Gönderen Konu: NEDEN DEUTSCH DRAHTHAAR BESLEMELİYİM ?  (Okunma sayısı 68368 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ARI

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: NEDEN DEUTSCH DRAHTHAAR BESLEMELİYİM ?
« Yanıtla #25 : 31 Temmuz 2012, 17:09:51 »
Drahthaar sahibi olmak istiyorum cOk para istiyorlar bu yuzden bu zevki hic yasayamayacak gibiyim . Benim verebilecegim rakam 170 civari cocukta olacagi icin eger duyarli bi avci dostum olursa ilerde mutlaka karsiligini alir disi olursa yavru veririm seneye AMA erkek olursa sonraki sene. Ahde vefayi biliriz allaha sukur
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2012, 18:11:50 Gönderen: Ahmet ARI »
Ahmet ARI
1983 antalya

Çevrimdışı Murat ERTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 28 Ağustos 2012, 20:33:52 »
her ceşit arabayla ava gidebiliriz. marka model cok.binek taksi,minibus tarzı bir arac,ama arazıye en uygun olanı 4*4 bır jeep tır mutlaka tabıki imkanların oldugu kadar.bence drahthaar 4*4 jeep gibi. her araziye ve her ava uyar.ormanlık,calılık,dikenlik,kayalık,yeşillik ,sulak her ortama uyar.her cesit avada uyar culluk,bıdırcın,üveyik keklik,tavşan,ördek,kaz,ve domuz avına bile.4 ayrı köpegin yaptıgı işi yapar.daha ne isteyelim.ALLAH herkesin gönlüne göre versin.saygılar..............
Murat ERTÜRK
1970 ANKARA

Çevrimdışı Eyyüb ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 23 Eylül 2012, 23:42:12 »
 O0  slm abartılmış ben her iki ırkıda beslemekteyim kurtzaar gibisi yok  onu bilirim onu söylerim
Eyyüb ÖZDEMİR
1971 MARDİN

Çevrimdışı Cem MAÇIKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • GÖZLÜKSÜZ AVA ÇIKMAM SİZDE ÇIKMAYIN
« Yanıtla #28 : 24 Eylül 2012, 08:22:42 »
yere göre değişir marmarada iyibir drahterle iyi bir seteri sal drahterin şans yok denecek kadar az çok ağır kalıyor genelde çok açılmıyor huysuz geçimsiz oluyor beslediğin yerde genelde hep havlıyor uluyor ben hayatta beslemem bi ara kurzhaar ve pointer besledim ama seterden başkası yalan bu dediğim benim gibi marmara bölgesinde çulluk avcısı isen
Cem MAÇIKAN
1973-İstanbul AVA GİDEN AVLANIR AVLANMAMAK DİLEĞİ İLE

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 24 Eylül 2012, 12:16:35 »
yere göre değişir marmarada iyibir drahterle iyi bir seteri sal drahterin şans yok denecek kadar az çok ağır kalıyor genelde çok açılmıyor huysuz geçimsiz oluyor beslediğin yerde genelde hep havlıyor uluyor ben hayatta beslemem bi ara kurzhaar ve pointer besledim ama seterden başkası yalan bu dediğim benim gibi marmara bölgesinde çulluk avcısı isen
yorumunuz polemik yaratacak cinsten olmuş
konu başlığı neden drahthaar beslemeliyim
olan bir konuda yaptığınız yorum polemikten başka bir amaca hizmet etmez bence bu yorumunuz
neden setter beslemeliyim adlı konu başlığı altındaki bölüme yapılmalıydı...RASTGELE....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Ahmed DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 24 Eylül 2012, 20:16:17 »
BİR ZAMNLAR BESLEDİM ,HER AVI  YAPAR ,AMA HER AVI NE KADAR YAPAR !!!!
Ahmed DEMİRTAŞ
1975 İSTANBUL

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #31 : 27 Eylül 2012, 15:40:52 »
BİR ZAMNLAR BESLEDİM ,HER AVI  YAPAR ,AMA HER AVI NE KADAR YAPAR !!!!

Biliyorum Ahmet hocam avlandığınız drahthaarı. Bir sorum olacak acaba kaç defa avlandınız o drahthaar ile. O köpek ile avlanan arkadaşlarım hala o köpek yüzünden drahthaara karşı mesafeliler. Eğitilememiş, bakılamamış tavşandan başka bir av görmemiş bir drahthaar benim gözümde drahthaar değil. Bence sizde o köpeği drahthaar olarak hatırlamayın.

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 27 Eylül 2012, 18:33:33 »
Biliyorum Ahmet hocam avlandığınız drahthaarı. Bir sorum olacak acaba kaç defa avlandınız o drahthaar ile. O köpek ile avlanan arkadaşlarım hala o köpek yüzünden drahthaara karşı mesafeliler. Eğitilememiş, bakılamamış tavşandan başka bir av görmemiş bir drahthaar benim gözümde drahthaar değil. Bence sizde o köpeği drahthaar olarak hatırlamayın.
Eğitilemeyen her cins ırk için durum aynıdır SEVGİLİ RIDVAN en azından dd sorunluda olsa av yapıyor
diğer ırklar gibi dağlarda deli danalar gibi koştururken kaybolup sahibini aramıyor....her ırkın iyisi dostlar başına dd,ninse vasatı bile olsa benim başıma diyeyimde anlayan anlayacağını anlasın artık....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #33 : 28 Eylül 2012, 09:30:03 »

Cem abim bu cümleleri genellikle her sezon öncesi çullukçulardan Ufuk abi duyuyor ama nedense sezon sonu kayboluyorlar. Çullukçulardan bi kişi geldi burada cesaretle yazdı. "Sezon öncesi hodri meydan çektim ama sezon sonu büyük bir fark yedim" diye ama o mesajda silindi gitti. Marmaralı çullukçulardan çok eleştiri aldı galiba ;D ;D Nede olsa Kurtdereli Mehmet, Adalı Halil gibi nam yapmış bir eleman. Kıyıköylü Pars ;D ;D ;D ;D ;D Bence buradan halka açık olarak hodri meydan çekmeyin. Arayın telefonunu restinizi çekin. Hesaplarınızı görün. En azından mahcup olduğunuzu 3-5 kişiden fazlası bilmez. ;D Buradan rest çektiğiniz zaman videoda sonuç çekiliyor, birde üstüne üstlük Ufuk abi kahkahayı patlattımı marmara bölümü yada setter bölümü karışıveriyor ;D ;D ;D

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #34 : 28 Eylül 2012, 09:39:55 »
Eğitilemeyen her cins ırk için durum aynıdır SEVGİLİ RIDVAN en azından dd sorunluda olsa av yapıyor
diğer ırklar gibi dağlarda deli danalar gibi koştururken kaybolup sahibini aramıyor....her ırkın iyisi dostlar başına dd,ninse vasatı bile olsa benim başıma diyeyimde anlayan anlayacağını anlasın artık....

Hakan abim yinede dediğin gibi o köpekle av yapıldı ama her köpektede olduğu gibi avcılıkta mahir bir köpek ile vasat bir köpek kıyas yapılamaz. Hocamın bahsettiği köpeğin kanı geni güzel ama motor açılmamış, üzerine düşülmemiş, eğitimi ve avcılığı zayıf kalmış. Ama burada mesela çullukta usta denilen pars ile setterlerin yarışında aynı kulvara sokulmak isteniyor. Drahthaar her avı yapar. Marmaraya gitsem 5-6 tanede benim köpeklerim ferma verir çulluk vurdurur ama bahsini yaptığımız pars gibi olmaz. Parsta keklik ve tavşan avlıyor ama bizdekiler kadar yapamaz. Pars 5-6 yaşına gelmiş bebekliğinden bu yana çulluk avlamış bıldırcını bile daha 1-2 senedir görmeye başlamış. Irk aynı ama kulvar farklı. Cem Maçıkan abim drahthaar açılmaz diyor. Ben pars ile ava gittim, bıldırcında bile gözden kaybolacak neredeyse. Bazen ufuk abiyle telefonda konuşurken parsın 300-500 metrelerdeki bıldırcın fermalarına telefonda şahit oluyoruz. Fazla açılan, burnu kuvvetli, seri ve hızlı arayan, çulluktan başka neredeyse başka av yapmamış bir drahthaarın setterle arasında bence hiçbir fark yok.  Üstelik çalı çırpı ve dikenlere girme konusunda mukayese kabul etmeyen, ayrıca hem havadan hemde yerden koku alma kabiliyeti olan bir ırk. Bence artıları yeter..

Çevrimdışı Ahmed DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 30 Eylül 2012, 11:30:26 »
SEVGİLİ RIDVAN, OSMAN KARDEŞİMİZİN 2 SENEDİR BESLEMEDĞİ KÖPEK KALMADI ,BENİM VERDİĞİM DD SONRA DD ,DK ,POİNTERLAR FALAN SAYI BELKİ 20 Yİ BULDU BELKİ DE GEÇTİ ,SİTEDEN TANIYANLAR BİLİR İYİ VE SÜREKLİ AVCIDIR ,KENDİSİ ARADI İYİ KÖPEK YOK DEDİ GEL DEDİM ,MUĞLADAN ÇIKTI GELDİ 800KM 6 YAŞINDAKİ BRETONUMU VARDİM ,AVA ÇIKARDI GÖRDÜ VE GİTTİ HEMEN DİŞİ BRETONDA ALDI ,BEN BUNLARDAN YAVRU ALACAM BU ZAMNDIR AVCILIK HAYATIM BOŞA GEÇMİŞ DİYOR ,ALMANLARIN LAFINI ,İNGİLİZLERİ AGZINA ALMIYOR  ,HIZ ,KOKU ,ESTETİK ,İTAAT ,AVDA BİTMEYEN ENERJİ DAHA NE OLSUN,EKONOMİK ,BİR YAVRUDA BANA YTİŞTİRECEK İYİ GÜNLER
Ahmed DEMİRTAŞ
1975 İSTANBUL

Çevrimdışı Cem MAÇIKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 30 Eylül 2012, 18:58:27 »
çulluk zamanı çatalca civarındayım isteyenle çıkabiliriz beklerim gülmeye gelince bende iyi gülerim ve çatalca bölegesinde benide iyi tanırlar sevgiler saygılar her pazar avdayım çatalca ihsaniye sabah sezai abinin orada çorbacıdayım beklerim (05322882333) telefon numaram
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2012, 19:10:45 Gönderen: Cem MAÇIKAN »
Cem MAÇIKAN

Çevrimdışı Cem MAÇIKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 30 Eylül 2012, 23:39:30 »
bende kaydettim telefonunuzu kasımda görüşmek dileği ile 
Cem MAÇIKAN

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 29 Ekim 2012, 22:18:37 »
Ekşi'de de bişeyler yazmışlar bu sakallılar hakkında  ;D
 http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=drahthaar
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2012, 22:24:03 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 29 Ekim 2012, 23:20:45 »
O kadar cevAP  yazılsa da buna bende cevap vermek zorundayım . Çok ciddi iddalar var . Marmarada yaşıyorum , Drahthaar besliyorum . Ekipde ve çevremde genelde setter var . Bir kez huysuzluğunu görmedim . Mahalledeki setterler geceleri her b.ka havlar benim köpeğim 7 aydır bir kez havlamadı.Komşular gelip hocam nasıl köpek sesini hiç duymuyoruz diyorlar .  Benim köpeğim drahthaar ve bunlarda gerçek . Köpeğim genç ve bu yıl çulluğa başlayacak fakat izlenimlerimi söylüyorum ormanda gezmesi araması setterden aşşşa kalmaz . Zira drahthaar gibi güçlü ve çevresel şartlarrdan( Soğuk,çalı,diken .. ) çok etkilenmeyen bir köpek neden çulluk avı yapamasın ki ?
Bir konuda bişey iddaa ederken bi düşünün ya bu kadar zor değil düşünmek .
Saygılar ;
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Cem MAÇIKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 31 Ekim 2012, 21:47:14 »
bu hafta Cüneyt abinin orıya gidecez söz verdim keşan tarafına.Keşan tarafına gelirseniz olur.yada inş birdahaki haftaya yada ondan sonraki haftaya görüşelim 10 fermada 1 kuş vurulmuyorsa bu ferma işini bi gözden geçirin derim hehe
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 21:50:41 Gönderen: Cem MAÇIKAN »
Cem MAÇIKAN

Çevrimdışı Önder AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 12 Kasım 2012, 19:28:12 »
 :D saygıdeğer alman tankı besleyen avcı kardeşlerim avcı abilerim 29 yaşındayım 20 yıldır avdayım 100 tane kopoy ne olduğu belirsiz adı kuşcu diye beslediğim 20 kadar cinsi değişik köpek bundan 3 yıl önce drahtar kahverengi top sakallı cılız az bakılmış secereli bi köpek miş hediye diye aldık ava gittim adı petroymuş ben corç puşt koydum adını dağda geziyor ama diğer köpekler gigi değil köpek çakılıyo allah allah noluya la buna zap tavşan yok artık burdanda bişey çıkmaz heralde faaaaarrrrr cak cak cak keklik tom kanadı kırma koş koş koş nereye düştü buraya la ee corç nereye gidiyo oğlum bu köpek salakmı gitti valla birde bakmışız ağzında kanadı kırık keklik helalin var beeee.sonra arkadaşlar kurzaar besledim şu anda 3 yaşında bi kurzaarım var asker gibi eğittim dün fermasında 2 tavşan 1 keklik vurdum ama sitelerde aradığım şey bi topsakallı ama dişisi arkadaşlar ben bu kadar yer kokusu mükemmel bir köpek görmedim ALMAN TANKI olmasın artık TÜRK PANZERİ DRAHTAAR.(nokta) :Dumarım gözünüzü yormamışımdır av öldürmek değil o heyecanı yaşamaktır. ^-^
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2012, 19:32:28 Gönderen: Önder AHMET »
Ahmet Önder
Vet.Sağ.Teknikeri
22.06.1984 ANTALYA

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 21 Kasım 2012, 12:49:04 »
Ben köpekle avcılığa yeni başladım sayılır. dd ile tanışmam manavgat'ta teyze oğlum sayesinde oldu. bana köpek bul dedim oda sana zor arazi şartlarına uyacak köpek lazım oda drahthaar dedi. hep pointer gördümya buralarda onun için içimde bir kuşku vardı. neyse bu yıl ikinci yılımız. ilk yıl pekte memnun değildim. sabret dediler ama arada kaldım. iyiki sabretmişim. be kardeşim sezon kapalıyken benden habersiz av kitaplarımı okudun, nasıl fermada durulur diyemi okudun. bu sezon coştu. vede kesinlikle başka ırk beslemem. her zaman söylerim. '''İYİKİ DRAHTHAARI SEÇMİŞİM, İYİKİDE BÖYLE BİR DOSTA SAHİBİM.''' herkeze rasgele. bu arada Gazipaşa'da sadece bende dd vardı. şuan 4 ledik vede dahada artacak gibi.
Alim ÖZGÖRÜ

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 29 Aralık 2013, 16:38:41 »
Hayatımda ilk avımı (sapanla vurduğum serçe ,sığırcık, güvencin haricinde  ;D) fermadaki bir drahthaarın sayesinde bıldırcın vurmustum cok sevdiğim bi avcı ustamındı ondan sonra pointer ve kurzhaarla cok ava gittim fermalarıyla keklik tavsan vurmama rağmen cok süper köpekler olmalarına rağmen o bırdırcının ve o köpeğin hazzını unutamam o yüzden  yakınlarda 9. köpeğimi drahthaarı aldım
1982-Afyon

Çevrimdışı Ziya ÖZCAN 66

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 05 Mart 2014, 17:18:09 »
bende 3,5 yıldır besliyorum. çok çok hatta çoookkk memnunum. forumlarda diyorlar ya. kurzhaar ve d.d. ın kokusu zayıf. neye istinaden diyorlar anlamadım. kokusunu alıpta uçuramadığı kuş olmadı. daha dağda bitane yaralı kuş bırakmadım. özellikle keklikte kanat kırıkları ne kadar mesafelerden gitti getirdi. hatta başkalarının saatler önce günler önce vurduğu kanat kırıklarını bile aldı geldi. yeterki kuşun ayağı yere değsin kurtuluşu yok.
koku zayıf olayına gelince. pointerler ilk kokuyu aldığı andan itibaren fermaya durur fakat d.d. ler ise aynı kokuyu alır koku netleşince fermaya durur. yani sanmayin ki koku zayıf. HİÇ BOŞ FERMASINI GÖREN VARMI.
Ziya ÖZCAN
1979 YOZGAT

Çevrimdışı Ziya ÖZCAN 66

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 05 Mart 2014, 17:22:41 »
böğürtlen ve kuşburnu çalılarının içine hiç düşünmeden girip kuşu alır. pointer böğürtlenin etrafında dönerde döner, sahibine aha burda ben alamıyorum sen al der.:) . kamışın içindeki bıldırcını mutlaka çıkartır. yeterki onun burnuna koku girsin.
Ziya ÖZCAN
1979 YOZGAT

Çevrimdışı Ramazan ASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Korucu
« Yanıtla #48 : 10 Temmuz 2014, 17:46:22 »
diger ırklar mükemmel olsaydı drahthaara ihtiyaç duyulmazdı varmı ötesi
Ramazan ASLAN
A Rh + 1963 İsmetiye BURSA   

The following users thanked this post: Zafer TOPÇU

Çevrimdışı Ömer ULUTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 19 Mart 2016, 23:20:27 »
Drahthaar aldım,avda tüy kadar hafifledim.neydi o ya her avda sinirden patlıyordum.
Ömer ULUTAŞ
1985  TAVŞANLI