Gönderen Konu: hatsan raider 20 no  (Okunma sayısı 3706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hatsan raider 20 no
« : 02 Aralık 2015, 00:00:16 »
eylül 2015 te hatsan raider 20 no aldım aldığım tüfeğin namlu boyu 51 cm diye aldık 47 cm çıktı eminönü efe avdan almıştım fark ettiğimde bayiyi aradım tüfeği değiştirmek istediğimi söyledim henüz ruhsata işletmemiştim bana saçma nedenler sayarak değişimi reddetti öneride bulundu biraz kullan hatsana 51 cm namlu ve yedek şarjör alırsın dedi yedek namlun da olur dedi bana mantıklı geldi tüfeğimi ruhsata işlettim bir hafta sonra hatsan satış bölümünü aradım durumu izah ettim
51 cm namlu yaptırmak istediğimi ve iki tane yedek şarjör almak istediğimi söyledim maalesef raiderler için yedek malzeme alamayacağımı söylediler namlu sorunu içinse bayi ile sizin aranızda dediler tüfekten soğudum kullanmıyorum sorunlarım çözülürse ancak ozaman kullanacağım ama bu konuda da kimseyi rahatsız etmek istemiyorum tüfeklerine yedek namlu ve aksesuar veren firmaları rahatsız edelim hatsandan ne silah alalım nede yedek malzeme rahatsız olmasınlar sağlıcakla
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2015, 07:35:43 Gönderen: Yavuz YILDIZ »
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
Ynt: hatsan raider 20 no
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2015, 00:14:09 »
http://avlakforum.com/forum/profile/?u=3072

Selamlar Sadi bey ile irtibata gecmenizi öneririm. Üsteki linkte forum profilidir.

Rastgele…

yerli malına devam ama hatsan a bir yedek namlu ve şarjör yaptıramadık raider için tüfeği aldığımada pişman oldum bu forumda yetkili bir kişi varmı hatsandan ne umursayan var ne ilgilenen
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2015, 00:24:47 »
http://avlakforum.com/forum/profile/?u=3072

Selamlar Sadi bey ile irtibata gecmenizi öneririm. Üsteki linkte forum profilidir.

Rastgele…

Daha önceleri forumda böyle konulara ilgilendi ve bizzat yardım etmeye çalışmıştı. Fakat foruma seyrek girdiği zamanlar oluyor. Fabrikayı arayıp doğrudan Sadi Bey'le görüşmek istemek daha iyi olur. Yahut İzmir'de Güngör Av fabrikanın sahibiyle akraba falandı diye biliyorum. Bir gittiğimde Bahtiyar (Taşyağan) Bey oradaydı. Olacak bir şeyse onlar da yardım ederler.

Güngör Av:
www.gungorav.com.tr/

Adres: 2817. Sk. No:7
Telefon:(0232) 461 9 396

Önce Sadi Bey'e ulaşın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2015, 00:46:15 »
Daha önceleri forumda böyle konulara ilgilendi ve bizzat yardım etmeye çalışmıştı. Fakat foruma seyrek girdiği zamanlar oluyor. Fabrikayı arayıp doğrudan Sadi Bey'le görüşmek istemek daha iyi olur. Yahut İzmir'de Güngör Av fabrikanın sahibiyle akraba falandı diye biliyorum. Bir gittiğimde Bahtiyar (Taşyağan) Bey oradaydı. Olacak bir şeyse onlar da yardım ederler.

Güngör Av:
www.gungorav.com.tr/

Adres: 2817. Sk. No:7
Telefon:(0232) 461 9 396

Önce Sadi Bey'e ulaşın.

+1
Haklisin Volkan abi bu arada sadi beyin cep numarasi bende kayitli kendisine ulasmak isteyen arkadaslar bana ozelden mesaj atsin numarasini ozelden paylaşabilirim.
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2015, 22:06:34 »
teşekkür ederim volkan abi fabrikasını aradım satış bölümünü ismini bilmediğim bir şahısla görüştüm dedim bir bayiden raider aldım 20 no 51 cm namlu diye aldık 47 cm çıktı bayi ye dedim 51 cm olan tüfek ver ruhsata daha işletmedim bayi ne fark eder diyor ha 47 cm ha 51 cm biraz kullan dedi sonra fabrikasına yaptırırsın yedek namlu iki tanede 10 lu şarjör yetkili kişi biz raider için yedek malzeme yapmıyoruz dedi o sizinle bayi arasındaki sorun dedi bende teşekkür ettim kapattım telefonu ne şimdi ne sonra yapılmayacak diyor .o zaman tüfeği niye satıyorlar bizim millet olmuş üç kağıtçı bir tane dandik bayi yüzünden satışları aksar bana çevremden çok soran oldu memnun musun diye değilim dedim daha niye insanlar bu tüfeği alsın üstelik 47 cm namlumu olur barut yanmadan kurşun namludan çıkar av tüfeği namluları en kısa 51 cm olması lazım ki  verim alınsın sadi beyle veya abdullah beyle görüşsek namlu yapmaya ikna etsek 700 tl para isterler değmez hem kimseyi de ufak tefek şeyler için rahatsız etmek istemem bayi bana 51 cm namlulu tüfek verseydi iki tanede yedek şarjör alsaydım ne güzel olurdu
keyifle kullanırdık şimdi elime bile almak istemiyorum artık başka tüfek almak lazım şarjörlü
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2015, 21:31:22 Gönderen: Yavuz YILDIZ »

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2015, 22:23:54 »
teşekkür ederim volkan abi fabrikasını aradım satış bölümünü ismini bilmediğim bir şahısla görüştüm dedim bir bayiden raider aldım 20 no 51 cm namlu diye aldık 47 cm çıktı bayi ye dedim 51 cm olan tüfek ver ruhsata daha işletmedim bayi ne fark eder diyor ha 47 cm ha 51 cm biraz kullan dedi sonra fabrikasına yaptırırsın yedek namlu iki tanede 10 lu şarjör yetkili kişi biz raider için yedek malzeme yapmıyoruz dedi o sizinle bayi arasındaki sorun dedi bende teşekkür etti kapattım telefonu ne şimdi ne sonra yapılmayacak diyor .o zaman tüfeği niye satıyorlar bizim millet olmuş üç kağıtçı bir tane dandik bayi yüzünden satışları aksar bana çevremden çok soran oldu memnun musun diye değilim dedim daha niye insanlar bu tüfeği alsın üstelik 47 cm namlumu olur barut yanmadan kurşun namludan çıkar av tüfeği namluları en kısa 51 cm olması lazım ki  verim alınsın sadi beyle veya abdullah beyle görüşsek namlu yapmaya ikna etsek 700 tl para isterler değmez hem kimseyi de ufak tefek şeyler için rahatsız etmek istemem bayi bana 51 cm namlulu tüfek verseydi iki tanede yedek şarjör alsaydım ne güzel olurdu
keyifle kullanırdık şimdi elime bile almak istemiyorum artık başka tüfek almak lazım şarjörlü

Yavuz bey yanlis hatirlamiyor isem yasal namlu boyu siniri 49 cm diye biliyorum.
Eger yanlissam bilen arkadaslar duzeltsin.
Siz namluyu dogru olctugunuzden eminmisiniz?
Rastgele…
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2015, 23:16:20 »
uğur bey namluyu ölçerken namlu kepi hariç ölçtüm ölçmede sorun yok yasal sınırı bilmiyorum zaten kısa namlu işe yaramaz domuz avına gitsen tesir etmez bu saatten sonra yapacak birşey yok 500 tl yi geçmemek kaydıyla bana iki tane yedek şarjör ve 51 cm namlu yapmazlarsa zaten kullanmam başka firmanın tüfeğini alırız keyfimizi bozmaya gerek yok 1250 tl yi çöpe atmış farz ederiz olur biter bu konuyuda kirletmeyelim alan alsın kullansın raider bayi beni memnun etseydi ondan daha çok şeyler alırdık kendi kaybetti onlar bir müşteriye bir kere mal satma peşindeler demekki kendileri bilir eminönü efe av baayi böyle esnaflık  mı  olur pes diyorum sağlıcakla kalın

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2015, 00:30:14 »
Yavuz  bey namlu boyu fisek yatagi baslangicindan olculur.
Yani bi bakima kepin de bir kismi bu olcuye eklenir.
Tekrardan ölcmenizde fayda olabilr.
Saglicakla kalin. Rastgele…

Namlu boyu ölcme resimli
http://www.bilalarabaci.com/yari-otomatik-av-tufegi-alirken-nelere-dikkat-edilmeli/31-av-tufegi-namlu-boyu-nasil-olculur-resim

http://www.bilalarabaci.com/wp-content/uploads/34-tufek-namlu-boyu-otomatiklerde-pencere-boslugundan-olculur-resim.jpg

uğur bey namluyu ölçerken namlu kepi hariç ölçtüm ölçmede sorun yok yasal sınırı bilmiyorum zaten kısa namlu işe yaramaz domuz avına gitsen tesir etmez bu saatten sonra yapacak birşey yok 500 tl yi geçmemek kaydıyla bana iki tane yedek şarjör ve 51 cm namlu yapmazlarsa zaten kullanmam başka firmanın tüfeğini alırız keyfimizi bozmaya gerek yok 1250 tl yi çöpe atmış farz ederiz olur biter bu konuyuda kirletmeyelim alan alsın kullansın raider bayi beni memnun etseydi ondan daha çok şeyler alırdık kendi kaybetti onlar bir müşteriye bir kere mal satma peşindeler demekki kendileri bilir eminönü efe av baayi böyle esnaflık  mı  olur pes diyorum sağlıcakla kalın
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2015, 00:34:29 Gönderen: Uğur KOÇ 72 »
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Halil YURTSEVEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2015, 09:09:00 »
Yavuz bey yanlis hatirlamiyor isem yasal namlu boyu siniri 49 cm diye biliyorum.
Eger yanlissam bilen arkadaslar duzeltsin.
Siz namluyu dogru olctugunuzden eminmisiniz?
Rastgele…

45 cm sınır uğur bey. 46,5- 47 yasal olur
  • İNGİLİZ POİNTER
HALİL YURTSEVEN

1985-ANTALYA-ÇAVDIR/ BURDUR

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2015, 21:30:35 »
aynı resimdeki gibi ölçtüm 47 cm geliyor

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2015, 23:07:17 »
Yavuz Bey 3-5 cm den fazla fark bir olmaz. Gerçi bu biraz duruma bağlı. Yavaş yanan barutlarda fark biraz fazla, diğer durumda daha az olur ama bana inanın biri avı öldürür, diğer öldürmez şeklinde apayrı fark olamaz. Bunun daha detayı ve hatta felsefesi yapılabilir ama bence özü genel olarak bu.

Ne var ki size malı farklı tanıtmaları ve bunların yedek parçalarının olmayacağını söylemeleri vahim. Namlu uzunluğunu bilerek öyle verip vermediklerinden emin değiliz. Fakat değiştirmek istememesi kötü. Dahası Hatsan'nın malını sattığı halde parçalarını satmaması e...lik. Daha ne diyeyim bilemiyorum. Sebebini, neden böyle bir durumu olduğunu da daha bilmiyorum ama her halükarda satılmış bir mal var ve müşteri ona ait parça talebindeyken karşılamakla YÜKÜMLÜ. Üretimden kalksa bile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı sözleşmelerine göre 10 sene parça temini garnatisi vardır. Bence üstüne giderseniz hakkınızı alırsınız ama biraz zaman, uğraşmak ister. Geçmiş olsun.

Yavuz Bey, ben bu sizin Hatsan'la ilgili sorununuzdan itibaren benimkiler de dahil kesip Hatsan bölümüne taşımak istiyorum. Fakat sizden ricam, Hatsan bölümünde uygun bir başlıkla yeni bir konu açın. Bir iki bir şey yazın veya yazmayın size kalmış. Ben buradan eksip o konuya yapıştıracağım. Bilginize.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2015, 23:17:49 »
Yavuz Bey,ülkemizde esnaf olmak çok kolay.Ama esnaflığın etik'ini yapmak zor olan kısmı...
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 04 Aralık 2015, 23:22:53 »
eylül 2015 te hatsan raider 20 no aldım aldığım tüfeğin namlu boyu 51 cm diye aldık 47 cm çıktı eminönü efe avdan almıştım fark ettiğimde bayiyi aradım tüfeği değiştirmek istediğimi söyledim henüz ruhsata işletmemiştim bana saçma nedenler sayarak değişimi reddetti öneride bulundu biraz kullan hatsana 51 cm namlu ve yedek şarjör alırsın dedi yedek namlun da olur dedi bana mantıklı geldi tüfeğimi ruhsata işlettim bir hafta sonra hatsan satış bölümünü aradım durumu izah ettim
51 cm namlu yaptırmak istediğimi ve iki tane yedek şarjör almak istediğimi söyledim maalesef raiderler için yedek malzeme alamayacağımı söylediler namlu sorunu içinse bayi ile sizin aranızda dediler tüfekten soğudum kullanmıyorum sorunlarım çözülürse ancak ozaman kullanacağım ama bu konuda da kimseyi rahatsız etmek istemiyorum tüfeklerine yedek namlu ve aksesuar veren firmaları rahatsız edelim hatsandan ne silah alalım nede yedek malzeme rahatsız olmasınlar sağlıcakla kalın

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 04 Aralık 2015, 23:27:25 »
volkan abi hatsan bölümüne konuyu açtım yardımlarınız için çok teşekkür ederim

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 04 Aralık 2015, 23:41:03 »
volkan abi hatsan bölümüne konuyu açtım yardımlarınız için çok teşekkür ederim
Rica ederim. Elimizden gelen malesef bu kadar.

Konuları birleştirdim ama sizin yeni konunun ilk mesajı tarih sırasına göre sonra olduğundan aşağılara kaydı :( Yine de eski halinden iyidir.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2015, 23:50:08 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968