Gönderen Konu: Cesa Süperpoze Av Tüfeği Hakkında  (Okunma sayısı 39219 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail KARA

• AvlakForum Üye
  • *
Cesa Süperpoze Av Tüfeği Hakkında
« : 24 Ocak 2012, 18:42:47 »
     Değerli ustalar
     Babam bana 10-12 yıl önce cesa marka bir süperpoze hediye etti. Fakat tüfeğimin aşırı derecede sacma secme sıkıntısı var.
gerek ben gerekse yakın arkadaşlarıma attırdım. Manevi değerinden dolayı sürekli ava götürmüyorum. Götürdüğüm zaman da pişman oluyorum. Hani tüfeği sevmesem ve manevi değei olmasa çoktan satmıştım. Bu marka tüfek kullanan arkadaş ve ya usta varsa bana fikir verebilir mi.
     Bu akşam nette bakarken bayisinin veya imalatçısının bursa da olduğunu gördüm. Fikir almak amaçlı telefonu aradım. Telefona çıkan beyefendiye durumu anlattım. Fişek seçdiğini tüfeğin bana manevi değeri olduğunu fakat ava götüremediğimi ...gibi. ben beyefendiden
yardımcı olalım şeklinde bir cevap beklerken adam açtı ağzını yumdu gözünü. Yok tüfeği karalıyormuşum da yok hakaret ediyormuşum da
ben karalayacak olsam bayisini arayıp da karalama yapmam. yazarım nete bende var memnun değilim diye olur biter.
     Fakat ben tüfeğimi seviyorum. daha önce birkaç usta ile görüştüm zamanında kullanmışlar ben de kullanmak istedim.hepsi bu :(
sıkıntı benim atışlarımda da olabilir diye trap atış müsabakalarında boy gösteren arkadaşlarıma da attırttım. canlı düşüyor VESSELAM.

CESA MARKA AV TÜFEĞİ HALEN KULLANAN VE YA GEÇMİŞTE KULLANAN USTA VE ARKADAŞLARIN TAVSİYELERİNİ BEKLİYORUM.
Tüm arkadaş, Dost ve Ustalarıma saygılar sunuyorum.

« Son Düzenleme: 24 Ocak 2012, 18:56:57 Gönderen: İsmail KARA »
İsmail KARA
1976 BİLECİK Memleket & Bursa Yenişehir İkaamet

Çevrimdışı İsmail KARA

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Cesa Süperpoze Av Tüfeği Hakkında
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2012, 10:19:24 »
26 kişi bakmış kimse mi duymadı merak ettim  ??
İsmail KARA

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2012, 10:25:59 »
İsmail bey bahsettiğiniz tüfeği kullanmadım ama canlı düşüyorsa saçma gramını yükseltin ve yumuşak saçma kullanın ben o şekilde yapıyorum..Ama daha detaylı bilgiyi ustalarımız verecektir.Rastgele
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2012, 13:43:36 »
İsmail Bey kardeşim, tüfeği kullanan birini beklediğini yazmışsın. Bir gün içinde Cesa kullanan birinin bu soruna cevap vermesi ne kadar olası olabilir ki.

Şimdilik yardımcı olmaya çalışayım. O markayla ilgili şikayet edene pek rastlamadım. Cesa hala üretildiğini de bilmiyordum. Kısaca şöyle diyeyim. Her tüfeğin iyi dağılım verdiği fişek değişebilir, değişik fişek deneyin. Ucunda vidalı şok varsa değiştirin deneyin. En iyisi avdan hariç bir gün elinize gazete sayfası ebadında kağıtlar alıp 30-40 adımdan atış yapın ve dağılımına bakın. Daha sonra yağ tenekesine 32 gram, 2-3 numara saçma ile 40 adımdan atış yapın, delme durumuna bakın.

Herhangi tüfeğin hangi fişekle daha verimli olacağını forumdan öğrenmek kolay değil. En doğrusu avcının hedefe atış yaparak görmesidir. Aslında yapılacak daha başka şeyler de var ama deneyimli arkadaşlarınıza fişek denemesi, seçimi hakkında yardım isteyin. Eğer hedefe deneme yaparak işe başlarsanız, ava gittiğinizde tüfeğin hangi mesafede ne yapabileceğini bileceğiniz için güvenle atarsınız. Hangi mesafeye hangi fişekle atmayacağınızı bilirsiniz. Ben bunları yapmadan fişek kullandığımda sonucu beğenmezsem hiç dert etmem. Çünkü hata etmişimdir. İnternetten ayakkabı alıp, doğruca ava götürüp giymek kadar doğru olur.

Atış yaptığınız mesafenin 40 adımdan fazla olması halinde ıska geçmek az bir ihtimal değildir.

Bunları sırf sizin için yazmadım. Ne kadar tecrübeli olduğunuzu bilmiyorum. Zaten genç avcılar da takip ediyordur.

Eğer isterseniz buradan da yardımcı olmaya çalışırız, sabrederseniz. Mesela tüfeğinizde vidalı şok var mı? Hangi şokla, hangi fişeklerle, kaç adımdan attınız?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2012, 14:24:39 »
ya tüfeğinizi satın ya da başka bir tüfek alın bu sorundan kurtulun..size yapılan bütün tavsiyeler sadece tavsiyeden öteye gidemez..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 25 Ocak 2012, 15:06:29 »
ya tüfeğinizi satın ya da başka bir tüfek alın bu sorundan kurtulun..size yapılan bütün tavsiyeler sadece tavsiyeden öteye gidemez..
:) Bu da bir tavsiye değil mi? Yorganı yakmadan bir denesin bakalım. Bu da sadece tavsiye.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2012, 15:07:41 »
:) :) :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı İsmail KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2012, 22:09:27 »
Fikir ve düşünceleriniz için ayrı ayrı teşekkür ederim
Volkan Abi ava gittiğim başka tüfeğim var ben bu tüfek üzerinde durup ta fikir edinmek istedim.
namlu yaptırtacağım
TEŞEKKÜRLER
İsmail KARA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2012, 22:37:42 »
bir tüfeğin öldürmemesinin değişik sebebleri vardır.ilk önce nişan hatası.arkasından mesafe tahmini fişek ve şok kombinasyonu.kim ne derse desin kötü tüfek yoktur.size naçizane tavsiyem 75cm 75 cm karton bir hedef yapın ve bu hedefe  ateş edin. saçma dağılımına bir bakalım.desteklibir atış yapın.mesafe 35 mt yi geçmesin.adımla değil yalnız mt le ölçün. 7 numara 32gr fişek atın  ve iki üç hedefe  deneme yapın.ondan sonra yorum yapalım.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa KARDEŞ

• Müdavim Üyemiz
    • www.fencimustafahoca.tr.gg
« Yanıtla #9 : 25 Ocak 2012, 23:40:22 »
İsmail kardeşim, eskiden cesa tüfekleri çok tutulan kaliteli tüfeklerdi, inşallah çözüm bulursun.
Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle oturup Kuru Ekmek ye...! [Hz Mevlana]
emekli eğitimci 1957 BURSA-ESKİŞEHİR

Çevrimdışı İrfan ÇİMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 04 Mart 2012, 01:40:27 »
 cevap için bayağı geç oldu ama yinede yazmak için gerek duydum.ben,m bildiğim cesa marka av tüfeğinin fabrikası Düzcededir ve halen imalata devam etmektedir .eğer araştırırsanız düzce adresini internette de bulabilirsiniz yardımcı olacaklarını düşünüyorum.
İrfan ÇİMEN
1968 GİRESUN

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #11 : 04 Mart 2012, 02:20:15 »
evet irfan bey haklı cesa halen üretimde ve yeri düzcede ve sahibi ile görüşmüşlüğüm var (bir arkadaşım vasıtasıyla) ve hatta rica ile babamın doğum gününe
71 namlu mobil şok selektör magnum yatak bir süperpoze yaptırdım kendilerine ve gayet güzel bir tüfek yaptılar sağolsunlar kırmadılar bizi dediğiniz gibi açıp ağzı yumdu gözü gibi bir şekil kesinlikle yok  bursa falan bunlar ya yalan ya da siz yanlışlıkla başka bir yerler bulmuş aramışsınız
artı olarak bu adamlar bir çok ülkeye  ihracata çalışıyor kötü bir tüfek yapsalar yurtdışına satamazlar
zamanında sarsılmaz ve bazı italyan markaları ilede çalışmışlıkları var diye biliyorum ve kullanmış arkadaşlarımda var böyle bir sorun duymadım

Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2012, 02:48:46 »
bence siz volkan beyin dediği gibi denemeler yapın ve baba yadigarı tüfeğinize kıymayın
hee olmadı yine tüfek size geçmeden önce kurcalanmışmı ya da başına birşey gelmiş mi başına  onu da araştırın derim
bize gelen tüfeğin ağırlığı dengesi ele yüze oturmasında problem yok daha atmaya fırsatımız olmadı ama en kısa zamanda deneyeceğiz bizim ihtiyarla
ama bir endişemiz de yok
bunlarda diğer resimleri 1955 den beri yazıyor kutusunda
rastgelsin

Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı İrfan ÇİMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Mart 2012, 01:09:30 »
bu sezon av yaptım benim superpoze ile gayet başarılıydı çok memnun kaldım vursan otomatik bu sezon hiç çalışmadı  seneyede çalışmayacak her halde....
İrfan ÇİMEN
1968 GİRESUN

Çevrimdışı Gürkan ZAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 06 Mart 2012, 07:51:37 »
mrb . İsmail bey cesa firması halen faal ve şu anda FİAS CESA olarak üretiminin çoğunu yurt dışına yapmaktadır geleneksel olarak babadan oğulageçmiş bir miras ve ürünlerinin arkasında sonuna kadar duran bir firmaile muhattabsınız şu anki veliahtı Tuğper SARAÇ bey tlf: 0532 286 40 72 dir. size her istediğiniz konuda yardımcı olacaktır.
GÜRKAN ZAN
1974 SAKARYA
Ey Türk Oğuz Beyleri! Üstten gök çökmedikçe, alttan yer delinmedikçe bil ki Türk ulusu, Türk yurdu, Türk Devleti, Türk töresi bozulmaz. EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL! ''Bilge Kağan''

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 06 Mart 2012, 22:55:16 »
evet tuğper bey ilgilenir ben çok fazla  samimiyetim olmadığından telefonunu verememiştim
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Hüsamettin COŞKUN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 22 Mart 2012, 15:06:16 »
Bende var eski yapım sizinkiyle aynı yıllar olabilir. Biraz şokları dar bir tüfek. Ama baya toplu saçma sürmesi var. Ben en iyi B&P nin 30 gramı ile verim alıyorum denemediyseniz bir deneyin.
Hüsamettin COŞKUN
1979 Denizli-Muğla

Çevrimdışı İsmail KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 20 Nisan 2012, 20:33:44 »
Foruma işlerimin yoğunluğu sebebi ile epeydir giremedim
Şimdi girdim Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
Benim firmayı veya tüfeği karalamak gibi bir terbiyesizliğim olamaz. öyle olsa ona göre yazarım.
Gürkan bey yarın mutlaka arıyacağım. telefon için çok teşekkür ederim.
İsmail KARA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 23 Ocak 2014, 23:23:04 »
bende tam Cesa nerde üretiliyor diye soracaktım..Hala üretiliyor sanırım ve şu güzelliğe bakarmısınız...yerli üretim bu kadar şık bir poze görmedim daha...alsammı acaba diyorum fiyatıda çok uygun.. :)

https://www.kafkasav.com/default.asp?git=9&urun=2438

Buda Genç Huğlu enjektör sellektör tam çakmak çifte..hakikaten şahane..zerafet 10 numara..yüksek bant ve fix şokluda yaptırılabiliyor isteğe bağlı..ama ingiliz dipçik hakikaten yakışıyor bu silahlara.

çiftede akus ve genç huğlu derim. yoksa çiftemi alayım gelecek sezona keklik ve çulluk için..iyice kafam karıştı şimdi  :D

« Son Düzenleme: 23 Ocak 2014, 23:40:51 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Enes EKİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Kim Av Kim Avcı?
« Yanıtla #19 : 24 Ocak 2014, 09:59:52 »
Şahin abi Cesa Düzce'de üretiliyor. Fabrika ile görüş istediğin şekilde tüfek yaptırabilirsin. Ben kullanıyorum hiçbir sıkıntı yok.
  • FISA CESA FAVORIT 71
  • ARMSAN PHENOMA 71
  • STOEGER PEREGRINE MAX-5 71
Enes EKİZ
1984 Memleket : Samsun İkamet:Düzce

Çevrimdışı Ersin BATUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 24 Ocak 2014, 11:23:45 »
Merhaba benim elimdede 97 yılı yapımı cesa poze var 70 cm namlu mod 1700 monoblok tüfeği övmek gibi anlaşılmasın ama gerçekten saçması bana göre çok iyi tek dez avantajı ağır olması ama benim için asla sorun olmaz.2 yıl önce arkadaşımdan sarsılmaz y oto almama rağmen kolay vazgeçebilceğim bir silah değil.
1981 Kırklareli lüleburgaz

Çevrimdışı Oğuz YÜCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 24 Ocak 2014, 13:23:24 »
bende tam Cesa nerde üretiliyor diye soracaktım..Hala üretiliyor sanırım ve şu güzelliğe bakarmısınız...yerli üretim bu kadar şık bir poze görmedim daha...alsammı acaba diyorum fiyatıda çok uygun.. :)

https://www.kafkasav.com/default.asp?git=9&urun=2438

Buda Genç Huğlu enjektör sellektör tam çakmak çifte..hakikaten şahane..zerafet 10 numara..yüksek bant ve fix şokluda yaptırılabiliyor isteğe bağlı..ama ingiliz dipçik hakikaten yakışıyor bu silahlara.

çiftede akus ve genç huğlu derim. yoksa çiftemi alayım gelecek sezona keklik ve çulluk için..iyice kafam karıştı şimdi  :D

şahin abi aynı kafaya sahibiz genç huğlu çifte şahane ! ben önümüzdeki sezona alacağım inşallah yakışın falan da bir problem çıkmaz.
Oğuz YÜCE
1992 istanbul
Sabır kurtuluşun anahtarıdır...

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 24 Ocak 2014, 14:03:38 »
bendede daha önce 71 namlu fix şoklu sarsılmaz cesa vardı av performansı harikaydı
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı F.Bahadır BOYACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • f.boyacı
« Yanıtla #23 : 24 Ocak 2014, 14:38:28 »
Cesa fişeğini bulduğunuzda cok güzel vuruş yapar ben kullanıyorum. 4 5 senedir ben hep miraj marka fşekler atıyorum ve baya etkili başka fişek atmadım denedim en uygunu bu fişek bzande bp attım bu iki fişeği deneyin ::
F.Bahadır BOYACI
1982 AMASYA/ISTANBUL                                                            

Çevrimdışı Salih ASLANTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 31 Ocak 2014, 20:28:02 »
selamunaleykum arkadaşlar
yeni üyeyim .Yenide tüfek aldım.Nette biraz araştırdıktan sonra bir poze tüfek olsun dedim.Hesaplı olsun amaçlı ilk önce çifsan düşünmüştüm.daha sonra cesa da karar kıldım. Alel acele deneme atışı yaptım harika.35 adım mesafe den 8 nu. mega sacma 32 gr 5 nolu şok her iki namluda.Tek atışta 6-7 saçma almış şişe.  favorit 1800 serisi.sonraki denemeler için hafta sonunu bekliyorum.Gerçekten güzel bir tüfek.
1973 ödemiş
Cesa poze
Akdaş ak212 otm.