Gönderen Konu: "ÖZ KUŞLU BERETTA"  (Okunma sayısı 7047 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
"ÖZ KUŞLU BERETTA"
« : 17 Ağustos 2011, 22:32:16 »
Bir arkadaş babadan kalma tüfeğini getirip gösterdi ve "hocam sen anlarsın bunun modeli ne?" dedi ben de baktım inceledim ve; ÖZ KUŞLU BERETTA bu olsa gerek dedim ne diyeyim :D
 Eski Beretta  modelleri  konusunda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.

• Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: "ÖZ KUŞLU BERETTA"
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2011, 23:20:25 »
İyi demişsin işte hocam; Öz Kuşlu Beretta :) Eskiden 80 çeşit Beretta mı vardı. Bir Beretta bi de kuş... öz kuşlu :))

Üzerinde yazan dikkat çekici yazıları(sembol hariç) yazarsanız belki daha destekli sallarız. Seri no falan varsa, sorun olmazsa, yazarsanız araştırırız.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2011, 23:33:50 »
Şu tüfeğin aynısı sanırım.Model 401
http://www.pendletonfirearms.com/shotguns/sber0111.htm
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2011, 00:27:50 »
Kamil Bey bravo. Aynı site ve resmi ben de buldum ve buraya döndüm ki geç kalmışım :) Bence de odur. Öz kuşlu 401 (herhalde).
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2011, 00:49:09 »
aynı tüfeğe avrupalı nasıl bakmış yurdum insanı nasıl.
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2011, 22:58:17 »
Kamil Bey tebrikler ve teşekkürler. Birebir aynı silah. Halil Bey haklısınız arkadaş kötü bakmış bu yüzden benden fırça da yedi. Ancak,  Kamil Bey'indirdiği 401 sonradan elden geçmiş ve dikkat edilirse çok kötü bir kromaj yapılmış. Orjinali beyaz olmayan bölgeler de boyanmış.
 Arkadaşlar, bilgi vermek için namlu altında doğrudan "1950" olarak yazan üretim tarihi ile  iç çap18,4 sağ namlu: 17,6 şok,  sol namlu : 17,4 yazılı.  alanında fotosunu çekmiştim ancak ışık patlamasından fotoda okunmadığından eklemedim.
 Ayrıca bu dar şokların paternini merak ettiğimden kabaca bir test yapmak için tüfeği araziye götürüp, 40 adıma 35-40 cm çapına yuvarlakça bir taş diktik. Sağ namluyla 28gr. RC 9 no saçma ile bir atış yaptık. Ve fişeğin gücüne göre oldukça ağır olan taşı (toprağa iyi oturtmuş olmamıza) rağmen devirince  İşte "tavşanını arkasını öne fırlatan tüfek" bu diye arkadaşa gayri ihtiyari seslendim. :D
Gidip hedefe baktığımızda ise yine eski avcıların efsane tüfekleri anlatırken kullandıkları tabirle söyleyeyim "Taş simsiyah olmuştu" yani saçma çok yoğundu ve sanki tamamı taşın üzerindeydi. Tam bu sırada sağ elmacık kemiğimin acıyla ve ağır ağır şişmekte olduğunu farkettiğimden (aşırı şoktan-aşırı sıcaktan veya ingiliz kundakla ilk defa atış yapmamdan kaynaklanıyor olabilir. Bu konuda da yorumlarınızı bekliyorum..) İkinci atışa cesaret edemedim. Ve tüfeği kılıfına koyarak eve döndük.... (Bazılarına hikaye gibi gelebilir. Ancak inanmayan arkadaşı -Diyarbakır sıcakları sona ermeden- Bu testi kendilerinin yapması için davet edebilirim.) SELAMLAR..

• Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2011, 10:12:58 »
arkadaşınıza babasından bir hazine kalmış inşallah bu zamandan sonra kıymetini bilir ve hak ettiği değeri verir.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2011, 13:17:16 »
öz kuşlu beretta standlardaki yerini aldı :) güzel tabir aynı öz kardeşler pastanesi gibi:)
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2011, 15:30:47 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2011, 15:28:32 »
Evet Ferhat Bey, umarım bundan böyle üzerinde kanatlı resmi olan her beratta'yı serisini belirtmeden (serisini yazmaktan acizlik veya tüfeğini daha üst sınıf gösterme gayreti nedenleriyle) "Kuşlu Beratta" diyerek, kafa karışıklığı yaratılmaz.   Bu arada   "KUŞ" meselesini çözerek te sitemizin diğer siteler karşısında puanını artırmış olduk. :D   
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2011, 15:47:43 »
Özür-düzeltme; Bir önceki mesajımda   " beretta" yerine iki yerde (bizim buralarada öyle telafuz edildiğinden)  "beratta" olarak yazmışım.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır