Gönderen Konu: Merkel Custom Made Sidelock Ejector  (Okunma sayısı 66561 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: Merkel Custom Made Sidelock Ejector
« Yanıtla #175 : 25 Nisan 2017, 00:02:52 »
Daha acı taraf ; İtalyanların içinde iyi bir para ödeseniz bile bunun karşılığını alabileceğiniz ürünün cidden az olması.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #176 : 25 Nisan 2017, 00:03:39 »
Oldu mu İbrahim Hocam?  😊
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #177 : 25 Nisan 2017, 00:04:42 »
Bu arada en güzel tüfek ödülünü hiç düşünmeden High Tech' e veririm.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
« Yanıtla #178 : 25 Nisan 2017, 00:04:58 »
Vallahi anladığım kadarı ile ortada çok büyük ayıplar var :) ve Tuncay Bey bunları anlatmak yerine Merkel den yorgan yapıp bu ayıpların üstünü örtmeye çalışıyor. :)
Zaten diğer kaplamacı arkadaşın ortalıkta görünmemesinden anlamalıydım durumu. :)

Hikayesinin adı: Acı Gerçekler ve Yüzleşme... :D
Merkel bile 2001 C'leri üretirken fren yaparsa....
  • Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #179 : 25 Nisan 2017, 00:10:44 »
Ooo bunu görmeden yazmışım. Özür dilerim Tuncay Bey.

Daha acı taraf ; İtalyanların içinde iyi bir para ödeseniz bile bunun karşılığını alabileceğiniz ürünün cidden az olması.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Serkan TİKVEŞLİ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #180 : 25 Nisan 2017, 00:17:34 »
Vallahi anladığım kadarı ile ortada çok büyük ayıplar var :) ve Tuncay Bey bunları anlatmak yerine Merkel den yorgan yapıp bu ayıpların üstünü örtmeye çalışıyor. :)
Zaten diğer kaplamacı arkadaşın ortalıkta görünmemesinden anlamalıydım durumu. :)

Valla Fatih bey ben de sizin gibi izlemedeyim,bir taraftan da neden böyle üstü kapalı bir laf gevelemeleri gidiyor onu düşünmekteyim,somut şeyler söylesinler diye bekliyoruz biz de burda...Bu arada Akus iyi bir seçenek anlamında yerini giderek sağlamlaştırıyor sizin boyutunuzdan da bakacak olursak Avrupa nın bu inişe geçişinin tescili karşısında..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI, Selim UYGUN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #181 : 25 Nisan 2017, 00:18:25 »
Eh, daha iyi :D

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #182 : 25 Nisan 2017, 00:20:57 »
Avrupa tüfekler çok ciddi bir inişte gerçekten... Ama işin bizim açımızdan kötü tarafı, bizim tarafta pek kıpırdanma yok :(

Valla Fatih bey ben de sizin gibi izlemedeyim,bir taraftan da neden böyle üstü kapalı bir laf gevelemeleri gidiyor onu düşünmekteyim,somut şeyler söylesinler diye bekliyoruz biz de burda...Bu arada Akus iyi bir seçenek anlamında yerini giderek sağlamlaştırıyor sizin boyutunuzdan da bakacak olursak Avrupa nın bu inişe geçişinin tescili karşısında..
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #183 : 25 Nisan 2017, 00:25:15 »
İnanın ki ben Akus falan anlamam. Tüfek gelsin. Vereceğim bu işi bilenlerin eline ne ayıbı varsa döksünler ortaya. Benim tüfeğim bir kısmını söylemeyin dersem ne olayım.
Ortada ne varsa herkesin her şeyi bilmesinden yanayım.
Yalnız şunu da belirteyim Beretta hayatı boyunca kayda değer bir tüfek yaptı. O da benim elimde. :)

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #184 : 25 Nisan 2017, 00:31:44 »
Tuncay bey talep durumundaki tespitinize aynen katılıyorum. Malum "avcılarımızın ekonomik düzeyi belli..." diye başlayan cümleler var ya bizi yakan o cümleler işte...
Bence ekonomiyle değil ufukla ilgili,basit bir hesap yaparsak en düşük seviyede bir avcının yıllık ava harcadığı para kaliteli bir silaha ayıracağı bütçeden daha az değildir. Uzun yıllar boyunca avda kullanacağı demirbaşa para vermek istemiyoruz bir çoğumuz. Ekonomik durumu iyi olan bir çok tanıdığım var, elinde 500-600 tl bandında tüfekler var, bu bana yetiyor diyor. E ozaman bizede bu silah sanayi çok bile...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

• Expert Üye
« Yanıtla #185 : 25 Nisan 2017, 00:34:28 »
İnanın ki ben Akus falan anlamam. Tüfek gelsin. Vereceğim bu işi bilenlerin eline ne ayıbı varsa döksünler ortaya. Benim tüfeğim bir kısmını söylemeyin dersem ne olayım.
Ortada ne varsa herkesin her şeyi bilmesinden yanayım.
Yalnız şunu da belirteyim Beretta hayatı boyunca kayda değer bir tüfek yaptı. O da benim elimde. :)

Eminiz sanıyorum kayda değer bir hata bulunmayacağından :) ondan bu güven :) ,olmasın da zaten..Beretta halen o modellerin ekmeğini yiyor :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #186 : 25 Nisan 2017, 00:35:21 »
Hocam fuarda,

Bir Perazzi MX2000 (50.000 TL civarında) ,
İki Perazzi HighTech (50.000 TL civarında)
Bir Beretta DT11 (42.000 TL civarında)
Bir Krieghoff K-80 (64.000 TL civarında)

tüfeklerinin hepsinin namlularını ölçtüm. Sağ olsunlar kilitli vitrinden çıkardılar bütün tüfekleri arkaya geçtik ölçtüm...

Size şöyle söyleyeyim; 2 tane aynı seri aynı model tüfek (Perazzi HighTech) Üst/Alt her birinde ikişer namludan toplam 4 namlu ölçüsü :D 4'ü de birbirinden farklı çıktı :D

Bu tüfekler arasında en tutarlısı K-80'di.

Valla Muhammed Şeremet de oradaydı. Bir arkadaşım da hangisini alayım diye bana danışıyordu o sırada; "paran yetiyorsa K-80'i al, gerisiyle vakit kaybetme" dedim. M.Şeremet bu lafın üzerine  (ki adam tüfekler arasında asıl parayı Beretta'dan kazanıyor) , "en doğru söz, paran varsa diğerleriyle vakit kaybetmeye değmez, al Krieghoff'u geç" diye onayladı, bu adamlar Krieghoff'dan para kazanamıyorlar, Krieghoff ne reklam ne de pazarlama fonu falan ayırır , ne de buna benzer aktivitelerde bulunur, yani satıcıların/dağıtıcıların sevmediği türden üreticilerdendir, onu da belirtmek lazım.
1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #187 : 25 Nisan 2017, 00:35:43 »
Türk tüfek sanayinin fason üretim kavramından biran önce kurtulması, "Marka" imajını oluşturacak var olanı güçlendirecek yatırımların yapılması gerekmektedir.
Bence yapılacak ilk yatırım  "Namlu Üretimi " üzerine olmalı. En iyi diye adlandırılan firmaların neredeyse tamamının namluyu fason olarak ürettirmesi yerli sektörün en ciddi sorunu bence.

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #188 : 25 Nisan 2017, 01:02:58 »
Hocam fuarda,

Bir Perazzi MX2000 (50.000 TL civarında) ,
İki Perazzi HighTech (50.000 TL civarında)
Bir Beretta DT11 (42.000 TL civarında)
Bir Krieghoff K-80 (64.000 TL civarında)

tüfeklerinin hepsinin namlularını ölçtüm. Sağ olsunlar kilitli vitrinden çıkardılar bütün tüfekleri arkaya geçtik ölçtüm...

Size şöyle söyleyeyim; 2 tane aynı seri aynı model tüfek (Perazzi HighTech) Üst/Alt her birinde ikişer namludan toplam 4 namlu ölçüsü :D 4'ü de birbirinden farklı çıktı :D

Bu tüfekler arasında en tutarlısı K-80'di.

Valla Muhammed Şeremet de oradaydı. Bir arkadaşım da hangisini alayım diye bana danışıyordu o sırada; "paran yetiyorsa K-80'i al, gerisiyle vakit kaybetme" dedim. M.Şeremet bu lafın üzerine  (ki adam tüfekler arasında asıl parayı Beretta'dan kazanıyor) , "en doğru söz, paran varsa diğerleriyle vakit kaybetmeye değmez, al Krieghoff'u geç" diye onayladı, bu adamlar Krieghoff'dan para kazanamıyorlar, Krieghoff ne reklam ne de pazarlama fonu falan ayırır , ne de buna benzer aktivitelerde bulunur, yani satıcıların/dağıtıcıların sevmediği türden üreticilerdendir, onu da belirtmek lazım.

Üç marka adı verilmiş,ikisinin sınav sonuçları açıklanmış :)..Neden çünkü diğerine yer beğenmek zor :)..iyi mi kötü mü belirsiz :) efsanelik burdan geliyor zaten :) :D kötü gibi ama belki de iyi midir nedir :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #189 : 25 Nisan 2017, 01:06:54 »
Ya tabi tabi... O diğer ikisinin yanında, bahsi dahi edilmeyecek bir alet o ya :D Tek sebep o, valla, altında bir myth falan aramayınız :D

Üç marka adı verilmiş,ikisinin sınav sonuçları açıklanmış :)..Neden çünkü diğerine yer beğenmek zor :)..iyi mi kötü mü belirsiz :) efsanelik burdan geliyor zaten :) :D kötü gibi ama belki de iyi midir nedir :D...
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #190 : 25 Nisan 2017, 01:12:12 »
Aynen öyle, tüfeği tüfek yapan en önemli bileşeni namlusu... Namluyu arkalara bırakıp, fişek tahliye-ikmal operasyonları (kinetikti, gazlıydı, öyleydi böyleydi falan filan) ve bu tür mekaniklerle pazarlama yapmaya kalkmak , namluyu önemsiz bir detay olarak görmek... Ciddi sorun...

Sektörde adam gibi namlu üreticisi ya da üreticileri olsa, bu fason ürettirme durumu bir nebze daha olumlu karşılanabilir ama o da yok, çok ilkel ve Avrupa şartlarıyla rekabet edebilmesi söz konusu dahi olamayacak alt segment atölyelere yaptırıyorlar maalesef :( Kendi bünyesinde üretenlerin de hata toleransları yüksek, makina parkları kaliteden ziyade daha çok para kazanmaya setup'lanmış durumda. :(

Türk tüfek sanayinin fason üretim kavramından biran önce kurtulması, "Marka" imajını oluşturacak var olanı güçlendirecek yatırımların yapılması gerekmektedir.
Bence yapılacak ilk yatırım  "Namlu Üretimi " üzerine olmalı. En iyi diye adlandırılan firmaların neredeyse tamamının namluyu fason olarak ürettirmesi yerli sektörün en ciddi sorunu bence.

1978 - Istanbul

• Expert Üye
« Yanıtla #191 : 25 Nisan 2017, 01:20:05 »
Ya tabi tabi... O diğer ikisinin yanında, bahsi dahi edilmeyecek bir alet o ya :D Tek sebep o, valla, altında bir myth falan aramayınız :D

Omuz atarak aralarına girmesi,sınıfın dayısı gibi her daim kadrajda olması gerçeğini unutmadığımız zaman sadece efsaneyi daha da güçlendiriyor bu sır stratejileri :)...Ben de bile olan şüpheler tamamen gitti acaba soruları silindi :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Serkan TİKVEŞLİ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #192 : 25 Nisan 2017, 01:25:02 »
İç pazar yoksa dış pazar büyümez, ilkesi sanayinin her dalında geçerlidir. Bizim üreticilerimize sorsanız "ya biz zaten genelde dış pazara çalışıyoruz ihracat ağırlıklı çalışıyoruz" laflarını çok duyarsınız ama baksanıza İbrahim bey'inde dediği gibi namluları bile kaçıncı sınıf olduğu belli olmayan atölyelere yaptırıp fason üretimlerle fason ihracatlarla çalışan bir sektör durumunda biz yerli silah sanayii. Gene daha önce İbrahim bey "satmazlar o namlu üretecek makinaları ama bir şekilde ne yapıp edip getirtmek üretimde kaliteyi önce namludan başlatmak gerekir" minvalinde söylemişti.
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK, Fatih S.M.YAPAR, Selim UYGUN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #193 : 25 Nisan 2017, 01:35:40 »
Neymiş ya ? Ne sırrı ya ? :D Anlamıyorum, ne var arada yeni bir myth falan mı çıktı gene 7 harfliye ? :D

Yani bir şey aramayın, valla billa yok, o diğer ikisinin yanında lafını etmeye değmediğinden pek üzerinde durmadım ama ölçümleri sitemiz üyesi @Barış ERDEN video kaydına aldı. Fırsat olduğunda yayımlarız :D Allah Allah ya, sırmış, myth miş... O diğer ikisinin arasında, o bol sıvamalı, bol kaplamalı haliyle öyle sığıntı duruyordu ki :D Neyse şimdilik kalsın detaylara (şimdilik) giresim yok :D

Allah'ın sıvamalısı ya :D

Omuz atarak aralarına girmesi,sınıfın dayısı gibi her daim kadrajda olması gerçeğini unutmadığımız zaman sadece efsaneyi daha da güçlendiriyor bu sır stratejileri :)...Ben de bile olan şüpheler tamamen gitti acaba soruları silindi :D...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Barış ERDEN, Kamil ÜNLÜTÜRK, Serkan TİKVEŞLİ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #194 : 25 Nisan 2017, 07:05:51 »
Tuncay Hocam yani senin objektif olduğunu zaten biliyorduk ama  bu kadarıda biraz fazla fazla oldu sanki.😂😂😂😂😂😂
Bu söylemlerin ne kadar gerçekçi olsada İtalyan taraftarlara sıkılmış magnum kurşun şiddetinde.😂😂😂😂
7 harfliyi  geçtim.Fuarda hiç ele alınmaya değebilecek başka italyan da mı yoktu ?
En azından italyan cephesine bir nefes aldırabilecek bir babayiğit.😀😀😀
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Selim UYGUN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #195 : 25 Nisan 2017, 10:21:25 »
Hocam fuardaki en baba İtalyan Perazzi HighTech'ti...
Devam edeyim mi? :D

Tuncay Hocam yani senin objektif olduğunu zaten biliyorduk ama  bu kadarıda biraz fazla fazla oldu sanki.😂😂😂😂😂😂
Bu söylemlerin ne kadar gerçekçi olsada İtalyan taraftarlara sıkılmış magnum kurşun şiddetinde.😂😂😂😂
7 harfliyi  geçtim.Fuarda hiç ele alınmaya değebilecek başka italyan da mı yoktu ?
En azından italyan cephesine bir nefes aldırabilecek bir babayiğit.😀😀😀
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Suat ÇALIŞKAN, Serkan TİKVEŞLİ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #196 : 25 Nisan 2017, 10:30:13 »
Hocam fuardaki en baba İtalyan Perazzi HighTech'ti...
Devam edeyim mi? :D

Yok hocam devam etme.Ben anlayacağımı anladım.😂😂😂
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #197 : 25 Nisan 2017, 11:04:20 »

Fuara geldiğinizde bir MYTH gördünüz diye hatırlıyorum ama.........:-)
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #198 : 25 Nisan 2017, 11:43:42 »
https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiGs-WomL_TAhVqOJoKHbG2C5gQjRwIBw&url=https%3A%2F%2Fwww.pinterest.com%2Fpin%2F470696598532326301%2F&psig=AFQjCNGGCUTr1AyAvPNdCzlx1VjptSVAxw&ust=1493195289372943

https://www.google.com.tr/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwja1-XfoL_TAhUEQZoKHW5wCJ0QjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.pacificsportingarms.com%2Fblog%2Fnew-perazzi-high-tech-coming-soon%2F&psig=AFQjCNFVTOxUnH3seLRYTa5fufoMW9fUpg&ust=1493197612135784

Floransa da bir müzenin  önünde 2-3 metre boyunda yekpare muhteşem bir mermerden yontulmuş, harika bir heykel duruyordu. Kapıdan içeri girerken gelip geçenlerin dönüp heykele tükürdüğünü farkettim, bir an içimden hayırdır birader demek bile geçti ama sayıları birden fazla idi. Böyle '' benim meselem '' tavırlarım olmuştur hayatta :), her Türk'ün içinde biraz da minibüs şöförlüğü vardır, yaşlanınca daha dikkatli gitmeye çalışıyorum. Neyse içeride Michelangelo' nun muhteşem Davut Heykelini görünce durumu biraz anlar gibi oldum, yine de rehbere sordum. Dışarıdaki heykele niçin tükürüyorlar? Böyle muhteşem bir mermeri, böylesine kötü bir heykele nasıl dönüştürdün diye heykeltıraşını anıyorlar, neredeyse gelenekselleşmiştir dedi.

Be insafsız o tüfeklerin yanaklarına o yazıları yazmaya nasıl kıydın? En iyisi bu Perazziler ise Akus dövsün sizi...
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2017, 12:59:53 Gönderen: Hakan ÖZDEN »
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Mehmet PİLGİR, İbrahim AYSU

• Expert Üye
« Yanıtla #199 : 25 Nisan 2017, 12:19:29 »
Akus namlu yapımınını kendi bünyesine alıp fason üretimden kurtulmadıkça maalesef kimseyi dövemez...:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI