçi oldukları yasalara tepki gösteren avcılar, avcılardan alınan yüksek avlanma ücretlerinin avcılar için bir ceza olduğunu belirtiler.
Avcılar kendi ceplerinden doğayı korumak için para harcadıklarını, yasal olmayan avcılığa karşı olduklarını, avcılığa politikanın karıştırılmamasını ve yasakların artık bitmesini istediler.
Kuzey Almanya Avcılık Federasyonu Başkanı yaptığı konuşmada ''Bu küçük bir gösteri, bugün yetkilileri bu 15 bin avcılı bir demet avcıyla uyarıyoruz''şeklinde konuştu.
Alman avcılar daha sonra yaptıkları protesto yürüyüşü ile toplantılarını sonlandırdılar.

Tıklayın  haberin tamamını okuyun ;
http://www.yabantv.com/haber/19233-alman-avcilar-yetkilileri-uyardi

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Mustafa AYDIN 54, Adnan AYDIN, Cemal MADEN, Selim UYGUN

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: YABAN TV Haberi !!! Alman Avcılar Yetkilileri Uyardı !!!
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2015, 00:27:51 »
1- TRABZON EYLEMİ

2- ORDU EYLEMİ

3- SAMSUN EYLEMİ

4- ANKARA EYLEMİ

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2015, 00:33:01 »
KINA YAKSINLAR BU YABANCILAR .... DESTEKÇİLERİ VE ÇEVRESİ
« Son Düzenleme: 21 Mart 2015, 00:34:06 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2015, 00:34:48 »
Kars’ta bir yerel TV, halkla röportajlar yapıyormuş. Muhabir, yaşlı amcaya sormuş:

– Şehirden, hizmetlerden memnun musun?

– Allah dövlete, millete, kaymakam bege, bölediye başganımıza zeval vermesin!

– Derdin yok mudur?
– Vardır…

– Nedir?

– Doksan sene once buraya Ruslar geldi… Ha bu belediye binalarını, okulları, çeşmeleri, istasyonu, yolları, kaldırımları yaptılar, sonra gettiler… Yaptılar da doksan senedir bi kere “Kars’a gidek, yollar bozuldu mu, kanallar tıkandı mı bakak da tamir edek” demediler!
Ben bu rusların taaaaa .....biiipp biiiip bibip...

Hani konu başlığına bakıp yanlış anlamayın Almanlar kendi hükümetini uyardı :)
« Son Düzenleme: 21 Mart 2015, 00:37:57 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2015, 00:40:26 »
Kars’ta bir yerel TV, halkla röportajlar yapıyormuş. Muhabir, yaşlı amcaya sormuş:

– Derdin yok mudur?
– Vardır…

– Nedir?

– Doksan sene once buraya Ruslar geldi… Ha bu belediye binalarını, okulları, çeşmeleri, istasyonu, yolları, kaldırımları yaptılar, sonra gettiler… Yaptılar da doksan senedir bi kere “Kars’a gidek, yollar bozuldu mu, kanallar tıkandı mı bakak da tamir edek” demediler!

biz böyle bir eylem yapsak biberi jopu yer döneriz gibime geliyor ..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Meriç EGE

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2015, 00:41:32 »
Bizde uyardık, bir avuç avcı ile... Adamlar davalarına inanmış.. Bizimkiler ferman peşinde.. Kimse darılmasın ama Ferman Padişahınsa Dağlar bizim değil.. Bu sistem zaten avcıyı birbirine düşürmek ve ispiyoncu zihniyeti harekete geçirmek için icaat edilmiş bir sistemdir. Birlik, beraberlik için konfederasyonun gerçekten güven kazaması şarttır. Avcı inanıp benimsemediği bir yapının peşinden gitmez. Geçmişin vebali ağır... Özel Avlak peşinde koşan fed başkanları varken, Anadolu avcısı satılmış olmuyor mu ? Atılan her adımda zamanlama hatası var.. Mazeret ve bahnelerin çözümlerin önünü tıkaması ise bizim suçumuz değil.. Konfederasyon kurulduğu günden buyana, genel sekreter pozisyonunda ''hukukçu bir avcı'' var ama ne hikmetse, bu yeni yönetimle çözüm arayışı içine giriyor .. O zaman adama sormazlar mı ! bundan önce neden görevinizi ifa etmediniz diye.. Yok bu görevi yapacakdı ve engellenmiş ise kim engel olduysa açıklasın, bizde bilelim.. Kimse kimseyi kandırmasın ..Kızdım galiba :)
 Ancak yeni yönetim kurulu başkanı ne kadar iyi niyetli olsa ve desteği hak etse de, yanında yer alan yönetim kurulu; bunu ne kadar hak ediyor? sorusunu  kendime sormadan yapamıyorum..
Avcının eylemini, Ankara da sonlandıran zihniyet .Bin bahanenin arkasına sığınsada şunu sormak zorunda kalıyorum. Tarihler çakıştı, zamanlama hatası felan ört bas olamaz.. O tarihlerde bu eylemlere destek veremeyen fed başkanları, sonraki dönemlerde bu eylemleri neden devam ettirmek istemediler..?  Ucuz hesaplar üzerine kurulan bu hesap tutmaz... Haaa onlar amaçlarına ulaştılar,,,,,başka... Avcı geleneksel avcılığından uzaklaştırılarak, bilinçli politikalarla ötekileştrildi; sayelerinde..! DKMP, azdı.  Tüm probagandalarında komut vermeye başladı.. '''Kafana Göre Avlanma..'' '''Avlanma Ücretini Öde...''' Biz mi ne yaptık ...? Emir ve talimatlarınızla 140 bin kişilik avcı ordusu ile görüşlerinize hazırız DKMP.... RAhaaaaaaaaaaaaaaat...............
« Son Düzenleme: 21 Mart 2015, 00:53:49 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

The following users thanked this post: Mesut KARABEYİN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Mart 2015, 00:44:08 »
Değerli form adminleri,avcıların bir araya gelmesi somut olarak her zaman olabilecek bir olay değil.Bir çok insan fişek alırken bile heasp yapıyoruz. X bir yerde toplanalım desek bile masraf,iş yoğunluğu vb nedenler engel oluyor.Alman larda ne yol parası,ne fişek hesabı vb. maddi kaygı yok.Onların tuzu kuru.Bizler eylem yapsa da zannetmiyorum ki bizim tv ler haber yapsın.Mesela Türkiye deki ulaşılabilen tüm avcı dernekleri ile telefon vb iletişime geçilip, ister mail ile ister dilekçe ile bu konuda ilgili yerlere baskı oluşturulabilir.Mesela sorunlarımızın muhatabı neresi ise oranın telefonu paylaşılıp,bir çok kişinin telefon açması bile farkındalık yaratabilir.Bu tür faaliyetlerin organizasyonları buralardan duyurulsa,kulaktan kulağa bile gitse,duyanlar eşe dosta haber verse,belki amaca ulaşılmaz ama oldukça farkındalık yaratır.
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

The following users thanked this post: Osman LİMAN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #7 : 21 Mart 2015, 01:12:23 »
Bizde seksen tane federasyon , yüzseksen tane ayrı organizasyon olmasından dolayı organize olabilme sorunu oluyor diyebilir miyiz ?

Bir abimin ricası üzerine Almanya avcılık sistemi üzerinde biraz çalışmıştım.

Toplam 300.000 km2 avlak var.
350.000 kayıtlı avcı var. Avlaklarda KM2 başına düşen avcı sayısı, ~ 1,17
350.000 Alman avcının dağılımı şu şekilde:
Bordrolu çalışanlar    : %47
Çiftçi/köylü      : %15
Kendi İşini yapanlar   : %27
Emekli avcılar      : %6
Diğerleri      :%5

Almanya'da Avcılıkla İlgili Kural Kaide Koyan 4 Kurum var:

Tüketici Koruma, Gıda ve Tarım Bakanlığı (Hükümet tarafı)
Çevre, Doğa Koruma ve Reaktör Güvenliğinden Sorumlu Bakanlık (Hükümet tarafı)
Doğa Koruma Federal Ajansı (Hükümet tarafı)
Alman Avcılık Birliği (Federasyonu)

Alman Avcılık Birliği , Almanya'daki avcıların %84'ünü temsil ediyor. Yani yaklaşık 300.000 avcı bu birliğin üyesi... 16 ayrı bölgenin avcılık federasyonları (birlikleri) bu kuruma bağlı olarak , halkla ilişkileri ve avcılıkla ilgili yayınları yayımlıyor, avcılar adına hareket ediyor.

15.000 avcı toplanmış ama , 300.000 avcıyı her an organize edebilecek bir "tek" kurumdan bahsediyoruz. Bir demet avcı demişler , gerçekten de istedikleri anda çok daha büyüğünü organize edebilecek "tek" tepe federasyon.

Bizde "herkesin" bir "köşe" kapma , kendi "köşesini" oluşturup baş "köşesine" kurulma derdi var gibi geliyor bana... Yanılıyor da olabilirim ama böyle bir algı var bende.. Sanki birlik dert değilmiş de, bir köşe olsun "benim" olsun ihtirası mı var ? Acaba ? Avcılık ve Atıcılık Federasyonu'nu saymıyorum, o federasyon bana avcılık federasyonu gibi gelmiyor... Atıcılık federasyonu gibi çalışıyor diye düşünüyorum. Avcılarla ilgili yapabilecekleri pek bir şey yok çünkü, federasyonlar, dernekler vs üzerinde etkisi yok, organize edebilme yetisi yok, organizasyon olarak, kör, topal, kolsuz, ayaksız yani.. Sonuçta etki alanı yok.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 21 Mart 2015, 01:32:28 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

The following users thanked this post: Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 21 Mart 2015, 01:33:46 »

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #10 : 21 Mart 2015, 12:19:04 »
Bizde seksen tane federasyon , yüzseksen tane ayrı organizasyon olmasından dolayı organize olabilme sorunu oluyor diyebilir miyiz ?

Alman Avcılık Birliği , Almanya'daki avcıların %84'ünü temsil ediyor. Yani yaklaşık 300.000 avcı bu birliğin üyesi... 16 ayrı bölgenin avcılık federasyonları (birlikleri) bu kuruma bağlı olarak , halkla ilişkileri ve avcılıkla ilgili yayınları yayımlıyor, avcılar adına hareket ediyor.

15.000 avcı toplanmış ama , 300.000 avcıyı her an organize edebilecek bir "tek" kurumdan bahsediyoruz. Bir demet avcı demişler , gerçekten de istedikleri anda çok daha büyüğünü organize edebilecek "tek" tepe federasyon.

Bizde "herkesin" bir "köşe" kapma , kendi "köşesini" oluşturup baş "köşesine" kurulma derdi var gibi geliyor bana... Yanılıyor da olabilirim ama böyle bir algı var bende.. Sanki birlik dert değilmiş de, bir köşe olsun "benim" olsun ihtirası mı var ? Acaba ? Avcılık ve Atıcılık Federasyonu'nu saymıyorum, o federasyon bana avcılık federasyonu gibi gelmiyor... Atıcılık federasyonu gibi çalışıyor diye düşünüyorum. Avcılarla ilgili yapabilecekleri pek bir şey yok çünkü, federasyonlar, dernekler vs üzerinde etkisi yok, organize edebilme yetisi yok, organizasyon olarak, kör, topal, kolsuz, ayaksız yani.. Sonuçta etki alanı yok.

İbrahim beyin tespitleri bencede çok doğru,tamamen aynı fikirdeyim.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #11 : 21 Mart 2015, 12:57:49 »

+1
Maalesef mesele koltuk davası, derler ya sen ağa ben ağa koyunları kim sağa. Birilerinin egoları tatmin olsun diye bölündükçe bölünüyor yöneticilerin işini kolaylaştırıyor uz.
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 21 Mart 2015, 13:00:03 »
darısı istanbul a...yokmu önayak olacak kimseler....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #13 : 21 Mart 2015, 15:15:13 »
Ya bizdensin ya da değilsin
Ya beni alkışlarsın yada seni ezerim
Ben bilirim benim dediğim olur yada hiç bir şey
sen bana uy düşünmene gerek yok ben zaten düşündüm
v.s v.s
bizde böyle egoları olan insanlar çok, hani mahallede bir çocuk olurdu oyun istediği gibi gitmeyince verin topumu ben oynamıyorum derdi :(
birde hep ben forvet oynayacağım diyen çocuklar vardı :) birde hep kalede olan yada defansta oynayanlar :)

Not: bizler de eylem yaptık jop falan yok arkadaşlar hatta polisler bize yardımcı bile oldular, gayet güzeldi.
Eylem için 15000 kişi olamadık ama 15 kişi de olsak bir araya gelip yanlışsınız deme cesaretini kendi ilimiz de gösterdik bu nedenle çekinmeye utanmaya gerek yok birileri ilk adımı atmalı gerisi toplumun bilincine kalmış... maddi olarak bir yük olmadı bize, ama manevi olarak kendimizi kendi adımıza çok iyi hissettik :)

Birde Fıkra var konuyla ilgili yada değil  :-\
Hayattayken oldukça iyi niyetli ve dürüst olan bir adam ölünce cennete gitmiş.Cennette herşey güzelmiş ama birgün canı sıkılmış ve cehenneme gidip orayı da görmek istemiş.İsteğini kabul etmişler.cehenneme gittiğinde heryerde dev,yüksek kaynar kazanlar,içinde yanan insanlar ve herbir kazanın başında zebaniler varmış.Bir kazanın başına gelmiş ve başındaki zebaniye sormuş.
"Neden burada bekliyorsun.Burada yananlar kim?
Zebani:
"Bu Amerikalıların kazanı.Üstüste çıkıp kaçmaya çalışıyorlar.Bende buradan çıkmaya çalışanı engelliyorum."
Başka bir kazana daha gitmiş.Başındaki zebaniye aynı soruyu sormuş.
"Burası İngilizlerin kazanı.Birlik olup tırmanmaya,kaçmaya uğraşıyorlar,onları bekliyorum".Böylece birkaç kazan daha görmüş ama bir kazan ilgisini çekmiş.İçinde insanlar varmış ama başında zebani falan yokmuş.Merak edip sormuş."Neden bu kazanı kimse beklemiyor."
Cevap vermiş başka bir zebani:
"haa o mu?Orası Türklerin kazanı.Onlardan biri yükseldiği zaman diğerleri bacağından tutup çekiyor zaten"
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #14 : 23 Kasım 2016, 16:05:34 »

– Derdin yok mudur?
– Vardır…

– Nedir?

• Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 24 Kasım 2016, 00:12:58 »
Birlik olamayız.
Millet olarak yapamayız. Bizim yapımız ''ya boşver Allah'ından bulsunlar'' düşüncesi üzerine kurulu.

ne zaman nede para harcayacak bir ekonomimiz var.
ama istiyoruz. gelelim toplanalım. sonra ''ya boşver yaa. İşim var benim ogün'' diyoruz.

Mentalite farklı abi.....
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 24 Kasım 2016, 01:43:35 »
Birlik olamayız.
Millet olarak yapamayız. Bizim yapımız ''ya boşver Allah'ından bulsunlar'' düşüncesi üzerine kurulu.

ne zaman nede para harcayacak bir ekonomimiz var.
ama istiyoruz. gelelim toplanalım. sonra ''ya boşver yaa. İşim var benim ogün'' diyoruz.

Mentalite farklı abi.....
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

The following users thanked this post: Selim UYGUN