Gönderen Konu: AVLANSIN MI, AVLANMASIN MI?  (Okunma sayısı 1385 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
AVLANSIN MI, AVLANMASIN MI?
« : 25 Aralık 2018, 12:37:13 »

Dün çok güzel kar yağdı. Bir karışa yakın, yumuşak kar.. Akşam hava açıldı. Bu gün tam av günü.. Fırsatı olan herkes ava gitti. Her zaman böyle güzel av günü olmuyor.. Fakat kanunen salı günü tavşan-keklik avı yasak!

Ne olacak şimdi? Adam böyle bir günde ava gitmesin mi? 'Gitsin' desek, kanunlar ne için var? 'Gitmesin' desek, yılda bir kaç kez böyle güzel av günü oluyor..  Peki bu gün av yasak olduğuna göre DKMP görevlileri neden denetim yapmıyor? Denetim yapılmayacaksa neden kanuna böyle bir madde koyuldu?

Bence uygulanmayacak kurallar konulmasın! Konulan kurallar da gerçekten işe yarasın ve uygulansın...

1980-Antalya

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AVLANSIN MI, AVLANMASIN MI?
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2018, 12:44:40 »
Kurallar sadece belgesi olan, kanunlara nizama uyanlara geçerli. Diğer herkes avcı ne belge var, ne kural. Onlar için 365/24 av günü ve saati.
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Adem YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Aralık 2018, 13:29:25 »
Daha önce başka bir konuda yazmıştım bu mesajı. Buraya da ekleyeyim.

Kaçak avcı ile yasal avcı arasındaki fark nedir? Bence tek fark birinin cebinde bir miktar paranın eksik olmasıdır. Avbis'e vs bir miktar para veren yasal avcı oluyor. Peki yasal avcılar ne derece bilinçli avcılık yapıyor? Yada kaçak avcılar her seferinde katliam mı yapiyor? Kaç tane yasal avcı kotayı doldurunca avı bırakıyor? Elbette kanunlara, kurallara uyulmalı ama evvela bilinçli davranmalı. Sözüm meclisten dışarı...
  • Huğlu 103 CE Süperpoze 71 cm
1980 Erzurum

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı Ercan VERON

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 25 Aralık 2018, 17:13:40 »
Daha önce başka bir konuda yazmıştım bu mesajı. Buraya da ekleyeyim.

Adem Beyin yazısına sonuna kadar katılıyorum fakat maalesef ülkemizde bütün kurallar, kısıtlamalar, denetimler yasal avcılık yapanlar için. Zaten kaçak avcı denetimleri sıkılaşırsa ki bunun için haftanın 7 günü denetim gerekiyor o zaman herşey daha güzel olacak diye düşünüyorum...
  • Huğlu SÜPERPOZE
1986 - Ankara

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR