Gönderen Konu: Bolu çulluk  (Okunma sayısı 2799 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bolu çulluk
« : 22 Kasım 2018, 21:58:28 »
Merhabalar değerli forum üyeleri sizlere bir sorum olacak şu an boludayım eşimin ailesini ziyate geldim sizlere sorum şudur bolu avlaklarında çulluk oluyormu şimdiden teşekkürler.
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Bolu çulluk
« Yanıtla #1 : 22 Kasım 2018, 23:33:19 »
    Murat Kardeşim merhaba... evet Bolu'da çulluk var... Aladağlar veya at yaylası bölgelerinde orman açıklarında akşam bekinde köpeksiz av yapabilirsin. Bölgede çulluk ,tahtalı mevcut. Tavşan da olur. Köpeğin varsa dah iyi.... yalnız domuz ve ayı riskini unutma yanında kurşun bulundur. At yaylasında akşam yılkı atları sürüsü ile karşılaşabilirsin. Birde at yaylasında telefon pek çekmez. Hangi bölgede isen daha net yardımcı olmam için il Merkezi veya ilçe belirtmeni isterim. rasgele
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2018, 09:51:14 »
Çok teşekkür ederim Erkan ünal bey bulunduğum köy gökpınar köyü kartal kayaya yakın evet gelirken acamide olsa köpeğimi getirdim bir hafta buradayım konum olarak baktım merkez genel avlağı olarak geçiyor burası hafta sonu burada bakayım olmadı başka avlağa geçerim domuz ve ayıya gelirsek domuz deyilde ayı İNŞALLAH karşılaşmayız erzumda keklikte bir iki karşılaştık ama herkez kendi yoluna gitmişti ormanda nasıl olir bilemedim.tekrardan çok teşekkür ederim alakaniz için.
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2018, 09:54:17 »
Murat Bey alçaklarda kuş bulamassınız şu anda yükseklere çıkmanız lazım önceki sene gittiğim bir yer vardı konumunu bulabilirsem atayım size sabahları çok güzel tahtalı yapar biraz daha yükseğe çıkarsanız güzel çulluk olur.
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 23 Kasım 2018, 09:57:28 »
40.7197597, 31.7036063 google maps e bu kordinatı yazın
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 23 Kasım 2018, 10:28:04 »
Çok teşekkür ederim feyyaz çetin bey bana çok yakın 8 dk yazıyor yani bu avlakta yarın gezeceğim teşekkürler.
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 23 Kasım 2018, 10:30:17 »
Yükseklere çıkmayı düşünürseniz yanınıza kurşun almayı unutmayın o taraflarda ayı ve domuz popülasyonu yüksektir. Şimdiden rast gelsin.
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 23 Kasım 2018, 11:24:11 »
Teşekkür ederim feyyaz bey hayırlısı artık tabiki domuz dolularım mevcut İNŞALLAH karşılaşmayız.
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2018, 13:00:41 »
   Murat kardeşim merhaba,
 Feyyaz kardeşim ev sahibi olarak detaylı yazmış... Kocaoğlana dikkat.. domuz dan pek sıkıntı olmaz.. Aşağılarda bahçe tarla yiyecekleri azalınca Bolu'da domuzlar pelit için ormana , yükseklere çekilir.  Kartalkaya yolunda çok güzel avlar yapabilirsin. Tavşan,çulluk ,tahtalı bulacağına eminim... paylaş bizde keyfini sürelim.  selamlar , rasgele
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2018, 16:49:58 »
Çok teşekkür ederim Erkan bey inşallah yarın rast gelirsem tabiki paylaşırım domuz o kadar onemli deyil ama koca oğlan rast gelirse ölü numarası yapacaz artık  :)
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 24 Kasım 2018, 12:51:36 »
Çok güzel meraları var ama malisef kuş yok belki ilk açılısta olabilir ama kırağı çok fazla olduğundan burada konaklamaya bilir tavşana gelirsek güzel bir tavşan kopeği lazım buraya ama yarın başka daha alçak bir avlak bukup gezebilirim.teşekküler
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Harun YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #11 : 24 Kasım 2018, 15:24:21 »
Çok güzel meraları var ama malisef kuş yok belki ilk açılısta olabilir ama kırağı çok fazla olduğundan burada konaklamaya bilir tavşana gelirsek güzel bir tavşan kopeği lazım buraya ama yarın başka daha alçak bir avlak bukup gezebilirim.teşekküler
Tahtali var mi abi, culluk hic goremediniz mi?
  • HUĞLU VENTUS
  • ingiliz SETTER
1996 Zonguldak

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 24 Kasım 2018, 18:48:33 »
Malisef ne tahtalı ne de çulluk tetik kesmeden döndüm. Önce biraz alçak kısımları gezdim sonra kartal kayaya kadar her 2 km bir durup gezdim ama malisef sağlık olsun.
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 04 Kasım 2019, 23:48:17 »
Tekrardan merhabalar aradan 1 yıl geçmiş ben bu arada boluya yerleştim bir çulluk avcısı olarak malisef ne mera lar gezdim ama nafile bu sene köpeklerimde yavru sayılır onları çulluğa eğite bilmem için kuş bulmalıyım lütfen bana bolu veya çevre illerden bir avlak ismi söyleyiniz keklik bıldırcın tavsan tamam ama ben çulluk hastası olarak buna gönül vermişim ister buradan ister özelden lutfen bir avlak ismi söyleyim bir iki kuş görebileeğim şimdiden teşekkürler.
Murat MEMİŞ
1977 ordu

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2019, 08:40:17 »
Murat bey tekrardan hoş geldiniz diyelim boluya abanta çıkarsanız kuş görme olasılığız çok yüksek abanttan taşkesti tarafına geçiniz yada düzce tarafına bakınız.
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Murat MEMİŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 05 Kasım 2019, 12:58:31 »
tekrar çok tşkr ederim feyyaz bey hafta sonu gideceğim inşalllah bir iki kuş görme şansım olur.
Murat MEMİŞ
1977 ordu