Gönderen Konu: YÜKSEK GEÇİT ÖRDEK / MEKE AVI  (Okunma sayısı 13771 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: YÜKSEK GEÇİT ÖRDEK / MEKE AVI
« Yanıtla #25 : 06 Kasım 2017, 12:24:47 »
Mühresiz, düdüksüz, saklanmadan, sakınmadan, muhteşem atışlarla yapılan, muhteşem bir ördek avı.
Atışlarınız önleme , süzme, atış dersi olur. Tebrik ederim.
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Vefa ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 06 Kasım 2017, 13:03:11 »
Maşallah Emrah bey daim olsun anlaşılan tahtalı sezonu tam manasıyla açılmadı henüz
  • Fabarm L4S 12
  • Simson Sulh GDR 12
  • Baikal MP 153
  • Antonio Zoli Poze 16
  • Ata Çulluk Poze 12 , Typhon X2 şarjörlü 12
  • Puanter, Seter
Vefa ÖZKAN
1977 ORDU / ALTINORDU

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #27 : 06 Kasım 2017, 13:45:03 »
Emrah bey kardeşim,
İnan kendim atıyormuş gibi zevk aldım,swing,önleme ve tetik zamanlamaları çok güzel...Keşke limitler biraz daha yüksek olsa diyor insan..
Bu arada mesafelerin 30-50 m aralığında olduğunu düşünüyorum, bazı atışlar sıradışı mesafelerden ve bu mesafeler için fişekler oldukça iyi iş çıkarmış, yavaş ta olsa yerli sektörün gelişimi heyecan verici..
Selamlarımla
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2017, 17:25:13 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hüseyin ÜNLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #28 : 06 Kasım 2017, 18:50:24 »
Eline saglık abi güzel cekim ve hitap şeklinle izleyenleri tekrar izletiriyon kullamiş olduğun kamera nedir abi dağa güzel avlar nasip etsin mevlam ras gele.....
1991 - Antalya/korkuteli/kızılcadag koyü

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 06 Kasım 2017, 19:08:47 »
Gt1 le bizi coşturdunuz Şevki ile tam alacakken magic aldim denediğim için ama arkadaşima aldirdim gt1. Şimdide renova izliyoruz yine kaşinti başladi 😀 valla Tuncay abimin dedi gibi kendim atiyorum gibi zevk aldim maşallah. Masraf yolda gibi 😊 devamini bekliyoruz kardeşim.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 06 Kasım 2017, 19:23:41 »
Her zaman söylediğimiz bir gerçek var ki  vurabilen birisi için marka ve modelin hiç hükmü yok.
Videolarda izlediğim kadarıyla @ Emrah AKDENİZ,@Şevki MİRZA,@Tevfik GÜN gibi arkadaşlar ve videolarında izlediğimiz tüfeklerin hepsi yerli.
Ve gayette yakıcılar.
Kullanılan tüfek ve fişeklerin  o kadar extra bir model ve seri olmadığı düşünülünce ortaya bir gerçek cıkıyor ki o da bu arkadaşların yetenekleri.
Bu 3 arkadaşımıza sitemize bulundukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.
Yeteneklerini de takdirle alkışlıyorum...

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Necdet GÜNEY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 06 Kasım 2017, 19:34:54 »
İşte bu fevkalede
Harika bir av Daha da  güzelleri nasip olur inşaallah
  • 104A. 71
  • Ata Neo. 66
  • Armsan Phenoma Aura Lamine Granite 71
Necdet GÜNEY
1966 izmir

Çevrimdışı Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #32 : 06 Kasım 2017, 20:20:33 »
Maşallah daim olsun .Rast gele
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #33 : 06 Kasım 2017, 21:30:11 »
Her zaman söylediğimiz bir gerçek var ki  vurabilen birisi için marka ve modelin hiç hükmü yok.
Videolarda izlediğim kadarıyla @ Emrah AKDENİZ,@Şevki MİRZA,@Tevfik GÜN gibi arkadaşlar ve videolarında izlediğimiz tüfeklerin hepsi yerli.
Ve gayette yakıcılar.
Kullanılan tüfek ve fişeklerin  o kadar extra bir model ve seri olmadığı düşünülünce ortaya bir gerçek cıkıyor ki o da bu arkadaşların yetenekleri.

Halen bu devirde kerametin tüfekte fişekte olduğuna çok inan- avcı var malesef.
Yorumlarda paylaşımlarda görüyorum  x marka avını aldı, y marka bu gün döktürdü,

Bir paylaşımda okudum tüfek vurmuyor diye nasıl yorumlar yazmışlar .Yazık dedim kendimce

İmkanım olarak bir avrupa tüfek alacak durumum var  çok şükür. Ama bana göre gerçekten israf. Ne gerek var dıyorum
AAvrupa kullananlara kesinlikle lafım yok . Bu iş tamamen tercih meselesi. 

8/10 bin lira verdiğim tüfek bana ekstradan ne katar diye düşünüyorum ... sonuç olarak hiç

Silahımda yerli inanın 4000 mermi attım . Bir kez tutukluk yaptı onda da mermi oksit yapmış

Avlak sitesinin kuruluşuna bakıyorum da ben buraya gelmekte bayağı geç kalmışım Gayet seviyeli güzel bir forum...
Herkez çok çok faydalı bilgilere ulaşıyor. Temennim dahada büyüyerek devam etmenize

Kısaca ben her şeyin insan kaynaklı olduğuna inanıyorum ... Aklımdan hiç avrupa tüfek geçmedi şuana  kadar
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, İlhan GÜNEN, Emrah AKDENİZ, Bilal AYDIN, Hüseyin ÜNLÜ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #34 : 06 Kasım 2017, 23:11:49 »
@Tevfik GÜN, @Suat ÇALIŞKAN, @Mehmet AKKUŞ,
@Murat ÖZBAŞ
@Uğur YILMAZ
@Şevki MİRZA
@Alp BALABAN,
@Hüseyin İŞCEN,
@İlhan GÜNEN, @Uygar TANDOĞAN, @Enes EKİZ, @Fehmi TAŞKIN
@Mustafa ÇAY
@Gökhan AKDOĞAN
@Erol ÖZTÜRK,
@Hakan ÖZDEN, @Vefa ÖZKAN, @Tuncay KAHRAMAN, @Hüseyin ÜNLÜ
@Özgür UYAR
@Necdet GÜNEY
@Murat DİKMETAŞ

Hepinize, güzel yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Keyifli bir şeyler izletebildiysem ne mutlu..

Yorumlara genel olarak cevap vereyim..
Bu avda tüfeğin 76 namlusunu kullandım. 3 çentik şok takılıydı. Tepe mod şoku takacaktım ama, 76 namlunun kendi performansını tam olarak görmeyi istedim, çokşükür beklentimi fazlasıyla karşıladı.
Bunlar tabi işin malzeme kısmı. Suat hocam ve Şevki kardeşimin dediği gibi, asıl mesele tüfeğin arkasında bitiyor. Forumda kaç defa şahit oldum x marka tüfek yakmıyor öldürmüyor muhabbetine. Bu avda 5 tane farklı tüfek vardı ve hepsi de tek tip fişekle müthiş atışlar yaptırdı.
Suat Hocama güzel yorumu için özel olarak teşekkür ederim..

Mekeler normalde suya yakın uçar ama boğazda balıkçı kayıkları var ve onlar ağ sererken kuşlar kalkış yapıyorlar. Bizim kayık da mekeleri kaldırmak için boğazda iki tur dönünce bize de harika pozisyonlar denk geldi.

Meke eti çok lezzetliymiş diyorlar ve ben daha önce hiç yemedim. Geciktirmeden derisini yüzüp, içini temizleyip en az 24 saat dolapta beklemesi gerekliymiş. Pişirirken de ilk haşlama suyunu dökmek lazımmış. Ondan sonra çok lezzetli oluyor hatta ördekten bile daha iyi dediler. Deneyince bakıcaz inşallah :)

Erol abim karşılama atışlarından bahsetmiş :) Dikey atışlarda çift göz atmanın çok faydası var. Sağ göz bantın üzerinde nışan alırken sol göz namlu arkasından gelen uçarı gözetliyor ve önlemeyi daha kolay ayarlayabiliyorsun. Normalde de çift göz atmanın faydası çok..

Tuncay Hocam inanın şu keyfi başka hiçbir türde yapılan avdan alamıyorum, beni çok iyi anladığınızı biliyorum. Yorumunuzdan ötürü de çok memnun oldum  ^-^ Mesafeler aynen dediğiniz gibiydi, sadece 2 atışım 50 m üzeri olabilir. Sanırım en yükseği, ''bunu alırmı'' dediğim ve 2. atışta vurduğum kuştu, önleme öyle güzel oturdu ki çok keyifli bir pozisyondu..

Özgür Uyar ustam elindeki tüfek iyiyse ki muhakkak iyidir, masraf etme bence :) Ben bu sezon da gt1 ile devam ederdim, yeğenim ısrar edince onu kıramadım. Babasının da hatırı çok büyük. Devrettim tüfeği. Tek pozeyle de bu iş olmayacağı için elim boşta kalıyordu. Nasipte bu tüfek varmış. Çokşükür güzel denk geldi. Pazarlama stratejisi mi yoksa gerçekten faydası var mı tartışılır ama geniş iç çaplı tüfek olayına çok fena kanım kaynadı. Bundan sonra da tercihlerim bu yönde devam eder herhalde, nasip.. :)

Son olarak, paylaştığım videonun bir de kolaj çalışmasını yaptım. Seyir zevki açısından güzel olmuştur inşallah.
Önceki videoya eklemediğim 2 adet kırma ördek vuruşu da burada var.
Çözünürlük diğerine göre biraz daha düşük. Oyüzden HD izlerseniz daha iyi olur.
Elimden geldiğince sizlere güzel ve keyifli şeyler izletebilmek istiyorum..
Bu forumda, avlak ailesinin bir üyesi olduğum için de kendimi ayrıca şanslı sayıyorum. İyi ki buradayım ve iyi ki avcıyız.. O0
Rabbim herkese kazasız belasız hayırlı güzel avlar ve güzel dostluklar nasip etsin...

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2017, 23:25:46 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 06 Kasım 2017, 23:25:28 »
Tebrikler, çok güzel atışlar yapmışsınız. Görüntüler de çok güzel.Teşekkürler.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #36 : 06 Kasım 2017, 23:26:16 »
Tebrikler, çok güzel atışlar yapmışsınız. Görüntüler de çok güzel.Teşekkürler.
Sağolun Zülküf Bey. Rast gele..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 06 Kasım 2017, 23:27:35 »
Valla iyi silah oldumu marka illaki bu olacak die birsey yok ama iyi silah oldumu. Burda hepimiz durmadan test yapiyoruz niye yapiyoruzki ne gerek var o zaman ne olsa avci ile alakali vurup vurmamak. Ama kendini ispatlamiş güven veren ayni markalar gördükçe insanlar ona yönelir. Denemeden almayin diye bas bas bağiyor herkes neden ?. Şevki bey 4000 mermi yerliler için her marka için tutukluk yapmadan atabileceğine inaniyormusun. Ben asla inanmiyorum onlarca ama onlarca örneğini bizzat yaşadim. Tabiki silah marka ve model çok önemli. O zaman renovayada gerek yok 500 liralik bi silah alalim binlerce mermiyi bu şeklide atalim ne olsa atici önemli. 😊 bunlara katilmiyorum
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #38 : 06 Kasım 2017, 23:44:37 »
Valla iyi silah oldumu marka illaki bu olacak die birsey yok ama iyi silah oldumu. Burda hepimiz durmadan test yapiyoruz niye yapiyoruzki ne gerek var o zaman ne olsa avci ile alakali vurup vurmamak. Ama kendini ispatlamiş güven veren ayni markalar gördükçe insanlar ona yönelir. Denemeden almayin diye bas bas bağiyor herkes neden ?. Şevki bey 4000 mermi yerliler için her marka için tutukluk yapmadan atabileceğine inaniyormusun. Ben asla inanmiyorum onlarca ama onlarca örneğini bizzat yaşadim. Tabiki silah marka ve model çok önemli. O zaman renovayada gerek yok 500 liralik bi silah alalim binlerce mermiyi bu şeklide atalim ne olsa atici önemli. 😊 bunlara katilmiyorum
Kalite kısmında, bence de haklısın. Kalitede standart olması önemli tabiki..
Avdayken mesela, kafamda malzeme ile ilgili tereddüt olsun istemem. Tüfeğime fişeğime güvenirsem daha rahat ve başarılı atış yapabilirim.
Asıl önemli olan avcı derken işi sadece malzemeye bağlamamak gerek diye söyledik aslında.
Facede paylaşıyorum sen de görüyosun, gelen ilk yorum fişek ne tüfek ne şok kaç namlu kaç marka ne vs vs. Yahu videoya koyuyorum merak eden görsün diye, adam bakıyor ama görmüyor ve yine soruyor.. :-\
Şimdi aynısını al sen vurabilecekmisin desen olmuyor. (asla kendimi övmüyorum yanlış anlaşılmasın)
Adam soruyor bunları, aynı malzeme elinde olunca bu iş tamam olacak sanıyor.. Esas demek istediğimiz kısım orası aslında.
Benim av adına düşüncem şu, avcı ile uyumlu tüfek, tüfekle uyumlu fişek.. 3 lü sac ayağı gibi. Birinde eksiklik olursa bu iş olmuyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 07 Kasım 2017, 01:16:58 »
Kalite kısmında, bence de haklısın. Kalitede standart olması önemli tabiki..
Avdayken mesela, kafamda malzeme ile ilgili tereddüt olsun istemem. Tüfeğime fişeğime güvenirsem daha rahat ve başarılı atış yapabilirim.
Asıl önemli olan avcı derken işi sadece malzemeye bağlamamak gerek diye söyledik aslında.
Facede paylaşıyorum sen de görüyosun, gelen ilk yorum fişek ne tüfek ne şok kaç namlu kaç marka ne vs vs. Yahu videoya koyuyorum merak eden görsün diye, adam bakıyor ama görmüyor ve yine soruyor.. :-\
Şimdi aynısını al sen vurabilecekmisin desen olmuyor. (asla kendimi övmüyorum yanlış anlaşılmasın)
Adam soruyor bunları, aynı malzeme elinde olunca bu iş tamam olacak sanıyor.. Esas demek istediğimiz kısım orası aslında.
Benim av adına düşüncem şu, avcı ile uyumlu tüfek, tüfekle uyumlu fişek.. 3 lü sac ayağı gibi. Birinde eksiklik olursa bu iş olmuyor..
Emrah valla ben senin yazini gòrmedim bile bunlari yazdiginda o ara yaziyordum ben zaten. Suat abim diyorki vurabilen için marka ve modelin HİÇ hükmü yok burayi òzellikle vurguluyorum hiç kelimesinin anlamini hepimiz biliyoruz yani ufacik bir ihtimal bile vermiyor sadece vurmak yeterli demek. Şevki kardesimde halen bu devirde kerametin silah ve fişekte olduğuna inanan cok kişi var malesef diyor oda kapilari kapatiyor demekki her silah ayni avi yapiyor sen yeterki vur. Ben başka yoruma girmim kardeşim 😊 kalin sağlicakla saygilar sevgiler herkese.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 01:19:16 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 07 Kasım 2017, 03:54:27 »
Emrah valla ben senin yazini gòrmedim bile bunlari yazdiginda o ara yaziyordum ben zaten. Suat abim diyorki vurabilen için marka ve modelin HİÇ hükmü yok burayi òzellikle vurguluyorum hiç kelimesinin anlamini hepimiz biliyoruz yani ufacik bir ihtimal bile vermiyor sadece vurmak yeterli demek. Şevki kardesimde halen bu devirde kerametin silah ve fişekte olduğuna inanan cok kişi var malesef diyor oda kapilari kapatiyor demekki her silah ayni avi yapiyor sen yeterki vur. Ben başka yoruma girmim kardeşim 😊 kalin sağlicakla saygilar sevgiler herkese.
Özgür kardeşim
Her tüfeğin saçma deseni farklı olsada abartılmayacak mesafeler olarak gördüğümüz 35 40 mesafelerde tüfekte bir sorun yoksa ve atıcıya uygunsa her tüfek aynı işi görecektir.
Ancak bu mesafelerde bile bir çok avcı arkadaşımız hareketli hedefi tam merkez grupmana sokamıyor.
Ve bu mesafelerden daha uzak 45 50 m gibi mesafelerde önleme daha da önemli hale geliyor.
Ve bence uzak mesafelerde bir çok kişinin atışı hedefin gerisinde kalıyor.
Sabit bir hedefi bile tam merkezden destekli vurabilmek hiçte kolay değil.
Bu sebeble hedef kağıtlarını büyük seçerek merkezden vurulamayan hedefte doğru sonuçları alabilmeye çalışıyoruz.
Hal böyleyken hareketli ve küçük bir hedefi
50 m mesafelerde  ve uçarda vurabilmek için 4 yada 5 m civarı önleme vererek vurabilmek epey zor bir iş.
Bunu hesaplayıp bu mesafelere tüfek atabilmek ve av vurabilmek hem yetenek hemde pratik ister.
Bir çoğumuzun yapamadığı bu aslında.Ancak bir de Allah vergisi yetenek var ki orası başka bişey.
Benim bu zamana kadar edindiğim en iyi tecrübe fazla tüfek değiştirmeden tek bir tüfekle avlanmak.
Ve bol bol pratik yapmak.
Göreceksiniz zamanla daha da iyi atışlar yapacak ve kerametin marka ya da modelden kaynaklanmadığının farkına varacaksınız.
Elime geçen her tüfekte yaptığım denemelerde bu farkın abartılı olmadığını tespit ettim.
Oluşan fark kendini atım sayısında ve uzun yıllar kullanıldığında belli edecektir.
Senede ortalama 1000 fişek atabilen bir avcı için yerli bir tüfek bir ömür boyu kullanılabilir.
İstediğimiz kaliteyi tam yakalayamasalar da  fiyat/performans dikkate alındığında tercih edilebilecek tüfekler üretebilmekteyiz.
Son olarak sitede bir dünya ithal tüfekte var satılık.
Bunların hepsi ihtiyaçtan mı satılık ?
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 04:21:47 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 07 Kasım 2017, 05:44:16 »
Ve gayette yakıcılar.

Adımız anılmış,Allah razı olsun.
Hocam yazacak çok şey varda ucunu arkasını bir türlü toparlayamıyorum ama şu kadarını söylim kişiye uygun arpacığın gördüğü yeri vuran ve uygun şok takılmış yerli veya yabancı farketmez bir tüfekle 30metrelere kadar(30 metreden sonra fişek kaliteside devreye girer) av vuramayan bir kişi benim kanaatim önleme ve tüfek tutuş hatası yapıyordur,benim için önleme ve doğru tüfek tutuş avcılığın temelidir.
Önlemenin önemini daha iyi anlamak için youtubedeki şotkam kamera ile çekilmiş vidolara bakılmasını tavsiye ediyorum.
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2017, 05:46:24 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #42 : 07 Kasım 2017, 09:02:46 »
Suat bey şu cümleniz bence herşeyi özetledi

Son olarak sitede bir dünya ithal tüfekte var satılık.
Bunların hepsi ihtiyaçtan mı satılık

Avrupa silah tamamen tercih meselesi.  Aynı performansları yerli bir tüfekle de yakalıyorsam,  avrupa almam ben kesinlikle.
Bu tamamen kendi fikrim kendi düşüncem.
Avrupa kullananlara lafım olmadı olmaz da. 😊
Sadece tercih
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 07 Kasım 2017, 09:28:02 »
@Tevfik GÜN, @Suat ÇALIŞKAN, @Mehmet AKKUŞ,
@Murat ÖZBAŞ
@Uğur YILMAZ
@Şevki MİRZA
@Alp BALABAN,
@Hüseyin İŞCEN,
@İlhan GÜNEN, @Uygar TANDOĞAN, @Enes EKİZ, @Fehmi TAŞKIN
@Mustafa ÇAY
@Gökhan AKDOĞAN
@Erol ÖZTÜRK,
@Hakan ÖZDEN, @Vefa ÖZKAN, @Tuncay KAHRAMAN, @Hüseyin ÜNLÜ
@Özgür UYAR
@Necdet GÜNEY
@Murat DİKMETAŞ

Hepinize, güzel yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Keyifli bir şeyler izletebildiysem ne mutlu..

Yorumlara genel olarak cevap vereyim..
Bu avda tüfeğin 76 namlusunu kullandım. 3 çentik şok takılıydı. Tepe mod şoku takacaktım ama, 76 namlunun kendi performansını tam olarak görmeyi istedim, çokşükür beklentimi fazlasıyla karşıladı.
Bunlar tabi işin malzeme kısmı. Suat hocam ve Şevki kardeşimin dediği gibi, asıl mesele tüfeğin arkasında bitiyor. Forumda kaç defa şahit oldum x marka tüfek yakmıyor öldürmüyor muhabbetine. Bu avda 5 tane farklı tüfek vardı ve hepsi de tek tip fişekle müthiş atışlar yaptırdı.
Suat Hocama güzel yorumu için özel olarak teşekkür ederim..

Mekeler normalde suya yakın uçar ama boğazda balıkçı kayıkları var ve onlar ağ sererken kuşlar kalkış yapıyorlar. Bizim kayık da mekeleri kaldırmak için boğazda iki tur dönünce bize de harika pozisyonlar denk geldi.

Meke eti çok lezzetliymiş diyorlar ve ben daha önce hiç yemedim. Geciktirmeden derisini yüzüp, içini temizleyip en az 24 saat dolapta beklemesi gerekliymiş. Pişirirken de ilk haşlama suyunu dökmek lazımmış. Ondan sonra çok lezzetli oluyor hatta ördekten bile daha iyi dediler. Deneyince bakıcaz inşallah :)

Erol abim karşılama atışlarından bahsetmiş :) Dikey atışlarda çift göz atmanın çok faydası var. Sağ göz bantın üzerinde nışan alırken sol göz namlu arkasından gelen uçarı gözetliyor ve önlemeyi daha kolay ayarlayabiliyorsun. Normalde de çift göz atmanın faydası çok..

Tuncay Hocam inanın şu keyfi başka hiçbir türde yapılan avdan alamıyorum, beni çok iyi anladığınızı biliyorum. Yorumunuzdan ötürü de çok memnun oldum  ^-^ Mesafeler aynen dediğiniz gibiydi, sadece 2 atışım 50 m üzeri olabilir. Sanırım en yükseği, ''bunu alırmı'' dediğim ve 2. atışta vurduğum kuştu, önleme öyle güzel oturdu ki çok keyifli bir pozisyondu..

Özgür Uyar ustam elindeki tüfek iyiyse ki muhakkak iyidir, masraf etme bence :) Ben bu sezon da gt1 ile devam ederdim, yeğenim ısrar edince onu kıramadım. Babasının da hatırı çok büyük. Devrettim tüfeği. Tek pozeyle de bu iş olmayacağı için elim boşta kalıyordu. Nasipte bu tüfek varmış. Çokşükür güzel denk geldi. Pazarlama stratejisi mi yoksa gerçekten faydası var mı tartışılır ama geniş iç çaplı tüfek olayına çok fena kanım kaynadı. Bundan sonra da tercihlerim bu yönde devam eder herhalde, nasip.. :)

Son olarak, paylaştığım videonun bir de kolaj çalışmasını yaptım. Seyir zevki açısından güzel olmuştur inşallah.
Önceki videoya eklemediğim 2 adet kırma ördek vuruşu da burada var.
Çözünürlük diğerine göre biraz daha düşük. Oyüzden HD izlerseniz daha iyi olur.
Elimden geldiğince sizlere güzel ve keyifli şeyler izletebilmek istiyorum..
Bu forumda, avlak ailesinin bir üyesi olduğum için de kendimi ayrıca şanslı sayıyorum. İyi ki buradayım ve iyi ki avcıyız.. O0
Rabbim herkese kazasız belasız hayırlı güzel avlar ve güzel dostluklar nasip etsin...

emrah bey meke eti ördek etinden güzeldir.hele yağlı olduğu dönemde yerseniz.iki türlü yapılır.birincisi derisini yüzmeden tüyleri yolunur.çok zor bir işlemdir.yoldıktan sonra ateşe tutulup kalan tüyler ütülür.daha sonra temizlenip yıkanır ve haşalnır.iyice haşlandıktan sonra tereyağında kızartılır.iyice kızarınca kenara alınır.haşlama suyu kızartma tavasına dökülür.orada içine bol sarımsak koyup bir taşım kaynatılır.daha sonra bu tavadaki su haşlama suyu ile bir tencerede karıştırılıp,içine de kızarmış meke didiklenip konur ve bir daha kaynatılır.biraz un kavrulup suyuna eklenebilir.meke çorbası hazır afiyet olsun.
diğer yöntem ise derisi yüzülen meke bir portakalın suyunda dinlendirilir.yaklaşık 2 saat yeterli.daha sonra da ister yukarıdaki gibi çorbası,ya da kızartması yapılır.portakal kokusunu almak için ve yumuşatmak içindir.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #44 : 07 Kasım 2017, 11:31:15 »
   Maşallah! Ördekler geçememiş sizi ;D
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #45 : 07 Kasım 2017, 17:20:12 »
   Maşallah! Ördekler geçememiş sizi ;D
Teşekkürler Aslan bey.. Rast gele.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #46 : 09 Kasım 2017, 10:02:47 »
Maşallah Emrah Bey, güzel av ve muhabbet olmuş, daim olsun.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 09 Kasım 2017, 12:35:06 »
emrah tebrikler güzel atışlar olmuş ve güzel avlar almışsınız bence en önemlisi ortam av olur olmaz nasip
renova da iyi yakıyor maşallah 😅biber e gerek yok aynı mesafelere 71 cm full şok olurmu sence ?
1976  istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #48 : 09 Kasım 2017, 12:41:35 »
Maşallah Emrah Bey, güzel av ve muhabbet olmuş, daim olsun.
Menderes ustam sağolasın, rast gele..

emrah tebrikler güzel atışlar olmuş ve güzel avlar almışsınız bence en önemlisi ortam av olur olmaz nasip
renova da iyi yakıyor maşallah 😅biber e gerek yok aynı mesafelere 71 cm full şok olurmu sence ?

@Engin TARHAN teşekkürler :) Aynı avı 71 namlu da çok rahat şekilde yapabilir..76 namlu, tercih meselesi sadece..
Rast gele.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Menderes NUR

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 12 Kasım 2017, 22:42:58 »
emrah bey film tadında güzel bir av olmuş sanırım  5-6 defa tekrarını izledim... rastgele
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU