Gönderen Konu: Kış Ayında Kullanılabilecek Bot-Çizme Tavsiyeleri  (Okunma sayısı 23080 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nazmi ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Öncelikle merhabalar.Bu konuyu açmamın nedeni çok teferruatlı bir bilgiye sahip olmaman ve kullanıcı yorumlarına bağlı daha sağlıklı net bilgiler elde etmeyi sağlamaktır.Yaşadığım bölge itibari ile çulluk-tavşan ve yeşilbaş ile hareketleneceğimizi umud ediyorum.Bu avları yaparken ister istemez katettiğimiz mesafeler ve daha da önemlisi girdiğimiz araziye uygun bir çizme yada bot tercihi yapmak isterken kararsız kaldım.Siz değerli site üyelerinin fikir ve önerilerinide almak istedim.Yorumunuzu esirgemeden paylaşımda bulunursanız sevinirim.Saygılarımla,

Benim av bayinde incelediğim 2 modeli sizlerlede paylaşıyım
Bu bot;
http://www.yabanavmalzemeleri.com/default.asp?git=9&urun=3077   

Buda alternatifi çizme;
http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=1187#.
1989-Çorlu

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: Kış Ayında Kullanılabilecek Bot-Çizme Tavsiyeleri
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2011, 14:11:52 »
İkisini de bilmiyorum. Bence ikisinin yeri ayrı. Keklik avında çizme mecbur kalmasam giymem. Su basmış, çamurlu yerlerde de o botu giymem. Avda rahat gezmek için bir çizme, bir kalın tabanlı boğazlı bot, bir de yazlık yumuşak tabanlı, ayağı yormayan bot gerekli.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Nazmi ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2011, 14:40:02 »
Çulluk avında çizme çok lazım olmuyor açıkçası tavşandada araziye bağlı nadazlar batmadıkça yine gereksiz çizme.Ama ördek avında dolaştığım yerlerde ayaklarımda toplanan o çamur öldürüyor beni çizme varsa ayağımdan çıkıcakmış gibi oluyor illahlah ediyorum.Yaz ayları için uygun ayakkabım var ama kışın dediğim gibi çizmeyemi yönelsem yoksa botamı bende karar veremedim.Birde ayaktan soğuk yememek önemli benim için su geçirmez olayı hepsinde standart ama yalıtım konusu ve kullanım daha sağlıklı kullanan arkadaşlar öneri sunarsa tek birine yönelebilirim en azından.
1989-Çorlu

Çevrimdışı Ali SÜPÇİN

• Müdavim Üyemiz
  • Ali Süpçin 1976/Denizli-Sivas
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2011, 23:04:48 »
http://www.e-temin.net/?urun-1113-Winchester-Bot-Kamuflaj.html
Tavsiye ederim Kar çamur ve yağmurlu havaları listeden çıkartabilirsiniz daha fazla suya maruz kalacağınız zeminler için çizme şart ısı yalıtımı ve esnek malzemeden imal edilmiş olması gerekiyor linkini verdiğiniz çizme iş görür gibi, kullanan arkadaşlar görüş bildirirse iyi olur selamlar.
Ali Süpçin 1976/Denizli-Sivas
0 533 384 08 18
www.bretonturkiye.com

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2011, 23:16:22 »
çullukta çizme keklikte yarım hafif bot en ideal çözüm...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2011, 23:19:13 »
botlar çakma çizmeleride bizim burada kim aldıysa çok çabuk yırtıldı pek çalıya saza dayanmıyor polly boot marka çizme tavsiye ederim dört mevsim soğuk iklim çorabıyla çok iyi verim aldık ördek bekinde eksi havalarda bile
Ahmet AKGÜL
1980 Edirne\ Uzunköprü

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2011, 09:04:21 »
Benim ekipmanlar  genelde Çulluk avına uyacak şekilde bildiğim, kullandıklarım hakkında kısa bilgi vermek gerekirse;
Bek avı yapılmayacaksa uzun yürüyüşler için çizme ve yarım bilek olanıda var Aigle, Le Chameau markalar en iyileridir.
Çorap gibi giyip çıkartmak çok  kolay,hakiki kauçuk ,ve çok hafif çizmeler.
Son zamanda Poliüretan hafif çizmelerde var fakat kauçuk gibi dayanıklı olmayacagını düşünüyorum.
Dam marka  çizme aldım 7-8 avda çizmenin topugu dağıldı ,Armer sağ olsun garanti kapsamında geri aldı üzerine ekleyip Aigle aldım.
Bot ise bir çok markanın vibram tabanlı Kevlar ürünleri var en hafif bot serisi bunlar.Keklikte çok uygunolacagını düşünüyorum
Kevlar  malzemeli Hi-Tec marka buldum 2 yıldır keyifle kullanıyorum,Hi-Tec markanın aynı zamanda İce Trak serisi ısı izalasyonlu kaymaz  tabanlı ayakları çok sıcak tutuyor 5-6 yıldır giyiyorum.
Bot olayında eğer bütçe de sıkıntı yoksa profesyonel dağcı botları çok kaliteli ve nitelikli ,Boreal ,Millet,Nort face,Vasque,Merrel,Salomon,Lafuma,Columbia vs  markalar tavsiye edilir.
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2011, 09:07:09 »
Hilmanı çulluk avında 3 sefer kulandım  tabanı çıktı ve birkaç yerinden delindi. Hilmanı tavsiye etmiyorum ama diğerinide hiç kullanmış değilim ...
Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32

Çevrimdışı Yusuf UĞURLU

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2011, 13:14:51 »
şu modelde iyi bence D.A.M sonucta alman markasıhttp
://www.avdeposu.com.tr/?urun-9988-8734-046-D-A-M-TREKKING-BOT-DERi-NO:46.html
Yusuf UĞURLU
1980 istanbul

soundstream

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2011, 14:12:51 »
ben dağ ve domuz avcısı olduğumdan dolayı çok tepe inip çıkarım.bir çok marka modeli denem fırsatım oldu.bu konuda en iyi randımanı meindl alman markasındna aldım.vedat beyin sölediği dağcılık botlarıda çok iyi ama çok ağır oluyorlar.MEİNDL-BOREAL-COLOMBİA-MİLLET HARİKA ÖTESİ ÜRÜNLER.ama benim tercihim meindl.rastgele...

Çevrimdışı Nazmi ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 25 Ekim 2011, 14:50:28 »
ben dağ ve domuz avcısı olduğumdan dolayı çok tepe inip çıkarım.bir çok marka modeli denem fırsatım oldu.bu konuda en iyi randımanı meindl alman markasındna aldım.vedat beyin sölediği dağcılık botlarıda çok iyi ama çok ağır oluyorlar.MEİNDL-BOREAL-COLOMBİA-MİLLET HARİKA ÖTESİ ÜRÜNLER.ama benim tercihim meindl.rastgele...

MEINDL in Bosna Hersek malı ve Alman malı uzun bot ve kısa botlarını deneme fırsatım oldu kullanılan malzeme,rahatlığı ayağı yormaması gerçekten harika ürünler.Fakat fiyat konusunda en aşşa 350-400tl lerden başlıyor.

Bu arada fikir beyan edip vakit ayırıp yorum yapan herkeze teşekkürü borç bilirim.Saygılarımla,
1989-Çorlu

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 25 Ekim 2011, 22:30:18 »
Ben, keklik avında Merrell Gemini mid. kullanıyorum. Daha rahat bir ayakkabı düşünemiyorum. Ancak burun ve topuk arkası koruma bantları (çarşak bant) olmadığından kuru havalarda giymemek gerekiyor! Bunu bilmeme rağmen rahatlığından dolayı kuru havalarda da giydiğimden, yamaçlardaki sürtünme sonucu 2. sezon topuk üst yanlardan yırtıldı. Fakat 1.yi  henüz atmadan 2.yi aldım. MEINDL marka da çok övüldüğü için merak ediyorum. Raşit Kardeş, siz Meindl'ın hangi modelini aldınız? RASTGELE..
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

soundstream

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2011, 10:26:55 »
Ben, keklik avında Merrell Gemini mid. kullanıyorum. Daha rahat bir ayakkabı düşünemiyorum. Ancak burun ve topuk arkası koruma bantları (çarşak bant) olmadığından kuru havalarda giymemek gerekiyor! Bunu bilmeme rağmen rahatlığından dolayı kuru havalarda da giydiğimden, yamaçlardaki sürtünme sonucu 2. sezon topuk üst yanlardan yırtıldı. Fakat 1.yi  henüz atmadan 2.yi aldım. MEINDL marka da çok övüldüğü için merak ediyorum. Raşit Kardeş, siz Meindl'ın hangi modelini aldınız? RASTGELE..
Meindl ice Expert Goratex Bot modeli bendeki.sidoma av diye biyerde gördüm.ben meydan av dan almıştım.oldukça uygun fyata.sidoma avdan bakabilirsiniz.

Çevrimdışı Yıldıray KURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 26 Kasım 2011, 01:05:23 »
eğer çizme düşünüyorsan hem hafif hem dayanıklı hemde madillerinden çok uygun olan polly boot tavsiye edrim fiyatıda 60 tl markayı yazarsan internetde bulursun ben aldım ve gayet memnunum yanlız ben numara bulamadığım için sarı rengi aldım tek pişmanlığım haki yeşil almayışım.
Yıldıray KURT
1980 ANTALYA

The following users thanked this post: Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Hakan SAYGUN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 31 Ocak 2012, 00:17:37 »
Ben bu botu çok beğeniyorum,kaliteli ve kullanışlı,kesinlikle çok rahat.
http://www.avdeposu.com.tr/?urun-12771-Winchester-Bot-WIN61201MOB.html
Hakan SAYGUN
1980 İSTANBUL

musa karakuşçu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 31 Ocak 2012, 09:57:54 »
 usta ben kendi yöntemimi anlatayım.. çorabı giyorsun çok kalın olmamalı çünkü terler terleyince ıslanır ıslanınsaoğur,,çorabı giyiyorsun ne kalın olcak nede ince bir çorap ince termla olursa olur,, üstüne şu yaşlı dedelerimizn kullandığı mesh ler vardı hatırlarsanız onladan olıyorsun birtane,, çorabı giyiyorsun üstüne meshi giyiyorsun sonra şu ucuza satılan gezerin çizmeleri varya ayağın 43 ise 44 no alıp tabanına bir keçe koy tamamdır....dar ve sıkan elbieler kan dolaşımını yavaşlattığı için üşürsün ,,,bu dedğimi dene bak gör 100 milyonlar dökmedne yak nasıl sıcak tutulyormuş..ayrıca çizmedne hariç bir aykkabın olsun merya varıncya kadar çizmeyi giymeye bilrisn...meshin ıslanmamsına dikkat et..nem ve rutubet yahut paçadan girecek kar yağmur ıslata bilir,,istersen ayaklarına poşet giyerek yahut galoş giyerek bunu önleye bilrisn ...ben bu şekilde yapıyorum ve süper oluyor..
çarap:üstüne mesh:üstne poşet yahut galoş:ayak numarandan 1 numara büyük çizme içine keçe..püper izalasyon :) maliyeti 40 45- tl..

Çevrimdışı Barış ÜNSAL 11

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 13 Mart 2012, 18:30:34 »
polly boot  markası eğerki çatlama yapmıyorsa uygun gibi kullanan arkadaşlar bilgi verirse bizlerde arkadaşlarla bu çizmenin körüklü olanından alacağız 50 lira civarı indirimde şuan
Barış ÜNSAL
1982--eğirdir-ısparta/selçuk - İzmir

Çevrimdışı Mustafa BİTMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • POLATLILI
« Yanıtla #17 : 14 Mart 2012, 18:30:54 »
poly bot kullandım ben çokta memmun kaldım kışın kar çamur güzel ve kullanışlı yaban çizmesini bizim arkdaşlar aldı anızda delik deşik oldu tavsiye etmem hilmanı bilmiyorum saygılar
image upload
  • Beretta pigeon 2 drahtaar tibet
  • Beratta A400unico ultimec kick of drahtaar amon
  • Çifsan poze Drahtaar meks
Mustafa BİTMEZ
1977 ankara
polatlı.
MEJNUN NASIL LEYLAYA AŞIKSA BENDE DRAHTARA AŞIGIM:)

Çevrimdışı Yıldıray KURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 14 Mayıs 2012, 09:54:54 »
bir sezon kullandım hiçbir kırılma yok bu paraya türkiyede bu kaliteyi ürettikleri için ben polly boot u üretenlere teşekkür ederim.
Yıldıray KURT
1980 ANTALYA

Çevrimdışı Fatih YILMAZ 06

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 31 Mayıs 2012, 15:52:11 »
Bulabilirseniz belleville 790g yaz ve kış giyebileceğiniz çok rahat ve sağlam gore tex astar vibram taban amerikan piyade botu..
Fatih YILMAZ
1980 ANKARA

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #20 : 31 Mayıs 2012, 18:51:56 »
Değerli arkadaşlar,avcının en büyük sıkıntısı avda uzun yürüyüşlerde AĞIR  bot ve çizmelerden dolayıdır.  Bu yüzden ben de eşim de çok çizme değiştirdik. Nihayet çözüme ulaştık ucuzluk sepeti.com ve avcımekanı.com dan getirttiğimiz  862 LEMİGO WELLİNGTON GREEN AVCI ÇİZMESİ ile müthiş rahat ettik. her bir çift çizmenin ağırlığı  800 gram  yani anlıyacağınız bir çifti 1 kilo bile değil taban kısımları kalın  dişli ve topuk  ve burun kısımlarıda darbeye dayanıklı eva malzemeden yapılmış yüzde yüz orjinal ithal ürünlerdir.  ucuzluksepeti ile avcı mekanı aynı firmalara ait sitelerdir ve piyasadan daha ucuzdur bir çifti 81 ytl.  dilerseniz irtibat telefonunu da verebilirim yetkili kişi YASİN OKTAY  TLF: 0554 782 72 81 Tüm avcı dostlara tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2012, 23:57:20 Gönderen: N.Yıldız SÜKAN »
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #21 : 01 Haziran 2012, 10:10:03 »
http://www.sporena.com/
Benim için bek avı yapılmayacaksa çamurda ovalarda uzun yürüyüşler için çizme en iyidir.
Bot ise bir çok markanın vibram tabanlı Kevlar ürünleri var en hafif bot serisi bunlar.Keklikte çok uygun olacagını düşünüyorum
Kevlar  malzemeli aynı zamanda  ısı izalasyonlu kaymaz  tabanlı ayakları çok sıcak tutan
Bot olayında  profesyonel dağcı botları çok kaliteli ve nitelikli ,Boreal ,Millet,Nort face,Vasque,Merrel,Salomon,Lafuma,Columbia vs  markalar tavsiye edilir.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2012, 10:13:40 Gönderen: Metin GÖRGÜLÜ »
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Osman YAPRAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 02 Haziran 2012, 09:36:16 »
http://www.sportcity.com.tr/CHAMELEON-THERMO-6-WATERPROOF,PR-14513.html
     Geçen sene kullandım.
+ Kesinlikle sıcağı ve soğuğu ayaklarınız hissetmiyor
   Ayaklar terleme yapmıyor.
   Taşa çarpmada acıyı hissetme  ve ayak burkulma neredeyse olanaksız
   Tırmanışlarda yere sağlam basmak mükemmel.
   Sağlamlık çok iyi. Herhangi bir deformasyona uğramadı.
   Çok hafif ve yürüyüşü destekleyen bir taban yapısı var.

- Bence tek eksiği ıslak kaya parçasında muhtemelen altı bu şekilde tırtıklı olan her ayakkabının sahip olduğu düşük  zemin tutuşuna sahip.
    Fiyat ve beklenti dengesi makul. Kesinlikle tavsiye ederim..Özlellikle keklik avcılarına...
Osman YAPRAK
1977-Manisa/Salihli 0 533 721 93 47

Çevrimdışı Aydın KARAKİŞİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 06 Aralık 2012, 16:01:25 »
Bende  polly boot diyorum
Aydın KARAKİŞİ
1973 istanbul

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 07 Aralık 2012, 02:07:41 »
Askerden dönerken bende kullanmadığın YDS marka içi gora-tex kaplamalı botumu götürmeyi düşünüyorum..
Eski botlarda gora-tex kullanılmıyordu da şimdi var.Bu Yeni botlardan kullanan varmı?sizce iş görürmü av da giymek için?
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"