Gönderen Konu: CESA SUPER POZELER TRAP ATIŞLARI PERFORMANSI  (Okunma sayısı 4809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan AZDAMUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
CESA SUPER POZELER TRAP ATIŞLARI PERFORMANSI
« : 19 Haziran 2015, 12:19:32 »
Arkadaşlar cesa marka pozeleri trap atışlarında kullanan arkadaşlar var mı? performansına göre almayı düşünüyorum. Eğer trap atışlarında ii değilse, yarı otomatiğini alacağım. netice de iki tüfekte de trap yapamayacağım için. Vereceğiniz bilgiler Tüfeğimi seçmemde birinci sırada olacak. teşekkürler
1976 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Ercan CANLISOY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: CESA SUPER POZELER TRAP ATIŞLARI PERFORMANSI
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2015, 12:33:22 »
Merhaba ben 1800 favorit modelini yeni aldım, sezon daha açılmadığı için trap atışları yapmaktayım gayette memnunum, ağırlığından dolayı atışlarda gayet güzel sonuçlar aldım beni memmnun etti.
1965 istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2015, 12:40:14 »
bir kaç arkadaş 24 gr fişekler ile pek randıman alamadıklarını  yazmışlar. pozeyi almaya gidiyordum şimdi, okuyunca ikilemde kaldım.
1976 ESKİŞEHİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2015, 00:20:53 »
Ben aldığımdan beri sterling24 gr trap ffişeği kullanıyorum her bakımdan memnunum.
1965 istanbul

The following users thanked this post: Zafer TOPÇU

Çevrimdışı Zafer TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Haziran 2015, 01:12:26 »
Kısmetse tayin olup memlekete dönünce bu tüfekten almayı düşünüyorum bende. Cesa ile ilgili aşağı yukarı tüm konuları okudum , kullanıcılardan şikayet yok gibi.
  • Akkar Churchill 512 Çifte
  • Huğsan 191 a Otomatik
  • Huğlu Renova Otomatik
  • Tanga Del Dnd Serbia - Epagnuel Breton
  • Nitro Breton'el - Epagnuel Breton
Zafer TOPÇU
1984 EDİRNE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2015, 08:49:22 »
Ercan bey, vermiş olduğunuz bilgiye teşekkür ederim. Ismarladım bir tane gelecek bakalım
1976 ESKİŞEHİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2015, 08:52:25 »
Bu arada bende baya araştırma yaptım bu tüfekle ilgili. gerçekten fiyat kalite performansı tamamen ters orantılı. kalite var, fiyat düşük. Gayet ii bence
1976 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2015, 10:01:21 »
Bu arada bende baya araştırma yaptım bu tüfekle ilgili. gerçekten fiyat kalite performansı tamamen ters orantılı. kalite var, fiyat düşük. Gayet ii bence
         Gökhan bey, cesa 1800 favorit modelini bir av bayisinde inceleme fırsatı buldum. Pozeler hakkında fazla bilgi sahibi değilim yalnız aynı bayide Huğlu 103D-103CE modelleri de vardı ikisini kıyaslama fırsatım oldu. Forumdan takip ettiğim kadarıyla Cesa'nın ağırlığı şikayet konusu yalnız bana huğlu daha ağır geldi, özellikle 103CE modelinin ciddi bir ağırlığı var. Onun haricinde Huğlu bir kademe kaliteli olduğunu hissettiriyor. 900- 1.000.-TL mertebelerinde alınabilir bir tüfek Cesa. Bayinin bana verdiği fiyat 1.275.-TL olunca bir anda Huğluya sempatim artmadı desem yalan olur.

1984 Ankara

Çevrimdışı Zafer TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Haziran 2015, 12:18:42 »

Şimdiden hayırlısı olsun Gökhan bey. Tüfeğinize kavuştuktan sonra tekrardan görüşlerinizi bekliyoruz.
  • Huğsan 191 a Otomatik
  • Huğlu Renova Otomatik
Zafer TOPÇU
1984 EDİRNE

Çevrimdışı Zafer TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 22 Haziran 2015, 12:24:21 »
         Gökhan bey, cesa 1800 favorit modelini bir av bayisinde inceleme fırsatı buldum. Pozeler hakkında fazla bilgi sahibi değilim yalnız aynı bayide Huğlu 103D-103CE modelleri de vardı ikisini kıyaslama fırsatım oldu. Forumdan takip ettiğim kadarıyla Cesa'nın ağırlığı şikayet konusu yalnız bana huğlu daha ağır geldi, özellikle 103CE modelinin ciddi bir ağırlığı var. Onun haricinde Huğlu bir kademe kaliteli olduğunu hissettiriyor. 900- 1.000.-TL mertebelerinde alınabilir bir tüfek Cesa. Bayinin bana verdiği fiyat 1.275.-TL olunca bir anda Huğluya sempatim artmadı desem yalan olur.

Ömer hocam birçok web sitesinde cesa 950 - 1000 TL aralığında  av bayi biraz yüksek fiyat vermiş sanki başka bayilere bakmakta bence yarar var. Bende özel işlerimden dolayı beklemedeyim kısmet olur da hallolunca birebir incelemek istiyorum. 1300- 1500 tl ye kadar alınacak bir çok tüfekle atbaşı gidecek bir model kanaati oluştu buradaki yorumlara bakarak :)
  • Huğsan 191 a Otomatik
  • Huğlu Renova Otomatik
Zafer TOPÇU
1984 EDİRNE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2015, 15:14:21 »
Gökhan bey şimdiden hayırlı olsun diyorum,inşallah beni mahçup etmez :).Aldıktan sonraki izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
1965 istanbul

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2015, 17:30:48 »
arkadaşlar tüfek geldi. Arızalı çıktı. Kalite kontrol aşamasında gözden kaçan bir arıza olmuş sanırım. sellektör solda iken ilk tetik düşmesine rağmen, ikinci si kaçırıyordu. aldığım av bayisine geri götürdüm. tüfeğin arızasını anlattım. Tüfek kargo ile fabrikasına geri gitti. Bugün aldım, tüfekte yine aynı arıza devam ediyordu. Fabrikasını aradım, Tuğper bey ile görüştüm. arıza kendisine yanlış bildirilmiş, iğne ile ilgili bir sorun olduğu söylenince sellektöre bakılmamış.Kendisi gerçekten çok ilgili davrandı. Tüfeğin arkasında olduğunu söyledi. Yaklaşım tarzı ve ilgisi beni memnun etti. Bayii ve dağıtım cı firmalardan ziyade kendisini direk aradığım için çok memnun oldu. bizzat ilgilenecek tüfekle. Akşam aynen tüfeğimi geri kargoladım kendisine. Şunu söyleyeyim. Allah yapısı olmadığı için, şansız bir arıza olduğu kanaatindeyim. Eğer arıza giderilirse  tuğper beyin Tüfeklerinin arkasında olduğunu bilin arkadaşlar. yanlız bu aradaki bayiidir, dağıtımcıdır, sıkıntınız adamların umurlarında değil.  tüfek tamirden geliyor, bana teslim ediyor,aynı arıza devam ediyor. insan bir sıkılır. sattı iş bitti. fabrikaların ürünü pazarlayan dağıtımcı,bayii ağını seçerken gerçekten itinalı olması lazım. Satış sonrası destek hizmetini daha bir fişek atmadan test etmiş oldum:) Anafikir: bayi mayi karıştırmayın, direk fabrika ile muhattap olun.
1976 ESKİŞEHİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 26 Haziran 2015, 21:06:13 »
Gökhan bey hem hayırlı olsun diyorum,hemde şansızlık için geçmiş olsun.Tuğper beyi aramakla en iyisini yapmışsınız her zaman malının arkasında duran bir kişidir,o bakımdan cesa kullanıcıları olarak şanslıyız.Tüfeğinize en kısa zamanda kavuşmanız dileği ile.....
1965 istanbul