Gönderen Konu: AKUS AV TÜFEĞİ  (Okunma sayısı 81484 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AKUS AV TÜFEĞİ
« Yanıtla #50 : 02 Nisan 2011, 13:16:41 »
Ağır ol Molla desinler, Bu durumu oturup tekrar gözden geçirsinler bence.  ??? :)
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 02 Nisan 2011, 13:26:30 »
Delicilik testini bildiğim kadrıyla en pratik şekliyle sabuna yapıyorlar.blimsel olarak da bir tür silikon  yada jel gibi bir madde var ama ismini hatırlayamadım. Diğer sorularını da cevaplayacak arkadaş muhakkak vardır...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #52 : 02 Nisan 2011, 13:36:00 »
Arkadaşlar, bir Akus çiftenin üzerine Holland Holland yazsanız, o bariz anlaşılır Holland olmadığı.
İki tüfeği yanyana koyun aralarında dağlar kadar fark var.
İki tüfeğide inceledim hem dediğiniz yerli markayı, hem de Holland Hollandı, kıyas bile kabul edilemez ikisi birbirinle.
Yerli tüfek avrupa tüfek farkını, yalnız paraya bağlamayın.
Parası olan avrupa olmayan yerli tüfek alır.
Bu yaz gördüğüm bir avcı, altında son model bir cherokee jeep i olmasına karşın elinde yerli bir otomatikle geziyordu, bu olağan bir durum.
Herkes kendine yakışanı alır.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #53 : 02 Nisan 2011, 13:59:25 »
parası olan avrupa olmayan yerli tüfek alır
güzel söz abim

abı ben holalnd holland olmadıgı anlasılmaz vs demedım hanı marka merakı varya holland yazılsa  parası normal karsılanır aynı tufeghe ama yerlı ısım olunca a normal karsılanıyor
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2011, 14:00:44 Gönderen: Kadir TOPÇU »
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #54 : 02 Nisan 2011, 14:06:05 »
http://www.hollandandholland.com/gun_single.php?i=76&l=london&v=&c=

mesele bunun ne özellıgı varda 85bın euro
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #55 : 02 Nisan 2011, 14:16:47 »
Kadir bir kere yanlış yazmışsın 85.000-euro değil. 85.000-Sterlin :)
Bunu defelarca yazdık burada, Holland global bir markadır.
Dünyanın en gelişmiş ülkesinden en gelişmem,ş ülkesinde avcılık yapan biri Holland ı tanır.
Üst düzey bir tüfektir.Krallar,kraliçeler,Lordlar,Dükler,Baronlar,Generaller,Diktatörler,Holding sahipleri vs vs bu markayı kullanır.
Holland adı tüfekte bir statüdür, sahibine de statü kazandırır.
Maliyeti bu kadar olmasa da bir Huğludan 50m daha uzağa atmasa da tüfeklerin şahıdır.
Hala 500-tl lik tüfekte, 100.000- euroluk tüfekte aynı işi yapıyor muhabbetine girmeyelim.
Farklı olmak,ayrı olmak,aradan sıyrılmak veya bir yere sınıfa,gruba kendini kabul ettirmek amaçtır.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #56 : 02 Nisan 2011, 14:40:59 »
:) paralarla pek aram ıyı degildir ondandır :)

sterlınse ooo cok para ozaman :D

500 tl lı ktufekle kıyaslamayacagız tabıkı ama dediginiz gibi bır huglu dan 50m oteye atmıyor iken  bir adı var dıye buna cok iyi deyip akusun adı yok dıye kötu bu okadar etmez demek dogrumu onun için sordum
şan şu resimde görunen hollandın bire bir aynısını yapsalar kı yapıyorlarda eminim desekı 7 bın tl yıne cok derız ama holnd oldumu fıyatdan bahseden yok guzellıgınden bahseden var buda bana sacma geliyor egerki dış görünüş ve kullanılan malzeme kalıtesınden bahsediyorsak bana göre akus un bundan eksik kalır yanı yok holandı yakından görmedım ama akusu gördum bence 4 4 luk tüfek bır cok arkadasımızın ve abımızın burada övgü yagdırdıgı berettanı ncıftesınden fılan guzel

suan en basıtınden bır sımson tam cakmak gorunumlu tufek var 3 bın ıstenmıs 1975 model övgüler yagdırılmış inanın akusun ürünlerı o üründen bana göre bınkat daha ıyı
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Kadir BAYRAM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #57 : 02 Mayıs 2011, 01:24:19 »
yaklaşık 10 ay önce balıkesir commanda avdan akus marka bir sp satın aldım (daha doğrusu istediğim özelliklere göre sipariş verdiler, sadık ustalarda yapıp yolladı) bu yıl avlandım.çokta memnun kaldım.
 bundan önce 1986 yılı yapımı 16 kalibre üzümlü tüfek vardı dayımda onu çok kullandım çok güzel tüfek hala sapasağlam, dedemde hem huğlu çifte, hem de balçıka diyolar ama ne olduğunu tam bilmiyorum çakmaklı bir çifte vardı  avrupa bi silah kuş kadar hafif onu kullandım. babam bana fransız robus almıştı onu kullandım.çok güzel tüfekler hala sapasağlamlar. onların fiyatları hala çok yüksek, inanın benim sıfır aldığım tüfekten daha yüksek ikinci el fiyatları. ama akus daha güzel :) bu süreç yaklaşık 15 yıl sürdü.
  inanın hiç biri akus kadar hoşuma gitmedi.
 tabi kişisel bi olay bu, bakış açısı. biz yerli üretime güvenip fırsat tanımadığımız sürece hiç bir zaman bir markamız olamayacak :) belki biraz faşist bi yaklaşım gibi gelebilir ama ben kendi değerlerimizi üretmekten yanayım. elin gavuruna niye o kadar para kazandırayımki :) ki bu insanlar yıllardır avrupa birliği, pkk gibi pis, kirli oyunlarla bize zarar vermiyorlarmı.
  sadık usta yapsın, ben alayım, bozulsun, yenisi alayım. oda öğrensin nerde yanlış yaptığını, düzeltsin! düzeltsin ama. eminim bu forumları onlarda takip ediyorlardır, iletişim çağındayız kimse eskisi kadar olaylardan bihaber değil. artık türk tüketicisin bişeylerin farkına vardığını görüyorlardır, bize kazık atmazlar, atmamalılar :) insanların gözünün açıldığını bilmeliler. 20 sene önce benim kullandığım tüfekten aldığım performansı sadece arkadaşlarım biliyordu şimdi ise bakın dünyanın her yerinden bu site sayesinde öğrenebiliniyor.
velhasıl kelam; devir değişti, bizim yerli üreticimizde değişmek zorunda. ve bizim desteklerimizle inşallah kendi ülkemizin markalarıda olacak. biraz kendimize güvenmemiz gerekiyor(kendimize diyorum çünki yerli üretimi yapan benim gibi bir türk vatandaşı diyoruz ve güvenmiyoruz :) aslında kendimize güvenmiyoruz galiba)
  fiyata gelince yüksek geldi bana, ama bilmem nedir fiyatı yükselten, yok cevizi, yok işlemesi, bana ne :) avda beni yarı yolda bırakmasın, attığım yaralı kalmasın yeter bana. tabi bunun tek faktörü tüfek değil, fişeği, saçması, grmı vs vs. bunları bilecek kadar tüfek attım 15 yılda. biraz bilirim tüfeğin kalitesini, dengesini, yüze gelişini, grupman diyosunuz onu.
  güvenin arkadaşlar, güveninizi boşa çıkarırlarsa onlar utansın, ticaret bu, hatırlarsanız eskiden müşteriye mahçup olma vardı bu milletin esnafında :) ben eminim biraz vicdanı olan bi gün öleceğini bilen, ilahi adalete hesap vereceğini bilen her insan saygılı, dürüst davranır müşterisine.
  kusura bakmayın akusun avukatı gibi konuştum ama (hiç bir bağlantım ve alakam yok) yerli üretime, dolayısıyla kendi insanımıza biraz destek lütfen

Kadir BAYRAM
1980 BALIKESİR

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #58 : 03 Mayıs 2011, 01:55:57 »
Yerli uretici hammadde ve makine parki olarak hemen hemen ayni sartlari saglayabilir ancak bence varolan eksikler hammadde ve makine parkindan daha onemli;

1) Know-How eksik.. Cok uzun yillar boyunca uzerine konarak biriktirilen, endustriyel bilgi birikimi eksik.
2) Yetismis ve isini "gercek anlamda" dunya standartlarinda bilen, isin ilmini ve bilimini okumus kalifiye personel eksik. (Hem tasarimci, hem ureten, hem yonetici, hem marketing uzmani, hem de musteri servisleriyle ilgili yetismis kaliteli personel)
3) Yukaridaki iki eksik tamamlansa bile, uretilebilecek ust seviye kaliteli urunu satacak pazar eksik. Bugun, yerli pazara da , yabanci pazara da, Turk uretimi bir tufegin ust duzey kaliteli oldugunu kabul ettirebilmek icin kar beklentisi olmadan en az 20 yil karsiligin kar olarak gelmeyecegini goze alarak cok uzun vadeli ve buyuk meblaglarda yatirim yapilmasi gerekiyor ki bence bu capta bir yatirimi, tufek sanayiinden once bekleyen (daha fazla oncelige sahip olan) bir cok sanayii alani var. Dolayisiyla ne ozel yatirimci ne de devlet boyle bir yatirima girisemiyor.

Benim , tufek sanayiindeki eksiklerle ilgili sahsi fikirlerim bunlar.

Selamlar..

birde reklam olma adının duyulması var bunların arasında olaması gereken...

Akus mutlaka türkiyede pek çok firmanın yaptığı gibi avrupa standartlarında ya da daha üstünde tüfek üretiyordur ,fakat çevremde ki insanlar mutlaka öyle yada böyle bir beratta,browning vs gibi etiket olmuş tüfeklerden bir ya da birkaçını alıp kullanmışlardır ,ama böyle giderse elin de akus  marka bir tüfek kullanan  avcı arkadaş görmekte zorlanacağız gibi.Dünyaca tanınıp ülkesinde sadece ismi bilinen bir marka olma stratejisi  ilginç

Aslında selami bey konuyu özetlemiş. fakat konu yine rotasından çıkıp yerli yabancı kıyaslamasına dönmüş tabikide akus bir holland holland olamaz.yada dünyaca ünlü muhtelif marklarla hala boy ölçüşemez. çünkü şimdilik sadece akus'u bizler bile yeni tanıyoruz gerçi bu stratejiyle zor tanışıcağız gibi ama.. neyse tanıyanlar tanımayanlara anlatır :)
  Asıl benim kafamı karıştırıan bu tüfekler neye göre pahalı   (pahalı olduğuna bende katılıyorum hala uzun yollar katetmeleri gerektiğinede) fakat  yerli tüfek sanayinde akus firmasının yapabilidiği tam çakmak 7 pim li ve tam çakmak 5 pimli pozeleri yapabilen varmı  başka?    
  Aceba şöylemi düşündüler.. Piyasada muadiliniz (yerli) yok piyasıyıda biz belirleriz...gibimi?  eğer piyasada rakibiniz yoksa piyasayı siz belirlersiniz. fakat bunu ülkenin alım güçüyle orantılı olarak,bu fiyatlara bu tüfekleri ancak yılda bir elin parmaklarını geçmeyek insan alır oda zor çünkü yabancı muadilleri bile bu fiyatlara almak mümkünken.
    Bence rakiplerinin olmayışı akusu yanlış fiyat politikası uygulamaya yöneltmiştir. şimdilerde 1000 tl tüfeklerle muadil firmalarla baş edebilmek için bir poze çıkardılar ama diğer işciliği gören avcı 1000 tl tüfeği almaz aklına binlerce şey gelir. mlz kötümü yok şöylemi böylemi diye bu fikirleride suya düşmez umarım...
  Şahsi kanatim akus firması piyasa araştirması yapıp tüfeklerinde indirime giderek tüfeklerini türk avcısıyla bir an önce tanıştırmalı yoksa isterse türkiyenin en iyi tüfeğini yapıyor olsunlar satamadıktan sonra atelyede metalden başka birşey değil ve atelye reklam yapamaz ama bir avcın elinde reklam olursa zamanla türkiyede gelmesi gereken yerde bulur kendini..
  Ümit ediyorum  böylesine güzel tüfekler yapabilen bir firmamız en kısa sürede olaması gereken gerçek yerinde olur..

Osman bey şahsi kanatim şimdilik avcılık ve tüfek merakı  Türkiyede zevk işi ve keyfle yapılıyor yerli veya yabancı tüfekle , askeriyeden çıkma kamuflaj ve parkayla, sarı cizmeyle veya eski ayakkabıyla.. keyfle ve doğal bir şekilde yapılıyor. yani katagorize edilemedi henüz... ama başlandı edilmeye isteyerek yada istemeyerek.
    Statüye dönüşmesi epey zaman alacak fakat  ilk adımları atılmak üzere  özel avlaklarla başlayacak gibime geliyor, fakat ülke olarak statü atlamadıkca birazda zor statüye bağlanması tüfeklerin veya avcılığın  belki üst düzey iş adamlarımız arasında vardır dediğiniz olay ama henüz bizim buralara gelmedi gelmesinde :)  Adanada avda elinde holland holland  görsem avcının,  onun egosu içinde benim var ise  komplesklerim içide artı eksi birşey olmayacak çünkü hala 1000 lerce avcı holland hollandı sadece resimlerden biliyor :)
   Dediğiniz gibi holland holland sahibi olamak "Farklı olmak,ayrı olmak,aradan sıyrılmak veya bir yere sınıfa,gruba kendini kabul ettirmek amaçtır."   Avrupada, özellikle İngilterde  bu böyle doğru
   Türkiyede iş biraz daha  sade ve özgün  bu terimlerin hepsinden uzak :) baba yadigarı  cifte veya poze yada bütcene göre bir tüfek :) öyle statüsü olanlan yerlilerden..hafta sonu arkadaşlarımızla bir araya gelmek, stres atmak, vurduğun üçbeş ne varsa kuşları yemek,dinlenmek, spor yapmak, vs

SAYGILAR  RASTGELE

« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2011, 02:38:32 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #59 : 03 Mayıs 2011, 19:48:10 »
Gözünde şişe camı gibi gözlükler,üstünde işte giydiği gömleği,ayağında günlük eski bir ayakkabı,elinde babasından kalma dipçiği bantla sarılmış eskibir robust,saçları karbeyaz 70 yaşında öyle avcılar var ki statü ,jeep yalan kime sorsan tüm akdenizde avcı derler. Bu işin parayla ilgisi yok adamın ruhu,duruşu avcı
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2011, 19:50:35 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Bora FATİH

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 24 Haziran 2011, 21:37:48 »
akus mu?? bu fiyatamıı  güldürmeyin lütfen :))  al beratta  yada browning bak dalgana
Bora FATİH
1977 MANİSA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 24 Haziran 2011, 23:06:07 »
osman abi ağzınısa sağlık.bu iş prestij işi.bizim yerli üreticilere göre tüfek bir araç  bir avrupalıya göre kültür.aradaki fark çok açık belli değilmi.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2012, 09:29:26 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #62 : 31 Temmuz 2012, 20:17:07 »
Akus firmasını dolaşırken standart  çifteler görsel olarak hoşumuza gitti ve arkadaşlar ile birer adet almaya karar verdik.Pazarlık yapıldıktan sonra siparişler verildi 1 ay içerisinde teslim edileceği belirtilerek el sıkışıp ayrıldık.Biz ödemeyi kredi kartına 3 taksit yaparak 3 ayda ödedik ama hala ortada tüfek yok.Tüfek ortada olmadığı gibi muhattapta bulmak zor bu firmada.Neyse bir yetkiliye ulaştıktan sonra durumu anlattık.Yetkili arkadaş bize ne desin''Yurt dışına bekleyen 100 kadar tüfeğin siparişi varken sizin tüfek ikinici planda kardeşim dedi çıktı' Kavga dövüş laf atışması sürerken tamam dedi haftaya tüfeği gönderceğiz.Hafta oldu arayan soran yok derken telefon geldi firma yetkilisi'' Sizin memleket çok sıcak olur rutubetten dolayı cam boya iyi olmaz  krom yapsak olur mu?'' Yani b.izim tüfek bitmediği gibi işi kromla çirişleyip göndermeye yemin etmiş arkadaşlar.Olmaz filan derken tamam dedi pazartesi kargoya veriyoruz kargo adresimizi aldı derken salı oldu kargoya gittim ''Konyadan gelen böyle bir kargo yok''  diyerekten gönderdiler.
Akabinde tüfek firmasının yetkilisini aradım kargo ile ilgili bir yanlışlık mı var diye , telefona cevap bile vermedi sağolsun.

Geçen yıl almış olduğum beretta tüfeğimin yedek parçasında oluşan sorun için beretta firmasına attığım mail aynı gün içerisinde cevaplanarak 10 gün sonra ithalatçı firma bağlantısı ile   elime ulaştırıldı.

Yani işin özeti nerede bu zihniyette yerli malı yurdum malı üretici varsa taaaa ..

« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2012, 20:18:57 Gönderen: Selami FİLİK »
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 21 Ekim 2012, 23:57:01 »
(İnceledik tüfeği, zor açılıyor zor kapanıyor. Belki birkaç sene sonra ancak yerine oturacak)
 aynen katılıyorum bir tüfeğe o kadar uğraş özen göster açılıp kapanmasına dikkat etme olacak iş değil
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #64 : 22 Ekim 2012, 06:46:34 »
Akus u araştırıp sormak lazım bu kadar büyük fiat farkı neden diye. Onlarda bunun nedenini söylerler herhalde. Ayrıca,  parası olan yabancı marka alır yazılıyor ya bu ifadeye anlam veremiyorum. Çevremde ki avcılarda he çeşit yabancı marka da yerli markada da kullanan var.  Ve  20 sene evvelde yabancı marka tüfek alacak param vardı şimdi de var. Hiç bir zaman da yabancı marka almayı düşünmedim. Yerli tüfeklerimden hep memnuniyet duydum. Rahmetli dayımda nerde ise 50  yıllık MKE çiftesi vardı. Rahmetli babamda da 50 yıllık tek kırma berattası vardı. Her ikisi  de av vuruyor du. Önemli olan hangi marka tüfek olursa olsun o tüfeği kullacak avcıda dır maharet!
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #65 : 25 Kasım 2012, 23:17:40 »
benim şuan 5 tane yerli tüfeğim var.avrupa tüfekte herzaman alır satarım.her alıp sattğımda yeni bir şey öğrenir yeni tecrübe sahibi oluyorum.çünki tüfek hakkında fazla bilgim yok çoğu şeyleri yeni yeni öğreniyorum.son 4 yıl içerisinde 3 B markadan bir çok model alıp sattım.benim düşüncem şu: kuş avı yapıyorsan hangi tüfeği alırsan al av yapar ama domuz avı yaypıyorsan kesinlikle ve kesinlikle (yarı otomatik)avrupa al.çünki yerliye asla güvenmem benim yaşım 30 elimden yaklaşık 20 30 kadar yerli geçti hiçbirinin sorunsuz çalıştığını görmedim.ama avrupa da bu olay pek nadir.diyeceksinizki sorun çıkarmıyomu?. çıkarıyo tabiki. örneğin benim en sevdiğim marka  browning geçen yıl browning fusıon modelini aldım tüfek çalışmadı mesala. ne yaptıysak düzen tutmadı.ama genede en güvendiğim marka.ama çok araştırdım böyle sorun çıkaran tutukluk yaptı diyen duymadım.hani derlerya 100 tanede 1 tane çıkar  oda bize denk geldi.ama yerli yarı oto öyle değil bugün çalşır yarın çalışmaz.yerli çifte veya pozeye sözüm yok tüfek tüfektir benim babam 20 yıldır huğlu çifte kullanır daha en ufak bir hata yapmamıştır üstelik babam fişeği (eski usül)kendisi dolduruyor.ve gıramajıda biraz fazla koyuyor 40 gr:D ve domuz avından başka ava gitmez oldu kuş avını bıraktı yaşı 63. geçenlerde bu tüfekle bir azılı vurmuştu ben kendim ölçtüm atış yaptığı mesafe tam 110 metre üstelik şevrotinle.tabi bu mesafe birazda teadüf kanatimce çünkü kendi bile inanamıyor ben bu mesafeden nasıl vurdum diyor :D .azılarıda 23 santim geldi :) azılarını yaşlı bir amca istedi kıramadım ona verdim.yani vurmayan tüfek yoktur.ama kalite herzaman kalitedir ne demişler iyi mal iyi para
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Muharrem ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 19 Ocak 2013, 03:33:59 »
Herkeze iyi formlar..
Osman Abime bir sorum olacak.
Sevgili abicim ben iki adet bereta tüfeğimi satıp AKUS'a gidip bir sidelock çifte yaptırdım.(Henüz elime ulaşmadı). Sabit şok ve yedek namnulu. Bir namlu 5/4 şok'a sahipken (Bıldırcı İçin) diğer namnu 3/1 şoka sahip. (Keklik için). Her iki namnunuda ayrı ayrı elkundakları mevcut. Kundağı kendim beğendim ( yaklaşık olarak 3 kişi ile 5-6 saat sürdü beğenmenmemiz). 5 numara bir kundak. Ayrı yeten yedek bir takımda maşa yay seti hazırlıyorlar benim için. Sizce ben bu tüfeği alarak iyimi yaptım kötümü yaptım? Bu sorumu tüm samimiyetimle soruyorum.
   Ben olayı şöle değerlendirdim. Demiblock, sidelock, 7 pimli, 5 numara kundak bulunan bir avrupa tüfek alma şansım yok. Tabi bu iş için 100.000 euro ayırmadı iseniz. Ben fabrikayı baştan aşşağı gezdim sonderece hoşuma gitti. Bence ön yargılı davranmamka gerekir.
Muharrem ÖZTÜRK
1976 Ankara

Çevrimdışı Cihangir ÇEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 07 Kasım 2013, 23:49:22 »
merhaba arkadaşlar akus marka tüfekler evet fiyatları ve tam çakma ve görüntü olarak bir anda ortaya  çıktı göze güzel geliyor görüntüsü kulanan arkadaşım var ama özel yapım akus tarafından bunlara hediye edildi  benim kendi fikrim bu firma yeni olmasına nazaran bu fiyatlara tüfek satamaz ben yeni beratta  aldım 5200 tl 2 el ama 2000 fişek atılmamış  sorunsuz çalışan gurupmanı mükkemel çeliği ömürlük arza vermeyen tüfek mi yerli sinir bozacak tüfek mi sinir olacak paramla rezil olmaktan ise avrupa tüfek alırım sıkıntı yaşamam arkadaşlar ve halen şuan için söylüyorum yerlide güven verecek tüfek yok ama parası olmıyan için en yakın fabrika en iyi tüfek demektir.
Cihangir ÇEL
1968 istanbul

Çevrimdışı Cihangir ÇEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #68 : 07 Kasım 2013, 23:50:49 »
merhaba arkadaşlar akus marka tüfekler evet fiyatları ve tam çakma ve görüntü olarak bir anda ortaya  çıktı göze güzel geliyor görüntüsü kulanan arkadaşım var ama özel yapım akus tarafından bunlara hediye edildi  benim kendi fikrim bu firma yeni olmasına nazaran bu fiyatlara tüfek satamaz ben yeni beratta  aldım 5200 tl 2 el ama 2000 fişek atılmamış  sorunsuz çalışan gurupmanı mükkemel çeliği ömürlük arza vermeyen tüfek mi yerli sinir bozacak tüfek mi sinir olacak paramla rezil olmaktan ise avrupa tüfek alırım sıkıntı yaşamam arkadaşlar ve halen şuan için söylüyorum yerlide güven verecek tüfek yok ama parası olmıyan için en yakın fabrika en iyi tüfek demektir.

muharrem kadeş bana göre çok iyi etmemişsin  allah yardımcın olsun
Cihangir ÇEL
1968 istanbul

Çevrimdışı Dinçer ULUBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 27 Ocak 2014, 06:17:46 »
birmalın marka olabilmesi için iç piyasada rağbet görmesi gerekir.buda yerli avcının bu tüfeyi kullanabilmesiğle olur.akusun öncelikle bu tüfekleriyle iç piyasada hakmiyet kurmasıyla başlamalıydı.her ilde bu tüfekle avlanan en az 15 20 avccı olsaydı tüfeğin hem kalitesi hemde görselliği görüiüptartışılırve alıcı kullanıcı potansiyeli artardı .zaten albenisi olan güzel bir tüfek.ama fiyatıda öncelikle yerli avcının rahatlıkla alabileceği bir seviyede olmalıydı.butüfeğin avcılarımız tarafından kullanılması için ilkemirde fyatının uygun olması gerekir.buyıl içpiyasaya 1000 adet satsınlar avcı kullansınertesi yıl satış enaz yüzde 20 30 artacaktır güzel albenili birürün başarılarının devamını dilerim.
1950-Elazığ

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #70 : 27 Ocak 2014, 13:33:54 »
dinçer abi selamlar. ben bu tüfeği sana sormuştum hatırlarsan:)
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Rahim Özgür AKINCI

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
« Yanıtla #71 : 04 Şubat 2014, 21:15:14 »
cıssss yakar
gördüm yakınen memleketimdeki tüfekleri  tanırım akus güzel çifte yapıyor ama o para cok fazla
Rahim Özgür AKINCI
KONYA-1979             0535 674 29 63

Çevrimdışı Cengiz KAPTAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 04 Şubat 2014, 22:07:09 »
     selamlar,
  İbrahim Aysu bey çok güzel açıklamış ,ne yaparsanız yapın türkiyede olmuyor (üzülerek söylüyorum bende bir mühendis olarak ) çünkü türkiyede arge yok ürge(ürün geliştirme) var yani kopyalama,mükemmel birşey yapsanız bile cehennemdeki türkiye kazanı gibi başımızda zebani yok ,zaten biz birbirimizin ayağını çekiyoruz ,ben yapamıyorsam başkasıda yapamazsın hesabı yıllarca bu ülkenin başına gelenler (devrim arabaları ;nuri demirağ uçak fabrikası vs,,,)
-maddi durumum iyiyse bu silahı alırdım tek bende olurdu kendimi özel hissederdim
- özelini almadan standart uretılenlerle deneme atışları yapardım çunku bu kadar para verdıkten sonra dönüş yok
-arkadaşlarımız ,buyuklerimiz demişler bu fiyata yabancı tüfek alırım onlarda haklılar çunku burası türkiye her an herkes paraya sıkışabiliyor veya sıkılıyor degeri düşmeyeceği için her zaman ,para kaybetme korkusu varsa kesınlıkle yabancı tufek alınması lazım
- ama bana düşmez ama para sıkıntım yoksa her baktıgımda sadece bana özel olma gayesi ile akusunda iyi tüfek yapması dolayısıyla ben alırdım ;modası 6 ayda gecen telefonların 2-3 bin liradan satıldığı zamanda verilir bence hayırlısı ;saygılar
1983-Muğla /domuztatör

Çevrimdışı Süleyman KARAKOYUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 05 Şubat 2014, 08:45:36 »
avrupada 150 yuroya satar gelir senden 10 milyar ister işte böyle bende bir tüfek yaptırmaya kaktım huğlu marka 15 bin istedileravrupada av marketlerinde gezerken rasladığım türk markaları vardı bunların en pahalısı150 yuroydu ki kendi halkını kazıklamaya çalışanlara yazıklar olsun
1980 SİNOP

Çevrimdışı İlhan BULUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #74 : 05 Şubat 2014, 09:32:39 »
avrupada 150 yuroya satar gelir senden 10 milyar ister işte böyle bende bir tüfek yaptırmaya kaktım huğlu marka 15 bin istedileravrupada av marketlerinde gezerken rasladığım türk markaları vardı bunların en pahalısı150 yuroydu ki kendi halkını kazıklamaya çalışanlara yazıklar olsun

Hocam "en pahalısı 150 euro" çok ağır olmuş. Eminmisin ?  Sen hiç Akus yada Akdaş eline aldınmı ? Gravürlü ve numaralı kundaklı tüfekleri fiyat olarak yüksek ama bu dünyada da böyle. Bu şekilde bir aşağılanmayı hakettiklerini düşünmüyorum. 

Bende yurtdışı satış sitelerindeki fiyatları bazen kontrol ederim. 150 euro ya akus (webley scott)  hiç görmedim.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ