Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 194516 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL

Çevrimdışı Mustafa TAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Arkafaşlar yoğun baskı altında bu tüfeği aldım. Aklımda soru işaretleriyle.
İlk iş olarak nişangahımı ayarlamaya çalıştık fakat tüfek devamlı üst vuruyor.
Çok basit şekilde grupmana bakmak istedim. 18 m 4 şok 30 gr bior tapa ile benim için tam bir hüsran oldu.Başka bir marka devamlı kullandığım otomatik ile grupmana baktım 5 şok ile sağladığımı Masai mara ile 3 şokta anca yakaladım. 200 fişek attım sorunsuz çalıştı. Ayrıca namlu ile birlikte olan üst kapak siyah mat çabuk çizilecek gibi görünüyor. Resimde bahsettiğim grupmanı paylaşıyorum.

• Armsan Phenoma
1992-ANTALYA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Arkafaşlar yoğun baskı altında bu tüfeği aldım. Aklımda soru işaretleriyle.
İlk iş olarak nişangahımı ayarlamaya çalıştık fakat tüfek devamlı üst vuruyor.
Çok basit şekilde grupmana bakmak istedim. 18 m 4 şok 30 gr bior tapa ile benim için tam bir hüsran oldu.Başka bir marka devamlı kullandığım otomatik ile grupmana baktım 5 şok ile sağladığımı Masai mara ile 3 şokta anca yakaladım. 200 fişek attım sorunsuz çalıştı. Ayrıca namlu ile birlikte olan üst kapak siyah mat çabuk çizilecek gibi görünüyor. Resimde bahsettiğim grupmanı paylaşıyorum.

Merhaba,

Tüfeğiniz için bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Tüfeğinizin IPS Numarasını ve Seri numarasını bizimle buradan paylaşabilir misiniz lütfen bilgilere ulaşmak için.

Grupman testleri dünya da 36,6 metreden yapılmaktadır genel kabul adilen test mesafesi olarak. Fişek ise 6 no lu saçma ile test yapılır.

Şoklar konusunda ise, grupman da bahsettiğiniz şekilde fark yaratıyor ise her iki şoktan birisinin ölçülerinde hata vardır. İsterseniz test ettiğiniz şokları da kutu içerisine ekleyip bize gönderebilirsiniz ve burada en profesyonel ölçüm aletlerinde şokları ölçer ve sizlerle buradan paylaşabiliriz.

Bütün parçalarımız imalat sürecinde her 4 parçada 1 adet CMM ölçüm aletlerinde ölçümleri yapılarak üretime onay verilmektedir.

Sizin yaptığınız grupman standartları bu kabul edilen ölçü, fişek ve şoklara göre standart dışı.

Kullandığınız fişeğin saçma numarasını paylaşabilir misiniz?

Forum yöneticisi İbrahim Aysu bey bu hafta şirketimizte testlere devam etmektedir. İsterseniz tüfeğinizi bize kargo edip, buarada ibrahim beyden profesyonel ekipmanlar, ölçüm aletleri ve laser sight bore ile test yapılmasını rica eder ve buradan sizle paylaşabiliriz sonuçlarını.

Firmamızdan kaynaklanan herhangi bir hata veya sorun ile karşılaşılırsa, ürününüzün namlusu tamamen yenisi ile değiştirilip , testleri yapılıp kutu içerisine eklenip size geri gönderilecektir herhangi bir ücret talep edilmeden.

Tekrardan bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ve gün içerisinde sizden bilgi beklemekteyiz.

Selim

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2017, 10:14:17 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Değerli forum üyeleri 18 metreden test  olmaz lakin Mustafa Beyin testine istinaden yaptım...

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2017, 19:36:10 Gönderen: Ali DELİOĞULLARI »
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Arada bariz fark var Ali bey. Sizin testiniz gayet başarili bir sonuç gibi duruyor. Sorun nerde acaba 😈😈
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 22:10:06 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Özgür Bey bence bi sorun yok... Bu atış  videosunu çektikten sonra arkadaşımın franchi affinity sı ile masai mara yi 36,5 metrede 32 gr 6 no sacma ile denedik( ikiside 71 namlu 2 centik sok ile, franchide carlsons marka şok varken, masai mara da kendi soku  vardı) masai mara nin grupmani franchi den daha  iyi çıktı... Bence grupmanında sorun yok, çok çok  iyi....
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 00:12:57 Gönderen: Ali DELİOĞULLARI »
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Okan IŞIK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCI
Özgür Bey bence bi sorun yok... Bu atış  videosunu çektikten sonra arkadaşımın franchi affinity sı ile masai mara yi 36,5 metrede 32 gr 6 no sacma ile denedik( ikiside 71 namlu 2 centik sok ile, franchide carlsons marka şok varken, masai mara da kendi soku  vardı) masai mara nin grupmani franchi den daha  iyi çıktı... Bence grupmanında sorun yok, çok çok  iyi....

Bu denemeyi video olarak yükleme şansınız var mı ? Affinity compact alma arefesindeyim,kararımı değiştirebilir bu tüfek bu gidişle ...
  • Ata neo 12
  • Vursan 92 a
  • İngiliz Setter Dişi
1985 / TERME

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Okan Bey franchi affinity nın videosunu çekmedik ama arkadaşın adı Recep ERTUNÇ forum üyesi isterseniz onunla görüşün tel no şunu verebilirim... 3 sene önce aldı ve aktif ava gider 3 senedir sadece franchi affinity ı kullanır, baya tecrübesi oldu bu tüfekle...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Bu tüfek vurmuyor grupmanı iyi değil öldürmüyor pişmanım filan diyorsanız eğer anlaşalım alırım silahı haberiniz olsun herkese nasip olmaz böyle bir yerli ;D
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 20:50:38 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Samet bu tüfek 80 metreden vurmuyor ya... 🤣😂😁
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici

Ali bey 18 Metredende vurmuyormuş  ;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
60 metreden vurur mu peki ?  ::)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Ali bey ben galiba yanlış yazdim yada anlatamadim kusura bakmayin. Sorun yok sizin denemenizde onu anlatmak istedim. Cok başarili bir sonuç var ortada diğer iddia edilen sonuçlarda sorun nerde acaba demek istiyorum 😊
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
@Emrah AKDENİZ 2 gram azaltsa vururmu acaba  >:D
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Emrah Bey 60 metreye atmıyorum artık 😊
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ali bey ben galiba yanlış yazdim yada anlatamadim kusura bakmayin. Sorun yok sizin denemenizde onu anlatmak istedim. Cok başarili bir sonuç var ortada diğer iddia edilen sonuçlarda sorun nerde acaba demek istiyorum 😊

@Özgür UYAR @Ali DELİOĞULLARI Abi çoğumuz amatörce testler yaparız az çok birçok kişide yapar ama BEN Hayatımda 18 mtd bior tapalı 30g bir fişeğin bu grupmanı vermesinin imkansız olduğunu düşünüyorum ve savunuyorum iddaasınada girerim :D o kağıdı kalbur eder kalbur 36 metrede bile vermez o grupmanı o derece vasat
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Ali DELİOĞULLARI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
@Emrah AKDENİZ 2 gram azaltsa vururmu acaba  >:D
Samet 2 gr azaltma işi yakmayan tüfekler içindi, orayı karıştırma şimdi :D

Emrah Bey 60 metreye atmıyorum artık 😊

60 metre ulaşılmaz bir mesafe değil  ^-^ Her atımda tutmaz belki ama uygun namlu + şok kombinasyonu + iyi bir fişekle güzel bir önleme yapıldığında imkansız değil. Daha önceki muhabbete istinaden espiri olsun diye yazdım yanlış anlaşılmasın :)
Samet kafayı takmış 18 metre grupmanına  :D Haksız da sayılmaz. Zira 18 metreden 5 şok hatta daha kısa namlu bile olsa kağıdı kevgir ederdi..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Samet 2 gr azaltma işi yakmayan tüfekler içindi, orayı karıştırma şimdi :D

60 metre ulaşılmaz bir mesafe değil  ^-^ Her atımda tutmaz belki ama uygun namlu + şok kombinasyonu + iyi bir fişekle güzel bir önleme yapıldığında imkansız değil. Daha önceki muhabbete istinaden espiri olsun diye yazdım yanlış anlaşılmasın :)
Samet kafayı takmış 18 metre grupmanına  :D Haksız da sayılmaz. Zira 18 metreden 5 şok hatta daha kısa namlu bile olsa kağıdı kevgir ederdi..

ya 18 mt takıldım evet imkansız çünkü fiziken mümkün değil beaa 10-15 mt arası bior tapa açıyor zaten saçma sayıları belli fişekteki hemde 30 g ortada bariz bir hata var :D bence hata mekanik ve patlayıcı ile alakalı değil net !
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
@Özgür UYAR @Ali DELİOĞULLARI Abi çoğumuz amatörce testler yaparız az çok birçok kişide yapar ama BEN Hayatımda 18 mtd bior tapalı 30g bir fişeğin bu grupmanı vermesinin imkansız olduğunu düşünüyorum ve savunuyorum iddaasınada girerim :D o kağıdı kalbur eder kalbur 36 metrede bile vermez o grupmanı o derece vasat
Orada haklisin @Samet BİRİCİK  bu mesafeden bu grupman bencede imkansiz ve bende demek istediğim sorun nerde acaba die konuştum. Ama sende dik daldın birader olaya 😁😁 herkes farkinda durumun bisey demene gerek bile yok
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
ya 18 mt takıldım evet imkansız çünkü fiziken mümkün değil beaa 10-15 mt arası bior tapa açıyor zaten saçma sayıları belli fişekteki hemde 30 g ortada bariz bir hata var :D bence hata mekanik ve patlayıcı ile alakalı değil net !
Şimdi ben bu tür konularda polemiğe girip şahıs üzerinden konuşmayı seven biri değilim. Ama yeni sayılabilecek bir kayıt tarihine sahip üye.. Hiç ileti yazmadan doğrudan bu konuya dalıp böyle bir paylaşım yapınca insanın aklına bazı şeyler geliyor ister istemez.
Yine de kimseyi herhangi bir şeyle itham etmek istemiyorum.. Ama bu kadar grupman testi yapıp uğraşıp paylaşılıyor.. Göz var izan var demezler mi adama...?
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Evet Emrah Bey bende zaten daha önceki muhabbete istinaden yazdiginizi anladim😊😊 ayrıca söylediklerinize katılıyorum... Bence soylede bi durum var, avcı avda 100 fişek atar 8-10 kuş vurur akılda kalan da o 8-10 atış olur...😊😊Vuramadiklarini unutuuuur gider.... aradan biraz daha zaman gecinceye 8-10 kuşun en uzakta vurduğu kalır bellekte....Benimkide oyke bi psikoloji heralde... Yazdiklarimizda asagi yukarı aynı şeyleri söylüyoruz... Herkese Sa.
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Orada haklisin @Samet BİRİCİK  bu mesafeden bu grupman bencede imkansiz ve bende demek istediğim sorun nerde acaba die konuştum. Ama sende dik daldın birader olaya 😁😁 herkes farkinda durumun bisey demene gerek bile yok

Valla görünce o mesafeyi gözüm açıldı bıldırcınını bile daha uzağa salıyoruz dayanılacak gibi değil açıkçası çocuk değiliz kaç yaşında aklı başında insanlarız kandırılmakta adamın canını sıkar ben sivri dilliyim valla abi açık açık söylerim kusura bakmasın kimse  ;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Şimdi ben bu tür konularda polemiğe girip şahıs üzerinden konuşmayı seven biri değilim. Ama yeni sayılabilecek bir kayıt tarihine sahip üye.. Hiç ileti yazmadan doğrudan bu konuya dalıp böyle bir paylaşım yapınca insanın aklına bazı şeyler geliyor ister istemez.
Yine de kimseyi herhangi bir şeyle itham etmek istemiyorum.. Ama bu kadar grupman testi yapıp uğraşıp paylaşılıyor.. Göz var izan var demezler mi adama...?

Emrah Bunca ar-ge yatırım testler emek zaman para bu tip paylaşımlar yüzünden hiç olabiliyor..Ne idiğü belirsiz 1 GÜNLÜK üyelikle 1 kağıt parçasıyla konuya direk dalıp bakın bu böyle demekde olamaz... Ortada bir çalışma varken bu tip olaylarla gelenlerde bende art niyet ararım..
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2017, 22:40:08 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Evet Emrah Bey bende zaten daha önceki muhabbete istinaden yazdiginizi anladim😊😊 ayrıca söylediklerinize katılıyorum... Bence soylede bi durum var, avcı avda 100 fişek atar 8-10 kuş vurur akılda kalan da o 8-10 atış olur...😊😊Vuramadiklarini unutuuuur gider.... aradan biraz daha zaman gecinceye 8-10 kuşun en uzakta vurduğu kalır bellekte....Benimkide oyke bi psikoloji heralde... Yazdiklarimizda asagi yukarı aynı şeyleri söylüyoruz... Herkese Sa.
@Ali DELİOĞULLARI ustam zaten işin güzel tarafı akılda kalanlar oluyor :)

Uzak mesafe konularında ''süreklilik'' iddia edildiği zaman bana tuhaf geliyor. Yoksa av tüfeği bazen sürprizlere açıktır. 3 haneli mesafeleri bile görebilirsiniz bunun olmayacak tarafı yok. Ama Her attığımı 80-90 metreden vururum diyen adam gerçekten iyi atıcıdır :)

Uzak atmayı veya yüksekten düşürmeyi ben de çok severim. Müthiş keyifli oluyor.
Alttaki videoda 35. saniye sonrası vuruş, 60 metre üstüdür, eksiği yok fazlası var. Her atış böyle rastlamaz. Sadece ''denk gelirse'' olur :)

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Ali DELİOĞULLARI

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale