Gönderen Konu: Çulluklar Satışa Hazırlanıyor " Ömer Borovalı "  (Okunma sayısı 8334 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Avcılık Daire Başkanlığından AVCILARA MAK dışı kazıklar…

" Değerli avcılar, biliyorsunuz bu Avcılık Dairesi oldum olası avcılara nasıl daha fazla zorluk çıkartırım, nasıl avcılıktan daha çok bezdiririm diye uğraşır durur. Yani aslında belki kötü niyetleri de yoktur diye iyi niyetle düşünmeye kalkışabilirsiniz. Ama o kadar hiç hayırlarını görmedik ki… Aldıkları kararları en iyi niyetle bilgisizlikle itham etmenin, daha az iyi niyetle bakarsanız da altında pek çoğunun avcılığı yok etmeye yönelik fikirler olduğunu düşünmek kaçınılmaz oluyor.

Aslında bizim avcı milletinin içinde de her şeyden şikayet etmek var. Avcılıktaki başı bozukluk aynen devam etsin, hiçbir kaide usul getirilmesin derdindeler. Veya bir şeyler yapılsın da kendi keyiflerine dokunulmasın. Ama açıkçası, avcılar lehine iyi bir şey de gördüğümüz yok ki, hiç değilse şunu yapıyorlar diyelim.

Birkaç yıldır da bütün avcıların karşı çıktığı AVBİS diye bir uygulama başlattılar. Bana göre AVBİS doğru bir adım. Ama uygulamaları yanlış. Genel mana ve görünen amacı belli de, uygulamaları uyduruk.

Efendim, bakanlığın avcılık ile ilgili kararlarının, kimi MAK içinde, kimi AVBİS içinde, avcılara çeşitli kaçağa prim veren uygulamalarla avcılığı çekilmez bir hale koymaktadır. Ama avcılık dairesine sorarsanız "7 gün avcılık istediniz, buyurun size 7 gün avcılığı devlet avlaklarında açtık" diyorlar. Yalan da değil, avlağa yazılırsanız, yer bulursanız vs. 7 gün av serbest. Neyse bu yazımda konumuz AVBİS değil.

Bir kere de Avcılık Dairesinin avcıların yararına, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün karşısına dikildiğini görmedik. Araba vergisinden fazla olan yivli tüfek harçlarının yivsizlerle bir tutulması (yivli tüfeğin 5 yıllık harcının yıllık karşılığı 0km. 1300cc bir arabanın yıllık vergisinden fazladır), yivli tüfek kurşunlarının yıllık olarak sayıyla verilmesi, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu ne tüfek ve fişek ithal ederse yani onun keyfine kalmış olarak ne bulursa onu fahiş üstü fahiş fiyatlarla satın almaya mecbur bırakılması durumunun düzeltilmesine hiç çalışmaz bu Avcılık Dairesi. Bakanlığı sadece ava koyacakları yasaklar ve avcıdan gelecek paralar ilgilendirir.

Onu da geçtik bir kalem. Zaman zaman yazarım, Av Turizmi diye bir uygulama var ki vatandaşın hakkının açıkça veya daha doğrusu çaktırmadan ihlali ve sömürülmesidir.
Hemen hemen her memlekette değişik uygulama biçimleri ile av turizmi yapılmaktadır. Ama bizde, Komünizm’i her zaman en büyük düşman olarak görmüş bir devlet politikası, bu av turizmi uygulamasına gelince bir zamanların Komünist devletlerinden daha fazla Komünist’çe vatandaşın hakkını gasp etmektedir. Ve tabii yıllarca yivli av tüfeği bu memlekete sokulmazken, yivli av tüfeği ile avlanacak bütün avlar yasakken, çok çok az sayıda trofe avcısı el yordamı ile yerel tanıdıkları sayesinde büyük ava kaçak gidebilmiştir. Ama esas ezelden beri yasak tutulan büyük avlar sadece et için tabii ki kaçak vurula gelmiş ve yok olma sınırına gelmiştir.

EY AVCI BU KAZIK DEVLETTEN SANA…

Av turizmini düzenleyen nasıl kendi başına bu kadar despotça kararlar alabiliyor hayret ediyorum. Bilgisizlik mi, çok bildiğini zannetmek mi, yoksa başka sebepler mi aramak lazım altında anlayamıyorum.

Bu yıl av turizmi kapsamındaki av hayvanları açıklandı. Anadolu yaban koyunu, Yaban keçisi, Çengelboynuzlu dağ keçisi, Kızıl geyik, Melez yaban keçisi, Yaban domuzu, Ayı, Ceylan, Karaca, Çakal, Tilki.

Çakal ve Tilki'yi başka ülkeler av zararlısı diye yok etmeye çalışıyor, bizde av turizmi kapsamında avlatmaya çalışıyorlar. Bu uyanıklık mı, çok bilmişlik mi artık ona da sizler karar verin. Tamam buna ilave edecek bir hayvanımız zaten yok dersiniz değil mi. Siz öyle zannedin.

ÇULLUK av turizmine açılmaya hazırlanıyor. nereden uydurdun demeyin ve 2015 - 2016 Av Turizmi Uygulama Talimatı'nın aşağıdaki maddesini okuyun.

Sonradan av turizmi kapsamına alma

a) Avına izin verilen yaban ve av hayvanlarının dışındaki yaban ve av hayvanı türlerinin veya izin verilen sahaların dışındaki sahaların av turizmi kapsamına alınması durumunda, av organizasyonlarıyla ilgili kurallar belirlenir, duyurulur ve “www.milliparklar.gov.tr” internet adresinde yayımlanır.

b) 1. maddede belirtilenlerin dışındaki türlerin av turizmi kapsamında avlanmasıyla ilgili çalışmalar tamamlandığında kural ve ücretler belirlenir, duyurulur.

Hangi türler, sayılamış tür mü kaldı? Tabii kaldı. Kimler Çulluğun peşinde?

Yukarıda sayılanların dışında başka büyük avımız olmadığına göre sıra kuşlara geldi demektir. Türk avcısına gene hiçbir şey sorulmadan kendi başlarına karar alıyorlar.
Ankara öyle uygun görüyor.

Henüz açılmış bir şey yok. Ama Çulluk avlamak için yurtdışı avcılarından bu kadar çok talep gelince, hele duyumlarımıza göre bazı av turizmi firmalarından da "çok döviz getireceğiz" sözleri uçuşunca, kim takar Türk avcısı istermiş, istemezmiş.
Yani önümüzdeki Çulluk mevsiminde hazır olun dolaştığınız meralarda Giovanni'yi, Carlo'yu, Fransua'yı görmeye. Tabii o meralara gidebilirseniz. Belki de sizden önce kotaları, acentelerin getirecekleri turist avcılarına satılmış olacak. MAK kararlarına göre 4 adet Çulluk avlamaya!!! Avrupa'dan gelecekler. Bakanlık da bunu kontrol edecek. Gör de inanma. Bakalım kimlerin cebine ne paralar girecek. Avcıları gezdirenlerin mi, gece kafa lambasıyla Çullukları avlayıp sabah turist avcılara satanları mı göreceğiz.

Hiçbir zaman kimsenin kazandığı parada ne gözüm oldu ne de kıskandım. Aynı şey av için de geçerli. Ama bu memleketin benim, bizim, Türk avcısının olan avı yabancılara peşkeş çekiliyorsa buna karşıyım. Hayatım boyunca av turizminin içinde oldum. Ama bana izin verilmeyen kısıtlanan avın yabancıya verilmesini, devletin benim haklarımı gasp etmesi olarak bakıyorum. Türkiye'nin işi avdan gelecek dövize kaldıysa vay halimize.

Av önce bu milletindir. Gerekiyorsa av yönetimi program ve projeleri yapılır. Belli uygulamaların yapılması o yörenin, bölgenin avcılarından istenir. İster kendileri için avın belli miktarını ayırıp gerisini acenteler vasıtasıyla yabancı avcılara satarlar, ister hiç satmaz, bütün kotaları kendilerine kullanırlar. Ama gerekli yönetim projelerini de yerine getirirler. Bu hak avcının olmalıdır. Bakanlık, devlet diye bu hakkı gasp edememelidir.

Ama ben haber veriyorum, uyanık olun olacakları bekleyin diye. Veya, karar çıkmadan, Çulluğunuza sahip çıkın. Bugün Çulluk, yarın, Keklik, Ördek…

Yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. "

Ömer Borovalı

KAYNAK
http://www.yabantv.com/yazi/797-culluklar-satisa-hazirlaniyor
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Zafer KARA, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: Çulluklar Satışa Hazırlanıyor " Ömer Borovalı "
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2015, 22:29:03 »
Buradan çıkan sonuç
AV TURİZMİ kapsamında her şey serbest KURALLARI BİZ YAZARIZ İSTEDİĞİMİZİ İSTEDİĞİMİZ ZAMAN İSTEDİĞİMİZ KADAR AVLATIRIZ demekte...
Nasıl ki yasak dönemde bu ülkede bir avlak ta KEKLİK avı yaptırılmışsa, sadece ÇULLUK değil KEKLİK de aynı tehlike ile karşı karşıya arkasından neler gelir bilemeyiz :(

Yani her şeyin ucu açık bu nedir kardeşim ancak yerli avcıya her şey kapalı yasak hayt huyt, burada iddia ettikleri samimiyet ZERRE kadar yok bence :(

ve hala bu yönetimin SAMİMİYETİNDEN medet umanlara acıyorum...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2015, 22:30:14 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Halil ARIK, Gürkan ONAT

Çevrimdışı Yüksel ADALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2015, 23:52:12 »
ah yazık ömer bey çulluğu kaçırmış ona üzülüyordür  ama olsun bu memlektin serçeside çok onu yakalar italyanlara tarla kuşu deye vurdurur üzülmesin bi daha sezona araştırmasını şimdiden yapsın avcılarıda işine geldiği gibi kışkırtmasın
  • akdaş ak212c
  • drahthaar
Yüksel ADALI
1970 EDİRNE

The following users thanked this post: Harun DERE, Cüneyt ESMER

Cömert ÖZEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 28 Mayıs 2015, 23:58:50 »
Yakında güvercinlere de  göz dikerler. Tam olur.

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 29 Mayıs 2015, 00:31:50 »
Sezonda anca 1-2 defa keyifle yaptığımız bir culluk avımız var,bir ona el atmamışlardı onuda mahvetsinler.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 29 Mayıs 2015, 07:31:01 »
Kısıtlanan onca imkanlarimizin içine bide bu Covanniler Hanslar girerse tam olur artik  iste o zaman Ankara'nin degil dağ kanunlari işlemeye başlar Allah sonumuzu hayir etsin akli selim insanlar gelir başimiza insallah.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Serkan ÇİMEN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 29 Mayıs 2015, 10:40:49 »
Dün İlhan DEVECİ aynı yazıyı paylaşmıştı facebook sayfasında,ben dahil herkes Ömer BOROVALI`ya gerekli duayı fazlasıyla yapınca İlhan hoca facebook duvarından kaldırmış paylaşımı   :) Şimdi bu zatı muhterem neyin derdinde,onlar değilmidir eşeğin kulağına su kaçıranlar.Yıllardır bakanlığın kapısını aşındırıp bu iş öyle bedava olmaz,bu işte şöyle para var,böyle av turizmi var,şöyle yaparsanız şukadar para kazanırsınız,bakın Avrupa bunu böyle yapıyor,yılda şukadar av yaptırıyor şukadar para kazanıyor,bakın bizlerin av turizmi şirketlerimiz var verin bize pazarlayalım bu işi diye uğraşmıyormuydu?Şimdi pastadan kendilerine pay çıkmayacağını anlayınca mı ''tü kaka'' oldu ?Herkes sayın BOROVALI`nın ne olduğunu biliyor artık,gölge etmesinler başka ihsan istemez !
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Zafer KARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Mayıs 2015, 10:50:32 »
teşekkür ederiz Tuncay bey konuyu buraya taşıdığınız için , madem sevgili çok bilmişlerimiz gelecek için planlar yapıyor bende şimdiden ruhsatsız tüfek depolamaya başlıyorum her ava gidişimizde zaten bir ruhsatsız tüfek parası vermeye başladığımız bu sezonlarda bari boşu boşuna vergi falan ödemeyelim
Zafer KARA 1980 Menderes İZMİR
BERETTA A400 XPLOR ACTION PRED GUN POD KICK OFF
SARSILMAZ SÜPER VURUCU POZE
HUĞLU 101 BE TRAP TÜFEĞI

The following users thanked this post: Cengiz ÖNGÖREN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 29 Mayıs 2015, 11:33:45 »
 yıl, 2000

bern antlaşmasına imza ardından 2008 de cıc 'ı türkiyeye antalyaya çağırdılar avcılıktan nasıl para kazanırızın peşine düştüler, misafirlerine doğada av ve avcılıkla alakalı konaklama yapacak yer hazırlayamamışlar yok çünkü acemiler ya hani,.. cin olmadan cin çarpmak diye bu gibilere denir aslında,..
vel hasılı, otelde ağırladılar gelenleri ve gün bugün gazoz ağacı yine legal avcı faturası milli servete peşkeşle parayla örtülüyor her konuda yaşandığı gibi yine haksızca ilimden uzak akademik değerlerden yoksun.

daha öncede yazdım, geriye dönük yazılarımda tuncay bey hatırlar , hatta mehmet emin bora bey in yazısını eskilerden güncelleyip sayfa açılışında  başa taşımıştı, tekrar teşekkürler tuncay hocam.

bunlar küllün allah korkusu olmayan ''para para para'' diye can çekişecekler tayfasıdır unutmayınız, amma rahmet amma lanet götürürler ardından, onuda sağ kalırsak bu dünyada, yok göremezsek öteki tarafta inancımıza göre göreceğiz,.. camia olarak tek yumruk olamazsak birileri meydanı hep boş bulacak.

saygılarımla
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2015, 10:17:47 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 29 Mayıs 2015, 18:44:59 »
  Tuncay Bey uyarınız için teşekkürler. Bu zihniyet bunca yapılanlara tepki olmayınca meydanı boş zannedip istediklerini yapıyorlar, düşündükleri gibi olmadığını yakında göreceklerdir.Selamlar
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Cengiz DUVA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2015, 15:45:43 »
slm.lar.aziz nesini birkere daha rahmetle anıyorum.neden mi?bazı yagcılar yaban logolarını arabalarına yapıstırıp,yabandan alıswerıs yapıp dolasırlar,bakın dr,ali awu diye birşey söyledi diye herkez awuladı ya siz türkmüsünüz türklügünüzden utanıyormusunuz?yoksa türkçe mi konuşamıyorsunuz?.yine yaban tv ciler özel avlaklar kurup keklik avını yasaklatıp,kekligi özel avlakta avlatmaya calıştılar başaramadılar,keklik yemleme için yardım topladılar göstermelik onuda beceremediler,şimdi çulluga geldi sıra ,peki tüm gerçek watan sewer yurdum avcıları 3-5 sene awa cıkmayalım bu aç gözlüler yurdum awlarını satsınlar,yurdum awı bitince neyi satacaklar acaba hani satmaya alışmışlarya.Lütfen daha uzun yıllar biz we çocuklarımız awlanmasını istiyorsak şu yaban tv cilere itibar göstermeyelim.gitsinlerde milletin kafasını karıştırmasınlar.saygılarımla.
1970 İZMİR

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Gökhan AKDOĞAN

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2015, 16:52:27 »
slm.lar.aziz nesini birkere daha rahmetle anıyorum.neden mi?bazı yagcılar yaban logolarını arabalarına yapıstırıp,yabandan alıswerıs yapıp dolasırlar,bakın dr,ali awu diye birşey söyledi diye herkez awuladı ya siz türkmüsünüz türklügünüzden utanıyormusunuz?yoksa türkçe mi konuşamıyorsunuz?.yine yaban tv ciler özel avlaklar kurup keklik avını yasaklatıp,kekligi özel avlakta avlatmaya calıştılar başaramadılar,keklik yemleme için yardım topladılar göstermelik onuda beceremediler,şimdi çulluga geldi sıra ,peki tüm gerçek watan sewer yurdum avcıları 3-5 sene awa cıkmayalım bu aç gözlüler yurdum awlarını satsınlar,yurdum awı bitince neyi satacaklar acaba hani satmaya alışmışlarya.Lütfen daha uzun yıllar biz we çocuklarımız awlanmasını istiyorsak şu yaban tv cilere itibar göstermeyelim.gitsinlerde milletin kafasını karıştırmasınlar.saygılarımla.
sizlere
Dün İlhan DEVECİ aynı yazıyı paylaşmıştı facebook sayfasında,ben dahil herkes Ömer BOROVALI`ya gerekli duayı fazlasıyla yapınca İlhan hoca facebook duvarından kaldırmış paylaşımı   :) Şimdi bu zatı muhterem neyin derdinde,onlar değilmidir eşeğin kulağına su kaçıranlar.Yıllardır bakanlığın kapısını aşındırıp bu iş öyle bedava olmaz,bu işte şöyle para var,böyle av turizmi var,şöyle yaparsanız şukadar para kazanırsınız,bakın Avrupa bunu böyle yapıyor,yılda şukadar av yaptırıyor şukadar para kazanıyor,bakın bizlerin av turizmi şirketlerimiz var verin bize pazarlayalım bu işi diye uğraşmıyormuydu?Şimdi pastadan kendilerine pay çıkmayacağını anlayınca mı ''tü kaka'' oldu ?Herkes sayın BOROVALI`nın ne olduğunu biliyor artık,gölge etmesinler başka ihsan istemez !
  Sizlere sonuna kadar katılıyorum.
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2015, 19:34:56 »
Ne Ömer Borovalı ne İlhan deveci ne de tv  kanalları.Hiç birinin Türk avcı ve atıcı camiasınına hizmet etmediğini tamamen duygusal çıkarlar güttüklerini düşünüyorum.Birde bunlara meralarını peşkeş çeken bunlardan menfeat bekleyen  yalakaları yok mu onlar ayrı bir takım.Menfeatlerine ters düşmüş  bir durum olmuştur.Lafa geldimi krallarla çobanları buluşturan bu hobi artık sadece krallar tarafından  yaptırılmak isteniyor.Krallar artık öyle istiyor.....Yazık çok yazık.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #13 : 03 Temmuz 2015, 21:21:54 »
Tuncay Bey uyarın için teşekkürler. Bunca yapılana tepki olmayınca meydanı boş zannedip istediklerini yapacaklarını sanıyorlar, düşündükleri ve istedikleri gibi olmadığını yakında göreceklerdir. Selamlar.
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 03 Temmuz 2015, 21:57:13 »
ARKADAŞLAR BU ISIN ÇÖZÜMÜ KOLAY

BU YIL KİMSE PUL ALMASIN VİZE YAPTIRMASIN

BAKIN NASIL GERİ ADIM ATACAKLAR BUGÜNE DEK VURUN ABALIYA MİSALİ

GELDİ BU İŞ BURALARA İŞTE HODRİ MEYDAN KULÜP BAŞKANLARI FEDERASYON BAŞKANLARI YÜRUYUN ONUMUZDE
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #15 : 03 Temmuz 2015, 22:14:22 »
ARKADAŞLAR BU ISIN ÇÖZÜMÜ KOLAY

BU YIL KİMSE PUL ALMASIN VİZE YAPTIRMASIN

BAKIN NASIL GERİ ADIM ATACAKLAR BUGÜNE DEK VURUN ABALIYA MİSALİ

GELDİ BU İŞ BURALARA İŞTE HODRİ MEYDAN KULÜP BAŞKANLARI FEDERASYON BAŞKANLARI YÜRUYUN ONUMUZDE
Ben aynı fikirde değilim,onların istedikleride zaten tam olarak bu, avcı sayısını azaltmak.Dikkat ederseniz uygulamaya çalıştıkları devlet avlakları sisteminde ''ava değil avcıya kota''uygulaması var,dolayısıyla bizim ödediğimiz 20-25 milyon lira onlar için hiçbirşey ifade etmiyor.Daha ciddi ve caydırıcı fikirler üretmemiz ve uygulamamız gerek.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
« Yanıtla #16 : 04 Temmuz 2015, 00:20:34 »
Avcılığı endüstriye çevirmek isteyenler asıl bu tür yazıları yazanlar dikkat ederseniz..
Şu yaban tv tayfasına iyice kıl olmaya başladım artık..
Dikkat ederseniz işin zevki, hobisi,  saflığı kalmadı...
Yaban tv kurumsal olarak avcıya donunu bile satmaya çalışıyor.. Program yapanların hepsi köpek tüfek taciri oldu..
Paralı avcılığı en çok isteyenler de onlar bana göre...
Adamların gözü sadece avcının cebinde...
Avcının giydiği pantolondan, dondan , köpeğin mamasına, beeperına kadar girdiler...
Kısacası millette yanlış algılar ve bu tür polemikler yaratarak tüm unsurlarıyla beraber türk avcılığını bu simsarlar dizayn etmek istiyor..

Saygılar,,,
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2015, 08:37:43 Gönderen: Kemal KAYAN »
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 04 Temmuz 2015, 10:49:13 »
Avcılığı endüstriye çevirmek isteyenler asıl bu tür yazıları yazanlar dikkat ederseniz..
Şu yaban tv tayfasına iyice kıl olmaya başladım artık..
Dikkat ederseniz işin zevki, hobisi,  saflığı kalmadı...
Yaban tv kurumsal olarak avcıya donunu bile satmaya çalışıyor.. Program yapanların hepsi köpek tüfek taciri oldu..
Paralı avcılığı en çok isteyenler de onlar bana göre...
Adamların gözü sadece avcının cebinde...
Avcının giydiği pantolondan, dondan , köpeğin mamasına, beeperına kadar girdiler...
Kısacası millette yanlış algılar ve bu tür polemikler yaratarak tüm unsurlarıyla beraber türk avcılığını bu simsarlar dizayn etmek istiyor..

Saygılar,,,

bahsi geçen konunun nifak tohumları 15 sene evvel yine o kanaldada iştigal eden tayfa tarafından atıldı o, temeller şimdi endüstüri safhasında,..
avlak sayfasının açılışında m.enin bora nın yazısını okuyun toplantı evvelinde davet edilen ve neden gitmediğini o yılların bir kısmını güzel anlatmış genel olarakta yaşadığımız çarpıklıkları.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 04 Temmuz 2015, 14:14:39 »
BEN EN BAŞINDAN BERİ SÖYLÜYORUM BUNLARIN DİNİ İMANI PARA DİYE. PARA VERİNCE 200 KAZ  500 KEKLİK 100 TAVŞAN KARACA,ZEBRA ZURAFA,FİL DEVE  BALİNA HELAAAAAAAAAAAAAALLLLLL     MIIIII  OLUYORRRRRRR ? PARASI OLMAYANA GÜNAHHHHHH? PARASI OLANA HELAALLL. BUNLAR METARYALİST  ADAMLAR. VARSIN PARASI OLMAYAN AV YAPMASIN BUNLARIN UMRUNDAMI AMCA OĞLU. BUNLAR AVCI DEĞİL RANTÇI RANTÇI SENİN AV ZAAFINDAN NASIL OLURDA YOLARIM BU TAVUĞU MİSAL KAÇ TANE CİN GEZER TEPELERİNDE BİLMEM ARTIK. LAN KENDİ MEMLEKETİM DE YABANCI OLDUK YAHU. YAKINDA PARAMIZ YOK DİYE KOVMASALAR BARİ
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2015, 14:17:05 Gönderen: Selman ÇELEBİ »
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

The following users thanked this post: Alper BEKRET, Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 04 Temmuz 2015, 21:40:32 »
Yıloardır istedikleri bu değilmiş gibi davranan bu cenap neyin peşinde günahtan arınmak mı kaybedilen popilariteyi geri kazanmak mı bilinmez. Ancak sadece çulluk değil bu ülke avcılığı bundan böylre paralı olacaktır. Zira değiştirilen alt yapı avbis sistemi devlet ve genel avlaklar.. Neyin habercisi.. Avlakların tescillenmesi ile birlikte tek pul dönemine geçiş.. Avlanma ücretleri tanımında ki değişiklik.. Cemal Akcan ve Kamil Üçbaşın TRT toprağın sesi programında bahsttikleri paralı avcılık.. Avcı avlaklarına sahip çıkmıyor. Avcı dayatılan sisteme karşı bir sesizlik ve bana necilik içinde. Bir kısım avcı arkadaşımız ferman padişahınsa dağlar bizim diyerek konuştu ve sitemini dile getirdi. Bir kısım avcımız pul almama eylemi yapmak gibi bir tavır aldı bir kısım avcımız sokaklara döküldü.. Ama  hiç birinde konfederasyonun tam örgütlenmesi ile avcının aynı anda her ilde eylem yapması gibi bir  protes tavır alınmadı. Borovalı yazar DKMP yapar. Avcı Bakar. Saygılarımla.

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 05 Temmuz 2015, 03:46:35 »
Ehhehehe walla cok ilginc!!!!

Simdi bunlar aklisira yoklama cekiyorlar.
Acaba kim ne der?????
Biz yavastan bi gidiklayalim!!!!
Kimler tuzaga duser?
Av olan yerlerin hepsi avlak oluyo!!!!
Neden? Ilerde heryer parali avlak olacak o yuzden!!!!
Parali avlaklari kim isletecek? ? ?
Yandaslar yada orman müdürlerinin tanidiklari!!!!
Biz avcilar ne yapmaliyiz?
Kesinlikle birlik olmaliyiz....
Nasil? Bizde kendi komisyonumuzu kuralim. Her ilde her ilcede temsilciler, kendi avlagimizi kendimiz yonetelim. Biz avcilar salakmiyiz da av mevsimi disinda hayvan yumurtada veya yavruda iken avlicaz? Hayir. Bilinclenmek icin her yerde toplantilar yapalim.

Neden bunlari yapalim?

Çünkü avci olan biziz. Mak muk avbis cavbis!!!!buradakiler avciligin a'sindan anlamiyo ki bizim hakkimizda NASIL karar verir? ? ? ? Onlari biz demokratik secimle mi getirdik oraya?
Hangi bir dusunce ki?
Sen git av acilcak diye erzak al, mazot yak, cadirda kal, kopek al, peynir ekmek ye.. gelsin elin cavuru bizim avimizi vursun. O cavurun ben taaa .....
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 05 Temmuz 2015, 18:56:27 »
Avcıların başarısı bir ve braber olamadan geçer Bizler birliği salayamadığımız muddetce daha cok dayatmalara maruz kalacağız,Öyleyse enkısa surede bu berabarlği sağlamamız gerekmektedir
Avına avcısına sahip cıkan dostlara selam olsun,
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 05 Temmuz 2015, 23:50:05 »
Geçen sene yaptığımız paralı kotalı avcılığa hayır eylemlerinde KANADA MODELİ demişiz. Ha yerli ha yabancı avlaklar satılacak işlettirilecek bakanlık yetkisinde.. Avlanma ücretleri tanımı değişti.. Ama her kes kulak tıkadı. Normaldir.Aha da o video