Gönderen Konu: YABAN PROGRAMINDA MAKİNADAN BILDIRCIN SESİ  (Okunma sayısı 20089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YABAN PROGRAMINDA MAKİNADAN BILDIRCIN SESİ
« : 31 Ağustos 2013, 11:00:28 »
Geçmiş dönemlerde forumda okumuş olduğum bir metin var idi Burak KABAKÇI nın EBER GÖLÜ nde avlanırken makina sesinin duyulduğu diye.
dün aksam üzeri yabanda yayınlanan USTALARDAN programını izleyen varmıdır bilmiyorum. denk geldi bana izleyeyim dedim bir ara bıldırcın kalkıyor tüfek atılıyor ama akabinde BILDIRCIN sesi geliyor aklıma takıldı yav diyorum tüfek sesi olmasına rağmen sesin hemen arkasından nasıl bıldırcın öter ve seste tok bir ses. sizce bu nedir.
aynı şekilde dün bir av ürünleri satan av bayisinde bir abi ile muhabbe te koyulduk adam diyor ki yaban tv ekibinden bir arkadaşı varmıs adam diyormus ki çekim yapabilmek için makina kuruyoruz.

artık yorum sizde.
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
MEMLEKET BURDUR- İKAMET ANTALYA
0-534-421-15-15

Çevrimdışı Soner ERTAN 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: YABAN PROGRAMINDA MAKİNADAN BILDIRCIN SESİ
« Yanıtla #1 : 31 Ağustos 2013, 11:18:44 »
ben 2010 veya 2011 yılında gaziantep te üveyik avında bizim hemen aşağı tarlada
av yapıyorlarken 150-200 civarı üveyik vurduklarını gözlerimle gördüm
öyle program bitiminde evet değerli yaban izleyicileri bugünkü limitlerimizi doldurduk deyip
eline 8 tane yağlısından üveyik alıp sırıttıklarına bakmayın
ha şuda var 8 tane üveyik içinde antepe 1500 km yol yapıp gidilmez ama yüzlerce kuş katletmek de bana göre yanlış
ayrıca o bölgede sezon başı avlanan kuşlar palaz sayılır yağsız küçük kumru dan farksız uçuşu da yavaş  üveyik dediğin roket hızında olacak
yere düştümü pat diye ses çıkacak.
Soner ERTAN
24/03/1982
ADANA

Çevrimdışı Metin GÜNİNDİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 31 Ağustos 2013, 11:47:53 »
TOPRAĞIM NE SANDIN Kİİ HERKES BILDIRCIN YOK DİYE KONUŞUYORUZ ADAMLAR 1 AVA GİTTİMİ LİMİTLER FULL MAŞŞALLAH SEN BEN GİDİYORSUN HAVA CİVA
1983-Antalya
KÖPEKSİZ AVCI SUSUZ MUSLUĞA BENZER....

image hosting services

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 31 Ağustos 2013, 11:54:35 »
Aynen öğle. av koruma da anca bizi yakalamasını bilir.
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
0-534-421-15-15

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #4 : 31 Ağustos 2013, 11:56:24 »
bende duydum teype karşıyız deniliyor ama teypden vazgeçmiyorlar.birde şu ustalardan daki bıyıklı amca konuşması olsun hal ve hareketleri olsun sinirimi bozmaktan başka bi işe yaramıyor.

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 31 Ağustos 2013, 12:09:55 »
AVCI DOSTLAR TEYİP KULLANILIYOR NEDEN İSE BU HIRS BAKIN  SEZON AÇILDIĞINDAN BERİ 3 KERE AVA GİTTİM YEMİN EDERİM KUŞ BİLE GÖRMEDİM. AMA YİNEDE YARINDA GİDECEM. BENİM MAKSATIM  KÖPEKLERİM BOLBOL KOŞSUN İDMAN YAPSIN. NE YANİ VURSAM NE OLUR VURMASAM NE OLUR. ANLAMIYORUM NEDİR BU VURMA HIRSI TEYİP DE NEYMİŞ. ARAYACAKSIN BULACAKSIN  .  BU SİTEYE ÜYE OLUPDFA TEYP KULLANANLAR DA VAR. ÖNCE VİZDANIMIZLA KONUŞMAYALIYIZ NE YAPIYORUZ. HER AVCI İLLAKİ YANLIŞLARI OLUYOR HEPİMİZ YAĞMIŞIDIR TEYİP KURMASAKDA  YASA DIŞI İŞLER. ÖNEMLİ OLAN YAVAŞ YAVAŞ HATALRI GÖRÜPTE HATALRDAN DÖNMEK.HİÇ Mİ KAÇAK AVLANMADIK HİÇMİ GECE ARABA İLE GİDERKEN TAVŞANA ATMADIK HİÇMİ GECE ÖRDEĞİ AY ÖRDEĞİ YAPMADIK HİÇMİ, LİMİTLERİ AŞMADIK HİÇMİ TÜFEK TAKOZSUZ AV YAPMADIK. HEPİMİZ KABUL EDELİM HEPİ,MİZ YAPTIK DEDİĞİM GİBİ HATALRDAN DÖNÜLÜRSE GELİŞME VARDIR HEEPİMİZ İÇİN GECERLİ BU.   BUGUNDE AVDA İDİM 1 TANE KUŞ YOK NE OLDU AVIMI BIRAKACAM YOOOO YARIN SABAH YİNE GİDECEM YİNE KÖPEKLERİMLE ZAMAN GEÇİRECEM ONLARIN GÖNLÜNÜ YAPACAM İDMAN YAPACAKLAR EN BÜYÜK ZEVKİM ONLARIN DELİ DANA GİBİ KOŞMALARI.

« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2013, 12:15:09 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2013, 12:42:50 »
AVCI DOSTLAR TEYİP KULLANILIYOR NEDEN İSE BU HIRS BAKIN  SEZON AÇILDIĞINDAN BERİ 3 KERE AVA GİTTİM YEMİN EDERİM KUŞ BİLE GÖRMEDİM. AMA YİNEDE YARINDA GİDECEM. BENİM MAKSATIM  KÖPEKLERİM BOLBOL KOŞSUN İDMAN YAPSIN. NE YANİ VURSAM NE OLUR VURMASAM NE OLUR. ANLAMIYORUM NEDİR BU VURMA HIRSI TEYİP DE NEYMİŞ. ARAYACAKSIN BULACAKSIN  .  BU SİTEYE ÜYE OLUPDFA TEYP KULLANANLAR DA VAR. ÖNCE VİZDANIMIZLA KONUŞMAYALIYIZ NE YAPIYORUZ. HER AVCI İLLAKİ YANLIŞLARI OLUYOR HEPİMİZ YAĞMIŞIDIR TEYİP KURMASAKDA  YASA DIŞI İŞLER. ÖNEMLİ OLAN YAVAŞ YAVAŞ HATALRI GÖRÜPTE HATALRDAN DÖNMEK.HİÇ Mİ KAÇAK AVLANMADIK HİÇMİ GECE ARABA İLE GİDERKEN TAVŞANA ATMADIK HİÇMİ GECE ÖRDEĞİ AY ÖRDEĞİ YAPMADIK HİÇMİ, LİMİTLERİ AŞMADIK HİÇMİ TÜFEK TAKOZSUZ AV YAPMADIK. HEPİMİZ KABUL EDELİM HEPİ,MİZ YAPTIK DEDİĞİM GİBİ HATALRDAN DÖNÜLÜRSE GELİŞME VARDIR HEEPİMİZ İÇİN GECERLİ BU.   BUGUNDE AVDA İDİM 1 TANE KUŞ YOK NE OLDU AVIMI BIRAKACAM YOOOO YARIN SABAH YİNE GİDECEM YİNE KÖPEKLERİMLE ZAMAN GEÇİRECEM ONLARIN GÖNLÜNÜ YAPACAM İDMAN YAPACAKLAR EN BÜYÜK ZEVKİM ONLARIN DELİ DANA GİBİ KOŞMALARI.

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimdışı Turgay BEGİT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2013, 17:34:29 »
oda neki 2010ve 2011 av sezonunda çorumda çil keklik avı vardı.bizim çogalsın diye kıyıpta vurmadıgımız çilleri hemde çam ormanı içinde telle çevrili alanda çatır çatır avladılar.kendi kendimize şunu sorduk bizmi koruyoruz acaba onlarmı diye.ve ben şu kanaate vardım tabiri caizse onları misafir  çağırıp getiren yalamalara 5 dakika televizyonda gözükme ugruna yapılan şeyler.sen ne kadar korursan koru.elbet birileri çıkıyor.bu da şuna geliyor ne yalamalar biter nede yalamaları kullananlar.saygılar..
Turgay BEGİT
1979 Sungurlu ÇORUM

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 31 Ağustos 2013, 18:34:45 »
bugün sezon açılışını yaptık allaha şükür . hava yağmurluda olsa bi kaç saat dolaştık . tanımadığımız  2 avcı ile kısa süre muhabbet ettik yağmur altında . bıldırcın üveyik göremesekte muhabbet güzeldi .
 . sezon açılışında çankırıda vurdukları 180 adet bıldırcın resmini gösterdi telefonunda , yeminle söylüyorum , aracın  kaputunun üzeri görünmüyordu . evet yanlış okumadınız 180 adet . . . limit 10 dedim , 5 kişiydik  :-X dedi . bu ne arkadaş , biz numune bulamıyoruz , işi bilenler  :-\ 180 tane . .  aklımız almadı doğrusu 180 bıldırcını . bir söz var , fazla mal haramsız , fazla söz yalansız olmaz . . nasıl vurdukları konusunda  hiç bir fikrim yok ama , teyp olabilir . . 
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 31 Ağustos 2013, 19:07:29 »
bugün sezon açılışını yaptık allaha şükür . hava yağmurluda olsa bi kaç saat dolaştık . tanımadığımız  2 avcı ile kısa süre muhabbet ettik yağmur altında . bıldırcın üveyik göremesekte muhabbet güzeldi .
 . sezon açılışında çankırıda vurdukları 180 adet bıldırcın resmini gösterdi telefonunda , yeminle söylüyorum , aracın  kaputunun üzeri görünmüyordu . evet yanlış okumadınız 180 adet . . . limit 10 dedim , 5 kişiydik  :-X dedi . bu ne arkadaş , biz numune bulamıyoruz , işi bilenler  :-\ 180 tane . .  aklımız almadı doğrusu 180 bıldırcını . bir söz var , fazla mal haramsız , fazla söz yalansız olmaz . . nasıl vurdukları konusunda  hiç bir fikrim yok ama , teyp olabilir . . 
yusuf abiiii teyp kuruyorlarrrr.. burada da var çok kişi biliyorum teyp kuran yıllardır. ne zevk alıyorlarsa bu işten.  şuan çarşambada kuş yok ben 3 . av oldu  gidişim daha 1 tane kuş görmedim ama vuranlar var . ne oluyor kend,ileri para şle alıpmı salıyorlar sonra vuruyorlar tek tük kuş geçiyor onlarda teyp ile 1 tarlaya çekiliyor sonra kuş vurduk. bak ben 3. ava çıkışım daha 1 tane bıldııcn görmedim vede üveyik  de yok. geziyorum öylesine yarın sabahda gidiyorum  gidecem aşırı yağmur olmaz ise bendeki maksat köpekler idman yapsın açılsın kasalrı yoğun sezon geçirecekler hazır olmaları gerekli mantığı ile gidiyorum. yoksa çoktan aman deyip kuş yok tüfeği temizle as yerine demem lazımdı. o arkadaşlara bişey demedinmi yazık değilmi bune böyle diye ????
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2013, 11:03:12 »
Adem Hocam doğru dersin bizde zamanında bu haltları yedik ama sen ekrana çıkıyorsun yasa dışı avlanmayı engellemek adına bir seyler yapıyor gibisin gel görki saman altından o yasa dışı işlemi çekim yapabilmek adına kendin kırıyorsun.
hani bir söz vardır eğerki sana bir sey yapılmasını istemiyor isen önce senin o hareketi yapmaman gerekir lafı buna benzer bir durum yani.
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
0-534-421-15-15

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2013, 12:36:35 »
Adem Hocam doğru dersin bizde zamanında bu haltları yedik ama sen ekrana çıkıyorsun yasa dışı avlanmayı engellemek adına bir seyler yapıyor gibisin gel görki saman altından o yasa dışı işlemi çekim yapabilmek adına kendin kırıyorsun.
hani bir söz vardır eğerki sana bir sey yapılmasını istemiyor isen önce senin o hareketi yapmaman gerekir lafı buna benzer bir durum yani.
niye öyle diyon selçuk adamlar yayına gönderecek kaseti hayvan yok ise neyi çekecek mecburen kuruyor teypleeri:)))))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2013, 22:43:54 »
yaban yaparsa iyisini yapar ;D ;D ;D
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 20 Eylül 2013, 10:12:42 »
piyasadaki 10 avcının 5 i kuruyor emin olun....

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 20 Eylül 2013, 11:43:31 »
piyasadaki 10 avcının 5 i kuruyor emin olun....

Musa bey yanlışınız var bence 10 avcının 9 u diyelim :) o bir kişide teyibin kurulduğu yerlerde aranıyodur var etrafta zaten diye :) ben teyipsiz bıldırcın avlayan daha görmedimde :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 21 Eylül 2013, 04:44:32 »
ben biraz isaflı yazdım...:) ama bende teyp yok gercekten nasipse seneye .)

Çevrimdışı Mustafa BİTMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • POLATLILI
« Yanıtla #16 : 17 Şubat 2014, 10:47:21 »
Valla arkadaş ben merada 1 kere denk geldim teype ve cok güzel teyp avi yaptim insana huzur veriyo teype 10 numara bi sacma ne şikayet edecem yapistir gitsinönceden bende hevesleniyordum ama vicdansizlik yazik yapanda şerefsiz okadar babamda olsa
  • Beretta pigeon 2 drahtaar tibet
  • Beratta A400unico ultimec kick of drahtaar amon
  • Çifsan poze Drahtaar meks
Mustafa BİTMEZ
1977 ankara
polatlı.
MEJNUN NASIL LEYLAYA AŞIKSA BENDE DRAHTARA AŞIGIM:)

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 17 Şubat 2014, 11:53:27 »
Özgür Yeğenim, ben dahil şuana kadar bu bölüme 12 kişi yazdı. 12 Kişinin hepsi avcıdır diye düşünüyorum, ya da 10'u garantili avcıdır diyelim. Senin hesaba göre içimizden dokuz'u "teypçi". Haydi bakalım işin içinden çıkabilirsen çık. Hukukta "yemine davet" etmek vardır. Ne dersin yemin mi etsek de bu işten sıyrılsak.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 17 Şubat 2014, 12:03:24 »
Bende duydum İstanbul Silivriydi yanlış hatırlamıyorsam, adamlar ve yaban tv ekibi merayı parsellemişler akşamdan teyp kuruluyormuş sabah kadar ne toplanırsa herkes kendi alanında katliamını yapıyor sonrada limitleri doldurduk hadi gidelim diyorlar. Yazık günah et için yapıyosanız eğer gidin hayvan pazarından 10 tane bıldırcın alın yola vereceğiniz paraya salın bahçeye kalkanı indirin daha zevkli yorulmamış olursunuz...
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 18 Şubat 2014, 11:23:20 »
Özgür Yeğenim, ben dahil şuana kadar bu bölüme 12 kişi yazdı. 12 Kişinin hepsi avcıdır diye düşünüyorum, ya da 10'u garantili avcıdır diyelim. Senin hesaba göre içimizden dokuz'u "teypçi". Haydi bakalım işin içinden çıkabilirsen çık. Hukukta "yemine davet" etmek vardır. Ne dersin yemin mi etsek de bu işten sıyrılsak.
:)) Kemal abi sizi avlanırken görmedim ama dediğime dikkat edin ben daha teyipsiz avlanan görmedim dedim :)) yani gördüklerimi diyorum bende dahil yani dürüst olmak lazım başkalarını eleştirirken kendimi ayırmim yalanı sevmem bizim burda herkez teyiple avlanır ama herkez.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 18 Şubat 2014, 11:49:15 »
:)) Kemal abi sizi avlanırken görmedim ama dediğime dikkat edin ben daha teyipsiz avlanan görmedim dedim :)) yani gördüklerimi diyorum bende dahil yani dürüst olmak lazım başkalarını eleştirirken kendimi ayırmim yalanı sevmem bizim burda herkez teyiple avlanır ama herkez.

teypsiz bıldırcın bulmak zaten çölde gümede ördek beklemek gibi birşey..her yerde teyp kurulu teypsiz yere niye insin kuş..nerde ses duyarsa oraya iniyor..teybi olan kuracak mera bile bulamıyor çoluk çocuk üst üste makina kuruyor..bir makina kurulmuş,25 metre ilersinde başkası kurmuş,30 metre ilerisinde başkası..kuş nereye ineceğini şaşırıyor....kimisi teyp kuracak yer bulamaz kimisi teypçilerden kalanları avladığından haberi yoktur , ''güzel kuş  buldum teypsizde avlanılıyormuş demekki'' der,teypçileri eleştirir..halbuki avladığı o 4,5 kuş teypçilerden kıyıda köşede arta kalan kuştur..teyp olmayan yere bıldırcın inmez mümkün değil..orada kuş bulamazsınız..varsa 3,5 kuş mutlaka teypçilerden kalmıştır..karadeniz sahillerinde oluyor sadece teypsiz..o da kuş uzun mesafe uçtuğu için mecbur mola veriyor orada...yoksa yaban TV ciler doktor ali postası vs nerden bulacak göstermelik vurdukları o 8,10 kuşu..mümkünmü trakya ovasında makina olmayan yere kuş inmesi...kimbilir kaç bin makina kuruluyor o meralara..

utanmadan bizi kekliyorlar..teypsiz avlıyorlarmış..geceden az bi kuş atmış meraya..teypçilerden kuş kalmıyormuş,çok usta köpekleri sayesinde bulabilmişler o az biraz kuşuda falan filan... :D bizim gibi enayiler doktor Ali gibi yada yabandaki diğerleri gibi yasalara uyucaz,teypsiz avlanıcaz diye sezon boyunca elde tüfek ovalarda kek gibi boş boş dolaşsın..işte bu adamlar her gittikleri avda üveyik olsun,ördek olsun,bıldırcın,keklik olsun ne limit tanıyor ne yasa,nede avlanması yasak koruma altında kuş cinsi...onlar kendileri yasa,kanun herşey..milli parklar karışmaz,orman karışmaz jandarma karışmaz..kodaman diye tarif ettiğimiz şahıslar bunlar..

garibanın biri bigün ördek avına gider akşam bekinde bi saat değilde birbuçuk saat kalır orayı ömür boyu kapatırlar ava..bu saydığım tipler yine gelir cayır cayır avlanır  biz bakarız..her merayı ördek,keklik vs böyle yapacaklar bundan böyle..tepkimizi miting yaparak filan değilde belgeleri iptal ettirerek ortaya koymamız lazım..miting yapsak,2000,3000 kişi değil 10 milyon kişide olsak kimse dinlemez..nasılsa yine vergi ödeyip pul alacağız..sağılı ineğiz onlar için..avcılığı büyük bir sektör olarak görmeleri,avcılığın o hale gelmesi bizim verdiğimiz bu fahiş vergiler yüzünden...avcılık bir tutku bir hobi olmaktan çıktı hep bu yaban tv ve merdiven altı üretim ucuz otomatikler yüzünden..söyleyecek söz çokda herşey söylenmiyor işde..biz elimize tüfeği her alıp dağa çıktığımızda av için , et için çıkmıyoruz..bizde bir tutku bu iş..dağları,doğayı seven özgürlüğüne düşkün insanlarız biz..çocukluğumuz dağlarda,ormanlarda geçti,bazen sırf hava alıp gelmek için elime tüfeği alır evin üstündeki yamaca çıkar tepeden köyü seyrederim..durmadan özgürlüğümüz kısıtlanıyor..hareket alanlarımız daraltılıyor,bizleri evlere hapsetmeye çalışıyorlar...kendimi apaçi şefi Geronimo gibi hissediyorum..o gün beyaz adamın kızılderililere yaptığını , bugün yaban TV Türk Avcısına yapıyor yada yaptırtmaya çalışıyor .... illa kaçakmı avlanalım..dağımızdaki kekliğin , güvercinin sayısını masabaşında avbisi yazanlardan çok daha iyi bilmemize,envanterini çok daha iyi çıkarmamıza rağmen bohçacımı olalım..evimin üstünde 10,15 tane keklik var dağda , her yıl sezonda  o kadar bir kuş olur oralarda..koruruz..genelde uzak yerlere gideriz avlamayız o kuşları..onların sesini dinlemekte güzel her sabah.siz böyle yaparsanız bende böyle yaparım sizede yar olmasın diye gidip neslinimi keseyim kuşun...yada diğer yerlerde sayısına cinsine varıncaya kadar hergün takip ettiğim güvercinleri,veya keklikleri tüketelimmi..bunu istiyorlar sanırım....
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2014, 12:23:25 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı F.Bahadır BOYACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • f.boyacı
« Yanıtla #21 : 18 Şubat 2014, 12:03:16 »
oda neki 2010ve 2011 av sezonunda çorumda çil keklik avı vardı.bizim çogalsın diye kıyıpta vurmadıgımız çilleri hemde çam ormanı içinde telle çevrili alanda çatır çatır avladılar.kendi kendimize şunu sorduk bizmi koruyoruz acaba onlarmı diye.ve ben şu kanaate vardım tabiri caizse onları misafir  çağırıp getiren yalamalara 5 dakika televizyonda gözükme ugruna yapılan şeyler.sen ne kadar korursan koru.elbet birileri çıkıyor.bu da şuna geliyor ne yalamalar biter nede yalamaları kullananlar.saygılar..
o tarihte 2 günde 60 çil vurdular bizim milletimiz iki saniye tv ye cıkcam diye   60 çil vurdurdular bence avcı caimasına en büyük zarar yaban tv  son duyumlarım şimdi o merada yok
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2014, 12:04:23 Gönderen: F.Bahadır BOYACI »
F.Bahadır BOYACI
1982 AMASYA/ISTANBUL                                                            

Çevrimdışı Cengiz DUVA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 19 Eylül 2014, 21:11:11 »
slm,lar.abiler ben izmirde yasıyorum,gecen sezon her pazar ava gittik köpegimde bıldırcında iyiydi ve toplamda 10 bıldırcın vuramadım.ve yabanda ustayım diyen 1 sahsiyet yasak olmasına ragmen cam dikim sahasında yasak olmasına agmen bıldırcın avlıyor.herhalde bunlar kacagın ustalrı.rastgele
1970 İZMİR

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 19 Eylül 2014, 21:21:59 »
nasıl insanlarımız var anlamak zor :(
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 20 Eylül 2014, 21:56:58 »
Size sormuştum denizli de bıldırcın nerede var diye. Bir arkadaşım şu ana kadar sadece bir kere teyp avı yapmış. 13 tane vurmuş. Yanına gelen misafir adında ki teyp kuran arkadaşlar sırf et için birbirleriyle küsmüşler benim arkadaş da bunu görünce bıldırcınların hepsini vermiş gelmiş.bu sezon ilk açılışımızı kaklık adında bir yerde yaptık.ana yolun üstünde yaptık. Yaklaşık 5 saat kadar av yaptık.tabi mola vererek  sadece üç kuş alabildim ama çok güzel bir av geçirdik.benim avda kullandığım malzeme parasıyla kim bilir kaç tane bıldırcın alırdım. :)benim amacım doğayla iç içe olmak
Ahmet ÖZDEMİR
1978 İSTANBUL