Gönderen Konu: Liste İçin Tavsiye Görüş ve Tecrübeleriniz.  (Okunma sayısı 2398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yaşar OLGUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Liste İçin Tavsiye Görüş ve Tecrübeleriniz.
« : 27 Aralık 2017, 22:38:20 »
Merhaba saygı değer avcı arkadaşlar. Daha önce memlekette eski poze silah kullanmıştım. Karatavuk avına giderdim hala durur ancak ruhsatsız. Uzun araştırmalar ve forum da zaman geçirme sonucu kendi ihtiyacıma yönelik bir liste yaptım.

Son olarak netleştirdiğim yarı otomatik kinetik sistem çalışan yerli bir tüfek. Gazlıları söküp takma zorluğu çabuk ve fazla kirlenmesi gibi nedenlerle eledim. Son kalanlar:
Ate Neo
Akdaş Ak212
Stoger M3000 ya da 3020
Huğlu Renova
bu tüfeklerle ilgili tecrübesi olan sıkıntı yaşan satış sonrası hizmetle ilgili bilgisi olanlar paylaşımda bulunurlarsa memnun olurum. Son olarak tabiki bayide silahları omuzlayıp bakacağım ancak istanbulda almadan atış testi yapabileceğim bir yer yok sanırım. Bulduğum istoç da Yaban av bayisi var oraya gideceğim muhtelemen. Bu arada boy 1,60 kilo 56 yaş 30 sanırım tüfeği sonradan ayarlatmam gerekecek :). Gerçi eski poze de sıkıntı yaşamamıştım bulduğumu illaki vuruyordum. Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Armsan Phenoma Aura W 71
1988-İstanbul

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Liste İçin Tavsiye Görüş ve Tecrübeleriniz.
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2017, 22:56:36 »
Yaşar Bey merhaba.şu anda stoeger m2000 kullanıyorum kinetik sistem şükür ben bu tüfekte birgün bile sorun yaşamadım tavsiye ederim lakin dipçik ölçüleri size biraz uzun gelebilir.benim boyum 1.78 75 kiloyum dipçik çok az uzun ve dik geliyor biraz bant görüyorum ama uçar avında hoşuma gidiyor.ayarlatırım derseniz tavsiye ederim ama aklınızda olsun tüfek işi şans işidir.gazlı sorarsanız eğer armsanın bence en düzgün çalışan tüfeği a612 onada bir bakın onuda seviyorum.sağlıcakla
1988-Denizli

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2017, 09:48:01 »
 ''renova''

uçar kaçar avlarında;

listedeki tüfek kullanıcıları memnuniyet arz ediyor site yorumlarına bakacak olursak,

ölçüler uygunsa tavsiye niteliği taşıyor benim adıma yapacağım yorum bu.

şu an tüfek alacak olsam 1000-2000 arası ya huğlu renova kinetik veya eagle poze olur.

ha param olsa ''akus'' çifte menevişli çelik kasaların ölçülerime göre yapılanını tek geçerim.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Yaşar OLGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 28 Aralık 2017, 20:56:45 »
Stoger ve renovaya öncelik vereceğim. Başka tecrübesi tavsiyesi olan varmıdır.
Armsan Phenoma Aura W 71
1988-İstanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 28 Aralık 2017, 21:47:19 »
özkanlar fx017  son model bir incele derim  1950 yılların tecrübesi

1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Yaşar OLGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 28 Aralık 2017, 22:11:32 »
özkanlar markasını webde denk geldim av bayi sitelerinde ama forumlarda çok bahsedene rastlamamıştım.
Armsan Phenoma Aura W 71
1988-İstanbul

Çevrimdışı Hüseyin GÜLŞEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Aralık 2017, 22:58:44 »
Yaşar kardeşim stoeger m3000 yeni aldım bir hafta oldu. 61,65 cm arasında kaldım genelde çulluk,keklik,tavşan avlarını tercih ediyorum bu nedenle 61 cm aldım test atışları yaptım grupmanı çok iyi yeni yeni tecrübe ediniyorum. Vücut yapına göre sana uygun değil bence biraz ağır,kabza tutuş kısmı kalın denersen hemen fark edersin zaten. Ağırlığına göre dengeli fazla yormuyor. Almadan çok araştırdım kötü sayılacak bir yorumla karşılaşmadım. bek avlarında 65,71 memnun bırakır avcıyı, en önemli kısım ne alırsan al dipçiği mutlaka kendine göre ayarla yada ayarlat. Naçizane fikirlerim bunlar inşallah sana yardımcı olur. Saygılar
  • STOEGER M3000
  • ENGLİSH SETTER (LİMON)
  • ENGLİSH SETTER (WESLEY)
1980 - İzmir

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2017, 23:33:42 »
Stoeger m 2000 ahşap bile işinizi görür..Akdaş ta iyidir
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Yaşar OLGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2017, 00:43:25 »
Peki tüfeği yerinde fabrikadan alsam dipçik ayarlama konusunda yardımcı oluyorlar mı. Oluyorlarsa İstanbul merkezli bir firma tercih edeceğim. O zamanda seçenekler Ata, Sarsılmaz, Stoger ve İstanbul Arms olarak ortaya çıkıyor. Huğlu özkanlar ve diğerleri için konya ya da antalya ya gitmem pek mümkün değil.
Armsan Phenoma Aura W 71
1988-İstanbul

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2017, 15:07:49 »
İstanbul firmalarından akkar ı öneririm.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Yaşar OLGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2018, 22:45:02 »
arkadaşlar seçimimi büyük ihtimal stoeger den yana kullanacağım. 3 firmaya bilgi almak için mail attım  içlerinden ilgilenip dönüş yapan stoeger oldu sonrasında attığım 2 maile de ilgiyle cevap verdiler. ilgilenip görüş ve düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Armsan Phenoma Aura W 71
1988-İstanbul

Çevrimdışı Semih BAYRAKTAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2018, 22:56:46 »
Yaşar Bey kardeşim. Bende av arkadaşlarımın tavsiyesiyle Stoeger m 3000 peregrine max 5 camo sipariş verdim. daha elime geçmedi. Fiziki ölçülerim sana yakın. Tetik çekme mesafesi 33-34 cm olan compakt dipçik modeli ile gelecek inşaallah. Tüfek elime geçseydi tecrübelerimi paylaşırdım sizlerle. Hayırlısı olsun hakkınızda. Teşekkür ederim.
  • Efsane yarı otomatik-Huğlu Kooperatif sp
1984 - Samsun

Çevrimdışı Yağız KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 04 Ocak 2018, 23:00:34 »
sahsen kullandigim yerlilerin icinde namlu ve malzeme kalitesi olarak stoeger ilk siraya gelir.. dezavantaji ise agirligi.. gezerek yapilan avlar icin biraz agir kacabiliyor.. ama bek avlarinda tadi muhtesem. standart stoeger tufeklerin tetik cekme mesafesi size uymaz diye dusunuyorum.. bu nedenle stoegerde karar kilarsaniz ahsap kundak alin ki sonrasinda kesilerek tadilat yapilabilsin.. pich ayarini da aci ayar pullariyla yapabilirsiniz..
  • stoeger m3000
1979 ANKARA

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2018, 03:08:32 »
Ne alırsanız alın ama denemeden almayın derim, gerek tutukluluk gerekse grupman ve yıkıcılık açısından denemenizi öneririm. Ölçü olarak da yüzünüze hangisi daha iyi geliyorsa onu seçiniz, tetik çekme mesafesini de unutmayınız
1980-Antalya

Çevrimdışı Yaşar OLGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 05 Ocak 2018, 08:56:04 »
Yaşar Bey kardeşim. Bende av arkadaşlarımın tavsiyesiyle Stoeger m 3000 peregrine max 5 camo sipariş verdim. daha elime geçmedi. Fiziki ölçülerim sana yakın. Tetik çekme mesafesi 33-34 cm olan compakt dipçik modeli ile gelecek inşaallah. Tüfek elime geçseydi tecrübelerimi paylaşırdım sizlerle. Hayırlısı olsun hakkınızda. Teşekkür ederim.

Semih bey tüfeği hemen almayacağım eğer erken gelirse görüşlerinizi belirtin yine de beklerim.
Armsan Phenoma Aura W 71
1988-İstanbul

Çevrimdışı Yaşar OLGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 05 Ocak 2018, 09:00:15 »
sahsen kullandigim yerlilerin icinde namlu ve malzeme kalitesi olarak stoeger ilk siraya gelir.. dezavantaji ise agirligi.. gezerek yapilan avlar icin biraz agir kacabiliyor.. ama bek avlarinda tadi muhtesem. standart stoeger tufeklerin tetik cekme mesafesi size uymaz diye dusunuyorum.. bu nedenle stoegerde karar kilarsaniz ahsap kundak alin ki sonrasinda kesilerek tadilat yapilabilsin.. pich ayarini da aci ayar pullariyla yapabilirsiniz..

Yağız bey ağırlık açısından 3020 modelini dğşünmüştüm 3000 e göre 500 gr fark ediyor tetik mesafesi için ise mail ile bana söyledikleri ince ped ile 10mm(1cm) compact dipçik(sentetik ve camo modellerde) 30mm(3cm) kısalabileceği bu şekilde uyarsa 3020 düşünüyorum. önerdikleri istoçta 2 bayi var gidip omuzlayıp bakacağım.
Armsan Phenoma Aura W 71
1988-İstanbul