Gönderen Konu: GOPRO HERO 2 KULLANANLAR YARDIM  (Okunma sayısı 4761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ÖRDEK AVCISI
GOPRO HERO 2 KULLANANLAR YARDIM
« : 11 Aralık 2012, 19:19:01 »
gecen gun av cekımlerı yapmak ıcın bu ıste profesyonel olmus gopro hero 2 aldım sıtemızde bu kamerayı kullanalar muhakkak vardır ben daha acemısı oldugum ıcın hangı cozunurlukte daha guzel goruntu alınır hangı ayarları av cekımınde kullanırsam goruntuler daha net olur kullanan kısılerın bu konuda yardımını beklıyorum bıde kullananlar memnun mu?hayırlı gunler dılıyorum ıspartadan selamlar
Şükrü SUNAR 1989
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)
        Sultaniye köklü Bağ Fidanı yetıstırıcısı
                         P-A-Ş-A [email protected]

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
Ynt: GOPRO HERO 2 KULLANANLAR YARDIM
« Yanıtla #1 : 11 Aralık 2012, 19:21:10 »
güzel bir kamera almışsınız. kullanmadım ama aksiyon kameralar içerisinde hero 2 lerin iyi olduğunu duymuştum sakıncası yoksa fiyatını öğrenebilirmiyim hayırlı olsun
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 11 Aralık 2012, 19:38:19 »
ben kullanıyorum vıdeo edıt ısınden anlıyorsan 720 p60fps de cek agırcekım goruntulerın guzel olur anlamıyorsan 1080p cek
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ÖRDEK AVCISI
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2012, 20:00:55 »
güzel bir kamera almışsınız. kullanmadım ama aksiyon kameralar içerisinde hero 2 lerin iyi olduğunu duymuştum sakıncası yoksa fiyatını öğrenebilirmiyim hayırlı olsun
ıkıncı el 400 lıraya aldım abı
ben kullanıyorum vıdeo edıt ısınden anlıyorsan 720 p60fps de cek agırcekım goruntulerın guzel olur anlamıyorsan 1080p cek
valla edıt olayından pek anlamıyorum malesef
Şükrü SUNAR 1989
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2012, 20:49:03 »
şükrü kardeşim internet te bir araştırma yap mutlaka kullanma kılavuzu vardır youtube de bir çok ürünün kullanıp detaylarıyla ilgili videolar mevcut
iç anadolu bölgesi konya avcılarından ibrahim çelik te go pro kullanıyordu yanılmıyorsam onunlada irtibata geçebilirsin benimde ilerde almayı düşündüğüm bir ürün tekrar hayırlı olsun selamlar.
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ÖRDEK AVCISI
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2012, 21:01:43 »
abı zaten ınternetten turkce kullanma klavuzunu buldum az bucuk kaptık ısı ama hanı av cekımlerınde hangı modlar daha verımlı oluyo onu danısmak ıstedım kullanıcılara
Şükrü SUNAR 1989
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2012, 21:08:44 »
abı zaten ınternetten turkce kullanma klavuzunu buldum az bucuk kaptık ısı ama hanı av cekımlerınde hangı modlar daha verımlı oluyo onu danısmak ıstedım kullanıcılara
kameran HD kayıt yapan kaliteli bir kamera şöyle yap en iyi yol deneme yanılma yöntemidir.
en yüksek kaliteden başlayarak bütün modlarda çekimler yap sonra bu modların ağır çekimlerini al  bilgisayara yükle eminim kısa sürede işin uzmanı olacaksın kolay gelsin.
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ÖRDEK AVCISI
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2012, 14:14:00 »
kameran HD kayıt yapan kaliteli bir kamera şöyle yap en iyi yol deneme yanılma yöntemidir.
en yüksek kaliteden başlayarak bütün modlarda çekimler yap sonra bu modların ağır çekimlerini al  bilgisayara yükle eminim kısa sürede işin uzmanı olacaksın kolay gelsin.
en mantıklısı soyledıgın gıbı abı bakalım zamanla cozerız ısı galıba
Şükrü SUNAR 1989
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)

Çevrimdışı Atınç ERGİN

• Müdavim Üyemiz
  • herkez nasibini alır.............
« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2012, 15:12:23 »
şahsi kannatlerim

1. )1080 P HD Çekim kalitesinde bir makine almışken daha düşük çeözünürlükler kullanmak bence mantıksız olur , çekim kaliten en yüksek olacakki uzak ve ufak görüntüler hada iyi görüne bilsin.

2. ) go pro 2 lerde 3 farklı çekim boyutu var  172 derece   127 derece ve 90 derece ( narrow )
bu  dereceler kemera kensinin çekim açısını ayarlar örnek vermek gerekirse mekinayı sabit bir manzaraya koydunu çekiyor diyelim
172 derece açı - makinanın gördüğü manzaranın 500 mt sini çeker ama görüntüdeki av  veya nesne olduğundan örneğin 5 kat küçük ve uzak görünür
127 derece açı - makinanın gördüğü manzaranın 300 mt sini çeker ama görüntüdeki av  veya nesne olduğundan örneğin 2 kat küçük ve uzak görünür
90   derece açı - makinanın gördüğü manzaranın 100 mt sini çeker ama görüntüdeki av  birebir olduğu gibi görünür

netice olarak 90 derece daha mantıklı gibi gelsede bu çekim modundada avı makinanın kadrajı içine oturtmak çok zorlaşmaktadır.çünkü diğer modlara göre çok daha küçük bir alanı çeker

Atınç ERGİN
1976-Samsun

Çevrimdışı Şükrü SUNAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • ÖRDEK AVCISI
« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2012, 19:04:46 »
şahsi kannatlerim

1. )1080 P HD Çekim kalitesinde bir makine almışken daha düşük çeözünürlükler kullanmak bence mantıksız olur , çekim kaliten en yüksek olacakki uzak ve ufak görüntüler hada iyi görüne bilsin.

2. ) go pro 2 lerde 3 farklı çekim boyutu var  172 derece   127 derece ve 90 derece ( narrow )
bu  dereceler kemera kensinin çekim açısını ayarlar örnek vermek gerekirse mekinayı sabit bir manzaraya koydunu çekiyor diyelim
172 derece açı - makinanın gördüğü manzaranın 500 mt sini çeker ama görüntüdeki av  veya nesne olduğundan örneğin 5 kat küçük ve uzak görünür
127 derece açı - makinanın gördüğü manzaranın 300 mt sini çeker ama görüntüdeki av  veya nesne olduğundan örneğin 2 kat küçük ve uzak görünür
90   derece açı - makinanın gördüğü manzaranın 100 mt sini çeker ama görüntüdeki av  birebir olduğu gibi görünür

netice olarak 90 derece daha mantıklı gibi gelsede bu çekim modundada avı makinanın kadrajı içine oturtmak çok zorlaşmaktadır.çünkü diğer modlara göre çok daha küçük bir alanı çeker

degerlı yorumlarınız ıcın tesekkurler boyle bı durum oldugunu bılmıyordum ama tabıkıde her zaman normelde nasılsa goruntu oyle olsun ısterm
Şükrü SUNAR 1989
                         (SALİHLİ/MANİSA-ISPARTA)