Gönderen Konu: Belgeli avcı geçinen etçiler  (Okunma sayısı 1133 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit TOPKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av varsa avcı olur.
Belgeli avcı geçinen etçiler
« : 17 Şubat 2018, 02:45:59 »
Malesef Facebookta avcı grubu geçinen bir sitede vatandaş Havalı tüfek aldığını ve bununla ördek avlayabilirmiyim diye birşey paylaşmış.Bende arkadaşa havalı silahla avın yasak olduğunu yazdım.Arkadaşta senin bana bunu söylemek ne haddine dercesine ben balgeli bir avcıyım ve havalı silahla avlanmanın yasak olduğunu bildiğini yakalanmadığım sürece problem yok tarzında bir çıkışla karşılaştım.Cevaben havalı silahın avı delip geçtiğinden hayvanın kaçabileceğinden ve vurulmasının amaca hizmet etmeyeceğinden bunun doğru olmadığını yazdım.Öyle bir tepki aldımki dedim bu ne.
 Bu gibi insanların avcılık eğitimi almış ama etiği hakkında hiç bir şey almamış olması beni üzdü.İşte bu tarzdaki etçi insanların toplumda bize sırf katil acımasız damgasını oturtması çok acı.
Avcılık bir yaşam tarzı olmakla birlikte etik kurallara oturtulmalıdır.Kurslarda avcılık yaparken insanlığımızı yitirmeden belli bir disiplinle avlanılması öğretilmelidir.Bakıyorum bu tarz insanlar, sırf kursa gidip gerekli yasal şartları oluşturmuş olmaları sebebiyle köyde belgesi olmayanları bohçacı deyip aşağılar; ama kendileri randevusunun alıp her türlü fırıldaklığı yapma haklarını kendilerinde görebilmekteler.Lütfen çevremizdeki bu tarz insanları bilinçlendirip uyaralım
Ümit TOPKAYA
1975-Ordu

The following users thanked this post: Lokman DERELİ

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
Ynt: Belgeli avcı geçinen etçiler
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2018, 07:54:14 »
Avcılık çaba ister, sabır ister, amaç ister isterde ister diğer türlü yapılacaksa gidin kasaba et alın olsun bitsin
Havalı tüfek ile hayvanın hiç bir şansı yok
Geçen hafta bacanak ile laminat parkeye havalı tüfekle, normal saçmayla ve domuz kurşunu ile atış yaptık
Gözlerine inanamadı 24gr skeet laminat parke de sadece iz bıraktı
Avcı olarak biz avımıza sahip cikmazsak kimse çıkmaz sonra yasaklarla uğraş dur

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Belgeli avcı geçinen etçiler
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2018, 10:18:00 »
 en zararlı insan biçimi olarak gördüğümüz cehalet kurbanlarından en az oranda etkilenmek için benimsenmesi ve acilen hayata geçirilmesi gereken düşüncenin söze dönüşmüş halidir,..

ben artık konuşmuyorum, ''cahille sohbeti kestim '' . de gitsin,..

bu insan tiplemesine anlayana sivri sinek saz anlamayana o adamlara davulda zurnada az anlamazlar bildiklerinide okurlar o sebepten toplum olarak ana problemimiz doğru eğitim ehil ellerde olmayan insan yanlış şekil alır örnekte verdiğiniz yaşadığınız olaya konu olur .

saygılarımla.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serhat KAZAN

• AvlakForum Üye
  • *
Belgeli avcı geçinen etçiler
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2018, 21:48:34 »
Merhaba,
Belgemi Ankara dan almıştım. Sınava girmeden önce sormuştum, hiç bu sınavdan başarısız olan varmı demiştim. Eğitmen hayır herkes geçti demişti, o güne kadar kalan olmamış. Bu şu demek oluyor; Amaç avcıyı eğitmek veya bilinçlendirmek değil. Sadece kayıt altına alıp rezarvasyon yaptırmak, birde vergi tabiki. Balık baştan kokuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
-------------------------------------------
Serhat Turan
1987 - ANKARA

The following users thanked this post: Ali DELİOĞULLARI, Cengiz ÖNGÖREN, Hüseyin İŞCEN