Gönderen Konu: Altaş TV "Anadolu Avcıları" programı yayındayız  (Okunma sayısı 61575 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ender GİRGİÇ

• AvlakForum Üye
  • *
hayırlı olsun elimizden gelen herşeyi yapacaz
Ender GİRGİÇ
1971-İSTANBUL
0543 457 92 99

ŞAMPİYON PARİS

Çevrimdışı İsmail SÖZEN

• AvlakForum Üye
  • *
bır avcı ve ordulu olark bu ımkanın ordu tv sınde yayımlanmasına cok sevındım bızlerde artık saatı geldıgınde cevremızdekı avcı arkadasları ızlerız sımdıden tesekkur ederım
İsmail SÖZEN
1965-Ordu

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
Ellerinde hazır videoları olan arkadaşlarımız İlk mesajdaki adrese gönderebilirler, teşekkürler...
Tuncay hocam serhat abiye ulaştırıyoruz videoları program sadece videoler olmamalı canlı yayınlar tartışma programları bölgemizin önde gelen avcıları programlar yapmalıdır  şimdi aşağıdaki resimdeki kişiye bu konuda çok iş düşüyor bence Hakan Cemal AYDIN

Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Halil kim gelirse, dinleriz, anlarız ortak payda da buluşur gerkenleri yaparız .Ancak şu an için ben avcıların anılarını paylaşacakları ve onlar için ölümsüzleştirdikleri anları yayınlamak istiyorum.Gün gelir dediklerinde olur.Şimdi eklemek istediğim şey şu bu sadece Ordu'ya yayın yapan bir kanal değil.Diğer bölge avcılarının ve önde gelenlerinin de burada fikirlerini payalaşacağı ortak bir platform oluşturulur.O zaman birilerini değil her bölgenin temsilini sağlamış oluruz.Saygılarımla

• Free Üye
  • *
KATILIYORUM SANA SERHAT ABİ

resim

Çevrimdışı Turan ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
Hayırlı olsun
Turan ÇETİN
1960-Burdur

Çevrimdışı Bilal ARABACI

• Müdavim Üyemiz
  • Önce Emniyet Sonra Hareket
    • Av, Atış, Güvercinler Hakkında Videolar
İnşallah buda yaban tv gibi her işi avlanmayı vb... vs...paraya dökmez ve dökme yolunda ilerlemez anadolu avcısı olarak bizleri kollar ve yanımızda olurlar.Şimdiden teşekkür eder ve hayırlı olmasını temenni ederim.Selamlar.

Avcının "arkasında"! değil avcının yanında olmak lazım diye düşünen bir ben değilmişim...

2006-2007 senelerinde avcı internet forumlarının yeni yeni başladığı zamanlarda internette Ulvi Şafak, Olcay Şentürk gibi avcıların üveyik avı paylaşımlarını imrenerek takip ederdim, hala da öyle çünkü üveyik avı benim ilk gözağrım olduğu için yeri bende ayrıdır. Yine o zamanlarda ava tüfeğe köpeğe çok istekli olduğum için Yaban TV'yi çok izlerdim. O zamanlarda ilgi alanımla alakalı yapılan yayınlardan hatırladıklarım:
-İhsan Yey'le Tahnit Sanatı (Avlanmış Hayvanların Nasıl Doldurulduğunun Uygulamalı Anlatılarak Gösterilmesi)
-Ken Davies Trap Atıcılığı İngiltere ("Holland and Holland", Avda ve Poligonda Uygulamalı Doğru Atış Tekniklerinin Gösterilmesi, Atıcıyla Tüfeğinin Bir Bütün Olması ilgili Ayrıntıların Gösterilmesi)
-Uğur Saltan'la Av Detayları (Ava Uygun Şok, Namlu Boyu, Fişek vb. konuların Gösterilmesi)
-Av Tüfekleri (Tüfek Çeşitleri, Bakımları, Temizlikleri, Farkları, Ava Göre Seçimlerinin Gösterilmesi)
-Pachmayr Tüfekle Avlanma Okulu (Avcılık ve Atıcılıkla İlgili Pek Çok Konunun Uygulamalı Gösterilmesi)
ve şimdi aklıma gelmeyen diğer faydalı programlar vardı.

Ufuk Güldemir'in vefatının ardından yukarıda saydığım ve şu an hatırlayamadığım avcılıkla ilgili faydalı programlar yok oldu.

Eskiden Kahvehanelerde, Avcı Derneklerinde "Av kanalını açta izleyelim" denilirdi, Yaban TV kastedilerek.
Ufuk Güldemir'in vefatının ardından Yaban TV'nin misyonu da değişti "Türkiye'nin En Çok İzlenen Belgesel Kanalı" oldu. Ufuk Güldemir zamanında "Av kanalı" denilmesinde bir sakınca yoktu ama şimdi Yaban TV'nin yöneticileri kara avcılığından anlamadıkları için "Av Kanalı" zihniyetini bayağı bulmuş olacaklar ki yeni bir misyon belirleme ihtiyaçları duydular ve yayınlar değişti.

Yukarıda saydığım programlar varken böyle birşey denilse yadırgamazdım da, Peki şu an Yaban TV neyin "Belgeselini" yapıyor?

Misyon akıllıca belirlenmiş, avcı camiası zaten cepte ("arkalarında!" olma durumu) (rakip yok, tekel konum, onu bunu sat), "belgesel kanalı" kelime icadı ile gelsin potansiyel diğer müşteriler...şey...izleyiciler yazacaktım. Peki kaliteli, faydalı yayın? Kimin umrunda!

Altaş TV umarım bu girişimden alnının akıyla çıkar, izlenen beğenilen bir program yapar, ondan sonra Av tüfekçileri, fişekçileri ve bu sektördekiler reklamlar sponsorluklar verirde kanalın işleri alır yürür gider.

Elimdeki bütün filimleri iki günden beri DVD'lere yazmaya çalışıyorum ve en sonunda bugün bitirdim ve kargoya verdim:

Bu filimlerin hepsini ben yaptım hepsi bizim emeğimiz ama kendi içlerinde önem sırası var.
İtibar sırasına göre DVD’leri numaralandırdım:
1.)   Keklik Avı Sivas – Cengiz Bilmez – (Armsan Silah Sponsorluğunda yapıldı Yaban TV’de yayınlandı)
2.)   Çulluk Avı Yoncalı Timi ve Kadir Karakaş (2011-2012 av dönemi boyunca alınan kayıtların tümü kullanılarak yapılmış 35 dakikalık bir Çulluk Avı filmi, “Yoncalı Timi” ve “Solucan Gagada” kısımları Armsan Silah Sponsorluğunda Yapıldı)
3.)   Kod Adı: Şampiyon – Posta Güvercinleri ve Yarışları (Türkiye tarihinde yapılmış en iyi güvercin belgeseli, aslında Ortadoğu’nun en iyi güvercin belgeseli. Arap ülkeleri (Fas, Arabistan gibi) Balkan ülkeleri (Romanya, Bulgaristan gibi) ve Azerbaycan gibi çevre ülkelere de mal olmuş bir yapım. Bu filimin avcılıkla bir alakası yokmuş gibi düşünebilirsiniz ama işin aslı öyle değil. Aslında ülkemizde birçok avcı aynı zamanda kuşçu.)
4.)   Bıldırcın Avı Sökünü (Yenibosna Avcı Derneği, (Başkan) Mustafa Kerimoğlu önderliğinde yapılmış Curnata kısmetiyle yapılmış nadide atış, vuruş ve 3’lü ferma görüntülerini içeren bir av filimi)
5.)   Kınalı Keklik Avı (Yenibosna Avcı Derneği, (Başkan) Mustafa Kerimoğlu önderliğinde ve av arkadaşlarının yaptığı 2010 Kırıkkale Keklik Avı)
6.)   Canlı Yakalanan Bıldırcın ve Namlunun Ucundan Parlayan Bıldırcınlar (Yenibosna Avcı Derneği, (Başkan) Mustafa Kerimoğlu önderliğinde, “Bir Yaşam Biçimi olarak Bıldırcın Avı ve Evreleri” gibi konuların işlendiği Bıldırcın Avları)
7.)   Bıldırcın Avları – Cengiz Bilmez (Cengiz Bilmez’in 2010 senesi boyunca yaptığı köpeksiz Bıldırcın Avlarından çok beğenilen Atışlar/Vuruşlar, Bıldırcın Parlama Sahneleri).
8.)   Açılış Günü: Üveyik Avı (Türkiye tarihinde yapılmış en kapsamlı Üveyik Avı filimi olmasına rağmen 8. Sıraya attım. Çünkü ülkemiz genelinde pek saygın bir av türü değildir. İzleyici zihniyetle bu sıralamayı yaptığım için 8. Sırada kaldı)
9.)   Çulluk Avları (Yenibosna Avcı Derneği, (Başkan) Mustafa Kerimoğlu ile birlikte 2010-2011 av döneminde yapılmış bütün kayıtlar kullanılarak ortaya çıkmış Çulluk Avı filimi)
10.)    Tahtalı Güvercin ve Ördek Bekleyişleri (Yenibosna Avcı Derneği üyeleriyle birlikte “ölü sezon” diye tabir edilen av döneminin sonlarına doğru yapılmış Tahtalı Güvercin (Alakanat) ve Ördek Avı niyetiyle gidilmiş av günlerinden görüntüler)
11.)   Çocuklarla Zargana ve Kefal (Balık) Avı (Dayım Recep Erdal ve Çocuklarla yaptığımız İstanbul/Yeşilköy’den Zargana ve Kefal balık avı videosu) 
Bilal Arabacı [email protected] 29 Mart 2012
« Son Düzenleme: 29 Mart 2012, 18:38:23 Gönderen: Bilal ARABACI »
Bilal ARABACI, 1984 İstanbul, Bahçelievler, Yenibosna
www.youtube.com/bilalarabaci
www.bilalarabaci.com
Av, Atış, Güvercin Yarışları Hakkında Videolar
[img width=100 height=100]http://i190.photobucket.com/albums/z270/bilalarabaci/KArisik/bilalarabaciCOM/bilal-arabaci-com-100x100-imza-resim_zps1e033b

• Free Üye
  • *
Katkılarınız için teşekkürler bilal bey

resim

• Müdavim Üyemiz
Bilal bey duyarlılığınız ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.Saygılarımla

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• AvlakForum Üye
  • *
Hayırlı olsun ..
Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
abi hayırlı uğurlu olsun... eminim güzel olacak.. cünkü rekbet doğacak..ister istemez yaban tv içiçn bir izleyici kaybı demek bu... sevindim..inş altaş tt bu işi anadolu avcısının isteğine göre yapar....inş tv içiçnde hayılrlı olur...

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
İleride avcıların düşüncelerini dile getireceği forum gibi tartışmalar, avlakta itişme, limit, çoğaltma gibi forumlarda tartışılan konuların TV den de izlenip tartışmayı hararetlendirecek şeyler bekleriz. Henüz erken görünüyor ama ilerki zamanda isterdim. Bir de videoları bir izleyip, inceledikten sonra yayınlarlarsa olumsuz eleştiri az olacaktır.

Ben çoktan yayın frekansını ekledim. Daha başlamadığını bildiğim halde arada sırada izliyorum. Başkaları da vardır :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
Arkadaşlar bende 1 haftadır ekledim kanal av kanalı falan degil normal yerel bir kanal haftada 2 saat sadece yayın yapacakmış yaban gibi gece gündüz av ve benzer belgesel olmayacak yani fazlada gaza gelmeye gerek yok yani.Bizim istediğimiz avcının yanında olan sürekli avla alakalı bizden gelenler ve dogal avcı sesleri ile olan dogal görüntüler tüfekler fişekler hakkında bilgi vs.vb.  böyle bir kanal çıkar inşallah yakında.Ama buda sevindirici en azından birileri bizi düşünüyor şimdiden teşekkürler...
« Son Düzenleme: 30 Mart 2012, 12:38:35 Gönderen: Bünyamin KÖK »
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
kanalı bulamadım neden aceba....

• Müdavim Üyemiz
Kanal frekansları yukarıda belirtilmiştir.Frekans manuel olarak kayıt edilebilir.

• Free Üye
  • *
arkadaşlar av videolarınızı serhat abiye ulaştırabilirsiniz telefonu yukarıda yazıyor  1 adet video görüntüsünü serhat abiye ulaştırdım 7.56 sn. bir keklik avı görüntüsü zaman dayanışma destek zamanıdır serhat abiye destek olalım

resim

• Müdavim Üyemiz
Bünyamin bey şu an için iki saat almamız da ki gayeilk etepta avcı videolarını paylaşmak amaçlıdır.Bu kanal da avcıların sorunlarını da paylaşmak ve bilgilendirme amaçlı yayınlar zaman içerisinde zaten yapılacaktır.Haftaslık iki saat yayın ilerleyen günler içerisinde artırılabilir.Bu tamamen sizlerin desteği ile olgunlaşacak ve daha da gelişecektir.Önemli olan içeriktir.Eğer insanlar doğru şeyler duymak istiyorlar ise iki saat azımsanacak bir zaman dilimi değildir.Ben sizlerin özverili yaklaşımı ile bu sürenin artacağı inancı içerisindeyim.Destekleriniz ve görüşleriniz için bir kez daha teşşekkür ederim.Saygılarımla

Çevrimdışı Bünyamin KÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • DAĞLAR AŞILMAZ DEĞİL YETERKİ AV OLSUN!
    • av avlak avcı
Elimizden geldiğince yardımcı oluruz İnşallah.
Bünyamin KÖK
1983 KAYSERİ
Elektrik Elektronik
Metal İşleri Teknisyeni

Çevrimdışı Bülent HAZIR

• AvlakForum Üye
  • *
digitürkden izlenmiyormu???
Bülent HAZIR
1981 DENİZLİ şuan eğirdir

free image hosting

Çevrimdışı Ramiz TERCAN

• Müdavim Üyemiz
Digitürkte 224. kanalda yayın yapıyor.
Ramiz TERCAN
1967 ORDU

Çevrimdışı Latif SERTER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüm av camiamıza hayırlı uğurlu olsun.Kesinlikle bu programı kaçırmayacağım.Emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Latif SERTER
1976 İSTANBUL
Arh -

image hosting jpg

• Free Üye
  • *
Digitürkte 224. kanalda yayın yapıyor.
Ramiz hocam dernek yöneticiliğiniz hayırlı olsun...

resim

• Müdavim Üyemiz
Ramiz hocam digitürk ile bilgilendirme için teşşekkürler

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
arkadaşlar d smart tan kaçıncı kanal bilen varmı teşekürler
1974-Marmaris
muğla
angaralı