Gönderen Konu: yeni aldığım tüfeğim hatsan luger  (Okunma sayısı 10790 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
yeni aldığım tüfeğim hatsan luger
« : 03 Ağustos 2014, 16:12:14 »
 O0 Daha önce sitemizde konusunu açmıştım ne zamandır da resimlerini atayım diyordum kısmet bugüneymiş.teknik detaya girersek tüfeğim 71 namlu mobil şok hassas terazide 3280gr geldi doğru düzgün bir grupman testi yapamadım ama tenekelere trap fişekleriyle atış yaptım sonuç gayet güzel mekanizması trap fişekleriyle tıkır tıkır çalışıyor.fişek yatağı 76mm şarjör kapasitesi 4+1 inşallah bu sezon avda deneyeceğim.silahın yanında şarjör uzatma borusu dipçik ayar puluda var görünüş olarak ve dipçik olarak bana uydu umarım sezonda güzel avlar yaparım.. saygı ve selametle  O0 O0 

resim gönder

resim gönder

resim yükleme servisi

resİm yÜkleme

resim gönder

resİm yÜkleme

ücretsiz resim barındırma
  • Dörtler tüfek sanayi çifte huğsan otomatik
  • Fortuna Suhl çifte
  • sarsilmaz kilinc 2000mega
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.
EDEPLE GELEN HÜRMETLE GİDER.

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
Ynt: yeni aldığım tüfeğim hatsan luger
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2014, 17:17:44 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Tam benim sevdiğim tipte bir tüfek siyah kasa sade ama hoş :) Barrel kasa mı diyorlar her neyse browning kasa tipi de hoşuma gidiyor. Hatsan güzel tüfekler yapıyor..

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2014, 21:04:10 »
Tüfek gerçekten şahane..hayırlı olsun kazasız belasız avlar dilerim..bu kasa tipi benimde çok hoşuma gider ve yüze çok güzel gelir üstüne yatıcam diye uğraşmazsınız tüfeğin..stoegerde biraz böyle buna benziyor ve yüze çok iyi gelir..ama Franchi Tüfeğim bu kasanın aynısı..yüze nasıl geldiğinide anlatmaya gerek yok kullanan arkadaşlar çok iyi bilir..baya zarif bir silah yapmışlar..ama kaşık modelini sevmiyorum franchilerin..fişek yenilerken uğraştırıyor...bundada öyle..tüfeği ters öçevir..soldaki düğmeye basılı tut..sonra fişek doldur uzun hikaye..keklik avında filansanız zaman kaybettiriyor..bu tüfektede öyle..keşke stoeger gibi filan yapsalardı..attıkça tüfeği çevirmeden alttan bas fişeği..mandalla düğmeyle uğraşmazsın..bu arada Alper kardeşim dipçiğin tetik çekme mesafesi kaç cm ölçtünmü hiç..ağırlığıda güzel ağır gramaj fişeklerde tepme savurtma yapmaz..ördek avında güzel işler çıkarıcak gibi geliyor bana bu silah..ayynı Franchi yahu..şarjör somununu bile aynı yapmışlar..inşallah onun kadar sorunsuz ve hatasız uzun ömürlü bir tüfek yapmışlardır.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2014, 21:12:16 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2014, 23:26:41 »
Bu tüfek Hatsan'ın bayağı eski modellerinden, yanda gaz ayar vıdası var. Hatsan artık bu modellerden üretmiyor.
Bu modeli yıllarca kullanan arkadaşım var, kendisi tüfekten çok memnun, bende av performasına şahitim vede beğenirim.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2014, 00:19:39 »
hatsanın ilk üretimleri diye biliyorum bunu birde bu tüfekte kaşığa fişek sürünce yandaki düğmeye basıyormusunuz acaba
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Ağustos 2014, 12:34:08 »
Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.Şahin abi Tetik çekme mesafesi yanlış hatırlamıyorsam 36.5 cm idi bana çok az kısa geliyor ama iyi. Kenan bey hangi düğmeyi kastediyorsunuz
  • Fortuna Suhl çifte
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2014, 19:21:37 »
Bu tüfek Hatsan'ın bayağı eski modellerinden, yanda gaz ayar vıdası var. Hatsan artık bu modellerden üretmiyor.
Bu modeli yıllarca kullanan arkadaşım var, kendisi tüfekten çok memnun, bende av performasına şahitim vede beğenirim.
hatsanın ilk üretimleri diye biliyorum bunu birde bu tüfekte kaşığa fişek sürünce yandaki düğmeye basıyormusunuz acaba
SN.ÖZKAN ve SN.MAKAS
Bu tüfeğin aynısından 2005 yılından bu güne kullanmaktayım ve bu model iç piyasa için değil LUGER patenti ile yurt dışı bir sipariş için sadece 2004-2005 yılları aralığında üretilmiştir (yani hatsan firmasının en eski modeli değildir) ve birdaha üretilmemiştir.. silahın üzerinde hiçbir türkçe yazı veya ibare yoktur(ne namluda,,nede kasada)ve iç piyasaya o an için görüştüğüm fabrika yetkilileri tarafından sadece 80 adet verildiği bilgisini almıştım..
el kundağının yanındaki delik  aktif valfin gaz tahliye deliğidir,, yani gaz ayar vidası falan değildir..kasa yanındaki LUGER yazılı logosu bütün dünyada luger markasının kayıtlı ve patentli logosudur..
namlu iç çapı 18.55mm dir en azından benimkisi öyledir..
benim silahımda 66 cm namlu boyunda ve 3120 gr ağırlığındadır ..24 gr trap,, skeet fişeklerini bile bayram şekeri gibi atan bir mekanizmaya sahiptir..
her nekadar ülkemizde üretilmiş olsada bu silahı yerli silahlar ile aynı katagoride değerleendirmemek lazım diye düşünüyorum..bu güne kadar benim kıyaslama yaptığım tüm yerli ve yabancı markalı kinetik olsun gazlı olsun tüfekleri hem paternde hemde penetrasyonda yarı yolda bırakmış çok kaliteli bir silahtır..
namlu boyası mat krom kaplamadır ve bu güne kadar en ufak bir paslanma emaresi bile göstermemiştir..bir diğer soruda evet kaşığa fişek sürerken kasanın yanındaki düğmeye basmak gerekir (avda veya atışta herhangi bir zararını görmedim..)FRANCHİ ile kıyaslanarak onun kadar sorunsuz ve kaliteli göründüğü söylenmiştir ..bence franchidende bir gömlek daha üstün bir silahtır..

ve kısaca değerlendirmemin sonuna gelecek olursam.. şahsi kanaatim (bende sahip olduğum için söylemiyorum) BU GÜNE KADAR ÜLKEMİZDE ÜRETİLMİŞ ,, GELMİŞ GEÇMİŞ TÜM GAZLI YARI OTOLARIN EN İYİSİ VE EN KALİTELİSİDİR..
ALPER BEY satın alma sürecinde fikrimi sormuştu bende böyle bir şansı (7-8 yıl rafta beklemiş bir silahı) kaçırmaması gerektiği ve çok memnun kalacağı düşüncemi kendisine iletmiştim oda tavsiyeme uymuş..
HAYIRLI OLSUN ALPER BEY GÜLE GÜLE BOL VE BEREKETLİ AV GÜNLERİNDE KULANMANIZI DİLERİM...
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2014, 19:27:55 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2014, 19:53:29 »
HAKAN ABI iyiki de tavsiyelerine uyup almışım bu tüfeği güzel yorumun için teşekkür ederim yalnız sanada bahsetmiştim silahta N ve M konumu var diye el kundağındaki o deliğin hizasında gaz odasıyla namlunun birleştiği yerde iki konumlu (N-M) bir ayar vidası var. Şuan şehir dışında olduğum için resim ekleyemiyorum
  • Fortuna Suhl çifte
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2014, 20:23:33 »
HAKAN ABI iyiki de tavsiyelerine uyup almışım bu tüfeği güzel yorumun için teşekkür ederim yalnız sanada bahsetmiştim silahta N ve M konumu var diye el kundağındaki o deliğin hizasında gaz odasıyla namlunun birleştiği yerde iki konumlu (N-M) bir ayar vidası var. Şuan şehir dışında olduğum için resim ekleyemiyorum
ALPER BEY
Evet şimdi hatırladım yalnız o ayar vidası el kundağının içinde olması lazım ,,elkundağında resimde görünen delik gaz tahliyesi için ben ondan bahsettim ,, ayrıca benim silahımda senin bahsettiğin N-M konumlu herhangibir ayar vidası yok..
TEKRARDAN HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE KULLAN.. selamlar.....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2014, 20:34:18 »
Aleyküm selam abi evet el kundağının içinde tam o delik hizasında dediğin gibi delikte gaz tahliyesi için .Verdiğin bilgiler için tekrardan teşekkür ederim Sürç-ü lisan ettiysem affa saygı ve selametle hayırlı akşamlar
  • Fortuna Suhl çifte
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2014, 20:35:26 »
SN.ÖZKAN ve SN.MAKAS
Bu tüfeğin aynısından 2005 yılından bu güne kullanmaktayım ve bu model iç piyasa için değil LUGER patenti ile yurt dışı bir sipariş için sadece 2004-2005 yılları aralığında üretilmiştir (yani hatsan firmasının en eski modeli değildir) ve birdaha üretilmemiştir.. silahın üzerinde hiçbir türkçe yazı veya ibare yoktur(ne namluda,,nede kasada)ve iç piyasaya o an için görüştüğüm fabrika yetkilileri tarafından sadece 80 adet verildiği bilgisini almıştım..
el kundağının yanındaki delik  aktif valfin gaz tahliye deliğidir,, yani gaz ayar vidası falan değildir..kasa yanındaki LUGER yazılı logosu bütün dünyada luger markasının kayıtlı ve patentli logosudur..
namlu iç çapı 18.55mm dir en azından benimkisi öyledir..
benim silahımda 66 cm namlu boyunda ve 3120 gr ağırlığındadır ..24 gr trap,, skeet fişeklerini bile bayram şekeri gibi atan bir mekanizmaya sahiptir..
her nekadar ülkemizde üretilmiş olsada bu silahı yerli silahlar ile aynı katagoride değerleendirmemek lazım diye düşünüyorum..bu güne kadar benim kıyaslama yaptığım tüm yerli ve yabancı markalı kinetik olsun gazlı olsun tüfekleri hem paternde hemde penetrasyonda yarı yolda bırakmış çok kaliteli bir silahtır..
namlu boyası mat krom kaplamadır ve bu güne kadar en ufak bir paslanma emaresi bile göstermemiştir..bir diğer soruda evet kaşığa fişek sürerken kasanın yanındaki düğmeye basmak gerekir (avda veya atışta herhangi bir zararını görmedim..)FRANCHİ ile kıyaslanarak onun kadar sorunsuz ve kaliteli göründüğü söylenmiştir ..bence franchidende bir gömlek daha üstün bir silahtır..

ve kısaca değerlendirmemin sonuna gelecek olursam.. şahsi kanaatim (bende sahip olduğum için söylemiyorum) BU GÜNE KADAR ÜLKEMİZDE ÜRETİLMİŞ ,, GELMİŞ GEÇMİŞ TÜM GAZLI YARI OTOLARIN EN İYİSİ VE EN KALİTELİSİDİR..
ALPER BEY satın alma sürecinde fikrimi sormuştu bende böyle bir şansı (7-8 yıl rafta beklemiş bir silahı) kaçırmaması gerektiği ve çok memnun kalacağı düşüncemi kendisine iletmiştim oda tavsiyeme uymuş..
HAYIRLI OLSUN ALPER BEY GÜLE GÜLE BOL VE BEREKETLİ AV GÜNLERİNDE KULANMANIZI DİLERİM...

Hatsan 18.50-55mm  arası namlu yapıyor galiba. Bende beğendim verimli olacağını düşünüyorum.. Hayırlı olsun.
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2014, 22:09:55 »
 Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Ağustos 2014, 12:15:50 »
Hatsan 18.50-55mm  arası namlu yapıyor galiba. Bende beğendim verimli olacağını düşünüyorum.. Hayırlı olsun.

mustafa bey teşekkür ederim
  • Fortuna Suhl çifte
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 05 Ağustos 2014, 12:16:26 »
Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın.
erol bey teşekkür ederim
  • Fortuna Suhl çifte
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 05 Ağustos 2014, 13:41:06 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Tam benim sevdiğim tipte bir tüfek siyah kasa sade ama hoş :) Barrel kasa mı diyorlar her neyse browning kasa tipi de hoşuma gidiyor. Hatsan güzel tüfekler yapıyor..

Barrel ingilizcede namlu demektir.

Barrel made of chromium molibydenum steel : Namlu krom molibden çelikten imal edilmiştir.

Bu tarz kasayı ben de çok beğeniyorum.Yeni A5 lerde de kambur kasayı biraz daha kırparak buna yakın bir kasa yapmışlar çok hoş duruyor.
1982-Mersin

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 05 Ağustos 2014, 15:12:34 »
hayırlı olsun hatsan iyi bir seçim olmuş
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 05 Ağustos 2014, 17:49:06 »
Barrel ingilizcede namlu demektir.

Barrel made of chromium molibydenum steel : Namlu krom molibden çelikten imal edilmiştir.

Bu tarz kasayı ben de çok beğeniyorum.Yeni A5 lerde de kambur kasayı biraz daha kırparak buna yakın bir kasa yapmışlar çok hoş duruyor.
DOĞU BEY
Bu tip (barak kasa) gerçektende ani parlayan kuş avlarında çabuk yüze gelmesi ve kolayca hedefin yakalanması açısından ( en azından benim ölçülerim ve vücut yapım için öyle) çok rahat kullanım kolaylığı ve büyük bir atış yüzdesi sağlıyor..
bununla birlikte sadece kasa estetiği olarak değil işlevsellik açısındanda elinizdeki AFİNTY ile her konuda boy ölçüşecek bir silah olduğundan emin olunuz ,, hatta atış konforunda ondan daha iyi olduğunuda söyleyebilirim..SELAMLAR....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 06 Ağustos 2014, 12:59:53 »
DOĞU BEY
Bu tip (barak kasa) gerçektende ani parlayan kuş avlarında çabuk yüze gelmesi ve kolayca hedefin yakalanması açısından ( en azından benim ölçülerim ve vücut yapım için öyle) çok rahat kullanım kolaylığı ve büyük bir atış yüzdesi sağlıyor..
bununla birlikte sadece kasa estetiği olarak değil işlevsellik açısındanda elinizdeki AFİNTY ile her konuda boy ölçüşecek bir silah olduğundan emin olunuz ,, hatta atış konforunda ondan daha iyi olduğunuda söyleyebilirim..SELAMLAR....

Eski tüfeklerin malzeme kalitesi ve işçiliği her zaman beni cezbetmiştir.Söylediklerinizde haklı olma ihtimaliniz çok yüksek.

Affinityi niye aldık,ucuz olduğu için yoksa sıfır 303 bulsam hiç düşünmem hemen alırım.

2 ay evvel çok affedersiniz yavşağın biriyle 2 bin tlye sıfır beretta 390 için anlaştık.Aynı bu tüfeğin kasa tipindeydi.
Parayı alacağı gün vazgeçti satmaktan.
1982-Mersin

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 11 Ağustos 2014, 09:54:40 »
bahsettiğim  N-M konumu olan ayar vidası

resim yüke

resim yülke
  • Fortuna Suhl çifte
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.

Çevrimdışı Emre GÖK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2014, 10:47:42 »
Hayırlı Olsun

Bi sorum olacaktı  Ruhsat alırken maliyeye 25 TL yatırdıktan sonra buldundurma veya taşıma ruhsatı için ayrı bir ücret ödüyor muyuz ?
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2014, 10:48:58 Gönderen: Emre GÖK »
cCc

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 11 Ağustos 2014, 11:35:29 »
Hayırlı Olsun

Bi sorum olacaktı  Ruhsat alırken maliyeye 25 TL yatırdıktan sonra buldundurma veya taşıma ruhsatı için ayrı bir ücret ödüyor muyuz ?
saolun Emre bey hayır ödemiyorsunuz
  • Fortuna Suhl çifte
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 12 Ağustos 2014, 18:39:55 »
Bu tüfeğin plastik aksamlı 7+1 modelini satılırken gördüm 61 uzatma şoklu idi yazdıktan sonra aklıma geldi ama düğmeye basma olayını hiç sevmediğim bir olay doğrusu

Doğu Güçlü abi bende senin gibi eski tüfekleri severim eskiler güzeldir gerçekten bende bir arkadaştan tüfek satın alacaktım adam bir satıyom diyor bir vaz geçiyor su koy veriyor önemli olan tüfeği elinize aldığınızda ne hissetiğiniz bence bazen marka önemli değil şahsi düşüncem bazı fabrikaların dönem dönem ürettiği ürünlerde kaliteli ürünler hattsan ın eskiden bu yana kendini yenilediğini göre biliyoruz şimdiki modellerde remington kaşık sistemini kulanıyor şahsen ben ps guard serisini çok beğendim şu sıralar benelli sisteme döndü bakalım bekleyip görecez son durum ne olacak saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO