Gönderen Konu: W&S 912K, İKİ SEZON KULLANIMDAN SONRAKİ İZLENİMLERİM  (Okunma sayısı 1405 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
 Benim tüfeğim 71 namlu W&S 912K (Akdaş 312 S'in emsali)  namlu iç çap ve şokların AK 212'lerle aynı olduğunu Ömer  bey'den daha önce öğrenmiştim.( Yani hem çifte(süperpoze) hem yarı otomatik tüfeklerinde aynı namluları kullanıyorlar.) Keza Ömer bey, patern testinde de şokları rastgele seçtiklerini, test sonundaki açıklamalarında belirtmiş.
  Bir kullanıcı olarak, Akdaş süperpoze veya yarı otomatik sahibi avcı arkadaşlarla 2 sezonluk tecrübelerimi paylaşmak isterim.
   En çok yaptığım avlar, bıldırcın, keklik ve tavşan avlarıdır.
Bıldırcın'da alt namluya 5 üst namluya 4 şoku taktığımda tam bir bıldırcın tüfeği oluyor.  hiç bir bıldırcın parçalanmadı. ( Sabit 1-3 şoklu avrupa tüfeklerimle her sezon 5-10 tane bıldırcın havada kıyma oluyordu.) Zaten Akadaş veya AK 212'nin patern konusunu incelerseniz, dünya standartı 27,4 m.de %59 olarak verilmiş, AK 212 ise 25 m.de %63 patern yapmış. Yani yaklaşık olarak standardı yakalamış.
 Ve  keklikte ise sabah seansında (keklikler uzak kalktığı için) 1-3, keklikleri pusturduktan sonra cebimde taşıdığım 4 nolu şoku alt göze, alttan çıkan 3 nolu şoku üst göze takıyorum. ( görüldüğü gibi  yelek cebinde sadece 4 nolu şoku taşıyarak tüfeğin şok seçiminde önemli değişikliklere gidilebiliniyor.) Sadece kullanacağım şokları ve uygun fişeği tesbit edene kadar yaralı düşen keklik sayısı daha önce keklik avlarında kullandığım 1-3 sabit şoklu Avrupa tüfeklerimden daha fazlaydı. Uygun fişek ve şok kombinasyonunu yakaladıktan sonra bu sorun da ortadan kalktı.
 Teknik özellikleri açısından da; çift patlama sorunu yaşamadım. Benim tüfeğim ejektörsüz olduğundan ejektör çalışması durumunu bilmiyorum. Kullandığım yerli tüfekler içerisinde bana ağırlığı en ideal (3250 gram)  ve en dengeli tüfek gibi geldi. Ancak benim tüfeğime göre, bayide omuzladığım Akdaş 312 SE modelleri daha ağır gibi geldi. O da ejektör farkından olabilir. RASGELE..
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2014, 14:57:33 Gönderen: Zülküf ÖZDUMAN »
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
Ynt: W&S 912K 2 SEZON KULLANIMDAN SONRAKİ İZLENİMLERİM
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2014, 09:58:20 »
Paylaşım için teşekkür ederim Zülküf Bey,

Daha nice seneler keyifle kullanmanız dileğiyle...