Gönderen Konu: AVCI DERNEKLERİNE SESLENİYORUM AVBİS DİĞER ADIYLA KOTALI AVLAK VEDİĞER KONULARA  (Okunma sayısı 1283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdoğan YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
TÜRKİYE GENELİNDE FAALİYET GÖSTEREN TÜM AVCI DERNEKLERİ  Avcılık Belgelerini iptal ettiriyoruz DESTEKLERİNİZİ ESİRGEMEYİN AVCILIĞIN GELECEĞİ İÇİN
Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonundan ÖNEMLİ DUYURUAvcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonundan
KAMUOYUNA DUYURU

Konusu, ''Kotalı avcılık ve AVBİS'' olan Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu'nun Kütahya'da yapılan yönetim kurulu toplantısında; avcıların kabul etmediği "Kotalı Avcılık Sistemini" (AVBİS) dayatan, tüm sözlü ve yazılı ikazlarımıza rağmen olumlu bir adım atmayan ve hatta avcıların bu durumdan memnun olduğunu söyleyerek, gerçek dışı ifadeyle kamuoyunu yanıltan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne demokratik tepkimizi göstermek amacıyla,

Avcılık ve Yaban Av Hayatı Koruma Konfederasyonu olarak federasyon başkanlarımızın ve yönetim kurulu üyelerimiz oybirliğiyle “ önümüzdeki av sezonu avcılık belgelerimizi dondurma “ kararı almış bulunmaktadır.

Konfederasyonumuzun, Federasyonlarımızın ve dolayısı ile Avcı dernek ve kulüplerimizin görüşlerinin bile alınmadığı, AVBİS gibi Türkiye avcılığında çok önemli bir uygulamanın, içinde olmadığı ve onaylamadığı her uygulamanın karşısındayız.

Avcı Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler, Türk Avcısının haklarının savunulması hususunda, her türlü yasal ve demokratik hakkımızı kullanacağımızı bir kez daha beyan ederiz.

Kamil ÜÇBAŞ
Avcılık Yaban-Av Hayatı Koruma Konfederasyon Başkanı
Erdoğan YILDIRIM
1964 YOZGAT

Çevrimdışı Erdoğan YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
ARKADAŞLAR DERNEK KİMLİĞİMİZİ UNUTALIM AVCI KİMLİĞİMİZLE KONUYA YAKLAŞALIM
Erdoğan YILDIRIM
1964 YOZGAT