Gönderen Konu: ''Yasadışı Avcılıkla Mücadale ve Avcılık Şikayetleri'' Sayfası  (Okunma sayısı 2108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
     Değerli forum arkadaşlarım, abilerim ve forum yöneticilerimiz! Yasadışı, kanunsuz ve vicdansızca av yapan fakat avcı olmayanlarla daha iyi mücadele edebilmek için forumumuzda yeni bir başlık açılsa iyi olacağını düşünüyorum. Hem bu vicdansızları teşhir ederiz, hem de bunlarla nasıl mücadele edileceği konusunda fikir alışverişi yaparız.

''Yasadışı Avcılıkla Mücadale ve Avcılık Şikayetleri'' olabilir mesala başlığımızın adı. Başka da olabilir. Sizlerin bu konu da fikirlerinize ihtiyacım var.
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ağam paşam güzel kardeşim çok güzel derin hem vallahi hem billahi ama denetim yapacak mekanizma nerede

dağ köylüklerinde avbise girin bakın 700/1000 metre ve üstü avlak alanlarında bıldırcın kotalarında avlanan bıldırcın dökümü envalter şeklinde yazılı ne arar 1000 metrede bıldırcın nasıl indi ve nasıl avlandı o av günü veya av günü dışı kayıt yok ortada.

hem vallahi hem billahi ben daha kanat görmedim bıldırcında bu sene daha siftahım yok yer gök kaset dağ bayır ova hani denetim adam 7/24 kasetten şaşmıyor nerede o denetim ,..

aha sana siftah olsun ilk ihbar benden gelsin gönlün kalmasın kardeş işe yarayacaksa bende maya çalayım göle bakarsın tutar ;)

mersin buluklu köyü güney batı resul köy sınırı otoban yukarısı kuzey batısı adamlar 7/24 kaset sesiyle inletiyor ortalığı, bir araba ışında kaset sesi kesiliyormuş aynı zamanda tetikteler bide vay beeee,.. minareyi çalan kılıfsız olurmu dedirtti bana bu gözü açıklar.

köydekilere sordum o mimli diyorlar yol yok yolak yok kim kime dım dıma nasıl yakalasınlar bu kişileri denetimde gece kadro yol yok, allah bu tip adam olacak avcı müsveddelerine insaf versin vicdan merhamet duygusu versin.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Aslan POLAT, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
    Bence en öncelikli konu bu. Gerçekten de böyle bir başlığa çok ihtiyaç var. Yöneticilerimiz bu konuyu değerlendirirler umarım.
1980-Antalya

The following users thanked this post: Aslan POLAT, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Ömer OKLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Her şeyden önce kontrol, sadece av günlerinde ve belli başlı avlaklardan ibaret olmamalı.
Şimdilerde yapılan maalesef bundan ibaret. Av günlerinde popüler olan avlaklarda zaten evrakları tam, geldiği arabasından belli olan avcıyı kontrol etmek. Özetle vur abalıya mantığı.
Şahsi fikrim, kontrol mekanizmasının tam ve yeterli çalışmadığı bir ortamda zaten tartışmalı olan Avbis sisteminin sağlıklı çalışması da hayalcilikten öteye geçemez.
Saygılarımla.
  • Benelli 828U Süperpoze 12 (66) MC
  • Benelli M4 Otomatik 12 (47) MC
  • Mossberg 500 Pompalı 20 (47) Slug
  • Haniç Lever Action 410/36 (61) Slug
  • Akus Estate Lux Çifte 20 (66) MC
1965 ANKARA

The following users thanked this post: Cengiz ÖNGÖREN, Aslan POLAT

Çevrimdışı Ümit TOPKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av varsa avcı olur.
İyide devletinzoru yasal avcıyla değil miki?
Ümit TOPKAYA
1975-Ordu

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN, Ayberk ARABACI, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
   Ben uzun süredir bu konularda bir şey yapamasam da konuya duyarlı arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum!
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2018, 17:39:53 Gönderen: Aslan POLAT »

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
      Konu başlığına ne kadar uygun düşer bilmiyorum. Fakat ben bu konudaki bazı çalışmalarımı paylaşayım!

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198684.0
1980-Antalya

The following users thanked this post: Aslan POLAT

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *

Konu başlığına ne kadar uygun düşer bilmiyorum. Fakat ben bu konudaki bazı çalışmalarımı paylaşayım!

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198684.0

Hüseyin bey daha ne olsun! Elinize, yüreğinize sağlık! Giderayak bende bir şeyler yapmaya çalışmıştım.. Ama sonuç sizinki ile aynı oldu. Demek ki değişen bir şey yok :'( 

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192597.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192033.0